Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Bhútán Bumthang Valley

Dovolená Bhútán Bumthang Valley


Bhútán je malý království nacházející se v Himálaji, které je známé svou unikátní kulturou, nádhernou přírodou a klidnou atmosférou. Jedním z nejkrásnějších míst, která si zaslouží pozornost při návštěvě Bhútánu, je údolí Bumthang.

Bumthang Valley se nachází ve střední části Bhútánu a je považováno za kulturní a historické srdce země. Jeho jméno "Bumthang" znamená "čtyři údolí", která jsou spojena řekou Chokhor. Jsou zde skvělé možnosti pro turisty, kteří hledají dobrodružství, historii a duchovnost.

Jedním z hlavních lákadel Bumthang Valley je jeho bohatá historie a kulturní dědictví. V údolí se nachází mnoho starobylých klášterů a chrámů, které jsou důležitými svatými místy pro buddhistické věřící. Nejznámější z nich je klášter Kurje Lhakhang, který je považován za svaté místo, protože zde meditoval zakladatel buddhismu v Bhútánu, Padmasambhava. Dalšími významnými památkami jsou klášter Tamshing Lhakhang a Jakar Dzong.

Mimo historických památek nabízí Bumthang Valley také úchvatnou přírodu. Údolí je obklopeno okouzlujícími horami, zelenými údolími a malebnými vesnicemi. Je to ideální místo pro pěší turistiku a trekking, které vás zavede do odlehlých koutů údolí a umožní vám objevovat jeho krásy. Návštěvníci si mohou vychutnat krásné výhledy na okolní vrcholky hor a prozkoumat idylické horské vesničky, které se zdají být z jiného světa.

Bumthang Valley je také proslulé svými festivaly, které jsou důležitou součástí bhútánské kultury a tradice. Nejznámějším z nich je festival Jambay Lhakhang Drup, který se koná v klášteře Jambay Lhakhang. Během této oslavy se Bhútánci shromažďují, aby se zapojili do tradičních tanců, hudby a náboženských obřadů, které mají podle místní víry přinést štěstí a prosperitu.

Pokud hledáte klid a odpočinek, Bumthang Valley je ideálním místem pro relaxaci a meditaci. Tichá atmosféra údolí a krásné přírodní scenérie vám pomohou harmonizovat mysl a tělo. Existují různá meditační centra a chrámy, kde si můžete vyčistit mysl a najít vnitřní klid.

Návštěva Bumthang Valley je opravdu nezapomenutelným zážitkem. Toto údolí vás očaruje svou krásou, kulturou a klidem. Ať už jste dobrodruh, milovník historie nebo hledáte duchovní osvícení, Bumthang Valley vám nabídne všechno to, co hledáte. Při návštěvě Bhútánu nezapomeňte věnovat čas tomuto malebnému údolí a objevit jeho jedinečnou atmosféru.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Bumthang Valley


1. Jak se dostat do Bumthang Valley?
- Nejlépe se do Bumthang Valley dostanete letecky ze země hlavní město Thimphu, doporučuje se využití bezplatného transferu.

2. Kde se ubytovat v Bumthang Valley?
- V Bumthang Valley najdete řadu hotelů a guesthousů různých kategorií, např. Jakar Village Lodge, Swiss Guest House, Rinchenling Lodge.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Bumthang Valley?
- Nejlepší doba pro návštěvu Bumthang Valley je období od října do května, kdy je počasí nejstabilnější a teploty příjemné.

4. Co vidět v Bumthang Valley?
- V Bumthang Valley naleznete historické buddhistické chrámy, kláštery, paláce a pevnosti, ale i krásnou přírodu, jezera a vodopády.

5. Kolik stojí vstupné do atrakcí v Bumthang Valley?
- Vstupné do atrakcí v Bumthang Valley se pohybuje v řádu několika set až tisíců bhútánských ngultrumů, avšak vstup do některých klášterů je bezplatný.


Letenka Bhútán Bumthang Valley


V Bhútánu se nachází jedno z nejkrásnějších údolí na světě, a to Bumthang Valley. Nachází se v centru země a je tvořeno čtyřmi menšími údolími, která společně tvoří toto nádherné území. Bumthang Valley je domovem bohaté historie a kultury, roztodivných přírodních krás a velmi různorodých aktivit, které můžete zažít.

Navštívit Bumthang Valley je možné různými způsoby. Nejčastějším způsobem, jak se do Bumthangu dostat, je letecká doprava. Existují některé aerolinky, které nabízejí přímé lety z Bangkok do Paro, hlavního města Bhútánu. Zde se musí turisté dostat z Paro do Bumthangu buď autobusem, jež cesta trvá asi 10 hodin, nebo letecky. Let z Paro do Bumthangu trvá asi hodinu.

Cestou do Bumthangu se cestovatelé mohou těšit na nádherné výhledy. Bumthang Valley je obklopené Himalájemi a je plné zelených polí, řek, lesů a malebných vesniček. Navštívit Bhumthang Valley je zážitek, o kterém se budete užívat ještě dlouho po návratu domů.

Samotné údolí je velmi bohaté na turistické atrakce. Navštivte třeba tamní klášterní komplex Jambay Lhakhang oder Chakhar Lhakhang a Proveďte tradiční obřad překročení mostem, při kterém dotkněte každého z mostových svazků, čímž odstraňujete své hříchy. Navštivte Bumthangu také během festivalu Jambay Lhakhang Drup, který se koná každý rok v listopadu a přitahuje mnoho návštěvníků svými tanečními vystoupeními, hudbou a procesími.

V Bumthangu si můžete také užít turistiku a vydat se na túry v okolí údolí. Jedním z nejoblíbenějších výletů je cesta do vesnice Ura. Cesta je sice obtížnější, ale rozhodně stojí za to. Navštívíte zde trhu, kde se pravidelně scházejí prodavači a kupující z celého údolí.

Kromě toho si můžete užít i průzkum regionální kuchyně v tamních restauracích a prohlédnout si řemeslné obchody a trhy, kde se prodávají místní suvenýry.

Bumthang Valley je nádherné místo plné krás a zážitků. Navštivte toto údolí a začněte prozkoumávat některé z nejkrásnějších scén, které Bhútán nabízí.


Ubytování Bhútán Bumthang Valley


Bhútán, známý také jako Poslední Šalamoun, je malebná země nacházející se ve východní části Himálaje. Tato země je oblíbeným cílem turistů díky svému bohatému kulturnímu dědictví, překrásné přírodě a klidnému životnímu stylu. Jedním z nejkrásnějších regionů Bhútánu je údolí Bumthang, které se nachází ve vnitrozemí přibližně ve vzdálenosti 280 km od hlavního města Thimphu.

Bumthang Valley je jedním z nejvýznamnějších historických a kulturních center Bhútánu. Zdejší krajinu tvoří pahorkatiny, zelené louky a malebné údolí protkané řekou Chokhor. Okázalé kláštery, starobylé chrámy a historické památky roztroušené po celém údolí přilákají mnoho turistů z celého světa.

Bumthang Valley je domovem několika významných klášterů, které jsou součástí buddhistického dědictví Bhútánu. Mezi ty nejznámější patří klášter Jakar, založený v 8. století a klášter Kurjey, který tvoří tři nádherné chrámy postavené na kopci. Další významnou památkou je chrám Jambay Lhakhang, který vznikl již v 7. století. Každý rok se zde koná tradiční festival Jambay Lhakhang Drup, který přitahuje stovky domácích i zahraničních návštěvníků.

Bumthang Valley také nabízí možnosti pro milovníky přírody. Národní park Wangchuck Centennial Park, který se nachází v blízkosti údolí, je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin. Turisté zde mohou podnikat pěší túry a objevovat nádherné vodopády, horské hřebeny a ozvláštněnou flóru a faunu.

Při návštěvě Bumthang Valley nebudete mít problém s ubytováním, neboť zde existuje několik možností. Pokud preferujete luxusní a komfortní ubytování, můžete se rozhodnout pro některý z luxusních hotelů či resortů. Tyto hotely nabízejí moderní pokoje s vlastním sociálním zařízením, klimatizací a dalšími současnostmi. Kromě toho zde najdete také vyhlášené restaurace, wellnes centra a bazény, kde si můžete odpočinout po náročném dni.

Pokud se vám více zamlouvá autentický zážitek, můžete se ubytovat v tradičních bhútánských domech známých jako "dzong". Tyto domy, postavené ze dřeva, jsou příkladem tradiční architektury této oblasti. Ubytování v dzongu vám umožní prožít autentický bhútánský životní styl a stát se součástí místní komunity.

Není pochyb, že pobyt v Bumthang Valley bude nezapomenutelným zážitkem. Malebná příroda, bohatá historie a klidná atmosféra tohoto regionu jsou ideální pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Bumthang Valley je určitě tím, co si představíte pod pojmem "únik z každodenního shonu".


Počasí Bhútán Bumthang Valley


Bhútán, malá země snadno zapadající pod radar, skrývá v sobě bohatou a fascinující historii a kulturu. Ale co je také zajímavé, je jeho pozoruhodné a proměnlivé počasí, zejména v údolí Bumthang.

Bhútán leží vysoko v Himálajích, což má značný vliv na jeho klima. V Bumthangu, který se nachází ve výšce přes 2 600 metrů nad mořem, může být počasí nejen chladné, ale také velmi proměnlivé. Zdejší podnebí je charakterizováno jako horské klima s výraznými ročními obdobími.

Léto v Bumthang Valley trvá od června do srpna. Je to nejteplejší období roku, s průměrnými teplotami kolem 15-20 °C. Během tohoto období můžete očekávat slunečné dny s mírnými odpoledními dešti.

Podzim, který probíhá od září do listopadu, je jedním z nejhezčích období v Bumthang Valley. Teploty klesají, ale stále zůstávají příjemné, kolem 10-15 °C. Tato doba je také známá svou krásnou zlatou barvou, protože stromy a krajina se obarvují na podzimní odstíny.

Zima v Bumthangu trvá od prosince do února a je zde velmi chladno. Teploty klesají pod bod mrazu, s průměrnými teplotami kolem -5 °C. V důsledku toho se v této době často objevují vysoké hory pokryté sněhem, což přináší obdivuhodné scenérie. To je také ideální čas pro milovníky zimních sportů.

Jaro, které přichází od března do května, označuje konec zimy v Bumthangu. Teploty začínají stoupat a pohybují se mezi 5-15 °C. To je období, kdy příroda začíná kvést a země získává nový život.

Ve všech ročních obdobích se musíte připravit na to, že počasí se může rychle měnit. Proto je dobré, abyste měli s sebou oblečení do vrstev, které vám umožní přizpůsobit se proměnlivým podmínkám.

Bumthang Valley je známým centrem pro bhútánský buddhismus a důležitým poutním místem. Jeho překrásná krajina, horský vzduch a jedinečné klima přidávají zvláštní kouzlo tomuto místu. Bez ohledu na roční období, návštěva Bumthangu vás jistě ohromí svým půvabem a jedinečností.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky