Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Chorvatsko Hvar

Ubytování Chorvatsko Hvar


Chorvatsko je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Evropě a ostrov Hvar patří k nejnavštěvovanějším místům v této zemi. Ostrov Hvar se nachází v Jaderském moři a je ideálním místem pro dovolenou, nejen díky svému krásnému pobřeží a bohaté historii, ale také díky velkému výběru ubytování. V tomto článku se podíváme na nejlepší možnosti ubytování na ostrově Hvar.

Hotely

Jednou z nejpopulárnějších možností ubytování na ostrově Hvar jsou hotely. Na ostrově se nachází mnoho hotelů, které nabízejí širokou škálu služeb a různé typy pokojů. Mezi nejluxusnější hotely na ostrově patří například Hotel Amfora Grand Beach Resort, který se nachází přímo u pláže a nabízí moderní vybavení, wellness centrum a venkovní bazén. Pro ty, kteří hledají cenově dostupnější varianty, jsou zde hotely jako Hotel Pharos, který se nachází v centru města Hvar, nebo Hotel Croatia, který se nachází na krásné pláži ve městě Vrboska.

Apartmány

Pokud hledáte více prostoru a nezávislosti, bytové jednotky jsou skvělou alternativou k hotelovým pokojům. Na ostrově Hvar najdete několik společností nabízejících pronájem apartmánů, všechny s odlišným zařízením a cenami. Pronájem apartmánu může být v mnoha případech levnější než hotelový pokoj a poskytuje větší soukromí a pohodlí. Mezi nejlepší apartmány na ostrově Hvar patří Lara Apartmani, které se nachází velmi blízko některých nejlepších pláží na ostrově, a Apartmani Nela, které se nacházejí v krásné a klidné oblasti.

Chata

Pokud hledáte ubytování mimo město a preferujete přírodní prostředí, pronájem chalupy je dobrou volbou. Ostrov Hvar má mnoho krásných oblastí, kde si můžete pronajmout chalupu. Jedním z nejlepších míst pro pronájem chaty na ostrově Hvar je Vrbanj, což je malebná vesnice situovaná v srdci ostrova. Chata v této oblasti nabízí klid a dokonalou únik z městského života. Pokud si s sebou vezmete přátel nebo rodinu, může být pronájem chaty skvělou volbou s ohledem na soukromí a pohodlí.

Celkově je ostrov Hvar dokonalým místem pro dovolenou a nabízí širokou škálu ubytovacích zařízení. Nezáleží na tom, jestli si vyberete hotelový pokoj, pronajmete apartmán nebo si pronajmete chalupu, Hvar nabízí nádherné pobřeží, skvělé jídlo a řadu aktivit, což vám zaručí nezapomenutelnou dovolenou.


Letenka Chorvatsko Hvar


Pokud hledáte destinaci pro slunečnou dovolenou, která kombinuje krásné pláže, bohatou historii a nezapomenutelnou atmosféru, Chorvatsko je ideální volbou. A když jde o chorvatské ostrovy, Hvar je jedním z nejžádanějších cílů. Ať už je váš zájem o sluneční koupání, noční život nebo poznávání kulturních památek, Hvar nabízí všechno.

Pro objevení Hvaru je nejpohodlnější způsob cestování letecky. S přímými lety z různých evropských měst si můžete rychle a snadno zajistit letenku. Hvar má vlastní letiště, které se nachází na nedalekém ostrově Brač, a je snadno dostupné z letišť ve Splitu nebo Záhřebu.

Po přistání ve Splitu se můžete dostat na Hvar několika způsoby. Nejčastěji se využívá trajekt, který jezdí mezi Splitem a Hvarem několikrát denně. Trajekt je pohodlný, spolehlivý a nabízí krásné výhledy na okolní ostrovy během přeplavby. Další možností je využít lodní taxi, které je rychlejší, ale může být dražší.

Jakmile se dostanete na Hvar, čeká vás neuvěřitelné množství atrakcí. Začněte procházkou po starobylém městečku Hvar, které je plné pevností, kostelů a paláců. Vynechte návštěvu Hvarské katedrály, která je jedním z nejvýznamnějších historických památek na ostrově. Poté se vydejte na promenádu, kde můžete relaxovat na kavárně nebo obdivovat lodě ve přístavu.

Hvar je také známý svými krásnými plážemi, které jsou ideální pro opalování a koupání. Pláži Pokonji Dol, která se nachází hned vedle města Hvar, je obklopena borovicemi a nabízí křišťálově čistou vodu. Pláž Dubovica, která se nachází na jihu ostrova, je skryta mezi skalami a je ideální pro ty, kteří hledají klid a soukromí.

Ve večerních hodinách Hvar ožívá a nabízí bohatý noční život. Město je známé svými bary, kluby a diskotékami, které lákají mladé lidi z celého světa. Těšit se můžete na energickou hudbu, taneční podlahu a bezstarostnou atmosféru.

Hvar je také výchozím bodem pro objevování dalších okolních ostrovů. Můžete se vydat na výlet na ostrov Vis, kde naleznete krásnou Modrou jeskyni, nebo na ostrov Palmižana, který je známý svými exotickými zahradami a restauracemi.

Jestliže hledáte destinaci s bohatou historií, nádhernými plážemi a nekonečnou atmosférou, Hvar je pro vás to pravé místo. S letenkou do Chorvatska si můžete zajistit okamžitou cestu do tohoto rajského ostrova. Tak co ještě váháte? Zařiďte si letenku do Chorvatska a vydejte se na dovolenou snů do Hvaru!


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Hvar


Nejčastější dotazy a odpovědi ohledně ostrova Hvar v Chorvatsku mohou být tyto:

1. Jak se dostanu na ostrov Hvar?

- Nejlepší způsob je dostat se na Hvar trajektem z přístavu v Splitu nebo Drveniku na pevninské části Chorvatska. Existují také přímé trajekty z některých dalších přístavů v Chorvatsku.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Hvar?

- Hvar je známý především svými krásnými plážemi. Mezi nejoblíbenější patří pláže Zlatni rat, Dubovica, Pokonji dol, Mekićevica a Stipanska.

3. Kde se ubytovat na ostrově Hvar?

- Hvar nabízí širokou škálu ubytování, včetně hotelů, apartmánů a penzionů. Nejpříjemnější a nejluxusnější možnosti ubytování jsou v Hvaru a Starem Gradu.

4. Jaké jsou hlavní turistické atrakce na ostrově Hvar?

- Hlavními turistickými atrakcemi na Hvaru jsou historické město Hvar s krásným Starým městem, pevnost Španjola, palác Hvar, Katedrála sv. Štěpána a Stari Grad s jeho starým centrem.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu ostrova Hvar?

- Nejlepší čas na návštěvu Hvaru je v období od května do září, kdy je teplota příjemná a počasí vhodné pro pobyt na pláži. Během letních měsíců bývá ostrov Hvar velmi rušný a turisté by měli brát v úvahu možnost velkých davů.

6. Jaké jsou možnosti dopravy na ostrově Hvar?

- Hvar nabízí různé možnosti dopravy včetně taxi, autobusů, půjčovna aut a jízdy lodí mezi plážemi a přístavy na ostrově.

7. Co navštívit mimo Hvar na ostrově?

- Doporučujeme navštívit okolní ostrovy jako Vis, Brac a Korcula. Navštivte také městečko Stari Grad, které je známé svou bohatou historií a zemědělskou krajinou.

8. Jaké jsou nejlepší restaurace na ostrově Hvar?

- Mezi nejlepší restaurace na ostrově patří Kod Kapetana, Dalmatino, Gariful, Lungo Mare a Zori.

9. Je ostrov Hvar vhodný pro rodiny s dětmi?

- Ano, ostrov Hvar je vhodný pro rodiny s dětmi. Existuje mnoho pláží s pozvolným vstupem do moře a místní lidé jsou přátelští k dětem.

10. Jaká jsou možnosti outdoorových aktivit na ostrově Hvar?

- Na Hvaru je možné se věnovat vodním sportům, jako je potápění, plavání, šnorchlování a jachting. K dispozici jsou také mnohé turistické stezky pro pěší turistiku a cyklistiku.


Počasí Chorvatsko Hvar


Chorvatsko je země, ve které můžeš zažít neuvěřitelná dobrodružství a užít si krásy nádherných pláží, spousty památek a vynikající kuchyně. Pokud bys chtěl(na) navštívit Chorvatsko, pak bys neměl(a) minout město Hvar, které se nachází na ostrově Hvar.

Město Hvar je velmi oblíbenou turistickou destinací již několik let. Jeho krásné pláže, turistické atrakce a vynikající kuchyně učinily z tohoto města skvělé místo pro dovolenou. Pokud bys si chtěl(u) být jistý(á), že ti počasí na tvé dovolené v Hvaru nezkazí plány, pak bys měl(a) vědět, jaké počasí se během roku očekává.

Letní měsíce v Hvaru jsou teplé a slunečné. Od června do srpna očekávej(te) denní teploty přes 30 °C, což znamená, že si budeš moci užít moře a opalování na pláži. Možná však budeš potřebovat i slunečník a dostatečné množství vody, abys se uchrán(il/a) před spálením a odvodněním.

Jesen v Hvaru je stále teplý, ale počasí se může stát nepředvídatelným. Průměrná teplota se v tomto období pohybuje kolem 20 °C a mohou se vyskytnout deštivé dny. Pokud tedy plánuješ návštěvu Hvaru v září nebo říjnu, plať pozornost na předpověď počasí a připrav si náhradní plán, pokud by se počasí zhoršilo.

Zimní měsíce v Hvaru jsou chladnější, ale stále příjemné. Průměrná teplota se pohybuje kolem 10 °C. Pokud bys chtěl(a) navštívit město Hvar v zimě, měl(a) bys si uvědomit, že to není nejlepší sezóna pro koupání a opalování na pláži. Na druhou stranu, můžeš si užít mnoho turistických atrakcí v Hvaru a také si vychutnat vynikající chorvatskou kuchyni.

Jaro v Hvaru začíná zpravidla v březnu a trvá až do května. Průměrná teplota se pohybuje kolem 15 až 20 °C. Pokud bys plánoval/a návštěvu Hvaru v tomto období, počítej s tím, že počasí bývá poměrně váhavé a mohou se vyskytnout i deštivé dny.

Celkově se dá říci, že město Hvar nabízí většinu času v roce příjemné a slunečné počasí, což z něj dělá skvělou destinaci pro dovolenou. Pokud bys se však chtěl(a) vyhnout většímu množství turistů a užít si klidnější atmosféru, můžeš zvažovat návštěvu mimo hlavní sezónu. Buď však vždy připraven(a) na nejrůznější podmínky počasí, abys si svou dovolenou užil(a) naplno.


Dovolená Chorvatsko Hvar


Dovolená v Chorvatsku je v posledních letech stále oblíbenější mezi turisty z celého světa. Mezi nejatraktivnější a turisty nejnavštěvovanější ostrovy patří určitě Hvar. Tento ostrov se nachází v Jaderském moři, nedaleko pevninské části Chorvatska.

Hvar je známý svým krásným středomořským prostředím, kouzelnými plážemi, historickými památkami a bohatou kulturou. Jeho největším městem je Hvar, které leží na západním pobřeží ostrova. Toto malebné město je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou plnou romantiky, zábavy a zážitků.

Když se podíváte na mapu, okamžitě uvidíte, proč je Hvar tak oblíbený. Ostrov se může pochlubit neuvěřitelně dlouhým pobřežím, které nabízí mnoho krásných pláží. Pokud preferujete mělkou vodu, najdete tu nekonečné písčité pláže. Pro ty, kteří hledají romantiku, jsou k dispozici úchvatné kamenité zátoky. Nejoblíbenější pláže jsou například Dubovica, Bonj les Bains a Stipanska.

Dalším velkým lákadlem tohoto ostrova jsou jeho historické památky. Město Hvar je plné starobylých budov s nádhernou architekturou. Téměř na každém kroku narazíte na historické památky, jako je například Hvarská katedrála nebo fortiča Spanjola, které se nachází na vyvýšeném místě a nabízí neuvěřitelný výhled na okolní krajinu. Dále si můžete prohlédnout také Hvarský divadlo, které je jedním z nejstarších divadel v Evropě.

Kromě krásných pláží a historických památek můžete na Hvaru objevit také bohatou kulturu a místní tradice. Ostrov je známý svými festivally a událostmi, které se konají po celý rok. Jedním z nejznámějších je tzv. Hvarské léto, které je plné koncertů, tanečních představení, ochutnávek místních specialit a dalších zábavných aktivit.

V neposlední řadě je Hvar také oblíbeným místem pro milovníky dobrého jídla a pití. Zdejší kuchyně je plná čerstvých mořských plodů, zeleniny, olivového oleje a dalších místních pochoutek. Milovníci vína budou nadšeni, protože Hvar je známý svou vínařskou tradicí. Můžete si tedy vychutnat skvělé víno přímo v místních vinárnách nebo podnikat ochutnávky v jednom z mnoha rodinných vinohradů.

Dovolená na ostrově Hvar nabízí nespočet možností a zážitků pro každého. Bez ohledu na to, zda preferujete relaxaci na pláži, procházky po městě, poznávání historie nebo vychutnávání dobrého jídla a místního vína, Hvar vám nabídne vše, co potřebujete pro skvělou dovolenou v Chorvatsku.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky