Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Argentina Ushuaia (nejjižnější bod světa)

Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Ushuaia (nejjižnější bod světa)


1. Jak se dostanu do Ushuaii, nejjižnějšího bodu světa?
- Nejčastější možností je přiletět na letiště v Ushuaii. Existují přímé lety z několika argentinských měst, jako je Buenos Aires a El Calafate.

2. Jaké jsou nejlepší časy návštěvy Ushuaii?
- Nejlepší čas na návštěvu Ushuaii je od listopadu do března, kdy je tam léto a teploty jsou mírnější. Během této doby se také konají různé outdoorové aktivity.

3. Jak dlouho bych měl zůstat v Ushuaii?
- Doporučuje se zůstat v Ushuaii minimálně 3-4 dny, aby bylo dostatek času na prozkoumání okolí a vychutnání si outdoorových aktivit, jako je turistika, horská kola nebo plavba na lodích.

4. Jaké jsou hlavní atrakce v Ushuaii?
- Hlavní atrakce v Ushuaii zahrnují návštěvu Národního parku Tierra del Fuego, plavbu na lodi kolem mysu Horn, navštívení pinguiní rezervace Martillo a lanovka na vrchol Cerro Martial pro panoramatický výhled.

5. Co bych měl vzít s sebou při návštěvě Ushuaii?
- Doporučuje se vzít si s sebou teplé oblečení, včetně teplých bund, rukavic, klobouků a šálů, neboť teploty zde mohou být velmi nízké. Také je vhodné vzít si pevnou obuv a ochranné prostředky proti slunci.

6. Mohu vidět ledovce v Ushuaii?
- Ano, existuje několik ledovcových klecí v blízkosti města, které můžete navštívit. Patří sem například ledovec Marcial nebo ledovec Martial.

7. Kde se dá ubytovat v Ushuaii?
- V Ushuaii najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a hostels. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména během sezóny.

8. Jaké jsou možnosti vyžití v Ushuaii?
- V Ushuaii je mnoho outdoorových aktivit, které můžete podniknout, například turistika, horská kola, plavba na lodích, kajak, lyžování atd. Město také nabízí restaurace, obchody a kulturní akce.

9. Jaká je průměrná teplota v Ushuaii?
- Průměrné teploty v Ushuaii se pohybují mezi 5 až 10 °C v letních měsících (listopad až březen) a mezi -2 až 5 °C v zimních měsících (červen až srpen).

10. Je možné navštívit Antarktidu z Ushuaii?
- Ano, několik společností nabízí plavby do Antarktidy z Ushuaii. Tyto plavby obvykle trvají několik dní a zahrnují pozorování ledovců, pinguinů a dalších polárních zajímavostí.


Letenka Argentina Ushuaia (nejjižnější bod světa)


Argentina Ushuaia – základna pro objevování nejjižnějšího bodu světa

Ushuaia, argentinské město na pobřeží Jižního oceánu, leží na jižním konci Jižní Ameriky a často je označováno za nejjižnější město světa. To ale není vše – nedaleko od Ushuaii se nachází mys Horn, který je dokonce nejjižnějším pevninským bodem planety. Pro milovníky výprav a expedic do nejodlehlejších koutů světa je Ushuaia nezbytnou základnou.

A jak se do Ushuaii dostanete? Nejlepší způsobem je samozřejmě letadlo. Způsobů, jak najít nejlevnější letenku, je hned několik. Nejprve se zaměřte na sezónu, kdy je letenka nejlevnější. V Ushuaii se nejlépe cestuje od října do dubna, kdy vládne mnohem teplejší klima, než je tomu během zbytku roku.

Další tip, jak ušetřit, je zakoupit letenku s přestupem. Lety se zastávkou jsou sice nevýhodné ze strany časové náročnosti, ale mohou vás při cestování do Ushuaii zachránit několik tisíc korun. Pokud to máte do Ushuaii blízko, může být pro vás možnost jízdy autem do města v Argentině nebo Chile. Pokud cestujete vysoko v sezóně, je ale tato varianta spíše vhodná pro ty, kdo se dobrodružství nebojí.

Kouzlo Ushuaii spočívá v naprostém odlišení od všeho, co známe. Zdejší krajina je prostě neuvěřitelná – můžete si vybrat mezi exkurzemi do Národního parku Tierra del Fuego nebo výlety na skalnaté ostrovy, kde můžete pozorovat mnoho živočišných druhů, jako jsou tučňáci nebo tuleni. V nejvzdálenějších zákoutích můžete objevovat přírodní krásy, jako jsou sopečné bahenní lázně nebo ledovcové jezera.

Ushuaia je také výborným výchozím bodem pro cestovatele, kteří se snaží dostat do Antarktidy. Existují zde společnosti nabízející plavby v oblasti jižního ledového oceánu, které mohou zahrnovat lodní plavby nebo ochutnávku tradic Domorodých kultur.

Nicméně pozor, cena let enky do Ushuaii záleží na výběru sezóny a na tom, jak brzo rezervujete. V červnu a srpnu je mnohem méně turistů, ale ceny jsou naopak mnohem vyšší. Proto pokud chcete navštívit tuto nezapomenutelnou destinaci, stojí zato objednat si letenku tak brzy, jak to jen jde.

Když máte letenku jistou, můžete se těšit na svůj pobyt ve městě a připravit se na objevování nejjižnějšího bodu světa. Prostě se těšte na naprosto odlišnou dovolenou, než na jakou jste zvyklí!


Dovolená Argentina Ushuaia (nejjižnější bod světa)


Argentina: Ushuaia – nejjižnější bod světa a země dobrodružství

Pokud patříte mezi ty, kteří touží po dobrodružství a objevování nových míst, pak je pro vás Argentina a její nejjižnější město Ushuaia tím pravým místem pro vaši dovolenou. Nachází se na ostrově Ohňová země a je známé jako "Brána k Antarktidě". Toto město nabízí nejen nádhernou přírodu a úchvatnou krajinu, ale také spoustu dobrodružných aktivit, které vám zajistí nezapomenutelné zážitky.

Začněte svou návštěvou tím, že se podíváte na samotné město Ushuaia. Přestože je malé, nabízí bohatou historii a kulturu. Projděte se jeho úzkými uličkami a obdivujte tradiční dřevěné domy. Navštivte Muzeum Kostiček, které vám přiblíží historii původních obyvatel této oblasti - indiánského kmene Yámana. Při procházce přístavem nezapomeňte navštívit také Falklandské muzeum, které představuje historii Falklandských ostrovů a jejich problematický vztah s Argentinou.

Další zastávkou by měl být Národní park Ohňová země. Tento národní park je jedinečným místem, které nabízí nádhernou přírodu a neuvěřitelnou různorodost v krajině. Pojďte objevovat horské vrcholky, ledovcová jezera a zasněžené lesy. Pro milovníky trekkingu je tady připraveno mnoho tras, které vás provedou krásnými scenériemi až k nejjižnějšímu bodu na pevninské části světa - mysu Horn.

Pro ty, kteří se chtějí vydat na moře, je tu možnost podniknout výlet lodí po Beagleově průlivu. Během této plavby budete mít možnost spatřit mnoho mořských ptáků, tuleně a ve velmi šťastném případě i velryby. Vydejte se také na nedaleké ostrovy s koloniemi tučňáků a zážitek z jejich pozorování vám zaručeně vykouzlí úsměv na tváři.

Pokud vás přitahují extrémní sporty, pak v Ushuaii nebudete zklamáni. Můžete si zde zaskákat na skocích bungee, vyrazit na snowboarding do okolních hor nebo se věnovat sjezdovému lyžování. Pro ty odvážnější je tu možnost absolvovat turistiku na ledovci Martial nebo jízdu na člunu mezi ledovci.

V Ushuaii samozřejmě nemůžete vynechat unikátní příležitost navštívit Antarktidu. Z přístavu lze vyplout na plavbu k předbraním bílého kontinentu. Navštivte pinguiní kolonie, sestupte z lodi na ledovcové pobřeží a dotkněte se tak jižního pólu světa.

Dovolená v Ushuaii v Argentině je dobrodružstvím, které nikdy nezapomenete. Toto malé město nabízí nádhernou přírodu, bohatou historii a spoustu adrenalinových zážitků. Ať už se vydáte na hory, do moře nebo na antarktickou plavbu, nezapomeňte si pamatovat fotoaparát, abyste si mohli odnést nádherné vzpomínky na tento nejjižnější bod světa.


Počasí Argentina Ushuaia (nejjižnější bod světa)


Ushuaia, nejjižnější bod světa, je malé město nacházející se v argentinské provincii Tierra del Fuego. Leží na jižním cípu ohromujícího pohoří And, které se táhne od Patagonie až do Antarktidy. Ushuaia je obklopena úchvatnou přírodou, která zahrnuje hory pokryté sněhem, ledovce a nádherné fjordy.

Při zmínce o počasí v Ushuaii je třeba si uvědomit, že se nachází v subarktickém podnebí. To znamená, že zde vládne chladný a vlhký klimatický režim. Vypadá to, jako by zde počasí vždycky připomínalo zimu.

Během zimy, která trvá od června do září, přichází do Ushuaii silný sníh a teploty se pohybují kolem -3 ° C až 8 ° C. Leden je nejchladnějším měsícem, kdy teploty mohou klesnout až na -10 ° C. Sněhové pokrývky jsou obvyklé a díky nim se mohou turisté těšit na zimní sporty, jako je lyžování či snowboarding.

Jaro (říjen až listopad) přináší mírnější teploty, které se pohybují mezi 3 ° C a 11 ° C. Během tohoto období začíná sníh pomalu tát, což způsobuje zvýšené srážky a mlhavé počasí. Květen je nejvlhčím měsícem, kdy může pršet až 20 dní v měsíci.

V létě (prosinec až únor), teploty vystupují na nejvyšší úrovně, a to kolem 7 ° C až 15 ° C. Červenec je nejteplejším měsícem, ale navzdory tomu je stále chladno. Obloha bývá často zatažená a místy může pršet nebo sněžit. Teplota vody v okolním moři může dosáhnout až 8 ° C, takže koupání není zrovna oblíbenou aktivitou.

Přestože se zdá, že počasí v Ushuaii může být tvrdé, je toto město stále populární turistickou destinací. Lidé sem přicházejí především za úžasnými výhledy na hory a fjordy, které poskytují nádherné fotografické příležitosti. Tato oblast je také bránou do Antarktidy, přičemž mnoho turistů zde začíná svou cestu na jižnější kontinent.

Pokud se chystáte navštívit Ushuaiu, připravte si všechny vrstvy oblečení, abyste se mohli přizpůsobit změnám počasí. Nezapomeňte si také vzít deštník a pevnou obuv, abyste mohli prozkoumat úchvatnou krajinu v okolí.

Jakákoli doba roku je pro návštěvu Ushuaii jedinečná a magická. Bez ohledu na počasí se budete skutečně cítit na konci světa.


Ubytování Argentina Ushuaia (nejjižnější bod světa)


Argentina - Ushuaia (nejjižnější bod světa)

Ushuaia, často nazývaná také "Královna Jižního oceánu", je malé město nacházející se na západním pobřeží Argentina v provincii Tierra del Fuego. Ushuaia se pyšní titulem nejjižnějšího osídleného místa na světě a často ji lidé označují jako bránu do Antarktidy.

Toto malebné město nabízí nádherné scenérie obklopené Andskými vrchy a balvany ležícími na březích Jižního oceánu. Ušato vypadající hory a ledovce, které se dotýkají moře, tvoří neuvěřitelné panorama. Místní příroda je jedinečná díky své více než rozmanité biodiverzitě, což přitahuje turisty z celého světa.

Pokud plánujete navštívit Ushuaiu, určitě nebudete mít problém s ubytováním. Město nabízí širokou škálu možností, od luxusních resortů až po levnější hostely a penziony. Vybrat si můžete z několika možností v závislosti na svém rozpočtu a preferencích.

Jedním z nejvíce doporučovaných míst pro ubytování je centrum města Ushuaia. Tyto hotely a ubytovny jsou ideálně situovány a nabízí snadný přístup k hlavním atrakcím a restauracím. Mnoho z nich také poskytuje spektakulární výhledy na Andské hory a Tierra del Fuego Národní park.

Další možností je ubytování v blízkosti pobřeží Jižního oceánu. Tyto hotely a apartmány vám umožní být na dosah k vodním aktivitám a krásným plážím. Můžete si užít plavbu výletní lodí k pozorování tučňáků a jiného místního mořského života.

Pro ty, kteří hledají trochu více dobrodružství, je tu možnost ubytování v horských chatách nebo kempování v okolí Ushuaii. Tato možnost je ideální pro horolezce, turisty a milovníky přírody. Ve společnosti odborníků si můžete vychutnat outdoorové aktivity, jako je horolezectví, trekking nebo jízda na horském kole.

Během pobytu v Ushuaii byste neměli minout příležitost navštívit Tierra del Fuego Národní park. Tento národní park je domovem mnoha ohromujících přírodních scenérií, vodopádů, jezer a lesů. Turisté mají šanci spatřit vzácná zvířata, jako jsou guanaca, andská liška a dokonce i kondory.

Kromě toho můžete také vyzkoušet různé vodní aktivity, jako je kajakování, plachtění nebo rybaření. Ushuaia je známá jako jedno z nejlepších míst na světě pro rybolov lososů a lacha. Místní vodní prostředí je hojně obýváno různými mořskými živočichy, což představuje nezapomenutelnou zkušenost.

Ushuaia, ležící na konci světa, je jedinečným cílem pro dobrodruhy, přírodovědce a milovníky přírody. Pokud hledáte odpočinek uprostřed úchvatné krásy přírody a neuvěřitelného dobrodružství, není lepší místo než Ushuaia. Připravte si krosnu, fotoaparát a připravte se na nezapomenutelný pobyt v jednom z nejúžasnějších míst na Zemi.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky