Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Argentina Salta

Počasí Argentina Salta


Argentina je známá svým rozmanitým a proměnlivým počasím, a v žádné části to neplatí více než ve městě Salta. Nachází se v severozápadní části země a je hlavním městem stejnojmenné provincie.

Salta leží na úpatí And a výškové rozdíly mezi různými oblastmi města mají velký vliv na místní klima. Celkově lze však říci, že počasí v Salta je mírné a suché, s mírnými zimami a horkými léty.

Průměrná teplota v Salta se pohybuje kolem 20 °C (68 °F). Nejteplejší měsíce jsou prosinec a ledna, kdy teploty mohou dosáhnout až 30 °C (86 °F). Naopak nejchladnější měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty klesají na příjemných 10 °C (50 °F). Je však třeba poznamenat, že noční teploty mohou být v těchto měsících výrazně nižší, takže je vhodné brát s sebou teplé oblečení.

Další významný faktor ovlivňující počasí v Salta je srážkový vzorec. Celkový roční úhrn srážek je poměrně nízký a průměrně se pohybuje okolo 500 mm. Nejvíce srážek spadne během letních měsíců, zejména v lednu a únoru. Naopak nejméně srážek se očekává v zimě, kdy město zažívá období sucha.

Dalším zajímavým jevem, který ovlivňuje počasí v Salta, je tzv. "zonda". Jedná se o suchý a horký vítr, který přináší vysoké teploty a snižuje vlhkost vzduchu. Tento fenomén často nastává během letních měsíců a může trvat několik dní. Zonda může být pro místní obyvatele nepříjemný, ale turisté si mohou vychutnat slunečné a horké počasí.

Díky své geografické poloze a rozmanitosti terénu nabízí Salta i několik mikroklimatických oblastí. Například na úpatí hor se nachází horské pohoří, kde je klima chladnější a vlhčí, a naopak na nížinách je podnebí teplejší a suché.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Salta je přívětivé a příznivé pro turisty po většinu roku. Záleží na preferencích cestovatele, zda raději navštívit město během teplého letního období nebo se vydat do Salty během mírnějšího zimního období.

Salta je fascinující destinace s bohatou historií, kulturním dědictvím a úchvatnou přírodou. Ať už se rozhodnete navštívit město v létě nebo v zimě, jistě vás ohromí jeho jedinečné počasí a přírodní krásy.


Letenka Argentina Salta


Argentina – Salta: Nejkrásnější cesta do argentinského Anda

Když se řekne Argentina, představí se většině lidí neuvěřitelná oblast Patagonie, argentinské vinařství nebo také slavný Tango v Buenos Aires. Ale stejně tak atraktivní, krásná a neotřelá destinace je i Salta, město, které se nachází v severozápadní části Argentiny v oblasti Andského pohoří, v jednom z nejstarších argentinských regionů. A proč právě do Salty? Protože tato oblast nabízí úžasné přírodní scenérie, kouzlo historických budov a místní kulturu, takže zdejší cesta je naprosto nezapomenutelná.

Salta je v Argentině známá jako mestizo (směsice) Španělů a Indiánů. Město se pyšní obrovskou historickou a kulturní dědictvím. Mnoho architectonických skvostů Salty bylo vybudováno v koloniální éře, což ji činí jedním z nejkrásnějších měst v Argentině. Pozoruhodnou stavbou je například katedrála Basílica Menor y Convento San Francisco, s elegantními sloupy, malebnými detaily a oltářemi ozdobenými drahocennými kameny. V těsné blízkosti jsou k vidění také malebné ulice obklopené koloniálními domy, kostely a parčíky, které dotváří pohádkovou atmosféru.

Pro ty, koho láká příroda, nabízí Salta úchvatné scenérie, které jsou proslulé po celém světě. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v oblasti je Quebrada de Humahuaca, kaňon s červenými, oranžovými a hnědými skálami, kde můžete vidět pozůstatky staveb Inků a dalších civilizací. Nejdůležitějším městem této oblasti, které zahrnuje historické a kulturní hodnoty, je Purmamarca, San Salvador de Jujuy a Humahuaca. V Purmamarce se nachází světoznámý Cerro de los Siete Colores, což je vysoký vrchol, který se skládá z různých vrstev různých barev. Je to obrovský přírodní div, který stojí za to vidět.

Dalším přírodním skvostem z této oblasti je národní park Los Cardones, který se rozkládá na více než 60 000 hektarech krajiny z pastvin a poseté kaktusy. To je také místo, kde se nachází Cuesta del Obispo, což je horská cesta s mnoha zatáčkami, okamžitými změnami klimatu a dech beroucími výhledy.

Salta je jedno z míst Argentiny, které si zaslouží být navštíveno a objeveno. Každý, kdo se rozhodne pro cestu do tohoto kouzelného města, bude zaručeně odměněn neuvěřitelnými scenériemi, místní kulturou a historickým dědictvím.

Aby jste se dostali do této oblasti, můžete využít přímou letenku z Buenos Aires do letiště v Salte, což trvá pouhé 2 hodiny. Můžete si také pronajmout auto a projet cestu z jihu Argentiny, aby jste si užili krásné scenérie a přírodu, kterou Salta nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Salta


1. Jaké jsou nejlepší památky v Saltha, Argentině?
- Nejznámější památkou v Saltha je nepochybně unikátní horstvo několika barevných hor, známé jako Quebrada de Humahuaca. Dalšími populárními památkami jsou například město Salta s jeho historickým centrem, Museo de Arqueología de Alta Montaña (Muzeum archeologie vysokohorského regionu) a národní park Los Cardones.

2. Existuje nějaká tradiční argentinská jídla, která bychom měli v Saltha ochutnat?
- V Saltha se můžete těšit na tradiční argentinská jídla, jako je například asado (grilované maso), empanadas (plněné pečivo), humita (kukuřičný pudink) a locro (hrachová polévka). Nezapomeňte si také vychutnat slavný argentinský steak.

3. Jaké jsou možnosti dopravy z a do Saltha?
- Saltho lze přijet buď letecky, autobusem nebo od nedalekého města Salta také vlakem. Existují pravidelné letecké spoje z Buenos Aires a dalších větších argentinských měst. Autobusové spoje jsou také časté a pohodlné. Pokud cestujete z blízkých měst, můžete také zvolit vlakovou dopravu.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Saltho?
- Nejvhodnější období pro návštěvu Saltha je od dubna do října, když je zde méně dešťových srážek a příjemnější teploty. Během letních měsíců (prosinec až únor) mohou být teploty velmi vysoké a časté deště mohou omezovat venkovní aktivity.

5. Jaké jsou populární aktivity a atrakce v okolí Saltha?
- Kromě prohlídky památek v Salthu můžete také podniknout výlety do okolí, jako je například návštěva více než 30 archeologických nalezišť v Quebrada de Humahuaca, prohlídka vinic a degustace vína v okolí města Cafayate, nebo turistika v národním parku Los Cardones.

6. Jaké jsou možnosti ubytování v Salthu?
- V Salthu najdete širokou škálu ubytování, včetně luxusních hotelů, boutique hotelů, rodinných pensionů a hostinců. Doporučuje se včas rezervovat, zejména v hlavních turistických sezonách, abyste získali nejlepší volné pokoje za výhodné ceny.

7. Potřebuji povolení k návštěvě Quebrada de Humahuaca?
- Ne, pro návštěvu Quebrada de Humahuaca není povolení vyžadováno. Můžete si ji prohlédnout samostatně nebo se zapojit do organizovaného výletu s průvodcem.

8. Jaký je rozdíl mezi Salthem v Argentině a Salthem v Bolívii?
- Saltho v Argentině (Salta) a Saltho v Bolívii (Salar de Uyuni) jsou dvě různá místa. Saltho v Argentině je provinciální město v severozápadní Argentině, zatímco Saltho v Bolívii je největší slané jezero na světě, známé pro svou surreálně krásnou krajinu.


Ubytování Argentina Salta


Argentina Salta je jedno z nejkrásnějších měst v Argentině. Město je známé svými koloniálními budovami, kulturním dědictvím a neuvěřitelnými přírodními krásami. Pro turisty kteří sem přijedou, je důležité zvolit správné ubytování, které bude komfortní, cenově dostupné a ideálně blízko největších turistických atrakcí.

V Salte se nachází mnoho typů ubytování od luxusních hotelů až po hostely a penziony. Nejoblíbenější oblastí pro turisty je historické centrum města, kde se nachází mnoho architektonických památek, restaurací a barů. V této části města se nachází také mnoho hotelů s výhledem na náměstí a katedrálu. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete zvolit některý z hotelů s 5 hvězdičkami, které nabízejí nejvyšší komfort. Tyto hotely jsou velmi pohodlné a obvykle obsahují venkovní bazén, spa, bar a restauraci.

Pokud hledáte cenově dostupnější alternativu, můžete zvolit některý z mnoha penzionů nebo hostelu, které se nacházejí v centru města. Tyto hotely nabízejí základní pohodlí, jako jsou například postele, vysoušeče vlasů a koupelny. Když také cestujete s rodinou, můžete hledat ubytování, které splňuje požadavky pro rodiny s dětmi, jako jsou například privátní koupelny, výtahy a dětské postýlky.

Další možností v Salte jsou apartmány. Ty jsou velmi vhodné pro delší pobyty, protože nabízejí větší prostor a utěšenější atmosféru. Většina apartmánů se nachází v centru města, takže jsou v blízkosti restaurací, barů a obchodů.

V Salte také najdete kempy a ubytování pro karavany. Ty jsou vhodné pro lidi s otevřeným srdcem a pro ty, kteří chtějí zažít přírodu Argentiny na vlastní kůži. Tyto kempy se nacházejí v přírodě, takže jsou ideální pro turisty, kteří chtějí být v blízkosti přírodních atrakcí.

Všechna ubytování v Salte nabízejí různé výhody, ale ty nejlepší jsou blízkost k turistickým atrakcím, výhledy z hotelových pokojů a služby, které jsou nabízeny. Pamatujte také na to, že Salta je velmi populárním turistickým cílem, takže je důležité rezervovat si ubytování co nejdříve, abyste si mohli zarezervovat to nejlepší pro vaše potřeby.


Dovolená Argentina Salta


Argentina je země bohatá na různorodou kulturu, překrásnou přírodu a úchvatná místa, která stojí za to navštívit. Jedním z těchto míst je i provincie Salta, která leží v severozápadní části země. Salta je známá svou koloniální architekturou, poutními místy a tradicemi, které vytvářejí jedinečnou atmosféru.

Salta je ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří hledají kombinaci dobrodružství, kulturního poznávání a odpočinku. Provincie nabízí možnosti pro různé druhy turistiky, včetně horských túr, návštěv slavných vinic, relaxace v termálních lázních a prozkoumání koloniálního města Salta.

Jednou z nejvíce fascinujících atrakcí v Salte je Quebrada de Humahuaca, údolí zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto údolí je omračující kombinací rozmanité krajiny, od suché pouště až po vysoké hory. Turisté se mohou projít po starobylých cestách a obdivovat působivé skalní formace a koloritní útesy.

Dalším zajímavým místem v Salte je město Cafayate, které je slavné svými vinařstvími. Turisté mohou navštívit různé vinice, ochutnat tradiční argentinská vína a seznámit se s procesem výroby vína. Navštívení vinic je skvělou příležitostí pro gurmány i milovníky vína.

Samotné město Salta je fascinující kombinací koloniální architektury a tradičních argentinských kulturních projevů. Náměstí Plaza 9 de Julio je centrem města a domovem mnoha historických budov a památek. Turisté se mohou projít po starých uličkách, navštívit místní muzea a objevit bohatou historii tohoto regionu.

Pro ty, kteří hledají relaxaci, jsou termální lázně v Termas de Reyes ideální volbou. Tyto lázně nabízejí horké prameny obohacené minerály, které mají blahodárné účinky na tělo. Turisté si mohou užívat teplou vodu, masáže a další procedury pro relaxaci a regeneraci.

Argentina Salta je opravdu skvělým cílem pro dovolenou, který nabízí jedinečnou směsici přírody, kultury a relaxace. Bez ohledu na vaše zájmy a preference, tato provincie vám zaručeně nabídne nezapomenutelný zážitek.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky