Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Bhútán Paro Taktsang Festival

Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Paro Taktsang Festival


1. Kdy se koná festival Bhútán Paro Taktsang?
Festival se koná každoročně v září nebo říjnu (podle lunárního kalendáře) v klášteře Paro Taktsang v Bhútánu.

2. Jaká je historie tohoto festivalu?
Festival Paro Taktsang je slavnostní událostí, která je spojena s příběhem o Guru Rinpochéovi, zakladateli tibetského buddhismu v Bhútánu. Podle legendy Guru Rinpoché přiletěl na tomto místě na zádech tigra a meditoval zde po dobu několika měsíců.

3. Jak dlouho trvá festival Bhútán Paro Taktsang?
Festival trvá obvykle jeden až dva dny, ale některé slavnosti se mohou táhnout na několik dní.

4. Co se během festivalu děje?
Během tohoto festivalu se konají různé kulturní a náboženské aktivity. Mnichové a obyvatelé se oblékají do tradičních kostýmů, tančí, zpívají a předvádějí rituální obřady. Také se konají procesí a přednášky buddhistických učitelů.

5. Může se na festival zúčastnit kdokoli?
Ano, festival je otevřený pro každého. Turisté a návštěvníci jsou vítáni, ale je důležité respektovat místní zvyklosti a tradice.

6. Kde se festival koná?
Festival se koná v klášteře Paro Taktsang, který se nachází ve stejnojmenném městě Paro v Bhútánu. Klášter leží na útesu ve výšce asi 3 120 metrů.

7. Jak se dostanu k festivalu Paro Taktsang?
Nejlepší způsob, jak se dostat k festivalu, je letecky doletět na letiště Paro a odtud pokračovat na místo festivalu taxíkem nebo autobusem.

8. Existují nějaké omezení během festivalu?
Vzhledem k náboženské povaze festivalu je důležité respektovat zvyklosti a tradice Bhútánu. Místní pokládají za vhodné, aby se lidé během festivalu oblékali skromně a aby nevyvolávali nepřiměřenou pozornost.

9. Existují nějaké turistické atrakce v okolí festivalu?
Ano, poblíž Paro Taktsang se nachází řada dalších zajímavých turistických atrakcí, například muzeum Bhútánu, klášter Ta Dzong, klášter Kichu Lhakhang a historické město Paro.


Dovolená Bhútán Paro Taktsang Festival


Bhútán je malý, avšak fascinující horský stát nacházející se v regionu Himálaje. Je známý svou jedinečnou kulturou, přírodním bohatstvím a mírovým životním stylem. Každoročně přitahuje tisíce návštěvníků, kteří touží po objevování krás této země, a mezi mnoha atrakcemi které Bhútán nabízí, se jedno ze zvláštních akcí zaručeně zapsalo do kalendáře každého místního i příchozího - Paro Taktsang Festival.

Festival, který je také známý jako Tiger’s Nest festival, se koná v okolí kláštera Paro Taktsang, což je jeden z nejslavnějších klášterů v Bhútánu a také jedno z nejposvátnějších míst země. Klášter se nachází ve strmých horách nad údolím Paro, 3120 metrů nad mořem, což poskytuje nádherný výhled na okolní krajinu.

Festival se koná vždy v druhý měsíc bhútánského lunárního kalendáře, což obvykle připadá na duben nebo květen. Trvá 3 dny a přitahuje lidi z celé země i zahraničí. Během těchto dní je oblast okolo kláštera plná slavnostní nálady, tradiční hudby, tance a nádherně zdobených kostýmů.

Hlavní událostí festivalu je ochranný tanec, který je prováděn místními mnichy. Ochranné tance mají za úkol odvrátit zlé duchy a zaručit blahobyt pro příští rok. Mnichové jsou oblečeni v tradičních kostýmech a nosí masky symbolizující různé bohy a démony. Tance jsou doprovázeny hudbou a zpěvy a mají divadelní atmosféru.

Návštěvníci také dostanou příležitost se projít po klášteře, nasát atmosféru místa a obdivovat jeho architekturu. Klášter Paro Taktsang je považován za duchovní středisko Bhútánu a legenda říká, že sem přicestoval Guru Rinpočhe, zakladatel tibetského buddhismu, na zádech vyobrazeném tigřím. Tato legenda dala klášteru jeho název - "Hnízdo Tygra".

Navštívení Paro Taktsangu je obrovským duchovním zážitkem pro návštěvníky, a během festivalu je tato zkušenost ještě intenzivnější. Místní lidé, ale i návštěvníci se shlukují na cestě ke klášteru, modlí se a zpívají mantry. Tato duchovní atmosféra se promítá do každého momentu festivalu.

Kromě ochranných tanců, návštěvy kláštera a duchovních rituálů, se návštěvníci mohou těšit také na místní jídla, tradiční řemeslné výrobky a veselou atmosféru během celého festivalu. Je to jedinečná příležitost poznat bhútánskou kulturu, tradice a způsob života.

Dovolená v Bhútánu během Paro Taktsang Festivalu je skutečně nezapomenutelným zážitkem. Tato země se pyšní svou jedinečností a klášter Paro Taktsang Festival nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat to, co Bhútán nabízí. Takže, pokud hledáte zážitek, který vás zavede do srdce bhútánského života a zanechá na vás neuvěřitelný dojem, pak je tento festival tou pravou volbou.


Ubytování Bhútán Paro Taktsang Festival


V Bhútánu, malé a záhadné zemi vysoko v letech Himalájích, se nachází jedno z nejúžasnějších míst na světě - klášter Tiger´s Nest, známý také jako Paro Taktsang. Tento klášter, visící na okraji útesu ve výšce 900 metrů nad údolím Paro, je jedním z nejoblíbenějších turistických atrakcí Bhútánu.

Abychom lépe pochopili důležitost tohoto místa, musíme se seznámit s Bhútánem jako takovým. Bhútán je známý svými bohatými kulturními tradicemi, klidnou atmosférou a dokonce i svou indickou buddhistickou duchovností. Je to země, která kladla důraz na udržitelný rozvoj před globální módní trend. A právě v rámci tohoto kontextu se koná jeden z nejvýznamnějších festivalů v zemi - Paro Taktsang Festival.

Tento festival, který se koná na jaře nebo na podzim, přiláká tisíce turistů jak z Bhútánu, tak i z celého světa. Jeho hlavním cílem je nejen slavit duchovní bohatství Bhútánu, ale také připomenout historický význam kláštera Tiger´s Nest. Během festivalu se zde konají různé taneční a hudební představení, které oslavují buddhistickou víru a tradice.

Jak již bylo zmíněno, cesta k tomuto klášteru není jednoduchá. Mnoho turistů se musí projít strmými skalnatými cestami, což ale přináší obrovskou odměnu. Jakmile se dostanete na konec cesty, očekává vás úchvatný výhled na klášter, který splývá s okolní krajinou. Ten, kdo se rozhodne navštívit Paro Taktsang Festival, si odnáší nejen úžasné vzpomínky, ale také dávku spirituálního poznání a klidu.

Bhútán je země, jako žádná jiná. Její přírodní krása, historické památky a kulturní dědictví ji činí velmi specifickým místem na naší planetě. A Paro Taktsang Festival je ideální příležitostí, jak se ponořit do této jedinečné atmosféry a zažít strhující okamžiky. Přijměte výzvu a vydejte se na cestu po stopách minulosti a spiritualitě Bhútánu!


Počasí Bhútán Paro Taktsang Festival


Bhútán, známý jako "Země tří korunování", je jednou z nejnádhernějších zemí na světě. Tato malá země v oblasti Himálaje je proslulá svou bohatou kulturou, historií a překrásnou přírodou. A jedním z nejvýznamnějších festivalů, kterým se Bhútánci připomínají své kulturní dědictví, je Paro Taktsang Festival.

Tento vzrušující festival se koná každoročně v klášteře Paro Taktsang, který je známý také jako Tygří hnízdo. Tato klášterní stavba z 17. století visí na okraji strmého útesu a vypadá jako by se zázračně držela na skále. Paro Taktsang je jednou z nejposvátnějších a ikonických buddhistických lokalit v Bhútánu a dosahuje výšky přes 3 000 metrů nad mořem.

Festival Paro Taktsang je jedním z nejdůležitějších kulturních a náboženských událostí v Bhútánu. Oslava zahrnuje tradiční tance, hudbu, zpěv a obřady, které přitahují tisíce místních lidí i turistů z celého světa. Festival se koná v březnu nebo dubnu každý rok podle buddhistického lunárního kalendáře.

Bhútánci věří, že účast na tomto festivalu jim přinese štěstí, zdraví a blaženost. Místní obyvatelé se oblékají do tradičních národních krojů a nesou sochy a obrazy svatých buddhistických postav, které jsou považovány za svaté relikvie. Během festivalu se také konají různé rituály a obřady, které mají vyzařovat pozitivní energii a přinášet osvobození od hříchů.

Paro Taktsang Festival je také dobou, kdy místní obyvatelé připravují a podávají tradiční bhútánskou stravu. Mezi těmito lahůdkami jsou takové speciality jako plněné knedlíky momo, pikantní omáčky a různé druhy tradičních čajů. Návštěvníci se mohou těšit na skvělé gastronomické zážitky, které zahrnují ochutnávky místních specialit.

Navštěvovat Paro Taktsang Festival také znamená mít možnost prozkoumat krásu bhútánské přírody. Klášter Tygří hnízdo je obklopen rozsáhlými zelenými lesy a horskými panoramaty, což poskytuje nádherné výhledy a příležitosti k turistice. Návštěvníci mohou podniknout trek těmito zapomenutými stezkami, které vás zavedou k úchvatným vodopádům, horským jezerům a krásným scenériím.

Paro Taktsang Festival je jedním z nejoblíbenějších akcí v Bhútánu, které slaví bohatou tradici a zároveň nabízí nádherné přírodní scenérie. Přítomnost na tomto festivalu je nejen skvělou příležitostí poznat bhútánskou kulturu, ale také záruka výjimečného a zážitkového zážitku.


Letenka Bhútán Paro Taktsang Festival


Bhútán je malý horský stát v Himalájích, ležící na severovýchodě Indie. Jeho jedinečnou kulturou a tradicemi se proslavil po celém světě. Mezi nejvýznamnější svátky v Bhútánu patří Paro Taksang Festival, který se každoročně koná v září.

Festival se odehrává v klášteře Taksang, který se nachází v jihozápadním Bhútánu. Klášter je známý svým nabídkám úžasného výhledu na okolní hory a údolí, ale také svou historií a legendami. Podle jedné z nich se zde měl meditovat původce buddhismu Gautama Buddha.

Festival se koná v prvních dnech září a trvá 3 dny. Během této doby se shromažďují místní obyvatelé i turisté z celého světa, aby si užili příležitost vidět nejvzácnější místní tance a udělat si představu o tisícileté kultuře Bhútánu.

V průběhu festivalu jsou lidé oblečeni do tradičních krojů a přinášejí své obětní dary do kláštera. Tyto dary se skládají ze zvířat, zemědělských produktů, zlatých a stříbrných mincí a dalších předmětů. Poté jsou předány mnichům, kteří je používají pro potřeby kláštera.

Během tří dnů jsou předváděny různé tance, symbolizující vítězství nad zlem, oslavu přírody a života a upevňování přátelství mezi lidmi. Tyto tance jsou doprovázeny zpěvem, hudbou a představením mnoha zvířat a létajících objektů, jako jsou draky, žraloci a orlice.

Festival Paro Taksang je nezapomenutelnou zkušeností pro každého, kdo by si chtěl užít kulturu a tradice Bhútánu na vlastní kůži. Mnoho turistů se rozhoduje pro letenku Bhútán Paro Taktsang Festival, aby si tuto nevšední událost mohli vychutnat na vlastní kůži. Pokud byste se chtěli zúčastnit této události, je důležité si zajistit letenky s dostatečným předstihem před konáním festivalu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky