Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Brazílie Foz do Iguacu

Ubytování Brazílie Foz do Iguacu


Foz do Iguacu je jedno z nejkrásnějších míst Brazílie a rozhodně stojí za to strávit tam několik dní. Nachází se poblíž hranic se třemi zeměmi - Argentinou, Paraguayí a Brazílií, a je domovem jednoho z nejimpresivnějších vodopádů na světě - vodopádů Iguazu.

Pokud se rozhodnete navštívit Foz do Iguacu, budete si muset zařídit ubytování. Město nabízí širokou škálu možností pro turisty, od luxusních hotelů po hostely a apartmány.

Jeden z nejvíce doporučovaných ubytovacích zařízení v této oblasti je hotel Belmond Hotel das Cataratas. Nachází se přímo u vodopádů Iguazu a nabízí překrásný výhled na vodopády. Hotel je luxusní a elegantní s prvotřídními službami a vybavením. Má také venkovní bazén a wellness centrum, kde si můžete dopřát relaxaci po celodenním objevování okolí.

Pokud preferujete něco příjemnějšího pro peněženku, v Foz do Iguacu je k dispozici mnoho levných hotelů a hostelu. Hostel Concept Design je velmi oblíbený mezi mladými cestovateli. Nabízí levné, ale stylové ubytování s moderním designem. Má také společenskou místnost, kde se můžete seznamovat s ostatními cestovateli a sdílet zážitky.

Pokud preferujete více rodinné ubytování, můžete se poohlédnout po apartmánech. Mnoho pronajímatelů nabízí apartmány pro větší skupinu lidí, které mají vlastní vybavenou kuchyň a další pohodlí. To znamená, že si můžete vařit vlastní jídlo a ušetřit tak peníze na restauračních účtech.

Další možností je Airbnb, kde můžete najít místní domovy nebo byty k pronájmu. To může být skvělá volba, pokud hledáte autentický zážitek a chcete se cítit jako místní.

Foz do Iguacu je také dobře spojené město, takže si můžete vybrat ubytování i mimo centrum a přesto snadno dostanete na hlavní turistické atrakce. V okolních čtvrtích jsou k dispozici další hotely, penziony a apartmány za rozumné ceny.

Při hledání ubytování v Foz do Iguacu je důležité brát v úvahu dostupnost ke všem turistickým atrakcím, včetně vodopádů Iguazu, Narodního parku Iguazu a dalších zajímavých míst. Pro některé z těchto atrakcí je výhodné mít vlastní dopravu, neboť místní doprava je méně zastoupená.

V každém případě, ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, hostel nebo pronájem apartmánu, Foz do Iguacu nabízí různé možnosti ubytování pro každého. Nezapomeňte si včas rezervovat své ubytování, zejména pokud plánujete návštěvu v období největší turistické sezóny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Foz do Iguacu


1. Jak a kam se dostanu do Foz do Iguacu?

Foz do Iguacu má letiště, autobusové nádraží a železniční stanici. Nejbližší větší města jsou Curitiba a São Paulo. Z těchto měst můžete vyrazit autobusem, letadlem nebo autem.

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Foz do Iguacu?

Nejlepší čas na návštěvu Foz do Iguacu je v období od června do srpna, kdy je nejvíce sucha a vodopády jsou nejkrásnější. V létě (od prosince do února) je dostatek vody, ale je mnohem horko a vlhkost je velmi vysoká.

3. Kolik dnů bych měl věnovat návštěvě Foz do Iguacu?

Ideální délka návštěvy Foz do Iguacu závisí na tom, kolik chcete vidět a dělat. Pokud plánujete navštívit vodopády, doporučuje se 2-3 dny. Pokud chcete vidět více míst v okolí města, může být potřeba více dní.

4. Jaké jsou vstupné poplatky do národního parku Iguazu?

Vstupné do národního parku Iguazu se liší v závislosti na národnosti návštěvníka a věku. Vstupné pro dospělé Brazílce je asi 69 R$ (cca 330 Kč), pro dospělé zahraniční turisty asi 75 R$ (cca 360 Kč) a pro děti a studenty je vstupné nižší.

5. Jaká je nejlepší způsob, jak se projít po národním parku Iguazu?

V parku je k dispozici autobusová doprava, která vás odveze na různá místa. Je také možné se projít po značených stezkách. Doporučuje se navštívit nejprve brazilskou stranu vodopádů, kde lze vidět celkový pohled, a poté argentinskou stranu, kde je možné vidět více detailů a projít si stezkami vedoucími k vodopádům.

6. Kde se dají ubytovat ve Foz do Iguacu?

Ve Foz do Iguacu je mnoho možností ubytování, od luxusních hotelů až po hostely. Doporučuje se předem rezervovat, zejména v letních měsících a během prázdnin.

7. Mohu navštívit národní park Iguazu s kočárkem?

Ne všechny stezky na národním parku Iguazu jsou vhodné pro kočárky. Doporučuje se si před návštěvou zkontrolovat, které stezky jsou vhodné pro kočárky.

8. Jaké jsou další atrakce v okolí Foz do Iguacu?

V okolí Foz do Iguacu je mnoho dalších atrakcí, jako je Itaipu Dam, ptáčí park a přírodní rezervace Bela Vista. Je také možné navštívit města v sousedních zemích, jako jsou Ciudad del Este (Paraguay) a Puerto Iguazu (Argentinská republika).


Počasí Brazílie Foz do Iguacu


Brazílie je obrovskou a rozmanitou zemí s různými klimatickými podmínkami po celém svém území. Na západě Brazílie se nachází Foz do Iguacu, malebné město ležící poblíž argentinských hranic. Pokud jde o počasí, Foz do Iguacu nabízí tropické podnebí, které se liší v průběhu roku.

Počasí v Foz do Iguacu se vyznačuje dvěma hlavními sezónami - dešťovou a suchou. Dešťová sezóna trvá od října do března a je charakterizována vyššími teplotami a hojnými srážkami. Průměrné teploty se pohybují kolem 25-30 °C a srážky jsou časté a vydatné. To je způsobeno blízkostí oblasti k Amazonii, která je jedním z nejvlhčích míst na světě. Během dešťové sezóny může být návštěva místního slavného přírodního divu - vodopádů Iguazu - impozantní, protože je napájena vodami z okolních dešťových lesů.

Na rozdíl od dešťové sezóny je suchá sezóna ve Foz do Iguacu v období od dubna do září. Průměrné teploty jsou stále velmi příjemné a pohybují se kolem 20-25 °C. Srážky jsou výrazně nižší a slunce vykukuje na oblohu mnohem častěji. Suchá sezóna je nejvhodnějším obdobím pro návštěvu vodopádů Iguazu, protože voda klesá na působivých peřejích a vytváří neuvěřitelné scenérie.

Vzhledem k tropickému podnebí je vždy vhodné mít u sebe ochranný opalovací krém, klobouk nebo šálu a lehké oblečení. Nezapomeňte také na repelent proti hmyzu, protože v blízkosti vodopádů se může objevovat mnoho komárů.

Celkově vzato, počasí v Foz do Iguacu je příjemné po celý rok, ačkoli může být během dešťové sezóny místy trochu deštivé. Bez ohledu na období, které si vyberete, Foz do Iguacu nabídne úchvatné scenérie vodopádů Iguazu a mnoho dalších turistických atrakcí, které stojí za návštěvu.


Letenka Brazílie Foz do Iguacu


Brazílie, tajemná a kouzelná země, kde se mísí luxusní pláže, divoká příroda a neuvěřitelná kulturní různorodost. Mezi nejvýznamnější turistické atrakce a zároveň přírodní divy patří vodopády Foz do Iguacu.

Foz do Iguacu se nachází v brazilském státě Paraná a je jedním z nejslavnějších vodopádů na světě. Jeho název pochází z jazyka Guaraní a znamená "velká voda". Tyto vodopády se nacházejí na řece Iguazu, která tvoří hranici mezi Brazílií a Argentinou.

Do Foz do Iguacu se můžete dostat letadlem, přičemž v Brazílii jsou nejznámější aerolinky TAM a GOL. Let z Evropy do Brazílie trvá zhruba 12 hodin. Největší letiště poblíž vodopádů se nachází ve městě Foz do Iguacu a odtud se můžete k vodopádům dostat taxíkem.

Vodopády Foz do Iguacu jsou tvořeny 275 vodopády s maximální výškou 82 metrů a návštěvníci se mohou těšit na úchvatnou přírodní scenérii. Mezi nejznámějšími vodopády v této oblasti jsou Garganta do Diabo (Dáblova hrdla), Floriano a São João.

Navíc je možné si vychutnat pěší prohlídku skrz chráněné oblasti a vidět jedinečné druhy fauny a flóry. Můžete například spatřit jaguáry, krokodýly, motýly a různé druhy ptáků. Také je možné vyzkoušet si různé vodní sporty v řece Iguazu, jako například vodáctví.

Z hlavního turistického centra vodopádů můžete vidět krásné panoramatické výhledy na blízké oblasti. Navštěvovat tuto oblast s rodinou nebo přáteli poskytuje obrovské zážitky. Toto místo je tak výjimečné, že v roce 2011 bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO.

Kromě samotných vodopádů můžete navštívit také tematické parky, jako například Parque das Aves, kde můžete vidět různé druhy ptáků. Mezi dalšími atrakcemi je i Brazílská obora s mnoha druhy místních zvířat.

Foz do Iguacu si ze všeho nejvíce zaslouží návštěvu a prožít si nezapomenutelná dobrodružství v srdci brazilské džungle. Pokud se chystáte na Brazílii jako svou další destinaci, nezapomeňte navštívit tento přírodní div. Výlet k vodopádům Foz do Iguacu bude zaručeně jedním z nejkrásnějších zážitků vašeho života.


Dovolená Brazílie Foz do Iguacu


Foz do Iguaçu je jedním z nejkouzelnějších míst na světě a je známé především svými úchvatnými vodopády. Nachází se v jihozápadní části Brazílie, v blízkosti hranice se sousedními zeměmi Argentinou a Paraguayí. Je to jeden z hlavních turistických cílů pro cestovatele z celého světa.

Vodopády Foz do Iguaçu jsou považovány za jedny z největších přírodních divů na světě. Celý komplex zahrnuje přes 270 vodopádů, které se táhnou na délku přes 2,7 kilometru. Největší z nich, známý jako "Garganta do Diabo" neboli Ďáblova hrdla, je dlouhý přes 80 metrů a je obklopen neuvěřitelným efektem páry a oblakem rosou.

Navštívit vodopády je jedinečný zážitek, který dokonale prožijete v rámci celodenního výletu. Cesta k nim vede krásným tropickým deštným lesem, který je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat. Po příjezdu k vodopádům si můžete prohlédnout panoramatický výhled z několika vyhlídkových plošin, nebo se rozhodnout pro vzrušující plavbu na lodi, která vás zavede přímo pod samotné pády vody.

Mimo toho, že Foz do Iguaçu láká turisty svými impozantními vodopády, nabízí i řadu dalších atraktivit a aktivit. Můžete navštívit světoznámý Národní park Iguazú, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Park je domovem mnoha vzácných zvířat, jako jsou jaguáři, tapíři, kapybary a mnoho dalších.

Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, nezapomeňte navštívit Itaipu Dam, jednu z největších přehradních nádrží na světě. Můžete si prohlédnout vnitřek přehrady, pořídit si panoramatickou jízdu po jejím povrchu nebo se účastnit vyhlídkového zájezdu na most, který spojuje Brazílii a Paraguay.

Město Foz do Iguaçu také nabízí bohatou kulturní scénu. Můžete se projít po malebné ulici Av. Jorge Schimmelpfeng, která je plná restaurací, barů, obchodů se suvenýry a uměleckých galerií. Zde si můžete vychutnat místní speciality brazílské kuchyně a zakoupit si autentické suvenýry jako památku.

Návštěva Foz do Iguaçu a vodopádů je jedinečným zážitkem, který nemá obdoby. Ponořte se do přírodní krásy Brazílie a zažijte neuvěřitelnou energii, která tato místa vyzařují. Nechte se unést impozantními vodopády a přijďte objevit kouzlo Foz do Iguaçu sami. Vaše dovolená zde bude nezapomenutelná.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky