Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Albánie Národní park Divjaka-Karavasta

Letenka Albánie Národní park Divjaka-Karavasta


Národní park Divjaka-Karavasta je jednou z nejvzácnějších přírodních lokalit v Albánii. Leží na západě země, nedaleko od města Divjaka. Jeho rozloha činí přibližně 22 230 hektarů a zahrnuje rozsáhlé bažiny, slaniska a lesy, které poskytují útočiště tisícům druhů rostlin a zvířat.

Jednou z nejvýznamnějších přírodních atrakcí Národního parku Divjaka-Karavasta je výskyt ohroženého druhu buřňáka velkého (Dalmatiner Pelican), který patří k největším vodním ptákům na světě. Tento nádherný pták je jedním z nejznámějších symbolů tohoto národního parku a může být pozorován v průběhu letních měsíců, kdy sem přilétá z hnízdišť v zemích jako jsou Řecko a Turecko.

Divjaka-Karavasta je také domovem pro mnoho dalších vzácných a ohrožených druhů ptáků, včetně pelikána malého, volavky popelavé, kormorána velkého a mnoha dalších. Bažiny a slaniska poskytují těmto ptákům ideální podmínky pro hnízdění a odpočinek během jejich migračních cest.

Národní park Divjaka-Karavasta nejenže láká milovníky zvířat, ale také turisty, kteří si rádi užívají krásné přírody a klidu. V parku jsou různé turistické stezky, které vás přivedou k nejzajímavějším místům a umožní vám prozkoumat jedinečné životní prostředí, které zahrnuje nejen bažiny a slaniska, ale také duny a písečné pláže.

Pokud navštívíte Národní park Divjaka-Karavasta, měli byste také strávit nějaký čas v městě Divjaka. Toto malebné přímořské město nabízí návštěvníkům příjemné pláže, tradiční albánskou kuchyni a příjemnou atmosféru. Místní obyvatelé jsou ochotní přivítat turisty a ukázat jim své bohaté kulturní dědictví.

Pokud se rozhodnete navštívit Albánii, Národní park Divjaka-Karavasta by neměl chybět na vašem itineráři. Tento úchvatný kus přírody je jedinečný a nabízí nezapomenutelný zážitek jak pro milovníky přírody, tak i pro ty, kteří si rádi užívají klid a relaxaci na pláži. Navíc, s letenkami do Albánie stále dostupnějšími, není důvod, proč si tento úžasný národní park nevychutnat.


Ubytování Albánie Národní park Divjaka-Karavasta


Albánie je známá svým překrásným pobřežím, malebnými horskými krajinami a bohatou historií. Avšak, mnoho turistů si neuvědomuje, že Albánie skrývá i jiný poklad - nádherný Národní park Divjaka-Karavasta.

Divjaka-Karavasta je největší ptačí rezervací v Albánii a je domovem mnoha vzácných druhů ptáků. Park se nachází na pobřeží Jaderského moře a nabízí nádhernou přírodu, včetně lagun, močálů, pláží a lesů. Je to ideální místo pro milovníky přírody a ornitology.

Pokud plánujete navštívit Národní park Divjaka-Karavasta, nebudete mít problém najít ubytování ve blízkosti. Národní park leží ve stejnojmenném městě Divjaka, které nabízí různé možnosti ubytování, od levných penzionů po luxusní hotely. V blízkosti parku se také nachází menší město Karavasta, kde lze nalézt další ubytovací možnosti.

Pro ty, kteří preferují přírodní zážitky, je v parku možnost kempování. Park provozuje kemp, který poskytuje základní vybavení, jako jsou toalety, sprchy a místa pro stanování. Kemp je prostorný a obklopený krásnou přírodou, což z něj činí skvělé místo pro strávení noci pod hvězdami.

Navíc, město Divjaka má také několik restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční albánskou kuchyni. Kromě toho můžete v místních obchodech nakoupit potraviny a další základní potřeby.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park Divjaka-Karavasta, nezapomeňte si přinést fotoaparát a dalekohled. Budete mít jedinečnou příležitost pozorovat vzácné druhy ptáků, jako jsou kormoráni, ledňáčci, volavky a mnoho dalších. Park také nabízí možnost procházek a turistiky. Můžete se projít po stezce vedoucí okolo laguny a pláží, nebo se vydat do blízkého lesa, kde objevíte rozmanitou flóru a faunu.

Národní park Divjaka-Karavasta je skutečným pokladem Albánie. Nabízí nejen překrásnou přírodu, ale také možnost pozorování vzácných ptáků. Pokud jste milovníkem přírody a přicházíte do Albánie, nechte si toto místo určitě ujít. Nabízí vám jedinečnou příležitost zažít něco zcela odlišného a krásného.


Počasí Albánie Národní park Divjaka-Karavasta


Albánie je země, která se nachází na Balkánském poloostrově a je obklopena Jaderským a Iónským mořem. Je známá pro svou bohatou historii, malebnou přírodu a krásné pláže. Mezi její významná místa patří také Národní park Divjaka-Karavasta, který je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin.

Jednou z nejzajímavějších věcí, které se týkají Národního parku Divjaka-Karavasta, je jeho specifické podnebí. Nachází se v oblasti Středomoří, což znamená, že zde panuje teplé a suché léto a mírná, vlhká zima. Průměrná teplota v létě dosahuje přibližně 30 stupňů Celsia, zatímco v zimě se pohybuje kolem 10 stupňů. Národní park se nachází na pobřeží Iónského moře, což ovlivňuje jeho klima a přináší osvěžující mořský vánek.

Národní park Divjaka-Karavasta je také známý svými mokřady a jezery, která lákají mnoho druhů ptáků. Je jedním z nejdůležitějších zimovišť pro ptáky ve Středomoří a byl prohlášen za Ramsarskou lokalitu, což je seznam míst s mezinárodním významem pro ochranu vodních ptáků. V parku můžete vidět například volavky, pelikány, datly a mnoho dalších druhů ptáků.

Národní park Divjaka-Karavasta je také místem, kde můžete vidět endemické druhy rostlin a živočichů. Mezi nejvíce ohrožené druhy patří albaňský los, který je symbolem parku. Tento los je chráněn zákonem a je jednou z nejvzácnějších evropských zvířat. Dalšími endemickými druhy jsou například chameleoni, ještěrky a stovky rostlin, které nejsou k vidění nikde jinde.

Národní park Divjaka-Karavasta nabízí také mnoho možností pro turisty a milovníky přírody. Můžete si tady užít turistiku, cyklistiku, rybaření a pozorování ptáků. Park poskytuje také ubytování a možnost kempování pro ty, kteří chtějí prožít více dní v této krásné přírodě.

Vzhledem k svému unikátnímu podnebí a fauně a florě je Národní park Divjaka-Karavasta jeden z nejzajímavějších míst v Albánii. Je to místo, které stojí za návštěvu jak pro milovníky přírody, tak i pro ty, kteří chtějí objevovat nové krásy světa. Pokud se rozhodnete navštívit Albánii, nezapomeňte si zahrnout Národní park Divjaka-Karavasta na svůj seznam míst, které chcete navštívit.


Dovolená Albánie Národní park Divjaka-Karavasta


Národní park Divjaka-Karavasta se nachází na jihozápadě Albánie a patří mezi nejvýznamnější přírodní rezervace v této zemi. Tato oblast se rozkládá na území Divjaky a Karavasty, dvou sídelních jednotek, které se nacházejí u pobřeží Jaderského moře.

Divjaka-Karavasta je domovem pro mnoho ohrožených druhů zvířat a je tak velmi důležitým místem pro ochranu biodiverzity. Park je zejména známý svou populací kormoránů a pelikánů, která přitahuje pozornost ornitologů z celého světa. Národní park je také domovem pro mnoho dalších druhů včetně volavek, ledňáčků a orlů.

Pro turisty nabízí Národní park Divjaka-Karavasta příležitosti k pozorování ptáků, vyjížďkám na kajaku a procházkám po přírodních stezkách. Oblast je bohatá na laguny, mokřady a písčité pláže, které nabízejí krásné scenérie a možnosti k odpočinku. Turisté se zde také mohou vydat na rybolov nebo se potápět a objevovat podmořský svět, který je natolik bohatý, že Národní park je také populárním cílem pro potápěče.

Kromě toho je zde také možnost navštívit vesnici Divjaka a poznat tradiční albánskou kulturu a život místního obyvatelstva. Turisté se zde mohou setkat s místními rybáři a ochotnými průvodci, kteří jim ochotně ukážou okolí a poskytnou informace o bohaté fauně a flóře regionu.

Pokud plánujete dovolenou v Albánii a jste milovníkem přírody a ptactva, pak je Národní park Divjaka-Karavasta pro vás ideální volbou. Je to skvělé místo pro relaxaci, pozorování zvířat a prozkoumávání unikátní krajiny, která nabízí neuvěřitelné zážitky pro milovníky přírody a dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Národní park Divjaka-Karavasta


1. Jak se dostanu do Národního parku Divjaka-Karavasta v Albánii?
- Pro dosažení Národního parku Divjaka-Karavasta je nejlepší využít dopravu z hlavního města Albánie - Tiraně. Cesta autem trvá zhruba 1,5 hodiny. Existují také autobusové spoje z Tirany, které vyjíždějí přímo do obce Divjaka, která sousedí s parkem.

2. Kolik stojí vstup do Národního parku Divjaka-Karavasta?
- Vstup do parku je zpravidla zdarma. Občas mohou být vstupy omezené nebo je vyžadováno povolení pro určitá odlehlá místa v parku, které představují větší ekologickou hodnotu. V takovém případě se platí poplatek podle stanovených sazeb.

3. Kde se ubytovat poblíž Národního parku Divjaka-Karavasta?
- V oblasti parku se nachází několik menších hotelů a příjemných penzionů, které nabízejí ubytování za rozumné ceny. Vybrat si můžete buď ubytování přímo v obci Divjaka nebo v okolních vesnicích.

4. Jaké aktivity mohu v parku podniknout?
- V Národním parku Divjaka-Karavasta můžete podniknout různé aktivity, včetně turistiky, cyklistiky, pikniků, pozorování ptáků a procházek po pláži. Park je také domovem několika ohrožených druhů rostlin a zvířat, takže je zde také možnost pozorování a studia přírody.

5. Je v parku možné kempovat?
- Kempování v parku není povoleno, protože zde platí opatření na ochranu přírody a ekosystému. Existují však ubytovací zařízení, které poskytují možnost přespání v blízkosti parku.

6. Které pláže jsou v parku nebo v blízkosti?
- Národní park Divjaka-Karavasta se nachází na pobřeží Jaderského moře a má několik pláží v okolí. V obci Divjaka se nachází Divjaka Beach, která je oblíbená mezi místními i turisty. Další pláže, jako například Golem Beach, Kryezi Beach a Tale Beach, se nacházejí v blízkosti parku.

7. Jak dlouho bych měl strávit v Národním parku Divjaka-Karavasta?
- Doporučuje se strávit v parku alespoň jedno odpoledne nebo celý den, abyste mohli vychutnat krásy přírody a podniknout několik aktivit. Pokud máte rádi pozorování ptáků nebo ochutnávání místních specialit, můžete zde strávit i více dní.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky