Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Belgie Antverpy

Počasí Belgie Antverpy


Belgie je známá svým proměnlivým a často nepředvídatelným počasím. A město Antverpy není výjimkou. Toto město na severu Belgie leží v nížině a má mírné mořské klima ovlivněné vlivem Severního moře.

Jako všechna místa v Belgii, i Antverpy mají poměrně vysoké srážkové úhrny po celý rok. Průměrná srážková aktivita se pohybuje kolem 800 mm ročně. Nejde však o deštivou metropoli, jak by se mohlo zdát. Celý rok je rozdělen do čtyř ročních období, která mají výrazný vliv na počasí v Antverpách.

Jaro (březen - květen) je období, kdy se v městě začíná projevovat nárůst teploty. Průměrná teplota se pohybuje kolem 10-15 °C, ale může se dostat až na 20 °C. Jaro je také charakterizováno poměrně častými srážkami. Stále je nutné počítat s deštěm a místy i přeháňkami.

Letní období (červenec - srpen) přináší nejteplejší počasí v roce. Průměrná teplota se pohybuje kolem 20-25 °C, ale mohou se vyskytovat i dny s teplotou přesahující 30 °C. Letní měsíce jsou obecně oslavovány slunečným počasím, ale občas se mohou vyskytnout i bouřky. V těchto měsících můžete v Antverpách zažít nejvíce slunečných dní.

Podzim (září - listopad) je v Belgii obdobím, kdy se začíná ochlazovat. Průměrná teplota se pohybuje kolem 15 °C a postupně klesá. Ale podzim v Antverpách také přináší krásné barvy a úžasné scenérie díky změnám v přírodě. Srážky jsou stále časté, takže je vhodné mít po ruce deštník.

Zima (prosinec - únor) je obdobím, které může způsobit nejvíce problémů. Průměrná teplota se pohybuje kolem 0-5 °C, ale mohou se vyskytnout i dny s teplotami pod bodem mrazu. Sníh není v Belgii příliš běžný, ale mohou se vyskytnout období s nízkými teplotami a občasným sněžením.

Celkově vzato, Antverpy mají mírné a vlhké počasí s častými srážkami po celý rok. Teploty jsou relativně mírné, ale mohou se vyskytnout i extrémy v letních a zimních měsících. Pokud plánujete návštěvu města, je dobré být připraven na různé typy počasí a mít s sebou vhodné oblečení a vybavení.


Dovolená Belgie Antverpy


Belgie je stát, který leží v západní Evropě a je známý pro svá kulturní dědictví, historická města a kulinářské speciality. Jedno z takových měst je Antverpy, které nabízí nejen krásnou architekturu a historii, ale také možnosti pro zábavu a relaxaci.

Antverpy jsou druhé největší město Belgie, které leží na pobřeží Severního moře. Jeho název pochází z nizozemského slova Hand-werpen, což znamená házet rukou. Antverpy jsou známé pro svůj přístav, který je největší v Evropě a čtvrtý největší na světě. Město je také známé pro svou módu, diamanty a historickou architekturu.

Pokud se rozhodnete navštívit Antverpy, nezapomeňte si prohlédnout historické centrum, které je plné krásných staveb a uliček. Hlavním náměstím je Grote Markt, kde se nachází impozantní radnice a vánoční trhy. Dalšími místy, která byste neměli vynechat jsou například Náměstí Hendrika Consciense, které je plné kaváren a restaurací a nabízí krásný výhled na katedrálu, nebo Rubensova síň slávy, která je plná portrétů slavných lidí, které byly namalovány Rubensem.

Pokud chcete získat lepší přehled o tradičních belgických jídlech, jako jsou hranolky, moules-frites (překlad: mísová miska s měkkým masem a hranolky) a vafle, navštivte jeden z mnoha restaurací v centru města. Nezapomeňte ochutnat také belgické pivo, které je slavné po celém světě. Belgové si své pivo rádi pochutnávají v kavárnách, hospodách nebo výčepních zařízeních, které se nacházejí v celém městě.

Pokud si chcete přidat trochu adrenalinu, můžete navštívit Antverpský zábavní park, kde najdete spoustu atrakcí pro děti i dospělé. Pokud se vám nechce zůstat v centru města, můžete také vyrazit na výlet do přilehlé oblasti, kde najdete krásnou přírodu a klidné vesnice.

Když se bude blížit večer, můžete vyrazit na večerní procházku podél řeky Scheldt, která protéká městem. Tady můžete najít mnoho barů a klubů, které nabízejí skvělou zábavu a živou hudbu do pozdních nočních hodin.

Antverpy jsou dobrou volbou pro ty, kteří chtějí zažít kus belgické kultury a historie a zároveň se trochu bavit. Město nabízí nespočet možností pro turisty, kteří si chtějí užít dovolenou plnou zábavy a relaxace.


Ubytování Belgie Antverpy


Belgie, konkrétně město Antverpy, je jedním z turisticky atraktivních míst ve střední Evropě. Toto starobylé město je plné historických památek, moderního umění, módních butiků a skvělých restaurací. Pokud plánujete návštěvu Antverp, správné vybrání ubytování je důležitou součástí tohoto zážitku.

Antverpy mají širokou škálu ubytování, od komfortních hotelů po útulné penziony a apartmány. Každý typ ubytování nabízí své výhody a hodí se různým typům cestovatelů.

Pokud preferujete luxus a vysoký standard, pak můžete vybírat z široké nabídky pětihvězdičkových hotelů v centru města. Tyto hotely nabízejí vysoce kvalitní služby, prostorné pokoje, wellness centra, restaurace s vyhlášenou kuchyní a mnoho dalšího. Vybrané hotely mají také krásný výhled na známou Starou pevnost a řeku Scheldt.

Pokud hledáte příjemné a útulné ubytování za přijatelnou cenu, můžete se rozhodnout pro menší penziony a bed and breakfast zařízení v historickém centru města. Tyto ubytovací možnosti často nabízejí rustikální pokojíky s charakterem a snídani v ceně. Jejich výhodou je také skvělá poloha, která vám umožní prozkoumávat všechny hlavní památky pěšky.

Pokud preferujete větší prostor, privátnost a možnost si vlastní stravu připravit, apartmány jsou skvělým řešením. V Antverpách najdete mnoho krásných a moderních apartmánů v historických budovách nebo nově postavených domech. Tyto apartmány jsou plně vybavené a nabízejí vám veškerý komfort domova.

V neposlední řadě, pokud cestujete s větší skupinou lidí nebo máte rodinu, je možné pronajmout si celý dům nebo vilu ve venkovské části Antverp. Tato možnost poskytuje klid a soukromí a umožní vám objevovat okolní krajinu a vesnice.

Při hledání ubytování v Antverpech je dobré si dát na vědomí i další faktory. Zvažte polohu vybraného ubytování a zda je blízko k hlavním turistickým atrakcím a dopravnímu spojení. Také si přečtěte recenze a hodnocení od předchozích hostů a zjistěte, zda odpovídá vašim očekáváním.

V Antverpách je snadné najít ubytování dle vašich preferencí a rozpočtu. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný penzion, moderní apartmán nebo pronájem domu, budete mít záruku, že budete mít komfortní základnu pro prozkoumávání tohoto fascinujícího belgického města.


Letenka Belgie Antverpy


Belgie se stala v posledních letech stále oblíbenější turistickou destinací. Kromě slavné čokolády a piv jsou zde zajímavá města s bohatou historií a architekturou, například Antverpy.

Antverpy, druhé největší město Belgie, se nachází v regionu Vlámsko a je známé pro svou kosmopolitní atmosféru, nádherné gotické památky a proslulý obchodní přístav. Město je také centrem diamantového obchodu v Evropě.

Jak se dostat do Antverp? Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Antverp, je letadlem. Antverpy mají své vlastní letiště, které se nachází pouze 15 km od města. Baličímu cestujícímu jsou k dispozici přímé lety z mnoha evropských měst, většinou od nízkonákladových dopravců.

Mezi nejpoužívanější dopravní společnosti patří Ryanair, easyJet, Vueling a Brussels Airlines. Mnoho z těchto společností nabízí levné letenky do Antverp, nebo dokonce nabídky se slevou. Vzhledem k tomu, že let trvá pouze několik hodin, je letadlo velmi pohodlnou volbou pro cestování do Antverp.

Jaké jsou nejlepší místa, která byste v Antverpách neměli nechat ujít? Začněme katedrálou Notre-Dame, největší památkou ve městě. Na Štědrý den se zde koná nádherná Sváteční mše. Dále je tu slavný Rubensův dům, který je dnes muzeem.

Oblíbené mezi turisty jsou také kulturní centrum MAS, muzeum bývalého vittensko-námořního přístavu – které umožňuje návštěvníkům uvidět nákladní výtahy v akci, a decadentní Královský palác.

A konečně, pro ty, kteří chtějí nakupovat, mohou navštívit antverpské diamantové muzeum, kde si mohou vyzkoušet diamanty, nebo se projít po Antverpských nákupních ulicích a trzích, kde lze najít precizně vyráběné Belgické biscuity, pralinky a další výrobky.

Antverpy jsou bezpochyby jednou z nejpozoruhodnějších turistických destinací Evropy a letenky do Antverp jsou stále cenově dostupné. Z mnoha důvodů stojí za to navštívit toto město plné kultury, historie a fascinujících změn a proměn.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Antverpy


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Antverpách do centra města?
Odpověď: Nejlepší způsob je využít vlakové spojení, které je velmi pohodlné a rychlé. Vlaky jezdí pravidelně a odvozí vás do centra města za krátkou dobu.

2. Kde se nachází nejznámější pamětihodnost v Antverpách?
Odpověď: Nejznámější pamětihodností v Antverpách je Náměstí Velký Trh, které je nejenom krásné, ale také plné historie a zajímavých budov.

3. Jaké jsou nejlepší místa v Antverpách pro nákupy?
Odpověď: Nejlepší místa pro nákupy v Antverpách jsou Meir, která je hlavní nákupní ulicí a nabízí široký výběr obchodů, a také Diamantový distrikt, kde najdete nejenom luxusní šperky, ale také příležitostné nákupy.

4. Který je nejlepší čas návštěvy Antverp?
Odpověď: Nejlepší čas návštěvy Antverp je na jaře a na podzim, kdy je počasí příjemné a město nabízí různé kulturní akce a festivaly.

5. Jaké jsou typické belgické speciality, které bychom měli ochutnat v Antverpách?
Odpověď: V Antverpách byste rozhodně měli vyzkoušet belgické hranolky s majonézou, wafle a pravé belgické pivo. Pojídání ryb, jako například maatjes, je také typické pro tuto oblast.

6. Kde si mohu zaparkovat auto v centru Antverp?
Odpověď: V centru Antverp je dostupných několik parkovacích garáží, které jsou dobře označené. Doporučuje se parkovat v těchto garážích, protože parkování na ulici je často omezené a vyhrazené jen pro rezidenty.

7. Jak se dostanu na slavný antverpský masopustní karneval?
Odpověď: Slavný antverpský karneval se koná na různých místech ve městě. Nejlepší způsob, jak se dostat na toto festivalové místo, je využít místní dopravu, jako je tramvaj nebo autobus, které vás přepraví přímo k místu konání.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky