Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Austrálie Blue Mountains (New South Wales)

Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Blue Mountains (New South Wales)


1. Kde se nachází Blue Mountains v Austrálii?
Blue Mountains se nacházejí ve státě New South Wales v Austrálii, asi 80 kilometrů západně od Sydney.

2. Jak se tam dostanu z Sydney?
Existuje několik možností, jak se dostat do Blue Mountains z Sydney. Nejběžnější způsob je přeprava vlakem, který jezdí z centrálního nádraží v Sydney přímo do Katoombě, hlavního města Blue Mountains. Také je možné jet autem po Great Western Highway.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity v Blue Mountains?
V Blue Mountains je mnoho skvělých aktivit. Mezi nejpopulárnější patří procházky po přírodních stezkách, jako je například Three Sisters Walk, návštěva Katoomba Falls, průchod tunelem Grand Staircase nebo vyhlídky Echo Point. Další možnosti zahrnují jízdu na lanovce Scenic World nebo návštěvu světoznámých jeskyní Jenolan.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Blue Mountains?
Nejlepší čas na návštěvu Blue Mountains je na jaře (září - listopad) a na podzim (březen - květen), kdy je teplota mírná a kvetou mnoho květin. V létě (prosinec - února) může být velmi horko, a zimy (červen - srpen) jsou chladné, s možností výskytu sněhu v horských oblastech.

5. Jsou Blue Mountains přístupné pro rodiny s dětmi?
Ano, Blue Mountains jsou skvělým místem pro rodinnou dovolenou. Existuje mnoho rodinně přátelských aktivit, jako je například jízda lanovkou Scenic World, návštěva Wildwood Wildlife Park nebo piknik v jednom z mnoha parků v této oblasti.

6. Jaká je délka turistických tras v Blue Mountains?
Délka turistických tras v Blue Mountains se liší od krátkých procházek až po vícedenní treky. Nejkratší trasy jsou kolem 1-2 kilometrů, zatímco delší trasy mohou být až 32 kilometrů dlouhé.

7. Jaké jsou možnosti ubytování v Blue Mountains?
V Blue Mountains je k dispozici široká škála ubytování, včetně hotelů, penzionů, Bed & Breakfast a kempů. Nejpříjemnější a nejluxusnější možnosti ubytování lze najít v Katoombě, ale existují také rozpočtové možnosti v dalších městech a vesnicích.

8. Musím rezervovat vstupenky do Scenic World předem?
Rezervace vstupenek do Scenic World není povinná, ale doporučuje se, zejména během letních prázdnin a víkendů, kdy může být velký zájem. Pokud chcete zajistit své místo, doporučuje se rezervovat lístky předem online.

9. Je nutné mít povolení k vstupu do národního parku Blue Mountains?
Ne, není nutné mít povolení k vstupu do národního parku Blue Mountains. Park je veřejně přístupný a zdarma.

10. Je bezpečné pohybovat se ve vnitrozemí Blue Mountains?
Ve vnitrozemí Blue Mountains je možné pohybovat se bezpečně, ale je důležité dodržovat základní pravidla bezpečnosti při outdoorových aktivitách. Měli byste se vybavit vhodným oblečením a obutím, dodržovat vyznačené cesty a respektovat přírodu. Dávejte pozor na výzvy terénu a počasí, zejména pokud se rozhodnete prodelat delší turistické trasy nebo trekování.


Ubytování Austrálie Blue Mountains (New South Wales)


Blue Mountains jsou nádherná oblast nacházející se v New South Wales v Austrálii. Tento klenot leží pouhých 90 minut od Sydney a nabízí svým návštěvníkům nejenom neuvěřitelné výhledy, ale také spoustu možností, jak si tento region užít naplno. Pokud tedy plánujete cestu do Austrálie a nevíte, kde se ubytovat, v Blue Mountains máte rozhodně z čeho vybírat.

Jedním z nejlepších ubytování v této oblasti je bezesporu Parklands Country Gardens & Lodges. Tento resort se nachází v oblasti Blackheath, což je ideální místo pro ty, kteří hledají klid a přírodu. Resort Parklands Country Gardens & Lodges nabízí ubytování v jedné z 28 pokojů nebo vil, každý z nich je prostorný a pohodlný. Většina z nich má také balkón nebo terasu, odkud můžete obdivovat krásný výhled na zelené kopce.

Další možností ubytování v Blue Mountains je Echoes Boutique Hotel & Restaurant, který se nachází v oblasti Katoomba. Tento elegantní hotel nabízí krásné pokoje s balkónem nebo terasou, odkud můžete vychutnat krásné výhledy na horu Jamison. Kromě toho nabízí tento hotel také wellness centrum, kde si můžete dopřát masáže, saunu nebo dokonce meditaci.

Pro ty, kteří hledají něco jednoduššího a cenově dostupnějšího, můžeme doporučit Katoomba YHA. Toto ubytování nabízí několik druhů pokojů, včetně dormitory pokojů pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze. Kromě toho tento hostel má společnou kuchyň a společenskou místnost, takže zde můžete poznat spoustu zajímavých lidí z celého světa.

Poslední možností ubytování, kterou bychom vám chtěli doporučit, je Spicers Sangoma Retreat. Tento luxusní resort se nachází v oblasti Bowen Mountain a nabízí ubytování v pouhých pěti vilách s privátním bazénem. Každá vila je prostorná a má krásné interiéry, které jsou inspirované africkou kulturou. Kromě toho zde můžete navštívit také wellness centrum, kde si můžete užít masáže, pedikúru nebo dokonce i lekce jógy.

Jak vidíte, v Blue Mountains máte rozhodně z čeho vybírat, ať už hledáte luxusní ubytování nebo spíše levnější variantu. Toto místo je naprosto jedinečné a určitě stojí za návštěvu, tak neváhejte a rezervujte si ubytování hned teď!


Letenka Austrálie Blue Mountains (New South Wales)


Blue Mountains jsou malebné pohoří nacházející se ve státě Nový Jižní Wales, v Austrálii. Tohle úchvatné území, které zařazuje pod svou ochranu také Australská unie UNESCA, je proslulé svými neuvěřitelnými scenériemi, jedinečnou flórou a faunou a bohatou historií.

Pokud se rozhodnete navštívit Blue Mountains, jedním z nejpohodlnějších způsobů, jak se tam dostat, je leteckým spojením. Letiště v Sydney je největším a nejrušnějším mezinárodním letištěm v Austrálii, a minibusové i vlakové přepravní linky umožňují snadný přístup k Blue Mountains.

Když se vypravíte na prohlídku Blue Mountains, uvidíte něco, co zaručeně nebude na vaše oči zklamáním. Modřínové, eukalyptové a ledcům přistupující stromy tvoří úžasnou paletu zeleně a vytváří výjimečný kontrast s oblohou. Ozdobené vodopády, zalesněné údolí a skalnaté výstupky dodávají pohoří Blue Mountains nesmírně dramatický vzhled.

Ať už jste zde prozkoumávající turisté, milovníci přírody nebo dobrodruzi, Blue Mountains nabízejí mnoho aktivit, které těch málo dnů, které na svém výletě strávíte, naplní do sytosti.

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí v pohoří Blue Mountains je horská dráha Katoomba Scenic Railway. Tato dráha je nejstrmější na světě a zajišťuje vzrušující zážitek, když se svezete na konci sklonu. Budete se cítit, jako byste překonávali nebezpečné horské výstupky, a přitom se budete moci těšit na úžasný výhled na okolní krajinu.

Dalšími populárními atrakcemi jsou například panoramatický výhled Echo Point, který nabízí famózní pohled na tři sestry - tři imponující vápencové věže, které dělají z Blue Mountains ikonickou destinaci. Pro ty, kdo touží po kontaktu s místními druhy zvířat, je možnost navštívit Featherdale Wildlife Park, kde můžete vidět přes 200 druhů australské fauny, včetně koal, klokannů a emu.

Pokud máte rádi procházky v přírodě, pak budete na správném místě. Blue Mountains nabízejí nespočet turistických tras různých obtížností, které vás provedou živoucím ekosystémem a překrásnými výhledy. Pojďme jen zmínit turistickou trasu Grand Canyon, která vás zavede do srdce hor a otevře vám nádherné malé zátoky a skalní výčnělky.

Kromě toho, Blue Mountains jsou také domovem pro řadu kulturních událostí a festivalů, jako je například festival umění Sculpture at Scenic World. To je skutečně jedinečný způsob, jak prozkoumat Blue Mountains a zároveň obdivovat umělecká díla, která se snoubí s krajinou.

Takové výjimečné místo jako Blue Mountains si zaslouží vaši pozornost a návštěvu. Letenky do Austrálie jsou dostupné na mnoha leteckých společnostech a jako bonus si můžete vychutnat krásy Sydney a jeho slavný přístav před vaší cestou do Blue Mountains. Ať už se rozhodnete pro dobrodružnou horskou dráhu nebo si užít klidné procházky, Blue Mountains nezklamou. Určitě se toto mistrovské dílo přírody vyplatí začlenit do svého seznamu destinací, které je třeba navštívit.


Dovolená Austrálie Blue Mountains (New South Wales)


Austrálie je jednou z nejžádanějších destinací pro dovolenou s množstvím úchvatných přírodních krás a fascinující historií. Jednou z těchto nezvyklých a malebných lokalit je Blue Mountains v Novém Jižním Walesu. Blue Mountains jsou oblíbené mezi turisty z celého světa pro svou ohromující krásu, pohádkové vodopády, hluboké kaňony a malebné vesničky.

Blue Mountains tvoří rozlehlý národní park, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Oblast je jen zhruba dvě hodiny jízdy od Sydney, což činí z Blue Mountains oblíbený výletní cíl pro tisíce turistů každoročně.

Hlavní atrakce Blue Mountains je třináct výrazných hlubokých kaňonů, které se táhnou na statisíce hektarů a jsou zakryty hustými deštnými lesy. Kaňony se rozkládají po celé oblasti a díky svému zbarvení mají název Blue Mountains. Barva je způsobena tím, že vyšší části kaňonů emitují modrý odstín, když je sluneční světlo rozptýlené přes vodní páru, která se vynořuje z obrovského množství eukalyptových stromů v regionu.

Mezi nejoblíbenější turistické atrakce v Blue Mountains patří tři sestry, tři samostatné skalní formace, které vytvářejí úchvatný pohled na nejvyšších vrcholcích. Další populární místo je vodopád Wentworth Falls, který nabízí nádhernou scenérii a možnost pro zkušené turisty provést procházku po okolním povrchu.

Pro ty, kteří milují dobrodružství a adrenalin, jsou k dispozici různé turistické trasy a stezky, které umožňují pěší turistiku, horolezectví, cyklistiku a jízdu na koni. Region má také mnoho piknikových míst, které nabízejí ideální místo pro rodinné výlety a odpočinek.

Kromě své přírodní krásy jsou Blue Mountains také domovem několika malebných vesnic, jako je například Katoomba. Tato vesnice je známá svým nostalgickým Byronovským charakterem s bohatými viktoriánskými domy a uměleckou atmosférou. Zde se nachází také slavné divadlo Edge Cinema, které nabízí promítání filmů o regionální historii a přírodě.

Pokud se chystáte na dovolenou v Austrálii, nezapomeňte navštívit Blue Mountains v Novém Jižním Walesu. Tato oblast nabízí úžasné přírodní scenérie, fascinující historii a nezapomenutelné zážitky pro celou rodinu. Blue Mountains jsou skutečně pokladem Austrálie, který stojí za to objevit.


Počasí Austrálie Blue Mountains (New South Wales)


Austrálie je kontinent, kde můžete zažít mnoho různých druhů počasí. Blue Mountains v Novém Jižním Walesu nejsou výjimkou. Blue Mountains jsou národním parkem, který se rozprostírá na více než milionu a půl hektarů. Tento nádherný horský porost je domovem mnoha kras a vodopádů a nabízí mnoho možností pro outdoorové aktivity.

Počasí v Blue Mountains se liší během celého roku. V létě jsou teploty velmi horké s vysokou vlhkostí, ale noční teploty většinou klesají a v noci je příjemněji. V zimě najdete sníh na některých vrcholech hor, ale většinou je počasí mírnější. Mezi dubnem a zářím se obvykle vyskytuje větší množství deště.

Můžete si tedy představit, že při cestování do Blue Mountains se doporučuje balit vhodné oblečení pro všechny roční období. V létě se doporučuje lehké oblečení, klobouky a opalovací krémy. V zimě by měli být cestovatelé připraveni na chladnější teploty a sníh, takže by měli mít teplejší oblečení a obuv.

Navíc bychom také měli zmínit, že počasí v horských oblastech může být velmi nepředvídatelné. Důležité je proto být připraven na náhlé změny počasí, jako jsou bouřky nebo silný vítr. Pokud se návštěvníci rozhodnou pro turistiku, měli by mít s sebou vždy dostatek pitné vody, potravin a také mapu turistických tras.

Navzdory nevyzpytatelnému počasí v Blue Mountains je to krásné místo, které stojí za návštěvu. Pokud cestujete do Austrálie, nezapomeňte se zastavit v tomto národním parku, abyste si užili krásu a jedinečnou atmosféru Blue Mountains a přilákaly jejich krásou vlastní pozornost.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky