Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque

Nejčastější dotazy a odpovědi Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Dotazy: Jak se dostat do Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque?
Odpověď: Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque se nachází v hlavním městě Bandar Seri Begawan v Bruneji. Je to jedna z největších mešit v jihovýchodní Asii. Můžete se tam dostat taxíkem, autobusem nebo pronajmout auto.

Dotazy: Kdy je otevřena mešita Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah?
Odpověď: Mešita Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah je otevřena po celý rok pro veřejnost k návštěvě. Nicméně během některých důležitých islámských svátků nebo v průběhu modliteb mohou být některé části uzavřeny pro nefaráře.

Dotazy: Potřebuji si zajistit návštěvu Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque předem?
Odpověď: Pokud nejste součástí organizovaného výletu, není nutné předem si návštěvu rezervovat. Návštěvníci by měli být vhodně oblečeni a respektovat pravidla a zvyky mešity.

Dotazy: Jaké jsou pravidla, která musím respektovat při návštěvě Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque?
Odpověď: Návštěvníci musí být vhodně oblečeni. Můžete si zapůjčit šátek, aby si zakryli vlasy a část obličeje, ale pro muže je vhodné nosit dlouhé kalhoty. Alkohol, kouření a jídlo nejsou uvnitř mešity povoleny. Měli byste respektovat také islámské zvyky a nevstupovat do modlitební haly při modlitbách.


Letenka Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah, nacházející se v Bruneji, je jedním z nejvýznamnějších islámských svatostánků v jihovýchodní Asii. Se svou majestátností a skvostnou architekturou přitahuje návštěvníky z celého světa.

Mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah byla dokončena v roce 1992 a je pojmenována po sultánu Hassanal Bolkiahovi, který je dlouholetým vládcem Bruneje. Její výstavba trvala celých čtrnáct let a stála přibližně 5 milionů dolarů. V současné době se mešita řadí mezi největší mešity na světě.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah dominuje brunejskému panoramatu díky svým vysokým minaretům a elegantním kopulím. Celková plocha mešity je více než 29 000 metrů čtverečních, což poskytuje dostatek místa pro tisíce věřících hledajících klid a zbožnost. Dodává se, že průměrně sem denně přichází kolem 5 000 návštěvníků.

Architektonickým počinem mešity je kombinace moderního a tradičního stylu. Budova je vyrobená z mramoru, který dodává celé konstrukci vznešenost a okouzlení. Interiér je zdoben vzácnými dřevem a vykládaným mramorem. Vstup do mešity je zdoben složitými řezbami a kovovými prvky, což z ní činí jedinečný klenot.

Mešita také obsahuje celou řadu dalších zařízení a vybavení, aby poskytovala svým návštěvníkům co nejlepší zážitek. Patří sem muzejní expozice, knihovna, mešitní škola a oddělené prostory pro muže a ženy.

Každý pátek je zde pořádána modlitba ve velké mešitě, kam se sjíždějí tisíce místních muslimů. Doprovází je ozvěny modliteb a zpěv koránu, které dotvářejí atmosféru hlubokého zbožnosti a oddanosti.

Mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah je nejen duchovním a náboženským centrem Bruneje, ale také představuje výrazný symbol národní identity a kultury. Je to místo, kde mohou věřící nacházet klid a mír a péčí, kterou byla postavena, se také stala dědictvím Bruneje a turistickou atrakcí.

Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je důkazem neuvěřitelného obdivu a oddanosti věřících vůči islámu a jejich touhy po stavbě vznešeného a krásného místa pro modlitbu. Tato mešita je víc než jen stavbou, je to symbol víry a jednoty, který si zaslouží být uctíván a obdivován.


Ubytování Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je jednou z nejvýznamnějších staveb v zemi. Tato mešita, pojmenována po sultánovi Hassanal Bolkiahovi, se nachází v hlavním městě Bandar Seri Begawan a slouží jako důležité náboženské a kulturní centrum.

Mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah byla postavena v roce 1992 a její stavba trvala více než deset let. Jejím hlavním architektem byl skotský architekt Ian Forbes, který se inspiroval tradičním brunejským architektonickým stylem. Mešita je vystavěna na ploše více než 29 000 metrů čtverečních a má kapacitu pro více než 4 000 věřících.

Hlavní budova je zhotovena z mramoru dovezeného z Itálie a je vypravena v tradici tradiční brunejské architektury. Stěny mešity jsou zdobeny reliéfy z latónového a zlatého dekoru, zobrazujícími scény z brunejských dějin a islámských motivů. Na centrální modlitební ploše se nachází velký kulatý dóžec, který slouží jako místo pro vedení modliteb a predikce.

Jednou z charakteristických vlastností mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah je také její minaret. Návštěvníci mají možnost vystoupat po 29 schodech na vrchol minaretu, odkud mohou obdivovat panoramatický výhled na město Bandar Seri Begawan.

Mešita slouží nejen pro modlitbu, ale také jako centrum komunitního života. V jejím areálu se nachází také knihovna, islámské vzdělávací centrum a výstavní sály, které prezentují bohatou historii a kulturu Bruneje.

Návštěvníci, kteří navštívili Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, si často chválí jeho nádhernou architekturu a klidnou atmosféru. Mešita je otevřena turistům a věřícím, ale je potřeba dodržovat přísný kód chování, jako je například správně oblečení a dodržování klidu během modliteb.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je symbolem národního hrdosti Bruneje a jednou z nejvýznamnějších památek v zemi. Je to krásné místo, kde mohou návštěvníci nejen prozkoumat bohatou islámskou kulturu, ale také zažít klid a krásu tohoto jedinečného místa.


Dovolená Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque - krásná rozlehlá mešita

Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, neboli Sultan Qaboos Grand Mosque, je jednou z nejvýznamnějších a největších mešit v celé Asii. Nachází se v jižní části Bruneje města Bandar Seri Begawan.

Mešita byla postavena v roce 1992 a dnes je jednou z nejvíce fotografických a turisticky populárních památek Bruneje. Vstup do mešity je zdarma a turisté jsou vítáni kdykoli během otevírací doby.

Mešita má velké parkoviště a přijímá návštěvníky každý den od 8:30 do 12:00 a 13:30 do 15:00. Zajímavostí je, že se zde mohou setkat i nenáboženští turisté, kteří nemusí pokládat modlitby.

Hlavní atrakcí mešity je obrovská modlitbová síň, která se může pochlubit nádhernou kopulí, za kterou se skrývá vynikající architektonická práce. Sál má kapacitu více než 5 000 lidí a jeho interiér je zdoben mramorem a minerály přinesenými ze všech koutů světa.

Další zajímavou částí je malá výstava, která zahrnuje informace o historii, kultuře a náboženství Bruneje. Posledním místem k návštěvě je hrobka sultanátu Bruneje.

Tato nádherná mešita je skutečně jednou z nejvýznamnějších náboženských a kulturních památek na světě a stojí za to ji navštívit nejen kvůli její kráse, ale i kvůli významu, který má v životě místních obyvatel.


Počasí Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, známá také jako Sultan Bolkiah Mosque, je jednou z nejvýznamnějších mešit v Bruneji. Tato mešita je místem modlitby pro muslimy, ale také turistickou atrakcí, kterou navštíví mnoho lidí kvůli její nádherné architektuře a interiéru.

Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque se nachází v městě Kampong Kiarong, což je moderní a dynamické město v Bruneji. Mešita se rozprostírá na ploše přes 4,5 hektaru a její architektura je inspirována stylizovaným tradičním Brunejským uměním. Stavba byla dokončena v roce 1992 a byla pojmenována po sultánovi Hassanal Bolkiahovi, který je králem Bruneje.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je největší mešitou v Bruneji. Je to impozantní stavba s obrovskou centrální kupolí a čtyřmi menšími kupolemi. Je také vybavena množstvím velkých sloupů a oblouků, které dávají mešitě velice impozantní vzhled. Mešita má kapacitu až pro 5000 věřících.

Pokud jde o počasí, Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque se nachází v oblasti tropického podnebí. Toto podnebí má vysoké teploty a vysokou vlhkost po celý rok. Průměrná teplota v Bruneji bývá většinou kolem 28 °C. Nejvyšší teploty bývají v březnu a dubnu, kdy může teplota stoupat až k 32 °C. Nejnižší teploty bývají v prosinci a lednu, kdy teploty mohou klesnout na 23 °C.

Během deštivé sezóny, která trvá obvykle od listopadu do února, může okolí Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque být deštivé. Praktické je s sebou mít deštník, ale mnoho návštěvníků to nevadí a přijdou se podívat i v dešti. Když přijedete na mešitu během této sezóny, můžete očekávat hezké zelené okolí a zvuky deště, který dopadá na střechy a stromy v okolí.

Celkově vzato, Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque bývá celoročně k dispozici pro návštěvníky, kteří se mohou podívat na jedinečnou krásu této mešity a obdivovat ji bez ohledu na počasí. Autentické západy slunce, které zde lze pozorovat, dokáží být prostředím, které si turisti myslet budou rádi.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky