Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Azerbajdžán Baku

Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Baku


1. Jaké jsou nejlepší památky v Baku?
Odpověď: Mezi nejlepší památky v Baku patří Staré město, Honvédky palác, Plážová promenáda, Květinová promenáda a věž Maiden.

2. Jaké jsou možnosti dopravy v Baku?
Odpověď: V Baku jsou k dispozici taxislužby, místní autobusové linky a metropolitní systém Merto.

3. Kterou měnu používají v Baku?
Odpověď: V Baku se používá ázerbájdžánský manat.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Baku?
Odpověď: Mezi nejlepší restaurace v Baku patří Nakhchivan Restaurant, Firuze Restaurant a Mamu Cafe.

5. Kdy je nejlepší čas navštívit Baku?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Baku je od dubna do června nebo od září do listopadu, kdy je mírnější počasí než v létě s vyššími teplotami.

6. Potřebuji vízum pro cestu do Baku?
Odpověď: Ázerbájdžán poskytuje bezvízový styk některým zemím, včetně USA, Kanady, Velké Británie a některých zemí Evropské unie. Všichni ostatní cestovatelé potřebují vízum.

7. Jaké jsou nejlepší hotely v Baku?
Odpověď: Mezi nejlepší hotely v Baku patří Fairmont Baku, JW Marriott Absheron Baku a Four Seasons Hotel Baku.

8. Jaké jsou nejlepší místa pro nákup v Baku?
Odpověď: Mezi nejlepší místa pro nákup v Baku patří Baku Crystal Hall, 28 Mall a Park Bulvar Mall.

9. Jaká je jazyková situace v Baku?
Odpověď: V Baku se hlavně mluví ázerbájdžánsky, ale v turistických oblastech jsou běžné angličtina a ruština.

10. Jaké jsou nejlepší aktivity pro rodiny v Baku?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity pro rodiny v Baku patří návštěva zábavního parku Chinarli, hledání pokladů v místním muzeu nebo zpestření výletu projížďkou na pirátské lodi.


Dovolená Azerbajdžán Baku


Azerbajdžán, země na křižovatce Evropy a Asie, nám může nabídnout mnoho zážitků během dovolené. Jedno z nejzajímavějších míst v této oblasti je hlavní město Azerbajdžánu - Baku. Toto město ležící na pobřeží Kaspického moře v posledních letech získává stále větší popularitu mezi turisty a návštěvníky.

Jedním z nejvíc nezapomenutelných zážitků, které si ve městě Baku můžete užít, je návštěva starého města, které v roce 2000 bylo zapsáno na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Tento historický okrsek vám nabídne nejen krásnou architekturu, ale také můžete navštívit mnoho muzeí, restaurací s tradiční kuchyní a keštujských bazárů. Ve starém městě se nachází také nespočet soch a přívěsu, což vám umožní poznat zemi z jiného úhlu pohledu a zachytit původní azerský duch.

Dalším místem, které byste v Baku neměli vynechat, je Muzeum starých karabachských koberců. Toto muzeum se nachází uvnitř paláce Širvanšaxů, který byl vybudován v 15. století, a nabízí vám jedinečnou příležitost vidět a seznámit se s těmito ručně tkanými koberci, které jsou jedním z nejvíc vysokokvalitních výrobků tohoto druhu na světě.

Další zajímavý zážitek v Baku je návštěva věže Maiden z 12. století, která se nachází v této historické části města. Věž používali k obraně před invazemi i jako sklad pro zásoby vody a ostatních potřeb. V roce 2010 byla věž Maiden přejmenována na Věž dívek a stala se památníkem pro všechny dívky, které zemřely bez ženicha. Součástí věže Maiden je také malé muzeum, kde můžete zjistit více informací o tomto památníku a jeho historii.

Kromě historických památek nabízí Baku i mnoho moderních atrakcí. Například moderní kruhová budova, která se nazývá Globus Plaza, vám umožní vidět z velké výšky celé město a pobřeží Kaspického moře. Pokud hledáte více zábavy, můžete navštívit největší nákupní centrum v Azerbajdžánu, Baku Mall, kde najdete obchody, restaurace a zábavní centra.

Celkově lze říci, že Azerbajdžán a jeho hlavní město Baku nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě během dovolené. Můžete zde zažít nejen tradiční azerskou kulturu a architekturu, ale také moderní zábavu a zážitky. Protože je to také netradiční destinace, určitě bude vaše dovolená v Azerbajdžánu nezapomenutelná a prožijete zde zcela nové zážitky a zkušenosti.


Letenka Azerbajdžán Baku


Pokud hledáte exotickou a fascinující destinaci, kterou si můžete přidat na svůj seznam, letenka do Baku, hlavního města Azerbajdžánu, by mohla být tou správnou volbou. Tato letenka vás zavede do země ležící na pomezí Evropy a Asie, kde se střetávají rozmanité kultury a historie.

Baku je jedním z nejdůležitějších a nejvíce rozvíjejících se měst v regionu Kavkazu. Svým návštěvníkům nabízí širokou škálu aktivit a atrakcí, které vás vtáhnou do bohaté historie a kultury Azerbajdžánu.

Když přistáníte na mezinárodním letišti v Baku, budete uvítáni nádherným panoramatem moderních a architektonicky ohromujících budov. Město je plné vysokých mrakodrapů, které byly postaveny v posledních desetiletích, čímž se stalo jedním z nejvýznamnějších obchodních center kavkazského regionu.

Procházejte se ulicemi města a objevujte jeho historické části. Staré město Baku, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, je jedním z nejlépe dochovaných opevněných středověkých měst na světě. Uvnitř se nachází množství úzkých uliček, malých kaváren a historických budov, které vám přenáší pocit, jako byste se ocitli v jiné době.

Při prohlídce historické části Baku nemůžete vynechat mošle Seid-Yahya Bakuvi, jeden z nejstarších a nejznámějších muslimských chrámů v Azerbajdžánu. Pro návštěvníky je otevřen po celý rok a přesněji vás provede mnohaletou historií Islámu v zemi.

Pokud jste fanoušky moderních uměleckých kousků, měli byste si také přidat do svého plánu návštěvu Národní galerie Azerbajdžánu. Tato galerie hostí rozsáhlou sbírku malířských, sochařských, keramických a skleněných děl od známých a místních umělců.

Jednou z nejznámějších ikon Baku je Flame Towers. Tyto tři moderní budovy mají tvar plamene a tvoří dominantu města. Během noci se tyto budovy proměňují ve velkou obrazovku, na které se promítají různé světelné show. Je to skutečně nezapomenutelný zážitek.

Aby váš pobyt v Baku byl ještě pestřejší, můžete se vydat na výlet mimo město a prozkoumat Ateshgah, starý chrám zasvěcený ohnivému kultu, nebo Gobustan, světově proslulou archeologickou lokalitu s vyrytými skalními kresbami.

Aby byl váš výlet do Baku naprosto dokonalý, nezapomeňte na ochutnávku místních tradičních pokrmů. Azerbajdžán je známý svou bohatou kuchyní, která vás překvapí kombinací vlivů ze Středního východu, Středomoří a Kavkazu.

Pokud hledáte dovolenou plnou kulturálního bohatství, zážitků a příjemných momentů, letenka do Baku je pro vás tou správnou volbou. Tento fascinující kus země je připraven vám nabídnout zážitky, které si budete pamatovat po zbytek života.


Ubytování Azerbajdžán Baku


Azerbajdžán je kouzelná země na křižovatce mezi Evropou a Asii, a hlavní město Baku je svou rozmanitostí a kulturou mnoha turistům stále neznámým skvostem. Když se rozhodnete, že toto město chcete navštívit, neměli byste si nechat uniknout skvělou nabídku ubytování.

V Baku lze najít ubytování, které odpovídá každému z vašich požadavků na komfort, polohu, cenu a další faktory. Nabídka mnohdy zahrnuje hotely, apartmány, hostely a další možnosti. V tomto článku se budeme konkrétně věnovat ubytování v hotelech.

Bakuské hotely jsou rozmanité a nabízejí širokou škálu služeb, od nejlevnějších po nejdražší. Mezi levnější ubytování patří například hostely, kde můžete přijít na ubytování i za pár eur, a dále turistické hotely, kde ceny za jednu noc se pohybují okolo 30 eur.

Mezi hotely vyšší kvality patří například hotel "Boulevard", který si získal skvělé hodnocení za své stylové pokoje a perfektní polohu v blízkosti turistických atrakcí. "Four Seasons Hotel Baku" byl označen jako nejlepší hotel v Azerbajdžánu a nabízí luxusní ubytování v moderní budově s výhledem na moře.

Můžete si také vybrat z řady hotelů s bazény a lázněmi, jako je například "Jumeirah Bilgah Beach Hotel", který má vynikající polohu na pobřeží Kaspického moře a nabízí nejen kouzelný výhled, ale také širokou škálu rekreačního vybavení, včetně sauny, fitness centra a vířivky.

Pro ty, kteří chtějí zažít autentickou azerbajdžánskou atmosféru, poskytuje hotel "Old Baku" rustikální styl, který připomíná původní historickou architekturu.

Bez ohledu na to, který hotel si vyberete, Baku bude pro vás za každého počasí skutečným zážitkem. Od historických památek a kulinářských dobrot až po dynamickou někdejší ropnou metropoli, Baku je opravdu zemí zázraků. Ať už hledáte ubytování pro nižší, střední či vyšší rozpočet, vězte, že Bakuské hotely vás dokážou přivítat a zhostit se vaší návštěvy v celé své kráse.


Počasí Azerbajdžán Baku


Baku, hlavní město Azerbajdžánu, je známé svou bohatou historií, krásnou architekturou a pulsujícím městským životem. Ale jaké je zde počasí?

Baku leží na pobřeží Kaspického moře, což má vliv na klimatické podmínky ve městě. Klima v Baku je převážně suché subtropické s teplými léty a mírnými zimami. Teploty se v průběhu roku pohybují od 2 °C v lednu až po 29 °C v červenci.

Léto (červenec a srpen) v Baku je charakterizováno vysokými teplotami a nízkou vlhkostí vzduchu. Průměrná maximální teplota se v těchto měsících může pohybovat kolem 30 °C a často i přes 35 °C. Moře je v této době teplé a osvěžující, což přitahuje místní i návštěvníky ke koupání a vodním sportům.

Podzim (září aříjen) je v Baku mírný. Teploty se pohybují mezi 15 °C a 25 °C a vlhkost vzduchu se zvyšuje. Příroda se tuto dobu opanuje pestrou paletou podzimních barev, což je ideální čas pro procházky v parku nebo výlety do okolní přírody.

Zima (prosinec až února) je v Baku relativně mírná. Průměrná teplota se pohybuje kolem 6 °C a příležitostně může klesnout pod nulu. Sníh je velmi vzácný, a pokud ano, pak taje během několika hodin. Místní obyvatelé a turisté mají však příležitost navštívit okolní hory, kde mohou zažít sněhová dobrodružství.

Jaro (březen a duben) je obdobím, kdy se příroda probouzí k životu. Teploty stoupají na příjemných 15-20 °C a Baku si zachovává své slunečné dny. Tato doba je ideální pro procházky po městě a objevování jeho krás.

Postupem času se klimatické podmínky v Baku mění, a proto je důležité mít s sebou vhodné oblečení a případně i deštník, neboť přeháňky jsou časté. Mimo to může být intenzivní vítr, který přináší ochlazení.

Vzhledem k mírnému a příjemnému klimatu je Baku většinu roku atraktivní destinací pro turisty, kteří si přejí prozkoumat město a jeho okolí. Město nabízí mnoho zajímavých aktivit a památek. Při plánování návštěvy Baku je tedy vhodné sledovat předpověď počasí a vycházet z aktuálních informací, abyste si mohli naplno užít svůj pobyt v tomto fascinujícím městě.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky