Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Chorvatsko Crikvenica

Počasí Chorvatsko Crikvenica


Chorvatsko se může pyšnit bohatou historií, nádhernou přírodou a malebnými plážemi. Jedním z nejoblíbenějších letovisek v této zemi je Crikvenica. Pokud se chystáte na dovolenou právě sem, je dobré vědět, jaké počasí zde očekávat.

Crikvenica se nachází na pobřeží Jadranu a většinou vládne v tomto regionu mírné středomořské klima. Letní měsíce jsou zde teplé a slunečné, zatímco zimní měsíce jsou mírné a vlhké. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 25-30 °C, což je ideální počasí pro koupání a opalování na pláži. Moře je v této době teplé s teplotou kolem 23-25 °C.

Pokud se rozhodnete navštívit Crikvenicu v jarních měsících, můžete se těšit na svěží a mírné počasí. Denní teploty dosahují přibližně 15-20 °C, což je ideální počasí pro procházky po okolí nebo cyklistiku. Moře je v této době trochu chladnější, ale stále relativně příjemné pro odpočinek na pláži.

Podzim v Crikvenici je známý svou mírnou vlhkostí a příjemnými teplotami. Je zde nižší množství turistů, což vám umožní užít si klidné a relaxační dovolenou. Denní teploty se v této době pohybují kolem 15-20 °C, přičemž teplota moře stále zůstává příjemná pro koupání.

Zima v Crikvenici je chladnější než ostatní roční období, avšak stále často překvapuje návštěvníky mírným a slunečným počasím. Denní teploty se pohybují kolem 10-15 °C, ačkoli v některých dnech mohou klesnout pod 10 °C. Moře je v této době chladné a není vhodné pro plavání.

Celkově lze říci, že Crikvenica nabízí příjemné počasí po celý rok. Nezáleží na tom, zda preferujete teplo a slunce nebo mírnější počasí, v tomto letovisku si určitě přijdete na své. Před cestou však doporučuji zkontrolovat předpověď počasí, protože počasí se může v každém ročním období rychle změnit. To vám umožní přizpůsobit si své plány a využít naplno svoji dovolenou v nádherné Crikvenici.


Dovolená Chorvatsko Crikvenica


Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších destinací pro dovolenou v Evropě. Toto krásné středomořské pobřeží přitahuje tisíce turistů každý rok a nabízí nádherné pláže, křišťálově čisté moře a rozmanité kulturní a historické památky. Jedním z nejoblíbenějších letovisek v Chorvatsku je Crikvenica.

Crikvenica se nachází na jadranském pobřeží ve Vinnici, pouhých 35 kilometrů jižně od Rijeky. Město je obklopeno krásnou přírodou, zelenými kopcemi a rozmanitou flórou a faunou. Crikvenica je také známá svým příjemným podnebím, které je ideální pro dovolenou u moře. Průměrná letní teplota se pohybuje kolem 30 stupňů Celsia, což vám umožní si užít pláže a sluníčko.

Jedním z hlavních lákadel Crikvenice jsou její pláže. Město nabízí širokou škálu pláží, které jsou vhodné pro všechny typy turistů. Od rozsáhlých písčitých pláží až po skalnatá zákoutí, Crikvenica má co nabídnout každému. Pláže jsou dobře vybaveny sprchami, plážovými bary a restauracemi, které nabízejí tradiční dalmatskou kuchyni.

Crikvenica je také ideálním místem pro ty, kteří se zajímají o kulturu a historii. Město má bohatou historii, která sahá až do římských časů. Návštěvníci mohou navštívit historické muzeum v centru města, které nabízí pohled na bohatou minulost Crikvenice. Kromě muzea si turisté mohou prohlédnout také kostel svatého Antonína Paduánského nebo procházet se po malebných uličkách města.

Pro ty, kteří se chtějí vydat na výlety, je Crikvenica dobrým výchozím bodem. V blízkosti se nacházejí národní parky Risnjak a Plitvická jezera, které nabízejí úchvatné přírodní scenérie a možnost turistiky a pěší turistiky. Crikvenica je také blízko ostrova Krk, který je snadno dostupný trajektem a nabízí další krásná místa k objevování.

Při plánování své dovolené v Chorvatsku byste neměli přehlédnout Crikvenicu. Toto krásné pobřežní město nabízí dokonalou kombinaci slunečních pláží, kulturního dědictví a možnosti výletů do okolní přírody. Nezáleží na tom, zda jste milovníkem relaxace na pláži, dobrodruhem, který touží po objevování nebo kulturovědec, Crikvenica vám nabídne vše, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Crikvenica


1. Jak se nejlépe dopravit do Crikvenice?

Z České republiky je nejlepší letět do letiště v Rijece, odkud se pak dá jet autobusem nebo taxíkem do Crikvenice. Alternativně se dá jet vlastním automobilem.

2. Jsou v Crikvenici dobré pláže?

Ano, Crikvenica má několik hezkých pláží s čistou vodou a bílým pískem. Nejvíce oblíbená jsou pláž Lovran, pláž Soline a pláž Kačjak.

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Crikvenice?

Nejlepší doba pro návštěvu Crikvenice je od června do září, kdy jsou teploty příjemné a moře teplé. V letním období je také mnoho kulturních a sportovních akcí.

4. Kam se vydat na výlet z Crikvenice?

Z Crikvenice se lze vydat například do Národního parku Plitvická jezera, prohlédnout si historické město Rijeka nebo navštívit jeden ze zábavních parků v nedaleké Itálii.

5. Kde se dá dobře najíst v Crikvenice?

V Crikvenici najdete mnoho restaurací a kaváren. Doporučujeme například restauraci Kantunić a konobu Marea, které nabízí tradiční chorvatské pokrmy.

6. Jsou v Crikvenici dobré možnosti ubytování?

Ano, v Crikvenici najdete mnoho různých typů ubytování - od luxusních hotelů a apartmánů až po kempování u pláže. Doporučujeme například hotel Esplanade nebo kemp Selce.

7. Jak to vypadá s bezpečností v Crikvenici?

Crikvenica je oblastí s nízkou kriminalitou a všeobecně považovanou za bezpečnou pro turisty. Nicméně, jako všude, je potřeba si dát pozor na osobní věci a pohybovat se hlavně veřejných prostranstvích nebo oficiálně označených turistických trasách.


Ubytování Chorvatsko Crikvenica


Crikvenica je malebné městečko nacházející se na chorvatském pobřeží, které láká turisty především svými krásnými plážemi, přátelskou atmosférou a pestrou nabídkou ubytování. Pokud tedy plánujete svou dovolenou v Chorvatsku a hledáte vhodné ubytování, Crikvenica může být tou správnou volbou.

Pokud si přejete pobyt v luxusním hotelu přímo u pláže, Crikvenica vám nabízí mnoho možností. Zde vám můžeme například doporučit Hotel Croatia, který se může pyšnit vynikajícími recenzemi od spokojených návštěvníků. Hotel se pyšní prvotřídním vybavením, velkými klimatizovanými pokoji a překrásným výhledem na moře. Kromě toho zde naleznete také bazén s výhledem na Jadran, fitness centrum a mnoho dalších atrakcí.

Pro ty z vás, kteří upřednostňují soukromí a samostatnost během své dovolené, Crikvenica nabízí také mnoho soukromých apartmánů. Ty se nacházejí v klidných částech města a jsou vybaveny vším, co potřebujete pro svůj pobyt. Pokud máte chuť si uvařit něco sami, v apartmánech najdete plně vybavené kuchyňky. Soukromé apartmány patří mezi oblíbené možnosti ubytování na Crikvenici zejména pro rodiny s dětmi.

Pokud se rozhodnete pro ubytování v Crikvenici, určitě si nenechte ujít krásnou pláž s pozlaceným pískem, nebo oblíbené místní atrakce, jakož jsou místní vodopády a přírodní parky. Druhou možností, jak si maximálně užít svůj pobyt v Crikvenici, je různorodá nabídka vodních sportů, které si zde můžete vyzkoušet.

V Crikvenici najdete ubytování pro každý rozpočet a vzhledem k jeho přátelské atmosféře, krásné pláži a mnoha aktivitám, které zde můžete podniknout, může být vaše dovolená v tomto městečku velmi krásnou a nezapomenutelnou zkušeností.


Letenka Chorvatsko Crikvenica


Letenka do Chorvatska je v posledných rokoch stále populárnejšou voľbou pre dovolenkárov z celého sveta. Krajina ponúka nádhernú prírodu, krásne pláže a starobylé mestečká s bohatou históriou. Jedno z najobľúbenejších letovísk nachádzajúcich sa na juhu Chorvátska je Crikvenica.

Crikvenica je krásne mestečko ležiace na pobreží Jadranského mora. Je populárne najmä kvôli svojim čistým plážam a mierne teplému moru, ktoré sú vyhľadávané najmä turistami z celého Európskeho kontinentu. Mesto sa nachádza v blízkosti Rijeky, jedného z najväčších chorvátskych prístavov.

Ako sa dostať do Crikvenice

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Crikvenice, je cestovať letiskom v Rijeka, ktoré sa nachádza len pár kilometrov od mesta. V letnej sezóne sa do Rijeky dostávajú lety z mnohých európskych letísk, a to najmä z veľkých nemeckých, talianskych a britských miest.

Ak máte radi cestovanie autom, môžete si prenajať auto na letisku a prejsť cestou cez ďalšie chorvátske mestá ako Krk, Senj alebo Novi Vinodolski. Tento spôsob dopravy vám umožní vidieť aj niektoré z najkrajších miest v Chorvátsku.

Kde sa ubytovať

Crikvenica ponúka rôzne možnosti ubytovania pre návštevníkov. Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, sú k dispozícii prvotriedne hotely v centre mesta s výhľadom na more. Ak vám viac vyhovuje súkromné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v súkromi alebo apartmánové domy v blízkosti pláže.

Ďalšie zaujímavosti

Okrem krásnej prírody a pláží ponúka Crikvenica aj bohaté kultúrne dedičstvo. Medzi najzaujímavejšie miesta patrí kostol sv. Antuna Pustinjaka, rímska pevnosť Neviđane, múzeum mesta alebo chrám sv. Kataríny.

Mesto má taktiež množstvo reštaurácií, kde si môžete vychutnať chorvátske špeciality ako grilované ryby, či známe chorvátske víno z okolitých viníc. Crikvenica je tiež perfektným miestom pre nákupy, kde nájdete rôzne butiky s oblečením, suveníry alebo darčekovými predmetmi.

Výlety a zaujímavosti v okolí

Ak si chcete rozšíriť svoju dovolenku o ďalšie zaujímavosti, v okolí Crikvenice sa nachádzajú mnohé atrakcie. Medzi tie najzaujímavejšie patrí návšteva Ostrova Krk, ktorý je obľúbený pre svoje krásne pláže a turistické trasy. Novi Vinodolski ponúka kúpeľné liečebné centrum a historické mestečko, ktoré stojí za návštevu. Ak máte radi adrenalín a dobrodružstvo, môžete sa vydať na rafting na rieke Una v Chorvátsku alebo v blízkom Bosne a Hercegovine.

Crikvenica je teda skvelým miestom pre dovolenku na juhu Chorvátska. So svojimi krásnymi plážami, historickými pamiatkami a fantastickou gastronómiou si na určite získate srdce návštevníkov z celého sveta. Ak plánujete svoju ďalšiu dovolenku, neváhajte a vyhľadajte si letenku do Chorvátska a objavte krásy Crikvenice.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky