Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Brazílie Lençóis Maranhenses National Park

Dovolená Brazílie Lençóis Maranhenses National Park


Lençóis Maranhenses National Park je jednou z nejúžasnějších a nejkrásnějších přírodních lokalit v Brazílii. Nachází se ve státě Maranhão a je známý především svými unikátními písečnými dunami, které připomínají poušť, a mezi nimi se nacházejí nádherné sladkovodní laguny.

Park zaujímá rozlohu přes 1500 km2 a je domovem mnoha druhů zvířat, včetně vzácných ptáků, plazů a obratlovců. Mezi ty nejznámější druhy patří volavka bílá, papoušek vlnkovaný a želvy zelenavé. Park je také domovem mnoha endemických druhů rostlin, které se vyskytují pouze v této oblasti.

Tisíce návštěvníků z celého světa přijíždí do Lençóis Maranhenses National Park, aby se mohli vykoupat v úchvatných lagunách. Tyto laguny vznikají v období dešťů, kdy se vytváří nánosy vody mezi dunami. Voda v lagunách je velmi čistá a průzračná, a tak je to ideální místo pro plavání a relaxaci.

Park nabízí také možnost procházek a pěších túr mezi dunami a lagunami. Návštěvníci si mohou prohlédnout fascinující krajinu a obdivovat přírodní krásy, které se před nimi otevírají. Pro ty, kteří jsou dobrodružnější povahy, je možné pronajmout si jeep a projet se po dunách, což je skvělá zábava.

Kromě přírodních krás nabízí Lençóis Maranhenses také bohatou kulturu. V okolních městech je možné poznat život místních obyvatel a ochutnat tradiční brazilské jídlo. Zároveň je možné navštívit historickou část města São Luís, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pro návštěvníky je nejlepší čas na návštěvu parku v období od května do září, kdy je v oblasti sezóna dešťů a laguny jsou plné vody. Mezi základní věci, které byste měli vzít s sebou, patří plavky, opalovací krém, ručník, pohodlnou obuv a dostatek tekutin.

Lençóis Maranhenses National Park je skvělým místem pro dovolenou pro ty, kteří chtějí zažít něco jedinečného a nezapomenutelného. Přírodní krása tohoto místa je něco, co si zaslouží být viděno a zažito na vlastní kůži.


Ubytování Brazílie Lençóis Maranhenses National Park


Lençóis Maranhenses National Park je jedním z nejkrásnějších a živých přírodních parků na světě. Nachází se na severovýchodě Brazílie, a je domovem pro fascinující geologické a geomorfologické útvary, díky nimž se tato oblast vyznačuje zvláštními anebo spíše jedinečnými vlastnostmi a nádhernou přírodou. V parku najdete překrásné duny a laguny, které vytvářejí magickou a kouzelnou krajinu. Pokud se do této nádherné oblasti chystáte, je nutné nastoupit na několikadenní výlet s ubytováním.

V parku se nachází množství obcí, se kterými se můžete ubytovat a dostat se tam od hlavního města Sloní kosti / São Luís v Maranhão nebo Fortaleza v Ceará, závisí na Vašich plánech pro cestu. Všechny tyto obce jsou umístěny v blízkosti parku, ale nebianntí sami o sobě stojí často za návštěvu. Naše nejpříjemnější zkušenost byla v obce Barreirinhas, která je, díky blízkosti k parku Lençóis Maranhenses, velkou turistickou destinací. Ačkoli je to malé městečko, nabízí širokou škálu ubytování s různými potřebami a cenami. V Barreirinhas najdete mnoho různých možností jako kempy, hostely, apartmány a luxusní hotely.

Pokud hledáte útulnější ubytování a kampování nebo nic nevadí, můžete se rozhodnout pro stanování nebo tematické kempy, které se nacházejí v blízkosti parku. Tyto kempy poskytují jednoduché a komfortní ubytování v blízkosti přírodních krás parku. Některé kempy nabízejí společná sociální zařízení jako kalidromové koupelny a sprchy, zatímco jiné kempy nabízejí standardní tresčí toalety. Nejdůležitější zůstává komfort a bezpečnost. Pokud se rozhodnete spát v kempu, nezapomeňte si přinést dostatek vody a potravin.

Další možností pro ubytování v blízkosti parku je pronájem apartmánu. Je to daleko dražší, nicméně nabízí větší prostor a pohodlí s tím, že budete mít svůj vlastní koutek pro odpočinek. V Barreirinhas, například, najdete mnoho apartmánů k pronájmu, které jsou buďto přímé v centru, anebo na okraji města.

Pokud se nebojíte větší investice, můžete se ubytovat v jednom z luxusních hotelů. Tyto hotely nabízejí pohodlné a kvalitní ubytování, ale budou stát více peněz. Podívejte se na nabídku hotelů v Barreirinhas, abyste si vyzkoušeli všechny sledované hotely s nádhernými výhledy na řeku a laguny, ale také možnosti relaxace, jako jsou masáže, bazény a fitness centra.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, přírodní park Lençóis Maranhenses je důležitou zastávkou na každé cestě do Brazílie. Zvolte si ubytování podle vašich preferencí a užijte si jedinečnou a nezapomenutelnou cestu v blízkosti jedné z nejkrásnějších částí Brazílie.


Počasí Brazílie Lençóis Maranhenses National Park


Lençóis Maranhenses National Park je národní park nacházející se na severovýchodě Brazílie, ve státě Maranhão. Tento nádherný park je jedinečný díky svému překrásnému počasí, které se v Brazílii nachází pouze zde. Návštěvníci zde mohou zažít jedinečnou kombinaci obrovských písečných dun a průzračných jezer, které vytvářejí nádhernou scenérii.

Počasí v Lençóis Maranhenses National Park je velmi specifické, a to díky tomu, že zde prakticky neprší po dobu několika měsíců. Průměrný roční úhrn srážek v parku se pohybuje kolem 1 600 mm, ale v období od června do září, kdy by mělo být nejdeštivější, je srážek velice málo. V tomto období se zde naopak vyskytují silné větry z Atlantského oceánu, které nafukují písečné duny. Tyto větry jsou nepředvídatelné a mohou dosahovat rychlosti až 60 km/h.

Nejlepší období pro návštěvu parku je od května do září, kdy se na písečných dunách tvoří krásné laguny. Tyto laguny jsou naplněny průzračnou vodou, která vytváří nádherné odstíny modré a zelené barvy. Voda v jezerech je slaná, ale nikoli slaná jako mořská, což způsobuje, že je zde možné zaplavat si i s otevřenýma očima.

V období od října do dubna se v parku vyskytují deště, které způsobují, že laguny vysychají a písečné duny zmizí. V tomto období jsou však vhodné podmínky pro návštěvu okolních oblastí parku, kde se nachází vegetace, jako jsou například mangrovy.

Pokud si tedy plánujete návštěvu Lençóis Maranhenses National Park, nezapomeňte si vybrat období mezi květnem a zářím, abyste mohli zažít to nejkrásnější počasí a užít si průzračná jezera a jedinečné písečné duny. Tento park je zcela jistě jedním z nejkrásnějších míst v Brazílii a jeho jedinečné počasí vás rozhodně nezklame.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Lençóis Maranhenses National Park


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Brazílie Lençóis Maranhenses National Park:

1. Co je to Lençóis Maranhenses National Park?
Lençóis Maranhenses National Park je národní park v Brazílii, který se nachází na severovýchodě země v blízkosti města Barreirinhas. Je to jedinečné místo s členité krajinou, obrovskými dunami a sladkovodními lagunami.

2. Jak se dostanu do Lençóis Maranhenses National Parku?
Nejbližším větším městem je São Luís, které má mezinárodní letiště. Z São Luíse můžete jet autobusem nebo pronajmout automobil do města Barreirinhas, které slouží jako brána do parku.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu parku?
Nejlepší čas na návštěvu Lençóis Maranhenses National Parku je v období mezi červnem a zářím, kdy se vytvářejí laguny mezi písečnými dunami. V tomto období se místo stává velmi malebným a oblíbeným.

4. Jaká je délka a obtížnost treků v parku?
V parku jsou k dispozici různé treky a túry, které trvají od jednodenních výletů po vícedenní trek s přenocováním. Obtížnost treku závisí na vašich fyzických schopnostech a zkušenostech, ale obvykle se jedná o středně obtížné až obtížné túry.

5. Musím mít s sebou vlastní stan a stravu pro trek?
Pokud chcete podniknout vícedenní trek, je obvykle potřeba mít s sebou vlastní stan a jídlo. Existují také průvodci, kteří vám mohou zajistit tyto základní vybavení a zajišťovat vaše potřeby během túry.

6. Jaká je flora a fauna v parku?
Lençóis Maranhenses National Park hostí různé druhy flóry a fauny, včetně endemických a ohrožených druhů. Mezi obyvatele parku patří například plameňáci, leguáni, motýli a různé druhy rostlin.

7. Můžete se ve vodě koupat v lagunách?
Ano, je možné se koupat v lagunách v parku. Voda v nich je sladkovodní a příjemně osvěžující, zejména během horkého leta. Nicméně je důležité udržovat přírodní prostředí a dodržovat pravidla parku, která se týkají plavání a ochrany přírody.

Toto jsou jen některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Brazílie Lençóis Maranhenses National Park. Při plánování návštěvy se obraťte na místní turistické informační centrum nebo konzultujte s odborníky, abyste získali aktualizované a přesné informace.


Letenka Brazílie Lençóis Maranhenses National Park


Brazílie je zemí nádherných krajin a unikátních přírodních scenérií. Jedním z nejzajímavějších a nejneobvyklejších míst, které si turisté mohou v zemi užít, je národní park Lençóis Maranhenses.

Lençóis Maranhenses se nachází na severovýchodě Brazílie ve státě Maranhão. Je to přírodní rezervace o rozloze přibližně 1500 km², která je jedinečná díky svým písečným dunám, sladkovodním lagunám a mokřadům. Název parku "Lençóis Maranhenses" v překladu z portugalštiny znamená "lençóis" nebo-li prostě "ložní prádlo" a "maranhenses" označuje obyvatele státu Maranhão. Název parku je tak příznačný pro jeho charakteristický vzhled.

Krajina národního parku vypadá jako písečné duny se vstupujícím do slunečního západu. Místními obyvateli je park často přirovnáván k poušti, ale ve skutečnosti je mnohem více než jen to. Během období dešťů se v mezerách mezi dunami hromadí voda, která vytváří nádherné sladkovodní laguny. Tyto laguny jsou jedinečné a mají jasně modré nebo zelené zářící barvy, díky nimž vypadají jako oázy uprostřed dunových písků. Tento kontrast mezi bílými dunami a azurovými lagunami vytváří ohromující scenérie, která tahá k návštěvě.

Kolem národního parku se nachází několik malých rybářských vesnic, které jsou dosud často odříznuté od civilizace. Místní obyvatelé si zachovávají tradiční životní styl, spolu s rybolovem a hospodařením s částí parku jako pastvinami pro dobytek. Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit park, jsou k dispozici různé aktivity, jako je trekking, jízda na koni nebo jízda na člunu po lagunách. Místní průvodci jsou schopni ukázat návštěvníkům skryté laguny a nejkrásnější části parku.

Lençóis Maranhenses je stále velmi zachovalý a neporušený klenot Brazílie a je zde omezený počet turistů, kteří jsou do parku přijímáni každý rok, aby se zachovala jeho přirozená krása. Plánování návštěvy parku by tedy mělo být plánováno dopředu.

Národní park Lençóis Maranhenses je jedinečným a kouzelným místem, které se vám do paměti vryje na celý život. Jeho přírodní krása a netknutá příroda nabízejí zážitek, který je těžké najít jinde na světě. Pokud hledáte dobrodružství v srdci Brazílie, Lençóis Maranhenses je pro vás to pravé místo.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky