Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Albánie Butrint

Dovolená Albánie Butrint


Albánie je země plná překvapení a skrytých pokladů a jedním z nejvíce fascinujících míst je bezesporu Butrint. Tento starověký archeologický park se nachází ve středozemní části země na jižním pobřeží, nedaleko hranic s Řeckem. Butrint je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO od roku 1992 a přitahuje tisíce návštěvníků každý rok.

Butrint byl založen starověkou thráckou civilizací a stal se významným městem v řeckém, římském a byzantském období. Jeho ruiny představují fascinující náhled do historie a poskytují návštěvníkům jedinečný pohled na minulost. Archeologický park je rozlehlý a nabízí mnoho zajímavých lokalit k prozkoumání, jako například antické divadlo, fórum, baptisterium a mnoho dalších.

Jednou z nejvíce ikonických památek v Butrintu je akropole. Nachází se na vyvýšeném místě a nabízí úžasné výhledy na okolní krajinu a moře. Zde si návštěvníci mohou prohlédnout zříceninu pevnosti a další dochované budovy, které svědčí o významu a bohatství tohoto starověkého města.

Další zajímavou lokalitou v Butrintu je tzv. Venuše jezero. Jedná se o sladkovodní jezero, které je obklopeno úžasnou přírodou. Toto místo je oblíbené nejen mezi turisty, ale také mezi místními obyvateli, kteří sem přicházejí relaxovat a užívat si krásu přírody. Jezerem lze proplout lodí a obejít ho po turistické stezce, což je jedinečný způsob, jak objevovat místní floru a faunu.

Butrint je také obklopen nádhernou přírodní krajinou, která z něj činí ideální místo pro milovníky turistiky a přírodních krás. V okolí se nachází národní park, ve kterém žijí vzácní druhově chránění živočichové. Můžete zde narazit na různé druhy ptáků, plazů, ale také na ohrožené želvy a vzácné druhy rostlin.

Pokud si plánujete dovolenou v Albánii, nezapomeňte zařadit Butrint na svoji seznam míst k navštívení. Tato starověká lokalita nabízí nejen fascinující historii, ale také úchvatné výhledy, překrásnou přírodu a možnost prozkoumávání okolních národních parků. Budete ohromeni krásou a atmosférou tohoto místa a nebudete litovat cesty.

Pokud máte rádi historii, krásnou přírodu a dobrodružství, není pochyb o tom, že Butrint v Albánii je perfektní destinací pro váš další dovolenou. Přijeďte a objevte skrytý poklad této malebné země.


Ubytování Albánie Butrint


Albánie je země plná překvapení a skrytých pokladů. Jedním z těchto tajemných míst je oblast Butrint, která nabízí nejen nádhernou přírodu, ale také bohatou historii a kulturu. Pokud hledáte unikátní místo k ubytování, Butrint je tím pravým místem pro vás.

Butrint je starý archeologický komplex a národní park, který se nachází v jihozápadní Albánii, nedaleko hranic s Řeckem. Tato oblast je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a je jednou z nejvýznamnějších archeologických lokalit na Balkáně.

Navštívit Butrint znamená ponořit se do tisícileté historie a procházet se po pozůstatcích antického města, které bylo založeno v 7. století před naším letopočtem. Zde můžete obdivovat hradby, amfiteátr, baziliky a další archeologické objekty, které poskytují jedinečný pohled na minulost Albánie.

Pokud jste zvědaví na tento úchvatný komplex, možná si říkáte, kde byste se mohli ubytovat. V okolí Butrintu najdete několik možností, které vám umožní prožít autentický albánský zážitek.

Jednou z možností je ubytování v městě Saranda, které se nachází nedaleko od Butrintu. To vám umožní nejen snadný přístup k archeologickému komplexu, ale také chytlavý výhled na moře. V Sarandě najdete různé možnosti ubytování, od levných hotelů a penzionů až po luxusní dovolenkové resorty.

Další možností je ubytování přímo v Butrintu. Existují zde některé hotely a penziony, které vám umožní strávit noc v blízkosti historických památek. To je neuvěřitelná příležitost pro ty, kteří chtějí zažít atmosféru starověkého města i v noci, kdy je klid a ticho.

Pokud preferujete přírodu a klidný pobyt, můžete se rozhodnout pro ubytování v okolních vesnicích, jako je Ksamil nebo Lukova. Tyto malé a malebné vesnice nabízejí krásné pláže a skvělou atmosféru pro relaxaci. Zde najdete menší hotely a penziony, které vám umožní prožít autentický albánský život.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli z těchto možností, Butrint vám poskytne unikátní a nezapomenutelný zážitek. Nejenže zde najdete historické poklady, ale také krásné pláže, přírodní rezervace a bohatou flóru a faunu. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají kombinaci historie, kultury a přírody.

Takže pokud hledáte jedinečné místo k ubytování, Albánie Butrint je ten správný cíl. Zde můžete strávit nezapomenutelnou dovolenou a poznat krásy této malé, ale fascinující země v jihovýchodní Evropě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Butrint


1. Co je Butrint?
Butrint je archeologická lokalita v jižní Albánii, která zahrnuje starobylé město a národní park.

2. Jak se tam dostanu?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Butrintu, je letět do Tirany nebo Vlory a odtud pokračovat na jih autobusem, nebo si najmout auto.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Butrintu?
Butrint je obvykle otevřen pro veřejnost od 8:00 do 19:00 hodin během letních měsíců a od 8:00 do 16:00 hodin v zimě. Je vhodné zkontrolovat aktuální otevírací hodiny před návštěvou.

4. Kolik stojí vstupné?
Vstupné do Butrintu zahrnuje vstup do archeologického parku a stojí kolem 700 leků (asi 6 EUR) pro dospělého.

5. Co si vzít s sebou na návštěvu Butrintu?
Je vhodné vzít si pohodlné oblečení a obuv, sluneční brýle, sluneční krém, vodu a fotoaparát.

6. Jaké zajímavosti lze v Butrintu vidět?
V Butrintu si můžete prohlédnout ruiny antických chrámů, divadel, bazilik, termálních lázní a dalších historických památek. Je zde také krásný výhled na jezero Butrint a okolní přírodní krajinu.

7. Je možné si najmout průvodce?
Ano, je možné najmout si místního průvodce, který vám poskytne podrobné informace o historii a archeologii Butrintu.

8. Jaké jsou další zajímavé místa v blízkosti Butrintu?
V blízkosti Butrintu se nachází přírodní rezervace Syri i Kaltër (Modré oko) a historické město Saranda, které stojí za návštěvu.

9. Jak dlouho trvá prohlídka Butrintu?
Prohlídka Butrintu trvá obvykle kolem 2-3 hodin, ale to záleží na vašem zájmu o archeologii a historii.

10. Je možné se ve Butrintu stravovat?
Ano, v Butrintu jsou k dispozici různé restaurace a kavárny, kde si můžete dopřát občerstvení během návštěvy.


Letenka Albánie Butrint


Butrint je starobylé město na jihu Albánie, které přitahuje turisty z celého světa. Mnozí z nich se chtějí do Albánie dostat co nejrychleji a za co nejnižší cenu, a tak se ptají, jestli existuje letenka do Albánie přímo do Butrintu.

Bohužel, letiště v Butrintu neexistuje. Všechny lety do Albánie přistávají na mezinárodním letišti v Tiraně, hlavním městě Albánie. Letiště se nachází asi 120 kilometrů od Butrintu a na místě lze najít dopravní spojení do různých částí země.

Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Tiraně do Butrintu, je najmout si auto, abyste mohli svobodně cestovat po celé zemi. V Albánii se nachází mnoho společností, které pronajímají vozidla, a většina z nich si může být pronajata přímo na letišti.

Existují také autobusové a vlakové spoje z Tiraně do Butrintu. Autobusy each vlaky odjíždějí z hlavního autobusového nádraží v Tiraně, a jeho koncovou větví je pak Sarandë, což je nejbližší větší město k Butrintu. Můžete také využít taxík nebo si pronajmout soukromý transfer.

Přestože nepřistávají žádné lety přímo do Butrintu, můžete si tuto krásnou destinaci stále užít. Přiletět do Albánie a objevit její kouzlo je jedinečný zážitek, který stojí za to. Takže neváhejte a rezervujte si letenky do Tiraně a vydejte se na cestu za dobrodružstvím do Butrintu.


Počasí Albánie Butrint


Albánie je zemí ležící ve Středomoří a je známá svou bohatou historií a překrásnou přírodou. Jedním z nejkrásnějších a historicky nejvýznamnějších míst v Albánii je Butrint. Tento starobylý archeologický komplex se nachází v jižní části země, nedaleko od města Saranda.

Butrint je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO od roku 1992 a do dnešního dne se stal jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Albánii. Jeho historie sahá až do období antického Řecka a římské civilizace.

Jedním z hlavních důvodů, proč je Butrint tak oblíbený mezi turisty, je jeho nádherná poloha u Jónského moře. Tato oblast je obklopena hustými lesy a je bohatá na flóru a faunu. Kombinace klidu, přírodní krásy a historie dělá z Butrintu jedinečné místo.

Co se týče počasí v Albánii a zejména v Butrintu, oblast má typické středomořské podnebí. Léta jsou horká a suchá, s průměrnými teplotami mezi 25 a 30 °C. V létě je také zaznamenána výrazná sluneční aktivita, která láká turisty k navštívení pláží a vodních sportů.

Zima v Butrintu je mírná a vlhká, s teplotami kolem 10-15 °C. Občasné deště jsou běžné, ačkoli sněhové srážky nejsou příliš časté. Jaro a podzim jsou přechodnými obdobími, kdy teploty oscilují kolem 15-20 °C. Tato období jsou také vhodná pro návštěvu Butrintu, protože počasí je příjemné a mírné.

Pro turisty, kteří navštěvují Butrint, je nejlepší období od května do září, kdy jsou teploty vysoké a slunečno. Turisté mohou prozkoumat nejen archeologické výkopy, ale také si užít slunné dny na pláži a relaxovat v krásném přírodním prostředí.

Při plánování návštěvy Albánie a Butrintu je důležité sledovat předpověď počasí a zkontrolovat aktuální teploty. Pracovníci místních turistických informačních center vám rádi poskytnou potřebné informace a tipy na vaši plánovanou návštěvu.

Butrint je zemský ráj, který spojuje historii, kulturu a přírodu. Bez ohledu na počasí, tato malebná lokalita v Albánii vás určitě okouzlí svou krásou a historií.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky