Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Bhútán Gangtey Monastery

Letenka Bhútán Gangtey Monastery


Bhútán, známý jako země šťastna, je malé království, skryté mezi obrovskými horami na východě Himálají. Tato země je zcela jedinečná svým způsobem života, kulturou a přírodou. Jedním z nejvýznamnějších a nejmalebnějších míst Bhútánu je klášter Gangtey.

Gangtey je buddhistický klášter ležící v údolí Phobjikha, které se nachází v severozápadní části Bhútánu. Je to místo nesmírného duchovního významu a považuje se za jeden z nejdůležitějších klášterů Mahájánového buddhismu.

Klášter Gangtey byl postaven v 17. století hrstkou buddhistických mnichů. Jako významné letohrádky se klášter stal centrem náboženského učení a duchovního rozvoje ve středisku. Gangtey je také známý jako útočiště pro mnoho mladých mnichů, kteří přicházejí sem z celého Bhútánu, aby se vzdělávali v buddhistické filozofii a náboženství.

Kromě svého duchovního významu je klášter Gangtey známý také svou nádhernou architekturou. Jedná se o obrovskou budovu postavenou ze dřeva a kamene, která se tyčí nad údolím Phobjikha. Mistrovská práce, která byla vložena do každého detailu stavby, je viditelná hned při porovnání kláštera s okolní krajinou.

Jednou z největších atrakcí Gangteyu je jeho letní a zimní kaple. Letní kaple je místo, kde se pořádají duchovní přednášky a modlitby, zatímco zimní kaple, známá také jako gangtey vnitřní sanctum, je považována za nejposvátnější místo v klášteře.

Další významnou atrakcí kláštera je jeho okolní příroda. Phobjikha Valley je domovem pro mnoho vzácných druhů rostlin a zvířat, včetně jetelotřešníka gangteyho, který se nachází jen v této oblasti. Je také známé jako migrační místo pro černé královské jiřičky, které sem přilétají z Tibetu každoročně v zimním období.

Pokud plánujete návštěvu Bhútánu, rozhodně nevynechejte návštěvu kláštera Gangtey. Tento historický a duchovní skvost v kombinaci s krásou přírody vás zanechá bez dechu. Klášter Gangtey zastupuje pravý duch Bhútánu a jeho kultury a je místem, které nepřehlédnete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Gangtey Monastery


Otázka: Jak dlouho trvá cesta do Bhútánu?
Odpověď: Cesta do Bhútánu se liší podle toho, odkud do Bhútánu cestujete. Většinou se cesta do Bhútánu skládá z letu do přilehlého města v Indii (např. Delhi, Kolkata, Bagdogra) a následně řízené cesty nebo letu do Bhútánu. Celková doba cesty se může lišit od několika hodin do několika dnů v závislosti na spojení a přestupech.

Otázka: Jak se dostanu do Gangtey Monastery?
Odpověď: Gangtey Monastery se nachází v údolí Phobjika v centrálním Bhútánu. Nejbližším městem je Wangdue Phodrang, které se nachází asi 45 km od kláštera. K dostání se k Gangtey Monastery můžete použít soukromého řidiče nebo se můžete rozhodnout pro organizovanou turistickou exkurzi.

Otázka: Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Gangtey Monastery?
Odpověď: Nejlepší čas pro návštěvu Gangtey Monastery je v období od října do dubna, kdy jsou počasí a podmínky cestování nejlepší. V létě se může vyskytnout mnoho dešťů a v zimě může být velmi studeno a obtížné se dostat do údolí kvůli sněhu.

Otázka: Jaké jsou vstupné poplatky do Gangtey Monastery?
Odpověď: Vstupné do Gangtey Monastery může být zahrnuto do nákladů na turistickou exkurzi nebo si ho můžete zakoupit na místě. V současné době (2021) jsou vstupné poplatky do této atrakce asi 300 Bhútánských ngultrumů (cca 10 USD).

Otázka: Lze si v Gangtey Monastery ubytovat?
Odpověď: Ano, v Gangtey Monastery se dá ubytovat v několika přilehlých hotelech a penzionech. Je také možné zůstat v méně tradičních ubytovacích zařízeních, jako jsou například stanové tábory. Je však třeba si rezervovat ubytování v předstihu, protože údolí Phobjika je velmi oblíbenou turistickou atrakcí.


Počasí Bhútán Gangtey Monastery


Bhútán, země ležící v jihovýchodní Asii, je známá svou překrásnou přírodou, nádhernými horami a unikátní kulturou. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je i Gangtey Monastery - buddhistický klášter, který se nachází v údolí Phobjikha.

Počasí v oblasti kolem Gangtey Monastery je podobné jako v celém Bhútánu - vlivem nadmořské výšky a horského charakteru jsou zde chladnější teploty a vyšší srážky. Nejlepší období pro návštěvu Gangtey Monastery jsou období od října do března, když jsou teploty v průměru nejvyšší a srážky nejnižší. Začátkem března se zde koná i slavnostní představení místního divadla, které se vyznačuje barevnými kostýmy a výstředními maskami.

V létě, období od května do září, jsou teploty mnohem nižší a déšť se stává běžným doprovodem dnů. Pokud se rozhodnete v této době navštívit Gangtey Monastery, připravte se na mokré a kluzké cesty a sníženou viditelnost v důsledku mlhy a oparů.

Zimní období známé jako "zářez" nastává v období od listopadu do března a bývá zde velmi chladno. Teploty se v této době mohou snadno pohybovat pod bodem mrazu, takže se oblečte do teplých a odolných věcí. Cesty mohou být také kluzké a náročné, a proto bychom tuto dobu nedoporučovali pro návštěvníky, kteří nejsou zvyklí na extrémní podnebí.

Přestože Bhútán není typickou destinací pro návštěvníky vyhledávající pláže a slunce, Gangtey Monastery nabízí mnoho krásných a nenapodobitelných zážitků v rámci jeho historické, spirituální a přírodní krásy. Stačí pouze přizpůsobit se podmínkám, jež krajina nabízí v každém ročním období.


Ubytování Bhútán Gangtey Monastery


Gangtey Monastery: Duchovní útočiště v zeměpisném srdci Bhútánu

Bhútán, malý himálajský národ zvaný "země štěstí", je známý svou unikátní kulturou a překrásnou krajinou. A jedním z nejvýznačnějších míst v této zemi je Gangtey Monastery.

Gangtey Monastery, také známý jako Gangtey Gompa nebo Gangtey Palace, se nachází v údolí Phobjikha v okrese Wangdue Phodrang v západním Bhútánu. Toto duchovní útočiště leží ve výšce přes 3 000 metrů nad mořem a nabízí ohromující pohledy na okolní himálajské hřebeny a údolí.

Monastery bylo postaveno v roce 1613 a je jedním z nejvýznamnějších buddhistických středisek v Bhútánu. Je to sídlo Gangtey Tulku Rinpoche, duchovního vůdce Gangteyho a významného buddhistického učitele. Gangtey Monastery je také domovem pro více než 100 mnišek a mnichů.

Během své návštěvy byste měli věnovat pozornost výjimečné architektuře tohoto kláštera. Monastery se skládá ze tří hlavních budov: hlavního chrámu, věžovité stavby, která obsahuje mnoho vzácných soch a nástěnných maleb, a relikviářového stupně. Každá ze staveb je zdobena mnoha uměleckými díly a vyzařuje klid a duchovní atmosféru.

Gangtey Monastery je také známé svým letním obydlím pro černokrké ždímače (černokrký žďárek), vzácného ptáka migrujícího z Tibetu každý rok. Tento pták je symbolem procházejících ročních období v Bhútánu a hraje důležitou roli v místní kultuře a tradicích. Vrch Phobjikha Valley je domovem těchto vzácných ptáků a stává se příležitostí k pozorování ptáků pro ty, kteří se zajímají o přírodu a její ochranu.

Kromě návštěvy kláštera můžete také prozkoumat krásu okolní krajiny. Phobjikha Valley je khamské údolí s rolí v místním zemědělství, a tak můžete vidět pastevecké rodiny, které se starají o své dobytče, a políčka se zeleninou. Procházkou údolím se můžete také potěšit panoramatickými výhledy na okolní krajinu a zajímavou flóru a faunu.

Pokud si přejete zůstat na tomto magickém místě, bude vám k dispozici několik možností ubytování. V této oblasti existuje několik hotelů a turistických resortů, které nabízejí pohodlné pokoje s výhledem na klášter a okolní krajinu. Mnoho z těchto zařízení také poskytuje možnosti procházek se zkušenými průvodci, kteří vám ukáží okouzlující okolní místa a pomohou vám pochopit místní kulturu a tradice.

Při návštěvě Bhútánu nezapomeňte věnovat čas alespoň na jednodenní výlet do Gangtey Monastery. Toto krásné duchovní centrum v centru Bhútánu vás okouzlí svou atmosférou, architekturou a překrásnými pohledy na krajinu. A pokud se rozhodnete zůstat v této oblasti, budete mít příležitost prozkoumat zázraky Phobjikha Valley a vychutnat si klid a krásu této unikátní lokality.


Dovolená Bhútán Gangtey Monastery


Bhútán, známý také jako "země štěstí", je malebná země nacházející se na východě Himálajského pohoří. Toto místo je plné úchvatných hor, nádherných klášterů a bohaté kultury. Mezi jedno z nejznámějších míst, které si zaslouží být navštíveno, patří klášter Gangtey, který je považován za jeden z nejvýznamnějších klášterů Bhútánu.

Klášter Gangtey, známý také jako Gangtey Monastery nebo Gangtey Gonpa, se nachází v údolí Phobjikha, které je nejen krásné, ale také jedinečné místo s bohatou faunou a flórou. Klášter byl postaven v roce 1613, a dodnes slouží jako důležité duchovní a kulturní centrum pro místní obyvatele.

Jedním z největších lákadel kláštera Gangtey je jeho architektura. Klášter je postaven ve stylu tradiční bhútánské architektury s dřevěnými stěnami a bílými nátěry. Jeho stavba je celkem jednoduchá, avšak přesto elegantní a působí velmi klidným a mírumilovným dojmem. Okolo kláštera se nacházejí také některé další budovy, které slouží jako ubytování pro mnichy a škola, kde se vyučuje buddhistické učení.

Dalším důvodem, proč navštívit klášter Gangtey, je jeho historický a kulturní význam. Klášter hraje důležitou roli jako centrum Buddhismu v této oblasti Bhútánu. Zde se konají bohoslužby, meditace a další duchovní aktivity. Návštěvníci mají možnost se zúčastnit ranních meditací nebo se připojit k ceremoniím a pozorovat, jak mnichové provádějí svá modlitební rituály.

Pro milovníky přírody je klášter Gangtey ideálním místem k zastavení. Samotné údolí Phobjikha je známé svou krásnou krajinou a je domovem řady ohrožených druhů, včetně vzácného černého krále chomáče nebo černého krále jeřába, které zde lze pozorovat. V okolí kláštera se nachází také velký počet turistických tras, které nabízejí panoramatické výhledy na okolní vrcholky hor.

Pokud se chystáte navštívit Bhútán, návštěva kláštera Gangtey by měla být na vašem seznamu. Toto místo vám nabídne jedinečnou kombinaci duchovnosti, kultury a krásné přírody. Budete si užívat klidu a pokoje, které klášter nabízí, a zároveň budete mít možnost nasát atmosféru tradičního bhútánského života. Klášter Gangtey je opravdu jedním z pokladů Bhútánu, který stojí za to objevit a prozkoumat.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky