Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Bahamy Eleuthera

Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Eleuthera


1. Jak se dostat na Eleutheru z Baham?
Odpověď: Nejbližší mezinárodní letiště je na ostrově New Providence v Nassau. Zde je možné se přestoupit na vnitrostátní lety nebo trajekt, kterým se dostanete na Eleutheru.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Eleuthery?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Eleuthery je mezi prosincem a dubnem, kdy je zde příjemné teplé počasí a minimální srážky.

3. Kde se na Eleutheře ubytovat?
Odpověď: Na Eleušeře je možné si najít ubytování v hotelu, resortu nebo pronajmout si soukromou vilu nebo apartmá. Nejpopulárnější lokalitou pro ubytování je Harbor Island.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na Eleutheře?
Odpověď: Mezi nejkrásnější pláže na Eleutheře patří French Leave Beach, Ten Bay Beach a Lighthouse Beach.

5. Co je možné dělat na Eleutheře?
Odpověď: Na Eleutheře je možné se věnovat aktivitám jako je potápění, šnorchlování, rybaření, jízda na kajaku, surfování nebo procházky po přírodě.

6. Je na Eleutheře snadné se orientovat?
Odpověď: Eleuthera je relativně malý ostrov, takže je poměrně snadné se zde orientovat. Místní lidé jsou vstřícní a rádi pomohou s orientací.

7. Jaká je místní kuchyně na Eleutheře?
Odpověď: Tradiční místní kuchyně na Eleutheře se skládá převážně z čerstvých mořských plodů, ryb, langust, ale také z tropického ovoce a zeleniny.

8. Jaké jsou kulturní atrakce na Eleutheře?
Odpověď: Mezi kulturní atrakce na Eleutheře patří například Preacher's Cave, kde se ukrývali první kolonisté, či Glass Window Bridge, který nabízí úchvatný výhled na moře.

9. Existuje na Eleutheře veřejná doprava?
Odpověď: Na Eleutheře není většina veřejná doprava, takže nejlepší způsob, jak se zde pohybovat, je si pronajmout auto.

10. Jaké jsou nejpopulárnější památky na Eleutheře?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější památky na Eleutheře patří například světově proslulá růžová pláž Harbor Island, historické námořní vyhlídky a zachovalé koloniální budovy ve městě Governor's Harbour.


Dovolená Bahamy Eleuthera


Bahamy Eleuthera jsou nádherným rájem v Karibiku, který láká turisty z celého světa. Tato krásná ostrovní destinace je ideálním místem pro dovolenou relaxace, pláží a objevování přírodního bohatství.

Eleuthera je jedním z větších ostrovů Baham a nachází se asi 80 kilometrů východně od slavné mysu Florida. Její rozloha činí přibližně 180 čtverečních kilometrů a její nejdelší pláž, zvaná French Leave Beach, je považována za jednu z nejkrásnějších na světě.

Pro milovníky přírody a přírodního krásy je na Eleutheře mnoho možností k objevování. Ostrov je známý svými křišťálově čistými vodami, korálovými útesy a úchvatnými zátokami. Při potápění nebo šnorchlování můžete objevovat pestrou a rozmanitou podmořskou faunu a flóru, včetně různých druhů ryb, korálů a mořských želv.

Další jedinečná atrakce na Eleutheře je fenomén Modré jámy, který se nachází v přírodním parku Dean's Blue Hole. Jedná se o jednu z nejhlubších modrých děr na světě, která je oblíbeným místem pro potápěče. Pozorování úžasných dovedností potápěčů, kteří se sestupují do hloubky přes 200 metrů, je neskutečným zážitkem.

Pokud se chcete odreagovat a relaxovat na pláži, Eleuthera vám nabízí nekonečné možnosti. Vedle slavné French Leave Beach existuje mnoho dalších pláží, které jsou jako vytržené z pohlednice. Můžete si vybrat mezi blátovými plážemi, mělkými zátokami nebo odlehlými plážemi, kde se můžete těšit na klid a soukromí.

Pro ty, kteří mají rádi sportovní aktivity, je Eleuthera rovněž ideálním místem. Můžete se vydat na rybaření na otevřeném moři, jachting nebo surfování prozkoumávat okolní vody. Ostrov také nabízí mnoho pěších tras, kde můžete objevovat krásy přírody a užívat si panoramatické výhledy na zátoky a pláže.

Když přijde na ubytování, Eleuthera nabízí širokou škálu možností. Od luxusních rezortů až po rodinné hotely či pronájem soukromých vil. Každý si zde najde ubytování podle svých představ a přání.

Prozkoumat Bahamy Eleuthera je opravdu nezapomenutelný zážitek. Pokud hledáte dokonalý mix krásné přírody, pláží a relaxace, pak je toto místo pro vás to pravé. Zapomeňte na starosti a každodenní rutinu a dejte se na cestu do ráje na zemi.


Letenka Bahamy Eleuthera


Bahamy jsou známé jako jedno z nejkrásnějších a nejexkluzivnějších turistických míst na světě. Jedno z turisticky nejnavštěvovanějších míst na Bahamách je Eleuthera, malý ostrov s bohatou historií a úchvatnou přírodou. Pokud máte chuť na pokojnou dovolenou kde dojde na relaxaci, přírodu a skvostné pláže, letenka do Eleuthery je tou správnou volbou pro vás.

Eleuthera se nachází v Atlantském oceánu, východně od Baham. Vznikla sopečnou činností a je nejdelším ostrovem v Bahamském souostroví. Ostrov Eleuthera je známý nejen díky svému krásnému okolí a vodním sportům, ale také díky vlastní historii - ostrov byl dříve domovem obyvatel, kteří byli z malých Baham přesunuti sem kvůli otroctví. Ostrov byl pojmenován podle řeckého slova pro "svobodu".

Pokud se rozhodnete pro letenku do Eleuthery, můžete se těšit z neuvěřitelné krásy a klidné atmosféry, která zde vládne. Na ostrově najdete nádherné bílé pláže a tyrkysové vody, ideální pro potápění, šnorchlování a jiné vodní sporty. Také zde najdete na místě spoustu rodinných pláží, které jsou ideální pro děti i dospělé.

Pokud jste fanouškem rybolovu, Eleuthera určitě nezklame vaše očekávání - nabízí spoustu příležitostí k ulovení trofejní ryby. Ocenit také můžete řadu restaurací, které nabízejí čerstvé mořské plody.

Pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o historii ostrova, doporučujeme návštěvu světoznámého muzea v západní části ostrova, kde najdete unikátní sbírku, která podává příběh ostrova Eleuthera.

Pokud hledáte klid a relax, letenka do Eleuthery je tou správnou volbou. Ostrov nabízí mnoho krásných pláží, které jsou ideální pro opalování, koupání a odpočinek. Západ slunce pak dotváří nádhernou a romantickou atmosféru.

Pokud jste tedy vyzýváni ke kráse a klidu, vydejte se na ostrov Eleuthera a objevte jeho krásy v prvé řadě sami. Dovolená na Bahamách nikdy nezklame.


Ubytování Bahamy Eleuthera


Bahamy jsou jedním z nejkrásnějších míst na světě a Eleuthera je jedním z ostrovů, které stojí za návštěvu. Eleuthera je dlouhý úzký ostrov na východním pobřeží Baham a láká turisty svou nádhernou přírodou, bílými písečnými plážemi a průzračnými modrými vodami. Pokud plánujete návštěvu tohoto ostrova, je důležité mít vhodné ubytování, které vám poskytne pohodlí a relaxaci.

Na Eleuhterě najdete širokou škálu ubytovacích možností, které vyhovují každému rozpočtu a preferencím. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete se rozhodnout pro některý z high-end resortů, které nabízejí prvotřídní služby a vybavení. Resorty často disponují vlastními soukromými plážemi, bazény, wellness centry, restauracemi a různými vyžitími. Můžete si zde užít například potápění, šnorchlování, golfové hřiště nebo jachting. Resorty na Eleuhterě jsou ideální pro páry, rodiny nebo pro ty, kteří hledají klid a relaxaci.

Pokud hledáte něco více autentického a osobnějšího, můžete se rozhodnout pro ubytování v některém z místních malých hotelů nebo penzionů. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí útulné pokoje s výhledem na moře nebo zahradu a mají také přístup k plážím. Majitelé těchto zařízení jsou obvykle velmi ochotní a rádi vám pomohou s jakýmikoli dotazy nebo požadavky, které byste měli. Mnoho těchto hotelů a penzionů se nachází v blízkosti místních obcí, což vám umožní poznat místní kulturu, jídlo a tradice.

Pro ty, kteří preferují větší samostatnost a nezávislost, je tu také možnost pronájmu dovolené. Na Eleuhterě najdete mnoho soukromých vil a domků, které nabízejí úžasný výhled na oceán a přístup k plážím. Tyto nemovitosti mají obvykle kuchyňskou linku a další vybavení, což vám umožní si připravovat vlastní jídlo a strávit čas podle vaší vlastní představy. Pronájem dovolené je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí strávit čas spolu a prozkoumat ostrov ve vlastním tempu.

Ať již se rozhodnete pro kterýkoli typ ubytování na Eleuthera, můžete si být jisti, že si užijete překrásné pláže, klidnou atmosféru a nádhernou přírodu. Eleuthera je skutečný ráj na Zemi a ubytování na tomto ostrově vám bude poskytovat komfortní základnu pro vaše dobrodružství.


Počasí Bahamy Eleuthera


Bahamy, všechny ostrovy této krásné země, jsou obklopeny teplou vodou Atlantiku a Karibiku. Nicméně, Eleuthera, ostrov v Atlantském oceánu, má trochu odlišné podmínky. Tento ostrov je nejdelší ze všech Baham a má poměrně odlišné klimatické a meteorologické podmínky. V tomto článku budeme podrobněji prozkoumat počasí na Bahamách Eleuthera.

Klima Eleuthery na Bahamách je subtropické, což znamená, že jsou zde teplé zimy a horká léta. Roční průměrná teplota na ostrově se pohybuje okolo 27 °C a voda má v průměru stejnou teplotu. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty vzduchu a vody mohou vyšplhat až na 35 °C. V zimě se teploty pohybují kolem 21 °C a také je mnohem méně deštivých dnů.

Na rozdíl od některých jiných ostrovů v Bahamách, Eleuthera v podstatě netrpí hurikánem, ale může být ovlivněn tropickými bouřemi, které se mohou objevit v období od července do listopadu. Nicméně, i když je pravděpodobnost, že Eleuthera bude přímo zasažena bouří, poměrně malá, stále by měli lidé být připraveni na tuto situaci.

Pokud jde o srážky, na Eleutheře jsou průměrné roční srážky kolem 1200-1300 mm. Největší množství srážek přichází v období od května do září a může být poměrně silné. Léto také přináší vlhkost, což může být poněkud problematické pro turisty. Proto se doporučuje navštívit Eleutheru v zimě, kdy je teplota příjemnější a srážky jsou mnohem nižší.

Výhody a nevýhody počasí na Bahamách Eleuthera jsou poměrně rovnoměrné. Samozřejmě že je zde riziko silných bouří a deštivých dní v období letního období, ale zároveň se turisté mohou těšit na horké letní dny a krásné pláže celý rok. Proto Eleuthera zůstává jedním z nejoblíbenějších míst na Bahamách, které stojí za návštěvu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky