Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Arménie Jerevan (hlavní město)

Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Jerevan (hlavní město)


1. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Jerevanu?

Nejlepší doba pro návštěvu Jerevanu je od dubna do října, kdy je příjemné počasí a mnoho kulturních akcí a festivalů.

2. Jaké jsou nejpopulárnější turistické atrakce v Jerevanu?

Nejpopulárnější turistické atrakce v Jerevanu jsou Kaskád, Matenadaran, Arménské muzeum genocidy, Koridař a opera v Jerevanu.

3. Jak se dostat z letiště do centra Jerevanu?

Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra Jerevanu, je taxi nebo transfer. Cesta trvá asi 20-30 minut.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Jerevanu?

Nejlepší restaurace v Jerevanu jsou Lavash, Dolmama, Sherep, Wine Republic, Kavkazskaya Plennitsa, Dargett Brewpub a Yerevan Pandoks.

5. Je bezpečné cestovat do Jerevanu?

Ano, Jerevan je bezpečné místo pro cestování. Většina návštěvníků cestuje bez problémů.

6. Potřebuji vízum k návštěvě Arménie?

Většina zemí, včetně USA a většiny zemí EU, nemusí mít k návštěvě Arménie vízum na dobu kratší než 180 dní.

7. Jaké jsou nejlepší hotely v Jerevanu?

Nejlepší hotely v Jerevanu jsou Marriott Hotel, Grand Hotel Yerevan, Tufenkian Historic Yerevan Hotel, Diamond House Hotel a Hotel National.


Počasí Arménie Jerevan (hlavní město)


Arménie je zemí s nádhernou přírodou a bohatou historií. Jerevan, hlavní město země, leží v údolí pod horami a je obklopené lesy, jezerami a řekami. Jeho podnebí je charakteristické horkými léty a chladnými zimami.

Léto v Jerevanu je dlouhé a velmi horké. Obvykle začíná v květnu a končí v říjnu. Teploty často dosahují až 35°C. V červenci a srpnu jsou nejteplejší měsíce s průměrnou teplotou kolem 27°C, ačkoliv ve dne se teploty často pohybují kolem 40°C. Pokud plánujete navštívit město v létě, nezapomeňte si vzít dostatečné množství vody, abyste se udrželi hydratovaní.

Podzim v Jerevanu je mírný a krásný. V říjnu a listopadu se teploty postupně snižují, ale stále se udržují kolem 15°C. Podzim je také obdobím, kdy se v Jerevanu konají různé festivaly a kulturní akce.

Zima v Jerevanu je chladná a suchá. Sněžení není příliš časté, ale teploty mohou klesnout až na -15°C. Pro turisty, kteří se rádi potulují, mohou být některé ulice a chodníky kluzké. Nicméně, zima je také krásné období v roce pro návštěvu Arménie. V okolí města se nacházejí krásná horská střediska ideální pro lyžování a snowboarding.

Jaro v Jerevanu je slunečné a teplé. Teploty se pohybují mezi 10 a 20°C. Jaro je také dobou, kdy Arméni oslavují Vánoce, takže se můžete těšit na různé jarmarky a kulturní akce.

Celkově je počasí v Jerevanu poměrně příjemné po většinu roku, s výjimkou parného léta a mrazivé zimy. V každém období však najdete něco, co vám umožní užít si krásy hlavního města Arménie a okolních hor a přírody.


Letenka Arménie Jerevan (hlavní město)


Jerevan, hlavní město Arménie, je fascinujícím destinací pro cestovatele, kteří hledají kombinaci bohaté historie a moderního života. S jeho malebnými uličkami, starobylými památkami a úchvatnou krajinou je Jerevan jedním z nejživějších měst na Kavkaze.

Pokud se rozhodnete navštívit Jerevan, prvním krokem bude sehnat letenku. Místní letiště, Zvartnots International Airport, je jedním z největších a nejrušnějších letišť v regionu, a nabízí širokou škálu letů do a z hlavního města Arménie. Pokud plánujete vycestovat do Jerevanu, budete mít na výběr z různých leteckých společností, které nabízejí přímé i přestupové lety.

Arménie se nachází v hornaté oblasti, což přináší nádherné výhledy již z letadla. Po přistání a překročení imigrační kontroly budete mít možnost ochutnat místní kuchyni, která je jedinečná kombinací vlivů Blízkého východu a Balkánu.

Jerevan je jedním z nejstarších kontinuálně obývaných měst na světě, a proto je zde spousta historických památek a archeologických nalezišť. Zatímco prozkoumáváte město, nenechte si ujít návštěvu Kaskád, což je překrásné schodiště s fontánami a sochami. Navštivte také Arménské národní muzeum, kde se můžete seznámit s bohatou historií a kulturou země.

Jerevan je také domovem mnoha klášterů a kostelů, které jsou důležitými památkami arménského křesťanství. Pravděpodobně nejznámější je klášter Chor Virap, který se nachází v blízkosti města a nabízí úžasné výhledy na Ararat, nejvyšší horu Arménie.

V rámci města samotného se návštěvníci mohou procházet okolo pevnosti Erebuni, která je stará přes 2800 let, nebo navštívit Republikové náměstí s obřím fontánovým komplexem. K dispozici jsou také moderní nákupní centra, luxusní hotely a tradiční bazary, kde si můžete koupit místní suvenýry a tradiční rukodělné předměty.

Jerevan je také skvělým výchozím bodem pro objevování okolní krajiny Arménie. V blízkosti města jsou zalesněná pohoří, malebná jezera a údolí. Většina turistů se vypraví do Arménského Zvartnoc, kde se nachází starobylý klášter Zvartnots a ruiny starověkého města.

Celkově lze říci, že návštěva Jerevanu je jedinečným a fascinujícím zážitkem. Od bohaté historie až po moderní životní styl, město nabízí něco pro každého. Pokud se rozhodnete pro letenku do Jerevanu, připravte se na nezapomenutelnou cestu plnou kultury, tradic a panoramatických výhledů.


Ubytování Arménie Jerevan (hlavní město)


Arménie je krásná země s bohatou historií a kulturou, a neexistuje lepší místo k objevování toho všeho než hlavní město Jerevan. Jerevan je nejen politickým, ekonomickým a kulturním centrem země, ale také domovem některých z nejlepších ubytovacích možností v celé Arménii.

Jerevan nabízí širokou škálu hotelů, apartmánů a hostelů, které vyhovují každému rozpočtu a vkusu. Pro ty, kteří preferují luxusní ubytování, mohou si vybrat z řady pětihvězdičkových hotelů, které nabízejí vysoce kvalitní služby a vynikající pohodlí. Tyto hotely se nacházejí v centru města, v blízkosti hlavních památek a atrakcí Jerevanu.

Pro ty, kteří hledají něco levnějšího a přátelského k peněžence, je zde také mnoho cenově dostupných možností. Hostely, apartmány a malé rodinné hotely nabízejí cenově dostupné pokoje s veškerým základním vybavením. Tyto možnosti jsou ideální pro cestovatele, kteří rádi interagují s ostatními lidmi a chtějí zažít autentickou arménskou pohostinnost.

Jedním z nejlepších míst k ubytování v Jerevanu je Staré Město (Přístavní čtvrť). Tato čtvrť je plná historie a kultury a nabízí mnoho malebných uliček, kde se můžete procházet a objevovat památky. Zde najdete mnoho malých boutique hotelů a apartmánů, které nabízejí pohodlné ubytování s výhledem na okolní památky.

Dalším atraktivním místem je centrum Jerevanu, které je plné života a nabízí mnoho restaurací, barů a obchodů. V této oblasti najdete širokou škálu ubytovacích možností v různých cenových rozpětích. Můžete si vybrat mezi moderními hotely s veškerými moderními vymoženostmi nebo si vybrat z historických budov přestavěných na stylové hotely.

Kromě toho je v Jerevanu také oblíbené ubytování u místních rodin. Toto je skvělá možnost pro ty, kteří chtějí prožít autentický arménský život a získat intenzivnější pohled na místní kulturu. Některé rodiny nabízejí pokoje a snídani, a jiné dokonce ubytování ve svém vlastním bytě.

V Jerevanu je také možnost pronájmu bytu nebo domu na delší dobu. To je ideální pro ty, kdo plánují pobyt v Jerevanu na několik týdnů nebo dokonce několik měsíců. Pronájem bytu nebo domu je cenově dostupnější volbou než hotel a poskytuje vám větší svobodu a soukromí.

Ať už se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu, levném hostelu nebo v rodinném prostředí, ubytování v Jerevanu určitě vyhoví vašim potřebám. Jerevan je nejen historické město plné památek, ale také moderní metropole plná života a zábavy, která vás zaručeně okouzlí. Nezapomeňte si vybrat ubytování s výhledem na panoramatické výhledy na Ararat a připravte se na nezapomenutelný pobyt v této krásné části Arménie.


Dovolená Arménie Jerevan (hlavní město)


Arménie je země posetávána krásnými krajiny, různorodým architektonickým stylem a bohatou historií. A pokud plánujete návštěvu této země, nemůžete si nechat ujít její hlavní město, Jerevan.

Jerevan je nejen politickým, ale i kulturním a hospodářským centrem Arménie. Jeho historické jádro je charakteristické kamennými budovami, ozdobenými bohatými výzdobami ze soch a věží. Město je obklopeno vznešenými horami a pokrývají ho mnohé parky s altány, květinami a fontánami, které zde přispívají k uvolněnému a přesto pestrou atmosférou.

V samotném srdci Jerevanu stojí nejnavštěvovanější místa jako např. Katedrála Sv. Grégra Illuminátora, která je sice v současnosti replikou té původní, ale přesto skvělým příkladem architektury v renesančním stylu. Dalším západem je Arménské národní muzeum, které uskladňuje artefakty a poklady z arménské historie. Vedle něj leží Erévan Pilgrimage, který je považovám za jeden z nejdůležitějších kostelů Arménie.

V Jerevanu se můžete také projet lanovkou ke hradu Erebuni, což je jedno z nejstarších míst Arménie. Hrad byl vystavěn v roce 782 před naším letopočtem a sloužil jako obranná pevnost. Z hradu je krásný výhled na celé město a širší okolí.

Město má vynikající gastronomickou nabídku, kde můžete ochutnat nejlepší tradiční arménská jídla, jako např. kuře s granátovým jablkem, pastýřský chléb s tvarohem nebo masovou placku s cibulí.

Jerevan je také místem pro noční život, kde se lidé schází v místních klubech, kavárnách a hospodách. Statisticky je Arménie druhá země na světě podle spotřeby alkoholu na osobu, takže na výběr je několik druhů míst, kde můžete ochutnat kvalitní víno či další alkoholické nápoje.

Jak tedy vidíte, Jerevan je místo, které rozhodně stojí za návštěvu. Má stále mnoho historických a kulturních památek, skvělé jídlo, atraktivní noční život, a to vše na úžasném a kouzelnickém místě. Vydejte se do Arménie, udělejte si výlet do Jerevanu a nechte své smysly prozkoumat krásy této země.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky