Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Beliz Turneffe Atoll

Dovolená Beliz Turneffe Atoll


Belizský atol Turneffe je ostrovní ráj, který představuje ideální destinaci pro dovolenou plnou dobrodružství, relaxace a výzkumu podmořského života. Nachází se na západním pobřeží Belize a je největším korálovým atolem v západní polovině severní Ameriky.

Atol je domovem mnoha tropických ryb, korálů, želv, rejnoků a dalšího mořského života. Lidé sem často jezdí za potápěním, šnorchlováním a rybařením, protože vody kolem atolu jsou průzračné a nabízejí úchvatné pohledy na korálové zahrady a tropické ryby.

Jednou z nejpopulárnějších aktivit na atolu je potápění. Existuje mnoho potápěčských center, která nabízejí kurzy pro začátečníky i pokročilé potápěče. Průvodci vás provedou korálovými útesy a ukážou vám nejlepší místa pro pozorování ryb a želv. Pokud jste potápěčský nadšenec, nemůžete si nechat ujít potápění ve slavném Blue Hole, které je jednou z nejznámějších potápěčských lokalit na světě.

Pro ty, kteří si raději prohlížejí podvodní svět ze hladiny, je tu možnost šnorchlování. Můžete si půjčit šnorchlovací vybavení a prozkoumat blízké korálové útesy bez potápěčské výstroje. Podmínky jsou ideální pro šnorchlování, voda je teplá a průzračná, a tak můžete spatřit pestrou škálu ryb a korálů.

Dovolená na atolu Turneffe také nabízí možnost rybaření. Na ostrově je několik lodních společností, které vám mohou zajistit rybaření s místním průvodcem. Můžete si vyzkoušet rybaření na otevřeném moři, kde se nacházejí ryby jako například marlíni, dorado a tuňáci. Nebo se můžete vydat na ryby do mělčin poblíž útesů, kde je možné zachytit různé druhy ryb, jako jsou například snapper, barracuda a pstruhovité ryby.

Pro ty, kteří si chtějí odpočinout a relaxovat, je zde možnost pobytu v jednom ze středisek na ostrově. Nabízejí širokou škálu luxusních hotelů a chat, které poskytují veškeré pohodlí a soukromí. Můžete si užívat svůj čas na pláži, odpočívat v bazénu nebo si dopřát masáž ve wellness centru.

Dovolená na atolu Turneffe v Belize je skutečným rájem pro milovníky mořského života, potápění, rybaření a relaxace. Je to ideální destinace pro dovolenou plnou dobrodružství, objevování a relaxace. Ať už se rozhodnete potápět, šnorchlovat nebo rybařit, jistě zde zažijete nezapomenutelné zážitky a přinesete si domů spoustu krásných vzpomínek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Beliz Turneffe Atoll


Beliz Turneffe Atoll je jedním z největších korálových atolů na světě a populárním turistickým cílem. Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí o tomto místě:

1. Co je Beliz Turneffe Atoll?
Beliz Turneffe Atoll je korálové atoll v Karibiku, které se nachází na jihovýchodě Belizy. Jedná se o jedno z největších korálových atolů na světě a domov pro bohatou biodiverzitu.

2. Jak se dostanu na Beliz Turneffe Atoll?
Nejjednodušší způsob, jak se dostanete na Beliz Turneffe Atoll, je přiletět do mezinárodního letiště Philip S. W. Goldson v Belize City a poté se přepravit lodí nebo hydroplánem na atoll. Existuje několik lodních a hydroplánových společností, které nabízejí přepravu.

3. Kolik času je potřeba strávit na atollu?
Doba pobytu na Beliz Turneffe Atoll závisí na vašich zájmech a plánech. Někteří lidé stráví pouze jeden den, kde vychutnají potápění nebo šnorchlování, zatímco jiní se rozhodnou zůstat několik dní nebo týdnů, aby si užili všechny aktivity a krásy atolu.

4. Jaké aktivity mohu na atollu podniknout?
Na atollu je možné se věnovat různým aktivitám, včetně potápění, šnorchlování, rybaření, kajakování, surfování a pozorování ptáků. Můžete také navštívit nedaleké chráněné rezervace nebo si prostě užívat relaxaci na pláži.

5. Jaká je podmořská fauna a flóra na atollu?
Beliz Turneffe Atoll je známý svou bohatou a rozmanitou podmořskou faunou a flórou. Zde najdete mnoho druhů korálů, ryb, želv, rejnoků, psovitých ryb, mantovitých ryb a mnoho dalších. Můžete dokonce narazit na záchranné želvy nebo velryby.

6. Kdy je nejlepší doba na návštěvu atollu?
Nejlepší doba na návštěvu Beliz Turneffe Atoll je obvykle od prosince do dubna, kdy je suché a teplé počasí. V tomto období je také nejlepší viditelnost při potápění a šnorchlování. Během deštivých měsíců (červen až listopad) může být viditelnost snížena.

7. Kde se mohu ubytovat na atollu?
Na atollu se nachází několik rekreačních středisek a hotelů, které nabízejí ubytování ve formě plážových chat nebo bungalovů. Některé z těchto středisek mají také vlastní potápěčská zařízení a aktivity.

Tyto odpovědi by vám měly poskytnout základní informace o Beliz Turneffe Atoll. Nicméně, doporučujeme vám provést další výzkum a kontaktovat místní cestovní kanceláře pro podrobnější informace v závislosti na vašich konkrétních zájmech a potřebách.


Letenka Beliz Turneffe Atoll


Belizský ostrov Turneffe Atoll: Tajemný ráj pro milovníky přírody a potápění

Pokud toužíte po dobrodružství v krásném a nedotčeném prostředí, pak je belizský ostrov Turneffe Atoll tím správným místem pro vás. Nahrazující tradiční pláže a turistická centra, tento ostrov nabízí skutečný odpočinek a jedinečný přírodní zážitek.

Turneffe Atoll se rozprostírá na ploše okolo 380 km² a nachází se v Karibském moři, zhruba 30 km od belizského pobřeží. Je to třetí největší korálový atoll na světě a zároveň největší v Karibiku. Tato oblast obklopuje bezpočet korálových útesů, mangrovových porostů, písečných lagun a tajemných lagun, které vytvářejí jedinečný ekosystém.

Jedním z hlavních důvodů, proč se turisté snaží dostat na Turneffe Atoll, je jeho úžasný podvodní svět. Průzračná voda nabízí neuvěřitelné podmínky pro potápění a šnorchlování. Můžete objevovat nádherné korálové zahrady, barevné ryby, želvy, rejnoky a dokonce i žraloky. Pro zkušené potápěče je zde také možnost prozkoumávat vraky ztroskotaných lodí z doby pirátů.

Turneffe Atoll je také rájem pro rybáře. Oblast je známá svými bohatými rybnými zdroji a nabízí skvělé podmínky pro lov ryb jako tarpon, bonefish, permity a barrakudy. Po celém atollu se nachází mnoho rybářských lodí a odborníci, kteří vám rádi pomohou při rybolovu a zároveň vás seznámí se zdejšími technikami.

Přestože je Turneffe Atoll plný dobrodružství a akce, poskytuje také klid a odpočinek. Na ostrově nenajdete žádné velké hotely či rušné letovisko. Místo toho tu najdete malé a luxusní ekoresorty, které nabízejí ubytování ve stylových chatkách nebo vilech přímo na pláži. Můžete se těšit na stinné kokosové palmy, písečné pláže a nádherné výhledy na oceán.

Dalším lákadlem Turneffe Atoll je jeho biologická diverzita a mnoho endemických druhů, které zde můžete pozorovat. Pokud máte rádi ptáky, budete nadšeni z pozorování více než 60 druhů ptáků, které ve vnitrozemí ostrova volně žijí. Zdejší vegetace a mořský svět jsou také domovem mnoha vzácných druhů, jako jsou kapustňáci, krabi, karety nebo kokosové kraby.

Belizský ostrov Turneffe Atoll se stal jedním z nejžádanějších cílů pro cestovatele, kteří hledají unikátní přírodní zážitky. S jeho nedotčenými korálovými útesy, inspirativním podvodním světem a krásnou divokou přírodou je to místo, které vás nadchne a uvězní ve svém kouzlu.


Ubytování Beliz Turneffe Atoll


Beliz Turneffe Atoll je jedno z nejkrásnějších míst na světě, kde si můžete užít dokonalou dovolenou. Nachází se v Karibiku, na břehu Belize, a je domovem některých z nejlepších ubytování na světě.

Nabídka ubytování na Beliz Turneffe Atoll je velmi rozmanitá, od luxusních hotelů se špičkovými službami až po jednodušší bungalovy a kempy. Zde je několik možností, takže si můžete vybrat to, co nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Turneffe Island Resort je jedním z nejlepších hotelů na ostrově a nabízí luxusní ubytování, nezapomenutelné zážitky a několik aktivit pro celou rodinu. Resort má řadu venkovních prostor, kde si můžete užít slunce, relaxovat a užít si krásné pohledy na okolí. Vybavení zahrnuje plážový bar, restauraci, vířivku, soukromý bazén a více.

Dalším z možných ubytování je Turneffe Flats. Tento resort je ideální pro ty, kteří hledají spojení s přírodou a vodními aktivitami. Vybavení v resortu zahrnuje koupelnu, stůl, posilovnu a stínící žaluzie. Turneffe Flats také nabízí mnoho různých aktivit, jako jsou potápění, rybaření, jízda na kajaku a mnoho dalších.

Jako další možnost lze uvést Belize Dive Haven. Toto ubytování se nachází na ostrově San Pedro, poblíž Turneffe Atoll. Resort nabízí luxusní ubytování, pláž, bazén s vodopády a řadu aktivit na vodě. Belize Dive Haven je ideální pro rodiny, páry nebo skupiny přátel.

Dalším ubytováním v této oblasti je například Blackbird Caye Resort. Tento resort je ideální pro ty, kteří hledají více než jen relaxaci u pláže. Nabízí řadu aktivit, jako je potápění, rybaření a jízda na kajaku. Vybavení v resortu zahrnuje lounge, restauraci, bazén a více.

V neposlední řadě můžeme zmínit například Coco Plum Island Resort. Tento resort se nachází v blízkosti Turneffe Atoll a nabízí nabízí nezapomenutelné zážitky na kánoích, plážový volejbal, windsurfing, paddleboarding a mnoho dalších. Coco Plum Island Resort je ideální pro páry, kteří hledají romantické pobyt.

Výběr z ubytování na Beliz Turneffe Atoll je mnohostranný. Důležité je si vybrat takové ubytování, které vyhovuje vašim specifickým potřebám a přání, potom si můžete užít krásnou dovolenou na tomto nádherném ostrově.


Počasí Beliz Turneffe Atoll


Belizský ostrov Turneffe Atoll je jedním z nejkrásnějších a nejvíce nedotčených míst na světě. Leží v Karibiku, západně od belizského pobřeží, a je jedním z největších korálových atolů na světě. Turneffe Atoll láká milovníky přírody, potápěčů a dovolenkářů svou ohromující biodiverzitou a nádherným tropickým počasím.

Vzhledem k poloze ve Střední Americe je počasí na Turneffe Atoll ovlivněno tropickým klimatem. Tento ráj na zemi se může pochlubit téměř celoroční slunečním počasím a teplotami, které se pohybují kolem 27-32°C (80-90°F). Léto trvá přibližně od června do srpna a je to nejsušší období na ostrově, kdy prší jen minimálně.

Deštivá sezóna na Turneffe Atoll trvá přibližně od září do listopadu. Během této doby může být výrazný nárůst srážek, přičemž déšť je často bouřlivý a krátkodobý. Dešťové přeháňky jsou většinou rychlé a po nich znovu vyjde slunce. Vyšší srážky jsou vítány, protože udržují bujnou vegetaci, která dává ostrovu svou zelenou a živou atmosféru.

Díky své poloze na Karibiku může Turneffe Atoll čas od času zažít i nápor tropických bouří nebo dokonce hurikánů. Tyto přírodní jevy jsou však vzácné a obvykle jsou předpovězeny s dostatečným předstihem, takže turisté mají možnost plány přizpůsobit nebo vyhledat bezpečné místo.

Pro potápěče je počasí na Turneffe Atoll ideální téměř celý rok. Korálový útes, který obklopuje ostrov, je domovem mnoha druhů barevných ryb, želv a dalšího mořského života. Viditelnost pod vodou bývá obvykle mezi 15 až 30 metry, což poskytuje skvělé podmínky pro pozorování a fotografování podmořského světa. Hladina moře je většinou klidná, ale přílivy a odlivy mohou ovlivnit podmínky potápění, takže je důležité poslouchat doporučení instruktorů a místních průvodců.

Turneffe Atoll je turistickým rájem s ideálním tropickým počasím. Slunce, teplé teploty a krásné podmořské scenérie dělají z tohoto místa skvělou volbu pro dovolenou. Nezáleží na tom, jestli se rozhodnete potápět, plavat, šnorchlovat, relaxovat na pláži nebo jen objevovat nádhery ostrova, počasí na Turneffe Atoll vás nezklame.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky