Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Albánie Národní park Lura

Dovolená Albánie Národní park Lura


Pokud si plánujete dovolenou plnou přírody, krásných scenérií a jedinečných zážitků, rozhodně byste měli zvážit návštěvu albánského Národního parku Lura.

Park se nachází v jihozápadní části Albánie, nedaleko od města Vlora a zahrnuje rozlohu téměř 10 000 hektarů. Je to oblast s vysokým biologickým a krajinářským bohatstvím, s mnoha endemickými druhy živočichů a rostlin.

V parku Lura můžete zažít opravdovou přírodní oázu, plnou krásných skalnatých údolí, horských jezer, řek a divokých lesů. Také zde najdete mnoho oblíbených turistických tras, kde se můžete projít a obdivovat nádhernou přírodu. S turistickými trasami vám rádi poradí místní průvodci, kteří vám ukáží nejkrásnější místa parku a pomohou vám při vašich výletech.

Národní park Lura je domovem mnoha druhů zvířat, ať už je to ptactvo, ryby, plazi nebo savci, jako jsou divocí koně či vlci. Pro turisty je ale nejzajímavější pravděpodobně život vodních druhů, které najdete v malebných horských jezerech a řekách.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na rybaření, jízdu na kole, potápění nebo vodní sporty. V parku Lura jsou dostupné také turistické průvodcovské služby, které nabízejí celodenní výlety, kempování a další zážitky.

V parku najdete také mnoho historických a kulturálních památek, jako jsou starověké pevnosti, kostely a další kulturní skvosty, které se staly symbolem albánské historie. Proto je pro turisty zajímavé kombinovat přírodní výlety s prohlídkou historických památek v okolí.

Pokud hledáte dovolenou plnou přírody a odpočinku, Národní park Lura v Albánii je pro vás tou správnou volbou. Obklopeni unikátním krajinářským nádhernm, budete moci relaxovat v klidu a tichu, nebo se vydat na neuvěřitelné dobrodružství, které vás bude bavit několik dní. Vřele doporučujeme navštívit tento kousek nepopsatelné krásy Albánska.


Letenka Albánie Národní park Lura


Národní park Lura se nachází v jihovýchodní části Albánie a představuje jednu z nejkrásnějších přírodních oblastí v této zemi. Pokud hledáte nezapomenutelný dovolenkový zážitek v Albánii, letenka do národního parku Lura může být tou nejlepší volbou. V tomto článku vám přinášíme několik důvodů, proč navštívit tento úchvatný kout Albánie.

Co vás čeká v Národním parku Lura

Národní park Lura se rozprostírá na ploše 12 000 hektarů a nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou pestrost přírodního prostředí. Amatérští i zkušení horolezci si přijdou na své v okolí nejvyšší hory parku Maja e Lurës, která dosahuje výšky 2 109 metrů nad mořem. Pro turisty, kteří si přejí vidět přírodu z ptačí perspektivy, je zde k dispozici speciální vyhlídková plošina, kterou musíte vidět.

Kromě obdivování okolních hor si turisté mohou vychutnat krásy horských řek a vodopádů, prohlédnout si zdejší jeskyně a obdivovat endemickou flóru, keře, stromy a byliny. Národní park Lura je obzvláště bohatý na druhy rostlin, které jsou charakteristické pro horské oblasti, jako např. horské duby či skalní růže. Pro milovníky ornitologie je pak park rájem, protože zde mohou spatřit vzácné druhy ptáků, například velkou černohlavou pěnici a drobného lejska lužního.

Jak se do Národního parku Lura dostat?

Národní park Lura se nachází v jižní části Albánie, mezi městy Tepelena a Permet. Z hlavního města Tirany sem trvá cesta autem asi dvě a půl hodiny. Vzhledem k tomu, že neexistuje přímé letové spojení do Tepeleny nebo Permetu, je nejlepší způsob, jak se do Národního parku Lura dostat, letecky do města Tirany a pak si pronajmout auto, abyste si mohli výlet do parku naplánovat podle svého času.

Zajímavosti v okolí Národního parku Lura

Pokud vás láká další krásná okolí parku, můžete se vydat k nedalekému Tepelenu. Toto město se nachází v údolí řeky Vjosa a je známé svými historickými památkami, například troskami otomanské pevnosti a hrobkami krále Aliho Paši. Připravte se také na to, že se zde setkáte s množstvím místních lidí, kteří jsou ochotni s vámi vzájemně komunikovat, pokud se o to prosíte.

Výlet do Národního parku Lura je tedy určitě nezapomenutelným časem v Albánii. Hostitelé jsou ochotni a přátelští a příroda ukazuje svou nejkrásnější tvář. Pokud hledáte ideální místo pro návštěvu v Albánii, letenky do Národního parku Lura se nemají rozhodně co stydět. Alpinisté, horští běžci a milovníci geneticky modifikovaných pokrmů - tady se dostanou na své!


Ubytování Albánie Národní park Lura


Albánie je zajímavou turistickou destinací, která si postupně získává příznivce. Mezi nejkrásnější místa v této balkánské zemi rozhodně patří Národní park Lura. Nachází se v jihozápadní části Albánie, konkrétně v okrese Saranda. Tento park byl založen v roce 1966 a od té doby tady funguje mnoho turistických tras a stezek, které vás provedou krásnou přírodou.

Kam na ubytování?

Pokud se chystáte navštívit Národní park Lura, je nutné si dopředu zajistit vhodné ubytování. V okolí parku najdete mnoho menších ubytovacích zařízení a hotelů. Nejčastěji se nabízí ubytování v ubytovnách nebo v turistických chatách, které se nacházejí přímo v parku. Tyto chaty nabízejí jednoduché, ale účelné zařízení se dvěma až třemi lůžky v každé místnosti. Pro někoho může být trochu nevýhodou to, že se v těchto chatách nemusí vyskytovat teplá voda a elektrická energie může být omezena.

Pokud preferujete luxusnější ubytování, můžete vyrazit do města Saranda, které se nachází asi 30 km od parku. V Sarandě najdete mnoho hotelů a lázeňských resortů, které nabízejí moderní a komfortní ubytování s veškerým potřebným vybavením. Tyto hotely mohou být sice dražší, ale zase vám poskytnou větší komfort a pohodlí.

Co zde podniknout?

Národní park Lura je rájem pro všechny milovníky přírody. Zdejší krásné krajiny jsou určitě tím nejhlavnějším důvodem, proč sem vyrazit. V parku se nachází mnoho turistických tras, které vás provedou překrásnými krajinnými scenériemi. Můžete se těšit na procházky po pahorkatinách a zalesněných údolích, ale také na výlety do horských oblastí a na vodopády. V parku se navíc vyskytuje mnoho druhů volně žijících zvířat a rostlin, takže zdejší příroda má opravdu co nabídnout.

Pokud hledáte trochu akčnější zážitek, můžete se vydat na rafting po řece Západní Vjosa, která se v parku nachází. Toto by mohlo být skvělé pro ty, kteří touží po adrenalinových zážitcích.

Národní park Lura tedy nabízí mnoho možností pro úžasné zážitky a putování krásnou přírodou. Ať už hledáte luxusní ubytování, nebo preferujete jednodušší variantu, Albánie a Národní park Lura jsou určitě místem, kde si užijete nezapomenutelné letní dny. Nenechte si ujít tuto úžasnou destinaci, která rozhodně stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Národní park Lura


1. Jaký je vstupní poplatek do Národního parku Lura v Albánii?
- Vstup do Národního parku Lura je bezplatný.

2. Kde se nachází Národní park Lura v Albánii?
- Národní park Lura se nachází ve východní části Albánie, v horské oblasti Lura.

3. Jaké aktivity mohu v Národním parku Lura v Albánii podniknout?
- V Národním parku Lura si můžete užít pěší turistiku, horskou cyklistiku, pozorování ptáků a procházky přírodou.

4. Jsou v Národním parku Lura v Albánii k dispozici ubytovací možnosti?
- Ano, v blízkosti Národního parku Lura jsou k dispozici různé ubytovací zařízení, jako jsou hotely, penziony a kempy.

5. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Národního parku Lura v Albánii?
- Nejlepší doba pro návštěvu Národního parku Lura je od jara do podzimu, kdy jsou teploty příjemné a příroda je nejkrásnější.

6. Mohu v Národním parku Lura v Albánii tábořit?
- Ano, táboření je povoleno v určených oblastech Národního parku Lura. Je však důležité dodržovat pravidla a ohleduplně jednat k přírodě.

7. Jaká je nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku Lura v Albánii?
- K Národnímu parku Lura je nejlepší se dostat automobilem nebo veřejnou dopravou z blízkých měst, jako je Korça nebo Pogradec.

8. Jsou v Národním parku Lura v Albánii dostupné turistické trasy?
- Ano, v Národním parku Lura je značená síť turistických tras, které vám umožní prozkoumat okolní přírodu a krásné výhledy.

9. Je v Národním parku Lura v Albánii občerstvení?
- V Národním parku Lura se nachází několik restaurací a kaváren, kde si můžete odpočinout a občerstvit se.

10. Je možné ve Národním parku Lura v Albánii provozovat rybaření?
- Ano, v Národním parku Lura je povoleno rybaření ve vyhrazených oblastech. Je však nutné dodržovat příslušná pravidla a povolenky.


Počasí Albánie Národní park Lura


Albánie, země ležící na Balkánském poloostrově v jihovýchodní Evropě, je známá svou krásnou přírodou a bohatou historií. Jedním z nejvíce fascinujících míst v zemi je Národní park Lura, který nabízí návštěvníkům nádherné výhledy, rozmanité druhy flóry a fauny a jedinečnou atmosféru.

Národní park Lura se nachází na západě Albánie, nedaleko od pobřeží Jaderského moře. Rozkládá se na ploše více než 2 000 kilometrů čtverečních a zahrnuje horské pohoří a údolí, které tvoří panorama tohoto malebného místa. Nejvyšší horou v parku je Maja e Mërturës, která dosahuje výšky 2 482 metrů nad mořem. Je obklopená dalšími vrcholy a získala si pověst jednoho z nejnáročnějších horolezeckých výzev v této části Evropy.

Přírodní krása Národního parku Lura je ohromující. Nedotčené lesy, řeky, jezera a vodopády se tu střídají s horskými loukami a zapadlými vesnicemi. Flóra je zde bohatá a rozmanitá, s mnoha vzácnými druhy rostlin a květin. Fauna je také velmi rozmanitá, v parku žije mnoho endemických a chráněných druhů zvířat, jako jsou vlci, medvědi, rysi a orli.

Počasí v Národním parku Lura je velmi proměnlivé kvůli poloze parku ve vyšších nadmořských výškách. V létě zde může být velmi teplé a slunečné počasí, s průměrnými teplotami kolem 25 ° C. Naopak zimy jsou chladné a mrazivé, se sněhem a průměrnými teplotami kolem -5 ° C. Jaro a podzim jsou mírné, s teplotami kolem 15-20 ° C.

Národní park Lura je také rájem pro milovníky outdoorových aktivit. Zdejší kopce a hory nabízejí skvělé možnosti pro pěší turistiku, horské túry a horolezectví. Je zde také mnoho vodních toků, které jsou ideální pro rafting a rybaření. Národní park je plný turistických tras, které vám umožní objevit nádherné scenérie a přírodu Albánie.

Pokud plánujete návštěvu Albánie, Národní park Lura by neměl chybět ve vašem itineráři. Tento park vás ohromí svou překrásnou přírodou, úchvatnými výhledy a nekonečnými možnostmi pro dobrodružství v přírodě. Ať již se touláte jeho lesy, zdoláváte vrcholy hor nebo prostě relaxujete u jezera, budete si zde určitě vychutnávat klid a krásu, kterou tento národní park nabízí.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky