Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Angola Benguela

Dovolená Angola Benguela


Angola je fascinující země v jihozápadní Africe, která nabízí nejen bohatou historii a kulturu, ale také nádherné přírodní scenérie a úchvatnou pobřežní linku. Jedním z přímořských rájů v Angole je město Benguela. Pokud plánujete dovolenou v Angole, rozhodně nezapomeňte navštívit tuto malebnou destinaci.

Benguela se nachází na pobřeží Atlantského oceánu a je jedním z nejzápadněji položených přístavů v Angole. Dříve sloužilo jako důležitá stanice při obchodování s otroky, ale dnes je známé především svou krásnou přírodou a rozmanitostí aktivit, které nabízí turistům.

Během návštěvy Benguely se můžete těšit na slunečné pláže s jemným pískem a teplou vodou. Pláže jsou často téměř opuštěné, což dává návštěvníkům pocit soukromí a klidu. Možnost relaxace na pláži a koupání v moři jsou základními aktivitymi, které si můžete užít během své dovolené v Benguele.

Pro dobrodružnější turisty je tu také možnost vyzkoušet si různé vodní sporty, jako je například potápění nebo surfování. Benguela je známá svými skvělými podmínkami pro potápění, protože voda je bohatá na korály a pestrou mořskou faunu. Surfování je také velmi populární ve městě díky svým ideálním vlnám a konstantnímu větru.

Pokud máte rádi historii, nevynechejte příležitost navštívit starou čtvrť Benguely, která je zapsaná na seznamu Světového dědictví UNESCO. Zde najdete malebné uličky plné koloniální architektury, historických budov a barevných domů. Procházka ulicemi města vás provede do minulosti a ukáže vám, jakým způsobem žili lidé v minulosti.

Navštivte také Fortaleza São Filipe, což je pevnost vybudovaná v 17. století na ochranu města před piráty a cizími invazemi. Můžete se projít po hradbách a vychutnat si úchvatný výhled na město a oceán.

Benguela také nabízí širokou škálu restaurací a barů, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a tradiční angolská jídla. Nezapomeňte ochutnat místní specialitu - moqueca angolského stylu, což je rybí pokrm podávaný s rýží a omáčkou z palmového oleje a zázvoru.

Dovolená v Benguele v Angole je skutečně nezapomenutelným zážitkem. Město nabízí krásné pláže, fascinující historii a mnoho aktivit, které uspokojí jak dobrodruhy, tak i ty, kteří chtějí relaxovat a užívat si klidného pobytu u moře. Pokud se chystáte do Angoly, nezapomeňte zařadit Benguelu na svůj seznam míst k navštívení.


Počasí Angola Benguela


Angola je rozlehlá země v jihozápadní Africe, která je známá svými různorodými klimatickými podmínkami. Jedním z nejzajímavějších míst v Angole, z hlediska počasí, je město Benguela. Benguela leží na atlantickém pobřeží a je známé především svým unikátním mikroklimatem.

Počasí v Benguele je ovlivněno teplým Rovníkovým průtokem, který přináší chladné mořské proudy do regionu. To znamená, že tady jsou teploty mírnější než v některých dalších částech Angoly. Průměrná teplota se pohybuje mezi 20 a 25 stupni Celsia, což z něj činí příjemné místo k životu.

Benguela je také známá pro svou sezónnost. Na rozdíl od některých míst v tropické Africe zde existují čtyři odlišné roční období. Nejdůležitější roční období pro Benguelu je období dešťů, které probíhá mezi červencem a zářím. Během tohoto období je příroda nádherně zelená a kvetou zde barevné květiny.

Zajímavé je, že v ostatních měsících je Benguela spíše suchá oblast s minimem srážek. Teploty však zůstávají mírné a příjemné po celý rok. Místní obyvatelé se proto mohou těšit na slunečné dny a teplé teploty.

Dalším faktorem, který ovlivňuje počasí v Benguele, je silný vítr z oceánu. Tento vítr dodává městu příjemný a osvěžující pocit, což pomáhá zmírňovat horké teploty, které jsou obvyklé v některých jižních oblastech Angoly.

Díky svým příznivým podmínkám počasí se Benguela stal oblíbeným cílem turistů. Návštěvníci sem přicházejí, aby si užili krásných pláží, slunných dní a teplého teplotního klimatu. K dispozici je také mnoho aktivit, jako je potápění, surfování a rybaření.

Benguela je fascinující destinací, která nabízí unikátní počasí. Jeho příjemné teploty, sezónní období, silný oceánský vítr a nádherný pobřežní krajina dělají z Benguely jedno z nejlepších míst k návštěvě v Angole.


Ubytování Angola Benguela


Angola Benguela je nádherné město nacházející se na západním pobřeží Afriky. Město je světoznámé pro své krásné pláže, historické památky a úchvatné scenérie. Pokud tedy plánujete cestu do této oblasti, jedním z nejdůležitějších faktorů pro úspěšnou cestu je ubytování, které vám poskytne dobrou základnu pro vaše dobrodružství.

V Bengele existuje spousta možností pro vaše ubytování. Od luxusních hotelů až po rodinné ubytování, můžete si vybrat to, co vám nejvíc vyhovuje. Pokud se rozhodnete pro luxusní ubytování, můžete si vybrat například z hotelů jako je Hotel Praia Morena nebo Hotel Luso. Tyto hotely nabízejí nejen pokoj s koupelnou, ale i bazén, fitness centrum a restauraci.

Pokud si ale chcete užít více autentickou angolskou zkušenost, můžete zvolit rodinné ubytování. V Benguele najdete mnoho rodinných pensionů, které jsou v místním stylu a jejich cena je většinou příznivější než velké hotely. Pokoj může být kromě postele a koupelny vybaven i moskytiérou a ventilátorem. Tyto pensiony většinou nabízejí společné prostory, jako jsou terasy, kde se můžete setkat s ostatními hosty a poznat místní kulturu.

Další možností je pronajmout si apartmán, který vám nabídne větší soukromí. V Benguele je možné najít apartmány jak přímo v centru města, tak i na plážích. Většina apartmánů je plně vybavena, a tak si můžete uvařit vaření, pokud si nechcete chodit do restaurace.

Když půjdete na procházku kolem pláže, můžete také najít bungalovy, které jsou velmi oblíbeným ubytováním mezi turisty. Tyto bungalovy jsou obvykle postaveny ze dřeva a rákosu a nabízejí základní pohodlí. Pokud hledáte jednoduché, ale pohodlné ubytování, bungalowy jsou skvělou volbou. Většina z nich má k dispozici sdílenou koupelnu a záchod.

Výběr správného ubytování v Benguele je klíčovým faktorem pro úspěšnou cestu. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro luxusní hotel nebo rodinné ubytování, můžete si být jistí, že se v tomto krásném městě budete cítit jako doma. Vybrat si správný typ ubytování, znamená, že budete mít nádherný zážitek z vaší cesty do Angoly Benguely.


Letenka Angola Benguela


Letenka do Angoly: Objevte kouzlo Benguely

Pokud jste do nynějška uvažovali o cestě do Afriky, možná jste přemýšleli o typických turistických destinacích, jako je Jihoafrická republika, Tanzanie nebo Keňa. Ale co kdybyste se vydali na výlet do Angoly? Tato západoafrická země skrývá mnoho neobjevených klenotů, včetně nádherného města Benguela.

Začněme samozřejmě cestou a letenkou do Angoly. Máte několik možností, ale nejjednodušší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Benguely, je leteckou cestou. Mezinárodní letiště 17. září, které je největší letiště v zemi, se nachází asi 10 kilometrů jihozápadně od hlavního města Luanda a nabízí mnoho přímých letů z Evropy, Afriky a Ameriky.

Po příletu na letiště 17. září si můžete rezervovat vnitrostátní let nebo využít některý z dopravních prostředků, které vás do Benguely doveze. Cesta vám zabere přibližně 4 hodiny autem nebo 5 hodin autobusem. Mohli byste také zvážit vlakovou cestu, která je pohodlnější a trvá přibližně 9 hodin.

Benguela je druhým největším městem Angoly a leží na pobřeží Atlantského oceánu. Město bylo založeno portugalskými kolonizátory v roce 1617 a je bohaté na historii a kulturu. Zajímavostí je místní pevnost São Filipe, která byla postavena v 17. století a sloužila jako obranná pevnost proti útokům pirátů.

Jedním z nejatraktivnějších míst v Benguele je pláž Morena, která je známá svou bílou písčitou pláží a průzračným mořem. Je ideálním místem pro odpočinek a užívání si slunce a moře. Kromě toho můžete navštívit také přístav Lobito, který je vzdálený pouhých 35 kilometrů od Benguely a nabízí nezapomenutelné zážitky z rybaření a potápění.

Pokud máte rádi historii a kulturu, neměli byste vynechat Cine Atlântico, které je jedním z nejstarších kin v Angole. Dále určitě navštivte také piaristický klášter a kostel Nossa Senhora do Populo, který je známý svými nádhernými freskami.

Kromě toho, Benguela je také známá svými festivály a kulturními událostmi. Pokud se sem vypravíte na konci února nebo začátkem března, můžete zažít slavnost tance pompieros, která je nedílnou součástí místní tradice. Během těchto slavností se lidé oblíkají do tradičních kostýmů a tančí na ulicích v průvodu.

Angola je fascinující země, která nabízí mnohem víc než jen safari a přírodní krásy. Benguela je skvělou destinací, která vám umožní prozkoumat bohatou historii a kulturu, a zároveň si užít plážový odpočinek. Takže nepodceňujte tuto skrytou perlu a vydejte se na dobrodružství do Benguely.


Nejčastější dotazy a odpovědi Angola Benguela


Některé z nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně Angola Benguela jsou:

1) Jaké jsou nejlepší pláže v Benguele?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže patří Praia Morena, Praia da Baía Azul a Praia do San Nicolau.

2) Jak se dostat do Benguely?
Odpověď: Benguela má mezinárodní letiště Catumbela, kam létají letadla z Portugalska, Brazílie a JAR. Dále je možné se dostat do Benguely přes Luandu nebo Lubango.

3) Co je to za město Benguela?
Odpověď: Benguela je město na západním pobřeží Angoly a je jedním z nejvýznamnějších přístavů a průmyslových center v zemi.

4) Kdy je nejlepší doba na návštěvu Benguely?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Benguely je od května do října, kdy jsou nižší teploty a méně srážek.

5) Jaké jsou nejlepší hotely v Benguele?
Odpověď: Mezi nejlepší hotely v Benguele patří Hotel Praia Morena, Aparthotel Mil Cidades a Aparthotel Mar E Mar.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky