Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Brazílie Iguazu Falls

Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Iguazu Falls


1. Kde se nacházejí Iguazu Falls?
Iguazu Falls se nacházejí na hranici mezi Brazílií a Argentinou. Většina vodopádů leží v Argentině, ale část z nich je také přístupná z brazilské strany.

2. Jak se dostanu na Iguazu Falls z Brazílie?
Z brazilské strany je nejbližší letiště Foz do Iguaçu International Airport ve městě Foz do Iguaçu. Z letiště je možné se dostat na vodopády pomocí místních autobusových linek nebo taxíkem.

3. Jaké jsou vstupní poplatky na Iguazu Falls?
Vstupní poplatky se liší na brazilské a argentinské straně. V roce 2021 je vstup na brazilskou stranu v hodnotě 72,30 R$ (brasilský real) pro zahraniční turisty. Na argentinské straně je vstup 800 argentinských pesos pro zahraniční turisty.

4. Jak dlouho trvá návštěva Iguazu Falls?
Celková délka návštěvy závisí na tom, jak se rozhodnete prozkoumat vodopády. Pokud se rozhodnete navštívit obě strany, může návštěva trvat alespoň jeden až dva dny. Pro návštěvu samotných vodopádů byste měli počítat s několika hodinami.

5. Jaké aktivity a vyhlídky jsou na Iguazu Falls?
Na Iguazu Falls si můžete prohlédnout rozmanitou přírodu, vodopády a chodníky, které vás zavedou blíže k vodopádům. Existují také lodní výlety po řece Iguazu, které vás zavedou až ke vodopádům. Na argentinské straně si můžete vychutnat také panoramatický výhled z vyhlídkových plošin.

6. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Iguazu Falls?
Ideální období pro návštěvu Iguazu Falls je od listopadu do března, kdy je teplé počasí a méně srážek. V tomto období máte také větší šanci na viditelnost a přítomnost duhy. Však můžete návštěvu také plánovat v jiné době, jen si dejte pozor na množství turistů a srážek.

7. Je nutné si na návštěvu Iguazu Falls předem rezervovat lístky?
Iguazu Falls jsou velmi populární turistickou atrakcí, takže je doporučeno si předem rezervovat lístky, zejména během vrcholové sezóny. Rezervace lístků vám zajistí přístup ke všem částem vodopádů a ušetří vám čas strávený ve frontě.

8. Jaká je nejlepší strana Iguazu Falls - brazilská nebo argentinská?
Obě strany Iguazu Falls nabízejí jedinečné výhledy a zážitky. Na brazilské straně najdete větší množství vyhlídkových plošin, které vám umožní vidět vodopády jako celek. Na argentinské straně pak najdete rozsáhlejší systém chodníků, které vás zavedou blíže k vodopádům. Doporučuje se navštívit obě strany, abyste si užili celkový zážitek.


Ubytování Brazílie Iguazu Falls


Jihoamerická země Brazílie je známá svou překrásnou přírodou a jedním z největších pokladů této země jsou vodopády Iguazu Falls. Leží na řece Iguazu na hranicích Brazílie a Argentiny a tvoří neuvěřitelně impozantní a nádhernou scenérii. Toto jedinečné přírodní dědictví UNESCO láká každoročně na miliony turistů, kteří chtějí zažít úžasný zážitek a obdivovat krásu vodopádů.

Iguazu Falls se skládá z více než 275 jednotlivých vodopádů na šířce asi 2,7 km, a tak je největším systémem vodopádů na světě. Celý komplex vodopádů je obklopen národním parkem Iguazu, který nabízí bohatou a rozmanitou faunu a floru s mnoha vzácnými a ohroženými druhy. Navštívit Iguazu Falls tedy znamená získat příležitost zároveň poznat neuvěřitelnou přírodou, která poskytuje domov mnohým vzácným živočišným i rostlinným druhům.

Ohromující vodopády jsou vždy mezi nejpopulárnějšími atrakcemi turistů v Brazílii a nabízejí mnoho aktivit pro ty, kteří se rozhodnou navštívit tento přírodní div. Existuje mnoho vyhlídkových míst, která umožňují turistům obdivovat z výšky vodopády a rozsáhlou krajinu. Jeden z nejpopulárnějších a nejen výhledovým místem je peřej Devil's Throat (Ďáblova hrdla). Tento vodopád je 82 metrů vysoký a jeho hukot a síla vytvářejí skutečně ohromující zážitek.

Kromě vyhlídkových míst je možné si užít také různé outdoorové aktivity v okolí, jako je pěší turistika, kajakování, plavání nebo rafting. Na řece Iguazu si můžete pronajmout kajak a provést si takzvaný "vodopádový zážitek", což je jedinečná zkušenost doplavat se co nejblíže k vodopádům. Vodní mlha, která se zde vytváří, poskytuje osvěžující a jedinečnou atmosféru.

V blízkosti Iguazu Falls se také nachází řada luxusních hotelů a ubytování, které nabízejí velkolepý výhled na vodopády. Ti, kteří si přejí přímo v parku několik dní zůstat, mají možnost si rezervovat pokoj v jednom z hotelů, které jsou situovány přímo na nábřeží řeky Iguazu. Tato ubytování nabízejí nejen komfortní pokoje, ale také jedinečnou atmosféru a rozhled na vodopády přímo z okna. Většina z těchto hotelů také poskytuje organizaci výletů a aktivit v okolí vodopádů, což je skvělý způsob, jak lépe poznat toto úžasné místo.

Iguazu Falls je jednou z největších přírodních krás Brazílie a není divu, že na ni přijíždí tolik turistů. Je to nádherný klenot přírody, který rozhodně stojí za to vidět a zažít na vlastní kůži. Nabízí nejen krásné vyhlídky, ale také různé outdoorové aktivity a řadu luxusního ubytování v blízkosti vodopádů. Každý návštěvník se zde každopádně setká s dechberoucí přírodou a silou vodopádů, která působí dojmem na celý život.


Dovolená Brazílie Iguazu Falls


Brazílie je proslulá svými krásnými a jedinečnými přírodními krásami a jedním z nejimpozantnějších přírodních divů této země jsou Iguazu Falls. Tento ohromující vodopád se nachází na řece Iguazu mezi Brazílií a Argentinou a jedná se o jeden z největších systémů vodopádů na světě.

Iguazu Falls je tvořen 275 jednotlivými vodopády, které se táhnou na délku osmi kilometrů. Nejvyšší z těchto vodopádů měří více než 80 metrů a spolu s hlukem padající vody a obrovským množstvím vodní páry vytváří ohromující pohled, který nikoho nezanechá lhostejným. Nejznámější část vodopádů se nazývá "Garganta del Diablo" neboli "Ďábelská hrdla". Jedná se o oblast, kde se do hloubky 82 metrů řeka rychle řítí mezi skalnatými útesy, což vytváří neopakovatelnou atmosféru.

Návštěvníci mohou Iguazu Falls obdivovat z několika různých vyhlídek a stezek, které vede kolem vodopádů. Existuje několik magických míst, kde mohou turisté zapomenout na realitu a ponořit se do jedinečného okouzlení přírody. Mezi nejpopulárnější vyhlídky patří "Devil's Throat Platform", kde si můžete vychutnat úchvatné výhledy na hlavní vodopád, a "Upper Circuit" a "Lower Circuit", které nabízejí možnost obdivovat vodopády z různých úhlů a blízkosti.

Iguazu Falls nejsou pouze přírodní div, ale jsou také významným místem pro biodiverzitu. Oblast je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat, včetně zřídka viditelných živočichů jako je jaguár nebo mravenečník obrovský. Poblíž vodopádů se nachází také Iguazúský národní park, který byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO a slouží jako ochranná oblast pro unikátní ekosystém.

Pokud se rozhodnete navštívit Iguazu Falls, můžete se ubytovat v blízkém městě Foz do Iguaçu v Brazílii nebo v argentině Puerto Iguazú. Existují také různé způsoby, jak prozkoumat tuto oblast, včetně lodních výletů, pěších túr a dalších dobrodružství.

Iguazu Falls jsou jedním z těch míst na světě, kterým se slova nedají popsat. Je to místo, které musíte vidět na vlastní oči, abyste plně ocenili jeho krásu a ohromující sílu. Pokud hledáte dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků a překrásné přírody, navštivte Iguazu Falls a nebudete litovat.


Počasí Brazílie Iguazu Falls


Brazílie je země známá svými exotickými plážemi, amazonským pralesem a překrásnou přírodou. Jedno z nejúžasnějších a nejznámějších přírodních divů Brazílie je bezpochyby vodopád Iguazu.

Iguazu Falls, česky nazývané vodopády Iguazu, se nacházejí na hranici mezi Brazílií a Argentinou. Jsou to skupina 275 vodopádů, které vytvářejí široký oblouk o délce přibližně 2,7 kilometru. Vodopády Iguazu se také pyšní titulem jednoho z největších a nejimpozantnějších vodopádů na světě.

Tato přírodní krása je obklopena národním parkem Iguazu, který byl vyhlášen za UNESCO světového dědictví. Návštěvníci parku mají možnost prozkoumat různé stezky a cesty, které vedou k vodopádům, a vychutnat si jedinečný pohled na toto ohromující přírodní divadlo.

Počasí v oblasti Iguazu Falls je ovlivněno tropickým klimatem. Teploty zde zpravidla kolísají mezi 25 až 35 stupni Celsia. Nejteplejší období v této oblasti je od listopadu do března, kdy jsou teploty nejvyšší a srážky jsou časté. Naopak nejchladnější období je od června do srpna, kdy se teploty pohybují kolem 15 až 20 stupňů Celsia.

Srážky jsou v oblasti Iguazu Falls časté po celý rok, což přispívá k výraznému množství vody, které vodopády proudí. Největší srážkové období je mezi lednem a březnem, což vytváří ideální podmínky pro pozorování velkých mohutných vodopádů.

Návštěva Iguazu Falls je impozantní zážitek, který si nelze nechat ujít při cestování do Brazílie. Pro turisty je zde k dispozici mnoho aktivit, jako například plavba lodí, turistické túry nebo procházka po stezkách v národním parku. Pro ty, kdo se chtějí těšit nejlepšímu výhledu na vodopády, je také možnost letu vrtulníkem.

Iguazu Falls jsou jedním z nádherných míst na planetě, které kombinují ohromující přírodní krásu s dobrodružstvím a úžasnými pohledy. Počasí v Brazílii v oblasti Iguazu je klíčovým faktorem pro návštěvníky při plánování svého putování a pro ty, kteří chtějí zažít všechny podoby tohoto úžasného přírodního divu.


Letenka Brazílie Iguazu Falls


Iguazu Falls – úchvatná přírodní krása Brazílie

Brazílie, země tajemných amazonských pralesů, ohromujících pláží a fascinujících měst, nabízí nejen bohatou kulturní a historickou scénu, ale také některá z nejvíce dechberoucích přírodních divů na světě. Mezi tyto divy patří i nádherné Iguazu Falls.

Iguazu Falls, světové přírodní dědictví UNESCO, jsou souborem více než dvou stovek vodopádů nacházejících se na hranici Brazílie a Argentiny. Jsou jedním z největších a nejkrásnějších vodopádů na světě, kde mohou návštěvníci zažít neuvěřitelnou sílu a krásu vodních toků, které padají přímo do tajemného amazonského pralesa.

Cesta na tyto úchvatné vodopády začíná příletem do nejbližšího letiště, kterým je letiště Foz do Iguaçu na brazilské straně. Zde můžete zakoupit letenku a připravit se na nezapomenutelný zážitek. Po příletu můžete vyrazit do města Foz do Iguaçu, které je výchozím bodem pro návštěvu vodopádů.

Prohlídku Iguazu Falls je možné začít z brazilské strany, kde návštěvníci mohou projít zhruba jednokilometrovým chodníkem, který vede až k nejznámějšímu vodopádu Garganta do Diabo, neboli Ďábelskému hrdlu. Při procházce se můžete těšit na úchvatný výhled na vodopády, místní flóru a faunu, která je v oblasti mimořádně rozmanitá. Člověk se tady cítí malý v porovnání se vzrůstajícími proudy vody a ohlušujícím zvukem pádu.

Pokud chcete dostat to nejlepší z Iguazu Falls, neměli byste vynechat ani argentinskou stranu vodopádů. Z brazilského města Foz do Iguaçu se můžete vydat na autobusovou cestu, která vás zavede až k argentinskému národnímu parku Iguazú. Zde vás čeká rozsáhlejší síť chodníků, které umožňují prozkoumat vodopády ze všech možných úhlů. Zhlédnete mnohem větší počet vodopádů, dozvíte se více o ekosystému oblasti a můžete dokonce zažít adrenalinový zážitek při projití chodbou, která vede přímo nad vodopády.

Iguazu Falls jsou neuvěřitelně krásné a majestátní místo, které si zaslouží vaši pozornost. Ať už se rozhodnete navštívit pouze brazilskou stranu nebo se vydat i k argentinským vodopádům, budete mít možnost zažít přírodu v její nejčistší a nejdivočejší podobě.

Vyrazte na dobrodružství svého života a zakupte si letenku do Brazílie a jste ujisti, že Iguazu Falls nebudou zklamáním. Nechte se ohromit tímto nezapomenutelným zážitkem, kde budete moci spatřit, slyšet a dokonce i cítit sílu přírody ve své plné síle.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky