Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Albánie Syri i Kalter (Modré oko)

Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Syri i Kalter (Modré oko)


1. Co je Albánie Syri i Kalter?
Albánie Syri i Kalter, také známá jako Modré oko, je jezírko v jihozápadní části Albánie, které se nachází v pohoří Ceraunien. Jezírko se vyznačuje průzračnou modrou vodou a je oblíbeným turistickým cílem.

2. Jak se dostanu k Albánii Syri i Kalter?
Nejlepší způsob, jak se dostat k Albánii Syri i Kalter, je autem nebo taxíkem. Pokud neplánujete najímat auto, můžete si také najmout řidiče, který vás tam doveze. Alternativně můžete použít také místní autobusovou dopravu.

3. Jaké jsou vstupné poplatky na Albánii Syri i Kalter?
Vstupné na Albánii Syri i Kalter je zdarma, ale vstup do vody je zakázán.

4. Mohu se koupat v Albánii Syri i Kalter?
Bohužel ne. Koupání v Albánii Syri i Kalter není povoleno, aby se zachovala čistota a krása jezírka.

5. Kdy je nejlepší čas navštívit Albánii Syri i Kalter?
Nejlepší čas pro návštěvu Albánie Syri i Kalter je od května do září, kdy je počasí nejteplejší a sucho. V létě je však oblast velmi rušná a plná turistů.

6. Kde se dá ubytovat v blízkosti Albánie Syri i Kalter?
V blízkosti Albánie Syri i Kalter se nachází několik malých vesnic a hotelských komplexů. Oblast je populární pro camping a glamping. Také je možné si pronajmout apartmán nebo pokoj v hotelu poblíž.

7. Jaká je délka cesty od Tirany do Albánie Syri i Kalter?
Délka cesty od hlavního města Tirany do Albánie Syri i Kalter trvá přibližně 2,5 hodiny autem nebo taxíkem.

8. Je třeba si vzít nějaké speciální vybavení na návštěvu Albánie Syri i Kalter?
Speciální vybavení není nutné. Doporučuje se však vzít si s sebou koupací oblečení, lehátko nebo ručník a vodu na pití.

9. Kde se dá najíst v blízkosti Albánie Syri i Kalter?
V okolí Albánie Syri i Kalter jsou k dispozici různé stánky a restaurace, které nabízejí tradiční albaňskou kuchyni. Ve vesnicích v blízkosti jezírka se nacházejí také malé obchody s potravinami.

10. Je Albánie Syri i Kalter vhodná pro rodiny s dětmi?
Ano, Albánie Syri i Kalter může být vhodná pro rodiny s dětmi, protože nabízí krásný pohled na přírodu a jezírko se nachází v bezpečné oblasti. Koupání však není povoleno.


Letenka Albánie Syri i Kalter (Modré oko)


Albánie je známá svými krásnými plážemi, které lákají miliony turistů z celého světa. Mezi ty nejkrásnější patří pláž Syri i Kalter, česky Modré oko.

Tato pláž se nachází jižně od města Saranda, asi 20 km od albánsko-řeckých hranic. Její největší lákadlem je průzračně modré jezero, které se nachází na břehu moře. Voda je zde tak čistá, že se zdá být až skoro nereálná.

Pro návštěvu pláže Syri i Kalter je třeba pořídit si letenku do Albánie. A jaké jsou možnosti letů?

Nejvíce letů do Albánie nabízí nízkonákladová společnost Wizz Air. Ta Luton Airport v Londýně propojuje s albánskými letišti v Tiraně a v hlavním městě jižní Albánie, Sarandě. Ceny letenek začínají na 999 Kč za jednu cestu, záleží ale na termínu a kapacitě letu.

Pro alternativu může sloužit Ryanair, který nabízí spojení z různých evropských měst, jako jsou například Brusel, Berlín nebo Milán, přímo do Tiraně. Cena letenek se pohybuje okolo 1000 až 1500 Kč za jednu cestu.

Ovšem letenka z České republiky do Albánie není přímý spoj a tak je třeba s přestupem v zahraničí. Typická přestupní letiště jsou například Milán, Vídeň nebo Budapešť.

Po přistání na letišti můžete jet do města Sarandy autobusem nebo taxíkem, popřípadě si pronajmout auto. Od města je pláž Syri i Kalter vzdálena asi 15 minut jízdy.

Albánie si získává stále větší popularitu mezi turisty, kteří hledají neoblíbené a nepřeplněné pláže v krásném přírodním prostředí. Pláž Syri i Kalter se řadí mezi ty nejkrásnější a určitě stojí za návštěvu. Stačí si jen sehnat letenku a vyrazit na dovolenou!


Počasí Albánie Syri i Kalter (Modré oko)


Albánie je země bohatá na krásnou přírodu a zajímavá místa, která stojí za návštěvu. Mezi jedno z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst v této zemi patří Syri i Kalter, neboli Modré oko.

Syri i Kalter je přírodní jezero, které se nachází v jihovýchodní části Albánie, nedaleko města Saranda. Jeho název pochází z albánského jazyka a znamená "Modré oko". Působivá modrá barva vody a okolních skal přitahuje turisty z celého světa.

Jezero je vytvořeno jako přirozená hluboká propast s výrazným zázemím. Nachází se ve skalnatém terénu s bujnou vegetací a velkým množstvím vodopádů. Modrá barva jezera je způsobena jasně modrým světlem, které se odráží od dna a vzniká tak optický klam. Tato barva jezera je úžasná a nepoznaná, zvláště ve slunečných dnech, kdy je kontrast mezi modrou barvou vody a zelení okolní vegetace neobyčejný.

Syri i Kalter je oblíbenou destinací pro milovníky turistiky a přírodních krás. Okolní krajina je spektakulární a nabízí mnoho možností pro pěší turistiku a prozkoumávání. Návštěvníci se také mohou vydat na plavbu po jezeře, aby si užili krásu a klid místa z jiné perspektivy.

Je zde také možnost potápění a objevování podvodního světa jezera. Díky krystalicky čisté vodě je možné spatřit pestrý život ryb a rostlin, které obývají toto jezero.

Jako jedna z hlavních turistických atrakcí je Syri i Kalter během letních měsíců velmi rušný. Místní obyvatelé i návštěvníci sem přicházejí, aby si užili krásného počasí a klidu, který toto místo nabízí. Je to ideální místo k relaxaci a zkvalitnění volného času.

Počasí v Albánii je v letních měsících teplé a slunečné. Průměrné teploty se pohybují kolem 25-30 °C a návštěvníci si tak mohou užívat příjemného tepla a slunečního svitu při procházkách okolím jezera. Voda je také dostatečně teplá na osvěžení a koupání.

Zimní období v Albánii je chladnější s průměrnými teplotami kolem 10-15 °C. Turistika se v této době může stát trochu náročnější kvůli deštivému počasí a vyššímu stavu vody v jezeru. Nicméně, i během zimních měsíců může být Syri i Kalter fascinujícím místem pro návštěvu kvůli malebným zimním scenériím.

Syri i Kalter je skutečnou perelou Albánie a magnetem pro milovníky přírody. Jeho krásná modrá voda a úchvatná okolní krajina nabízí návštěvníkům unikátní zážitek. Takže pokud se chystáte navštívit Albánii, určitě nezapomeňte navštívit Syri i Kalter a vychutnat si jeho překrásné počasí a magické prostředí.


Dovolená Albánie Syri i Kalter (Modré oko)


Dovolená Albánie Syri i Kalter (Modré oko)

Albánie je země, kterou si turisté teprve začínají objevovat. Mezi její nejkrásnější a nejzajímavější místa patří příměstská oblast Syri i Kalter, přezdívaná také Modré oko. Jedná se o fascinující přírodní jezero, které láká návštěvníky svou krásou a tajemnem.

Modré oko je přírodní výtvor, který vznikl zatopením propasti, jejíž hloubka dosahuje až 50 metrů. Voda působí fascinujícím způsobem a tvoří azurově modrou barvu, která je neuvěřitelně sytá a čistá. Oko získalo svůj název právě díky této neobvyklé modré barvě, která evokuje obraz oka. Voda do jezera přitéká podzemními prameny a oblast je také bohatá na podzemní jeskyně, které stojí za prozkoumání.

Jezero Modré oko se nachází v jihozápadní části Albánie, nedaleko města Saranda. Můžete se sem dostat pohodlně autem nebo autobusem. Okolí jezera je krásně zachovalé a divoké, s panenskou přírodou a malebnými kopcemi. Výlet sem je velmi oblíbený mezi milovníky přírody a fotografy, kteří si zde mohou vychutnat úžasná panoramata a nádherné pohledy na jezero.

Jezero nabízí také možnost koupání a potápění. Voda je velmi čistá a průzračná, což dělá z Modrého oka ideální místo pro potápění a pozorování podvodního života. Potápěči zde mohou objevovat jeskyně a propasti, které skýtají množství fascinujících a vzácných druhů ryb a rostlin.

Okolí Modrého oka je bohaté na další turistické atrakce. Nedaleko se nachází archeologické naleziště Butrint, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto historické město nabízí úžasný vhled do minulosti regionu a svědčí o bohaté historii Albánie.

Další zajímavosti v okolí jsou například město Gjirokastër, které je známé pro svou zachovalou osmanskou architekturu, a národní park Llogara, který nabízí malebné horské výhledy a pěší túry.

Albánie je země plná překvapení a skrytých pokladů. Syri i Kalter (Modré oko) je jedním z nich. Pokud hledáte dovolenou, která vám nabídne krásu přírody, relaxaci a dobrodružství, je Albánie a její okouzlující jezero Modré oko skvělým cílem.


Ubytování Albánie Syri i Kalter (Modré oko)


Albánie je země bohatá na krásnou přírodu a malebná místa a jedním z nich je Syri i Kaltër, neboli Modré oko. Toto místo je jedním z nejznámějších turistických atrakcí v Albánii a přitahuje tisíce návštěvníků každý rok.

Syri i Kaltër je přírodní vodní pramen, který se nachází v oblasti Saranda, nedaleko řeky Bistrice. Je známý svou krásnou azurově modrou barvou a průzračností vody, což ho činí nezapomenutelným zážitkem pro všechny, kteří ho navštíví. Voda je tak čistá, že je možné vidět až na dno, čímž se toto místo stává rájem pro potápěče a snorkelování.

Původ modré barvy vody pochází z podzemního pramene, který proudí do tohoto jezera. Voda obsahuje minerály a vápník, které filtrují a vyčišťují vodu, což ji činí tak průzračnou. Atmosféra kolem Modrého oka je klidná a tichá, a tak navštěvování tohoto místa nabízí nezapomenutelnou relaxaci a odpočinek.

K dispozici jsou také různé aktivity, které turisté mohou zde provádět. Potápění je jednou z hlavních atrakcí, protože se můžete potopit do této krásné vody a objevovat podvodní svět. Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, je také možné se projet na kánoích po jezeře.

Kromě vodních aktivit je kolem Modrého oka také mnoho turisticky atraktivních míst. Je zde možnost pěší turistiky a vychutnávat si okolní krajinu. V blízkosti se nachází horou Llogara a národní park Butrint, který je registrován jako světové dědictví UNESCO.

Pokud plánujete návštěvu Syri i Kaltër, doporučuje se, aby byla provedena v měsících jara a léta, kdy je příjemné počasí a pravděpodobnost deště je nižší. Vstupné do Modrého oka je zpoplatněno, ale návštěva určitě stojí za to.

Albánie Syri i Kaltër (Modré oko) je jedinečné a malebné místo, které si zaslouží návštěvu každého turisty. Průzračná modrá voda je ohromující a nabízí odpočinek a relaxaci. S možností potápění, kánoí a pěší turistiky je pro každého něco. Takže pokud plánujete dovolenou v Albánii, nezapomeňte navštívit toto krásné místo a objevit jeho kouzlo.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky