Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)

Dovolená Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)


Dovolená v Chorvatsku je pro mnoho lidí synonymem dokonalého odpočinku na slunci, koupání v průzračných vodách a objevování malebných koutů a historických památek. Není proto divu, že na ostrov Hvar, jeden z nejkrásnějších ostrovů v Chorvatsku, dorazí každoročně tisíce turistů ze všech koutů světa.

Ostrov Hvar se nachází v Jaderském moři, v jižní části Dalmácie. Je to druhý největší chorvatský ostrov, který kromě své krásné přírody nabízí také bohatou historii a kulturní dědictví. Hvar je známý svými slunečnými plážemi, průzračnou vodou, neuvěřitelně čistým ovzduším a nepřeberné nabídkou vodních sportů. Ostrov Hvar je proslulý také svým zlatým nápojem, vinnou révou a olivovými háji, kde se produkuje kvalitní olivový olej.

Pokud se rozhodnete strávit na ostrově Hvar svou dovolenou, můžete se těšit na okouzlující vesničky v horských oblastech jako například Stari Grad nebo Vrboska. V těchto romantických městečkách najdete mnoho starobylých domečků, úzké uličky plné květů a malebné restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční chorvatské rybí speciality.

Pokud jste ale milovníky nočního života, pak byste neměli vynechat město Hvar, které je považováno za nejživější město na ostrově. Zde najdete nejrůznější bary, kavárny, restaurace a noční kluby. Město Hvar je také bohaté na kulturní památky, například starobylý hrad Fortica či katedrálu sv. Štěpána, na níž dominuje majestátní zvonice.

Z turistického hlediska je ostrov Hvar velmi populární, a tak je mnoho pláží v létě přeplněných turisty. Nicméně, pokud se rozhodnete prozkoumat tajná a méně navštěvovaná místa na ostrově, určitě najdete úkryty, kde se budete moci plavat a relaxovat naprosto v klidu. Například pláž Malo Zarce, kde si můžete pronajmout lehátka a slunečníky a těšit se na klidnou atmosféru a tyrkysovou mořskou hladinu.

Ostrov Hvar je také významný kulturní ostrov a nabízí mnoho zajímavých akcí a slavností. Například každý rok se v Jelse pořádá Mezinárodní festival lidových zpěvů a tanců, na kterém se setkávají folkloristé z celého světa. Nebo slavnost vinobraní na Mala-Stinivě, která se koná každého druhého víkendu v září a nabízí vynikající vína a místní speciality.

Výhodou ostrova Hvar je také jeho strategická poloha, díky čemuž je možné si užít krásy sousedních ostrovů Vir a Brač, a případně navštívit také město Split.

Dovolená na ostrově Hvar je zkrátka ideální pro ty, kteří hledají klid a pohodu, ale také pro ty, kteří touží po noční zábavě a nepřeberné nabídce aktivit a památek. Doporučujeme navštívit ostrov v letních měsících července a srpna, kdy můžete užít teplého slunce a koupání.


Letenka Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)


Ostrov Hvar, nacházející se v Jaderském moři na pobřeží Chorvatska, je jednou z nejkrásnějších destinací pro dovolenou v této části Evropy. Pro svou slunnou klimu, úchvatné pláže a bohatou historii je Hvar oblíbeným cílem turistů z celého světa. Kromě toho je Hvar také známý svou živou noční scénou, což ho činí ideálním místem pro ty, kteří hledají trochu více zábavy.

Jedním z nejběžnějších způsobů, jak se dostat na Hvar, je letecky. Letenka na Hvar je dostupná z různých evropských měst a existuje několik letišť poblíž ostrova, která si můžete vybrat. Nejbližší letiště k Hvaru jsou Split a Dubrovník. Let z většiny evropských velkoměst do těchto letišť je často dostupný a dostatečně cenově dostupný.

Poté, co přistanete na letišti ve Splitu nebo Dubrovníku, musíte se dostat na samotný ostrov Hvar. Existuje několik možností dopravy, které můžete využít. Nejpohodlnější variantou je využití přívozů, které navazují přímo na lety. Ty vás dovežou přímo do přístavu v městečku Hvar, což je největší a nejstarší město na ostrově Hvar. Další možností je pronajmout si auto nebo si vzít autobus, který vás dopraví z letiště do města Split a poté se můžete dostat na Hvar trajektem.

Po příjezdu na Hvar vás okamžitě ohromí jeho nádherná příroda. Ostrov je známý svými nádhernými plážemi s tyrkysovou vodou a bílým pískem, které lákají k opalování a relaxaci. Mezi nejpopulárnější pláže patří Dubovica, poklidná skalnatá zátoka s průzračnou vodou, a Stipanska, odlehlá pláž s azurovým mořem a nedotčenou přírodou.

Kromě pláží je Hvar bohatý i na historii a kulturu. Ve městě Hvar najdete mnoho historických památek, jako je Hvarská katedrála, která je považována za jeden z nejvýznamnějších příkladů chorvatského gotického stylu. Mimo jiné můžete navštívit i radnici, hrad Španělské pevnosti a klášter sv. Františka. Návštěvníci se také mohou projet na kole nebo si zapůjčit skútr a prozkoumat okolní vesnice a vinice, kde můžete ochutnat místní víno a olivový olej.

Večer můžete prozkoumat noční život Hvaru, který je jedním z nejživějších v Chorvatsku. Město Hvar je známé svými nočními kluby a bary, které přitahují mladé lidi z celého světa. V centru města najdete mnoho klubů a barů, kde můžete tancovat do rána a užít si nezapomenutelnou noc.

Ostrov Hvar nabízí vše, co si můžete přát během dovolené - krásné pláže, bohatou historii a pestrou noční scénu. Letenka na toto kouzelné místo je dobrým investicí do vaší dovolené a nabízí vám možnost objevovat jedno z nejkrásnějších míst ve Středomoří.


Ubytování Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)


Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě. Mezi jedny z nejkrásnějších míst v této zemi patří ostrov Hvar, který se nalézá na jihovýchodě Jadranu. Hvar je známý svým úchvatným přírodním prostředím, krásnými plážemi a kulturním dědictvím.

Ubytování na ostrově Hvar je velmi pestré. Turisté si tu mohou vybrat z mnoha hotelů, apartmánů, vil a ubytování v soukromí. Kromě toho zde najdeme také kempy, které jsou ideální pro cestovatele s omezeným rozpočtem.

Jedním z nejoblíbenějších míst pro ubytování na ostrově Hvar je městečko Hvar. Jeho malebné ulice a historické budovy jsou určitě stěžejním důvodem pro turisty, kteří se chtějí ubytovat v centru dění. V Hvaru najdeme mnoho luxusních hotelů, ale také možností pro levnější ubytování, jako jsou například apartmány, penziony a hostely.

Dalším oblíbeným místem pro ubytování je Stari Grad. Toto malebné městečko se nachází v zátoce na západním konci ostrova a nabízí krásné pláže a klidné prostředí. Zde najdeme nabídku ubytování v místních hotelích, apartmánech, vilách a penzionech. Turisté mohou využít také kempy, které se nacházejí v okolí.

Pokud chcete využít možnosti ubytování v soukromí, můžete využít služeb místních agentur, které nabízejí pronájem apartmánů, pokojů a vil. Tyto možnosti jsou poměrně levné a nabízejí vám větší soukromí a nezávislost.

Posledním z nabízených možností je pobyt v kempu. Na ostrově Hvar najdeme několik kempů, které nabízejí levné a příjemné ubytování s přímým přístupem k moři. V mnoha kempech najdeme i zázemí pro potápění, vodní sporty a další aktivity.

Ať už si vyberete kteroukoli možnost, ubytování na ostrově Hvar vám zajistí jedinečný dovolenkový zážitek. Toto krásné místo nabízí nejen krásné pláže a moře, ale i mnoho kulturních památek a bohatou historii. Vyberte si svůj typ ubytování a užijte si nezapomenutelnou dovolenou na ostrově Hvar!


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)


1. Jak se dostat na ostrov Hvar?
- Nejčastější způsob je trajektem z přístavu Split nebo Drvenik na pevninské části Chorvatska.

2. Jaký je časový rozdíl na ostrově Hvar?
- Ostrov Hvar je v stejném časovém pásmu jako střední Evropa (GMT +1).

3. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Hvar?
- Mezi nejoblíbenější pláže na ostrově Hvar patří záliv Dubovica, pláž Pokonji Dol, Milna nebo Stipanska.

4. Jaké atrakce a památky stojí za navštívení na ostrově Hvar?
- Doporučuje se navštívit Hvarský hrad, klášter sv. Ducha, Staré Město Hvar, pláž Zlatni Rat nebo Lavender Fields (levandulová pole).

5. Kde se dá nejlépe ubytovat na ostrově Hvar?
- Na ostrově Hvar je možnost ubytování ve městě Hvar, ve vesnicích Jelsa nebo Stari Grad. Existuje mnoho hotelů, apartmánů a penzionů.

6. Jaké jsou tradiční chorvatské pokrmy na ostrově Hvar?
- Mezi tradiční chorvatské pokrmy na ostrově Hvar patří peka (jehněčí nebo hovězí maso s bramborami a zeleninou), buzara (mořské plody vařené v bílém víně a bylinkách) a dalmatský pršut (domácí šunka).

7. Jaké jsou nejlepší aktivity na ostrově Hvar?
- Mezi nejlepší aktivity patří potápění, plavba na lodi kolem ostrova, pěší túry po přírodních stezkách, návštěva vinných sklepů a procházka po malebných vesnicích.

8. Jaké je klima na ostrově Hvar?
- Ostrov Hvar má středomořské klima s teplými léty a mírnými zimami. Průměrná teplota v létě je kolem 30 °C a v zimě kolem 10 °C.

9. Kde nakoupit suvenýry na ostrově Hvar?
- Nejlepší místa pro nákup suvenýrů jsou ve Starém Městě Hvar a ve městech Jelsa a Stari Grad. Zde naleznete širokou škálu suvenýrů jako jsou keramika, dřevěné výrobky, šperky a místní speciality.

10. Má ostrov Hvar dobré spojení s dalšími chorvatskými ostrovy?
- Ano, ostrov Hvar má dobré spojení s dalšími chorvatskými ostrovy trajektem nebo katamaránem. Můžete navštívit ostrovy Brač, Vis, Korčula a další.


Počasí Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)


Ostrov Hvar, nacházející se v Jaderském moři na pobřeží Chorvatska, je znám svým příjemným středomořským podnebím. Díky své poloze mezi ostrovy Bračem a Visem, ostrov Hvar má teplé léto a mírné zimy.

Léto na ostrově Hvar je typicky horké a suché. Teploty se pohybují kolem 30 °C a může být velmi slunečno. Srážky jsou minimální, takže ostrov závisející na zemědělství je v této době zranitelný sucho. Moře je příjemně teplé s teplotami dosahujícími kolem 24 °C až 26 °C, což je ideální pro koupání a vodní aktivity.

Jesen na ostrově Hvar je mírný a příjemný. Teploty se pohybují kolem 20 °C a nejnižší teploty mohou klesnout na 10 °C. V této době se začínají objevovat první srážky, které jsou však stále relativně nízké. Moře je stále dostatečně teplé pro koupání, ačkoli teploty začnou pozvolna klesat.

Zima na ostrově Hvar je mírná a vlhká. Teploty se pohybují kolem 10 °C, přičemž nejnižší teploty mohou klesnout na 5 °C. Srážky jsou časté a moře se ochladí na teploty okolo 15 °C, což je stále dostatečně teplé pro milovníky zimního plavání.

Jarní počasí na ostrově Hvar se vyznačuje mírnými teplotami kolem 15 °C a začínajícím zvyšováním srážek. Teploty mohou dosahovat až 20 °C na konci jara a moře se postupně zahřívá. To je období, kdy ostrov zažívá kvetoucí flóru a faunu.

Celkově lze tedy říci, že počasí na ostrově Hvar v Chorvatsku je příjemné po celý rok. Léto je horké a slunečné, podzim a jaro jsou mírné a vlhké, zatímco zima je mírná a chladná. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit ostrov Hvar, můžete očekávat teplé počasí a krásnou krajinu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky