Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Brazílie Belo Horizonte

Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Belo Horizonte


1. Jaká je rozloha Belo Horizonte?
Odpověď: Rozloha Belo Horizonte je přibližně 331 km2.

2. Kolik obyvatel má Belo Horizonte?
Odpověď: Podle odhadu z roku 2021 má Belo Horizonte přibližně 2,5 milionu obyvatel.

3. Jaký je hlavním jazykem v Belo Horizonte?
Odpověď: Hlavním jazykem v Belo Horizonte je portugalština.

4. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Belo Horizonte?
Odpověď: Mezi nejznámější turistické atrakce v Belo Horizonte patří například modernistický palác Pampulha, bazilika Nossa Senhora de Lourdes, Múzeum minasgerais de arte nebo park Parque das Mangabeiras.

5. Jaké jsou typické pokrmy v Belo Horizonte?
Odpověď: Mezi typické pokrmy v Belo Horizonte patří pão de queijo (sýrová buchta), feijão tropeiro (směs fazolí s pečivem a uzeninou), frango com quiabo (kuře s okurkou) nebo tutu à mineira (fazolová kaše s rýží a vepřovým masem).

6. Jaké jsou nejbližší pláže v okolí Belo Horizonte?
Odpověď: Belo Horizonte se nachází ve vnitrozemí Brazílie, takže nejbližší pláže se nacházejí v okolí města Rio de Janeiro nebo města Vitória na pobřeží Atlantského oceánu.

7. Jaké jsou nejbližší letiště k Belo Horizonte?
Odpověď: Nejbližší letiště k Belo Horizonte je Mezinárodní letiště Confins - Tancredo Neves, které se nachází přibližně 40 km severně od centra města.

8. Jaké je počasí v Belo Horizonte?
Odpověď: Belo Horizonte má subtropické podnebí s teplými léty a mírnými zimami. Průměrná teplota se pohybuje mezi 18 °C a 25 °C.

9. Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy v Belo Horizonte?
Odpověď: V Belo Horizonte je doprava velmi dobře rozvinutá. Nejlepším způsobem dopravy je městská hromadná doprava, která zahrnuje autobusy a metra. Je také možné využít taxislužby nebo si pronajmout auto.

10. Jaké jsou nejbližší turistické destinace v okolí Belo Horizonte?
Odpověď: V okolí Belo Horizonte se nacházejí některé turisticky atraktivní destinace, jako je například historické město Ouro Preto, Národní park Chapada dos Veadeiros nebo nitrozemská močálková oblast Pantanal.


Ubytování Brazílie Belo Horizonte


Belo Horizonte, překladem "krásné horizonty", je hlavní město brazilského státu Minas Gerais a jedno z největších měst v zemi. Nachází se ve vnitrozemí Brazílie a je zároveň ekonomickým centrem regionu. Belo Horizonte je známé svou bohatou historií, architekturou a úžasnou přírodou, a proto přitahuje turisty z celého světa.

Pokud se rozhodnete navštívit Belo Horizonte, můžete se těšit na širokou škálu ubytovacích možností. Město nabízí několik luxusních hotelů, které splňují vysoké standardy pohodlí a pohostinnosti. V těchto hotelech si můžete užít prvotřídní služby, moderní vybavení a mnoho dalšího. Mnoho z těchto hotelů se nachází v centru města, což vám umožní snadný přístup k hlavním atrakcím a památkám.

Pro ty, kteří preferují menší a intimnější prostředí, ve městě najdete také mnoho menších hotelů a penzionů. Tyto ubytovací zařízení nabízejí příjemné a přátelské prostředí, často rodinnou atmosféru. Tyto místa jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít místní kulturu a tradice na vlastní kůži.

Další možností ubytování v Belo Horizonte jsou apartmány nebo pronájem domů nebo bytů. Tato možnost je ideální pro ty, kteří plánují dlouhodobý pobyt nebo chtějí více prostoru a soukromí. Díky tomu si můžete užít svou dovolenou nebo služební cestu ve vlastním tempu a s veškerým komfortem, který potřebujete.

Nezapomeňme také zmínit možnosti ubytování pro ty, kteří cestují s menším rozpočtem. Ve městě najdete několik hostels, které nabízejí cenově dostupné ubytování pro mladé cestovatele nebo ty, kteří chtějí zažít více přátelskou a uvolněnou atmosféru.

Co se týká umístění ubytování, nejlepší volbou je zůstat v blízkosti centra města. Centrum Belo Horizonte je plné restaurací, obchodů, muzeí a dalších památek, které si můžete prohlédnout. Díky tomu budete mít snadný přístup k veškerým atrakcím a zároveň budete mít možnost se lépe seznámit s místní atmosférou.

Belo Horizonte nabízí širokou škálu ubytování, které vyhovuje všem potřebám a rozpočtům. Ať již preferujete luxusní pětihvězdičkový hotel, útulný rodinný penzion nebo cenově dostupný hostel, v tomto brazilském městě si určitě najdete ideální místo k odpočinku po celodenním objevování místních památek a krás.


Letenka Brazílie Belo Horizonte


Pokud se chystáte navštívit Brazílii, určitě byste neměli vynechat jeho šesté největší město - Belo Horizonte. Toto fascinující město se nachází v jihovýchodní části země a nabízí návštěvníkům pestrou směs kultury, architektury a krásné přírody.

Přímé lety do Belo Horizonte jsou k dispozici z mnoha mezinárodních letišť po celém světě. Pokud cestujete z Evropy, nejčastější trasou je let z hlavního města Brazílie, Brasílie, nebo z São Paula. Využití přímých letů vám ušetří čas a umožní vám co nejrychleji zažít všechno, co toto město má nabídnout.

Již při příletu na letiště Tancredo Neves budete ohromeni výhledem na okolní kopce a zelené pláně. Belo Horizonte si získává svůj přezdívku "půlnoční hlavní město" díky své geografické poloze - položení v okolí hor a divoké přírody je toto místo příjemným útočištěm pro ty, kteří se chtějí uniknout ruchu větších měst.

Nejznámějším turistickým místem v Belo Horizonte je bezpochyby jeho moderní architektura. Město je plné vysokých budov, citlivě sloužících místním úřadům, bankám a firmám a rozšiřuje se v posledních letech. Jednou z nejznámějších budov je Palác Guaiaú, který je znám pro svou neoklasickou architekturu a skýtá nádherný panoramatický výhled na město z jeho vyhlídkové terasy.

Historické centrum města je také plné skvostů. V ulicích můžete obdivovat eklektickou architekturu z 19. století a objevovat historické památky, jako je Basilika svatého Františka z Assisi nebo památník Praça da Liberdade. Tato náměstí jsou centrem městského života a přes den jsou plná lidí, kteří si užívají atmosféru a užívají si slunce.

Když jde o přírodu, Belo Horizonte nabízí mnoho možností pro ty, kteří se chtějí dostat ven. Přírodní park Pico do Itabira je velmi populární turistickou atrakcí. Zde si můžete vychutnat pěší výlety a ochutnat místní flóru a faunu. Město je také obklopeno kopci, které nabízejí krásné výhledy na okolní krajinu. Mnoho turistů se vypraví na vyhlídku Mangabeiras, která nabízí dech beroucí výhled na celé město.

Belo Horizonte je také slavné pro svou bohatou kulinářskou scénu. Zde si můžete vychutnat autentickou brazilskou kuchyni, která je plná chutí a vůní. Nejznámějším místním jídlem je "Feijão Tropeiro", směs fazolí, slaniny a kmínu, která se podává s maniokovou moučkou. Nezapomeňte také ochutnat brazilské řízky a typické koktejly z cukrové třtiny.

Návštěva Belo Horizonte je zážitkem plným kultury, přírody a vynikajících jídel. Pokud hledáte unikátní cestovní destinaci, Brazílie vás určitě nezklame a Belo Horizonte je jedním z jejích nejlepších skrytých pokladů. Vydejte se na toto fascinující místo a zažijte všechno, co přináší.


Dovolená Brazílie Belo Horizonte


Brazílie je země s neuvěřitelně bohatou kulturní a přírodní scenérií, a pokud hledáte město s bohatou historií a zajímavými památkami, pak je Belo Horizonte tím správným místem pro vaši dovolenou.

Belo Horizonte se nachází v jihovýchodní části země a je hlavním městem brazilského státu Minas Gerais. Město bylo založeno v roce 1897 a je to strategický bod pro pochopení a vstřebávání bohaté historie a kultury Brazílie.

Přestože Belo Horizonte často přichází na druhé místo za turistickými atrakcemi jako Rio de Janeiro nebo São Paulo, je to skvělé místo k prozkoumání vlastních památek a zážitků. Město je známé svou moderní architekturou a jedinečným urbanismem. Navštivte Muzeum umění Minas Gerais, které vám umožní proniknout do brazilského výtvarného umění a objevit talentované domácí umělce.

Dalším zastávkou by mělo být Pampulha Complex, který byl navržen slavným brazilským architektem Oscarem Niemeyerem. Komplex zahrnuje několik budov, jako je chrám São Francisco de Assis, dům Baile, muzeum a umělecké centrum. Procházejte se kolem jezera Pampulha a obdivujte neuvěřitelnou architekturu, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pokud rádi vychutnáváte brazilskou kuchyni, pak věřte, že Belo Horizonte vás nezklame. Objevujte tradiční brazilská jídla, jako je Feijoada (uzené maso a fazole) or Pão de Queijo (sýrové rohlíčky). Místo toho si můžete vychutnat i modernější stolování v některém z mnoha luxusních restaurací, které nabízejí mediteránní nebo mezinárodní kuchyni.

Pro ty, kteří mají rádi přírodu a adrenalin, by měl být návštěvou Inhotim. Jedná se o rozsáhlou zahradu, která kombinuje umění a přírodu. Najdete zde nejen sochy a instalace moderního umění, ale také nádhernou botanickou zahradu a funkční klavírové schody. To je skutečně jedinečné místo, které nemůžete vynechat při návštěvě Belo Horizonte.

A na závěr vaší dovolené v Brazílii je tu ještě město Ouro Preto, které je autentickým klenotem státu Minas Gerais. Město, které bylo v roce 1980 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO, je plné barokní architektury a coby důležité dědictví z doby brazilského zlatého věku nabízí mnoho kostelů, muzeí a historických památek.

Belo Horizonte je tedy skvělým místem pro ty, kteří se chtějí ponorit do kultury, historie a krásy Brazílie. Ať už objevujete moderní architekturu, ochutnáváte národní kuchyni nebo se vydáváte na dobrodružství v přírodě, toto město vám přinese nezapomenutelné zážitky.


Počasí Brazílie Belo Horizonte


Belo Horizonte je hlavní město brazilského státu Minas Gerais. Tato oblast je známá pro své chladnější klima ve srovnání s jinými oblastmi Brazílie. Město Belo Horizonte se nachází v nadmořské výšce 85 metrů nad mořem a má subtropické podnebí.

Během letních měsíců je v Belo Horizonte velmi horko a vlhko, teploty se pohybují okolo 30 ° C s vysokou vlhkostí vzduchu. To činí z letních měsíců nejhorší období pro návštěvu. O něco příjemnější jsou jarní a podzimní měsíce, kdy jsou teploty mírnější a vlhkost klesá.

V zimě jsou teploty většinou mírné, s průměrnými teplotami kolem 18 ° C, což je docela příjemné pro většinu lidí. Nicméně, obzvláště v noci může být velmi chladno, takže je důležité být na tento fakt připraven.

Belo Horizonte obvykle nezažívá extrémní klimatické podmínky, jako jsou hurikány, tornáda nebo velké sněhové bouře, což znamená, že je relativně bezpečné místo k životu i pro turisty. Však existuje jedno riziko v podobě silných dešťů v období dešťů, které trvá od října do března. Tyto deště mohou způsobit záplavy a sesuvy půdy, takže je důležité sledovat místní zpravodajství a být připraven na možné evakuace.

Celkově vzato, Belo Horizonte má poměrně příjemné klima po celý rok, s jemnými změnami počasí v závislosti na ročním období a výšce nadmořské výšky. Pokud plánujete navštívit toto město, věnujte pozornost jeho charakteristikám počasí, abyste mohli plánovat svou cestu s nejlepšími podmínkami pro vaše aktivity.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky