Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Belgie Oudenaarde

Ubytování Belgie Oudenaarde


Belgie Oudenaarde je krásné město, které se nachází v provincii Východní Flandry v nádherné oblasti Ardennů. Pokud plánujete navštívit toto město, nejspíše se budete zajímat o ubytování. V této oblasti si můžete vybrat různé typy ubytování, v závislosti na vašem rozpočtu a preferencích.

Hotely v Oudenaarde

V Oudenaarde najdete různé hotely, od pětihvězdičkových luxusních hotelů po malé rodinné hotely. Hlavním hotelem ve městě je Hotel Leopold Oudenaarde. Tento hotel se nachází v centru města, tedy v blízkosti všech hlavních turistických atrakcí. Hotel nabízí moderní a pohodlné pokoje, všechny jsou vybaveny soukromou koupelnou, klimatizací, TV, minibarem a Wi-Fi připojením. Další možností v této oblasti je například Hotel De Flandre, který se nachází v historické části města. Tento hotel je moderně zařízený, nabízí klimatizované pokoje s výhledem na město a soukromou koupelnu.

Apartmány v Oudenaarde

Pokud hledáte více soukromí a prostoru, můžete si vybrat z nabídky apartmánů v Oudenaarde. Apartmány jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí zůstat v Oudenaarde na delší dobu. V centru města najdete například apartmány De Gulden Spoor, které jsou moderně zařízené a vybavené kuchyňským koutem, TV a Wi-Fi připojením. Pokud hledáte tiché a klidné prostředí, můžete zvážit apartmány v okolí města. Například apartmánový komplex De Maalderij se nachází v blízkosti Oudenaarde a nabízí velké a moderní apartmány s kuchyňským koutem a terasou.

B&B v Oudenaarde

Možností pro ubytování je také bed and breakfast. V Oudenaarde najdete řadu B&B, které nabízejí pohodlné a přátelské ubytování. Například B&B Huize Norman se nachází v centru města a je vhodný pro turisty, kteří chtějí být blízko historických a kulturních památek. Tento B&B nabízí pohodlné pokoje s koupelnou a snídaní. Další možností je B&B Ter Poele, který se nachází v klidné venkovské oblasti. Tento B&B nabízí pohodlné pokoje s úchvatným výhledem na okolní krajinu.

Celkově, Oudenaarde je skvělým místem k návštěvě a nabízí širokou škálu možností pro ubytování. Můžete si vybrat z různých typů ubytování, ať už preferujete komfort hotelu, nebo raději více soukromí apartmánů a B&B. Bez ohledu na vaše preference, najdete v této oblasti ubytování, které bude vyhovovat vašim potřebám a rozpočtu.


Dovolená Belgie Oudenaarde


Oudenaarde: Skvělá destinace pro dovolenou v Belgii

Belgie je známá svými malebnými městy a bohatou historií, kterou si zachovala ve svých architektonických skvostech. Jedním z těchto měst je i Oudenaarde, které je ideální destinací pro ty, kteří chtějí prozkoumat belgickou kulturu, gastronomii a přírodu během své dovolené.

Oudenaarde se nachází ve východní části Belgie, nedaleko hranic s Francií. Je známé svou dlouhou historií a je domovem mnoha historických památek a pamětihodností. Nejznámější z nich je bezpochyby náměstí Markt, které je obklopeno krásnými historickými domy. Zde se nachází i radnice, která je považována za jednu z nejkrásnějších v celé Belgii.

Pokud máte rádi historii a umění, určitě navštivte i Oudenaardský muzeum, které se zaměřuje na regionální historii a umění. Muzeum se nachází v historickém domě, ve kterém je také umístěna rozsáhlá sbírka gobelínů. Oudenaarde je také známé svou láskou k cyklistice a je zde dokonce i Cyklistické muzeum, které připomíná slavnou cyklistickou událost - závod Ronde van Vlaanderen.

Belgie je také proslulá svým pivem a lahodnou kuchyní. V Oudenaarde jistě nebudete zklamáni, pokud si rádi pochutnáte na dobrém jídle a pití. Zdejší cukrárny a pekárny nabízejí mnoho tradičních belgických dobrot, jako jsou vánoční wafle nebo hořká čokoláda. Pro milovníky piva je zde také nabídka neuvěřitelně rozmanitá, od světlých až po temná piva, která si můžete vychutnat v jedné z místních pivnic.

Pokud máte rádi přírodu a outdoorové aktivity, Oudenaarde poskytuje mnoho možností. Nedaleko města se nachází regionální přírodní park Flemish Ardennes, který je známý svými malebnými krajinami a cyklistickými i pěšími trasami. Zde si můžete vychutnat klid a ticho venkovského života a objevovat krásy belgické přírody.

Oudenaarde je skvělou volbou pro dovolenou v Belgii, protože nabízí kombinaci historie, kultury, gastronomie a přírody. Bez ohledu na vaše zájmy, určitě si zde najdete něco, co vás zaujme. Vydejte se na dovolenou do Oudenaarde a objevte krásy belgického města s bohatou historií a kulturou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Oudenaarde


1. Jak se dostat do Belgie Oudenaarde?

Nejjednodušší způsob je cestovat letecky nebo vlakem do Bruselu a následně přestoupit na vlak směrem do Oudenaarde. Alternativně je možné přijet automobilem po dálnici.

2. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Oudenaarde?

Mezi hlavní atrakce patří gotická radnice, kostel Panny Marie a muzeum Ronde van Vlaanderen, které je věnované závodu Tour of Flanders.

3. Kde se nachází nejbližší letiště?

Nejbližší mezinárodní letiště je Brussels Airport, které je vzdálené asi 70 kilometrů od Oudenaarde.

4. Co byste měli ochutnat z místní kuchyně v Oudenaarde?

Místní specialita je Kwaremont, silné belgické pivo, které je rovněž pojmenováno po zdejší hoře. Další typické pokrmy zahrnují belgické hovězí karbanátky a zapečené kachní stehno.

5. Kdy se koná závod Tour of Flanders?

Tour of Flanders je každoroční profesionální cyklistický závod, který se koná na začátku dubna. Datum závodu je každý rok různé.

6. Jaká je průměrná teplota v Oudenaarde?

Průměrná teplota v Oudenaarde se pohybuje od 10°C v zimních měsících (prosinec až únor) až po 21°C v letních měsících (červenec a srpen). Nicméně teploty se mohou výrazně lišit v závislosti na konkrétním ročním období.

7. Kde se dá ubytovat v Oudenaarde?

V Oudenaarde je k dispozici široká škála hotelů a penzionů, které nabízejí ubytování pro různé cestovatele. Doporučuje se rezervovat pokoj předem, zejména během hlavní turistické sezóny.

8. Jaké jsou nejbližší možnosti kulturního vyžití v Oudenaarde?

V Oudenaarde se nachází několik muzeí, jako je muzeum Ronde van Vlaanderen a muzeum textilu. Město také pravidelně pořádá kulturní akce, koncerty a výstavy.

9. Kde se dá nakoupit v Oudenaarde?

V Oudenaarde je možné nakupovat v různých obchodech se suvenýry, oblečením, potravinami a dalšími produkty. Hlavní nákupní ulice je Hoogstraat.

10. Kde najít další informace o Oudenaarde?

Dodatečné informace o Oudenaarde lze najít na webových stránkách města, turistických informačních centrech nebo u místních turistických průvodců.


Počasí Belgie Oudenaarde


Belgie, konkrétně město Oudenaarde, se nachází v západní Evropě a je známo svým příjemným klimatem. Tato oblast má oceánské podnebí, které je ovlivněno Golfským proudem.

Počasí v Oudenaarde je mírné a vlhké po celý rok. Zimy jsou mírné s průměrnými teplotami kolem 5 °C. Sníh je vzácným jevem, ale přesto občas napadne, především v lednu a únoru. Déšť je běžným výskytem i v zimních měsících, proto se při návštěvě Oudenaarde doporučuje mít s sebou vhodné oblečení a deštník.

Jaro v Oudenaarde je poměrně mírné a teploty se pohybují kolem 10-15 °C. Během tohoto období začíná příroda kvést a město nabízí bohaté zelené prostranství. Tradiční festivaly a jarmarky jsou také populární během jarních měsíců.

Leto v Oudenaarde je teplé, s průměrnými teplotami kolem 20 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou stoupat až k 30 °C. Slunečné dny jsou běžné a toto období je ideální pro venkovní aktivity a prozkoumávání okolí.

Podzim v Oudenaarde je opět mírný a teploty se pohybují kolem 10-15 °C. Listnaté stromy se postupně barví do různých odstínů žluté, oranžové a červené. Podzim je také obdobím, kdy se v regionu konají tradiční rybí trhy a brunche.

Belgie jako celek je známa svým proměnlivým počasím a Oudenaarde není výjimkou. Proto je důležité sledovat předpovědi počasí během své návštěvy a připravit se na různé podmínky. Bez ohledu na roční období si však návštěvníci Oudenaarde mohou vždy užít krásu tohoto malebného města a jeho okolní přírody.


Letenka Belgie Oudenaarde


Belgie Oudenaarde: Krásné město s bohatou historií

Belgie je známá svými nádhernými historickými městy a jedním z nich je i Oudenaarde. Toto malebné město, nacházející se v provincii Východních Flander, láká každý rok tisíce turistů svou bohatou historií a jedinečným kulturním dědictvím.

Oudenaarde se nachází jen kousek od francouzských hranic a jeho historie sahá až do doby římského impéria. Město zažilo svůj vrchol v 15. a 16. století, kdy se stalo centrem výroby luxusních koberců pro evropskou šlechtu. I dnes je Oudenaarde známé výrobou kvalitních koberců a místní muzeum, Muzeum Oudenaarde a de Vlaamse Ardennen, představuje jejich bohatou historii.

Pro milovníky architektury je Oudenaarde rovněž skvělým cílem. Katedrála Panny Marie z 12. století je považována za jednu z nejkrásnějších gotických katedrál v Belgii. Její vápencová fasáda a vnitřní výzdoba zaujmou každého, kdo je příznivcem středověké architektury. Dalším architektonickým skvostem je radnice ve flambojantně gotickém stylu s nádhernou věží a zvonem z 16. století.

Navštěvníci, kteří se chtějí ponořit hlouběji do historie města, by měli zavítat do hradu Oudenburg. Tento impozantní středověký hrad byl postaven v 9. století a sloužil jako pevnost a rezidence místní šlechty. Dnes zde návštěvníci najdou také malé muzeum, které představuje historii hradu a jeho význam v rámci regionu.

Pro ty, kteří preferují přírodu a aktivní odpočinek, Oudenaarde leží na okraji pohoří De Vlaamse Ardennen (Vlámské Ardeny), což nabízí ideální příležitost pro pěší turistiku a cyklistiku. Cesta přes kopce a údolí tohoto kraje vám umožní obdivovat nádherné výhledy a objevovat malebné vesnice a přírodní rezervace.

Pokud se rozhodnete navštívit Oudenaarde, nezapomeňte ochutnat místní specialitu - Oudenaardský pivní středověk. Místní pivovar De Brabandere je proslulý svými tradičními belgickými pivy a výlet do pivovaru vám umožní ochutnat jejich různé typy piv a poznat proces jejich výroby.

Město Oudenaarde je snadno dostupné z Bruselu, který je od něj vzdálen asi 60 kilometrů. Nejbližší letiště, letiště Brusel-Zaventem, je ideální výchozí bod pro vaši cestu do tohoto historického města. Pro cestovatele, kteří preferují přímé spojení, je také možné využít letiště Brusel-Charleroi, které je o něco vzdálenější, ale nabízí často levnější letenky.

Pokud se chystáte navštívit Belgii, nezapomeňte zařadit Oudenaarde do svého seznamu cílů. Toto malebné město nabízí ideální kombinaci historie, kultury a přírodních krás, které zaručeně nebudou vaši návštěvu Belgii zklamat.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky