Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Chorvatsko Šolta

Letenka Chorvatsko Šolta


Chorvatsko je oblíbenou turistickou destinací pro mnoho lidí z celého světa. Nabízí nádherné pobřeží, krásné pláže, historická města a bohatou kulturní a gastronomickou scénu. Mezi oblíbené ostrovy patří i Šolta, který je ideální pro ty, kteří se chtějí vyhnout přeplněným turistickým letoviskům a hledají klidnější a autentičtější dovolenou.

Přijetí do Chorvatska není zdaleka tak obtížné, jak se mnozí obávají. Většině návštěvníků je potřeba pouze platný cestovní pas a neobstojíte bez platného povolení k pobytu a práci, platícího pojištění a obsažnou zásobu peněz na podporu pobytu bez nadměrného zatížení místní infrastruktury. Letecká společnost, která nabízí letenky na Šoltu, je snem každého cestovatele.

Letecká společnost XY Airlines, která se specializuje na spojení s chorvatskými ostrovy, nabízí přímé lety na Šoltu. Tyto lety jsou ideálním způsobem, jak se dostat na ostrov rychle a pohodlně. Letiště na Šoltě je navíc relativně malé a nedotčené masovou turistikou, což zajišťuje klidnou a příjemnou atmosféru jak při cestě tam, tak zpět.

Cesta na Šoltu trvá z mnoha evropských destinací pouze několik hodin. Po přistání na letišti mohou cestovatelé jednoduše využít veřejnou dopravu, nebo si pronajmout auto, aby se dostali ke svému ubytování. Šolta nabízí širokou škálu ubytování pro každý rozpočet - od luxusních hotelů po soukromé vily a apartmány.

Po příjezdu na ostrov se cestovatelé mohou těšit na mnoho aktivit a památek. Ostrov nabízí krásné přírodní scenérie, malebné pláže a nádherné útesy vhodné pro potápění. Město Grohote je ideálním výchozím bodem pro pěší turistiku a cykloturistiku po ostrově. Navštivte starobylé vesnice jako Maslinica, Rogač a Stomorska, kde se můžete projít úzkými uličkami a ochutnat místní speciality v přátelských místních restauracích.

Chorvatsko je také známé svou vynikající kuchyní, a Šolta není výjimkou. Místních specialit se můžete těšit zejména na pobřeží, kde najdete čerstvé ryby a mořské plody. Typická jídla zahrnují octem marinovaného chobotnice, grilované rybí steaky a tradiční saláty s olivami a sýrem. Vinné sklepy na ostrově také nabízejí výborné chorvatské víno, které si rozhodně nenechte ujít.

Letenka na Chorvatsko Šolta je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klidný a autentický ostrovový zážitek. S bezproblémovým příjezdem na ostrov a širokou škálou aktivit a památek nabízí Šolta skutečně nezapomenutelnou dovolenou. Rezervujte si letenku na Šoltu a začněte plánovat svůj vysněný pobyt v tomto okouzlujícím chorvatském ráji.


Počasí Chorvatsko Šolta


Chorvatsko je známé svou nádhernou pobřežní krajinou a příjemným středomořským podnebím. Jedno z oblíbených turistických míst v této zemi je ostrov Šolta, který leží ve Střední Dalmácii. Šolta je ideálním cílem pro ty, kteří hledají klidné a malebné prostředí s nádhernými plážemi a přírodou.

Pokud se podíváme na počasí na ostrově Šolta, můžeme očekávat typické středomořské klima s mírnými zimami a horkými léty. Nejlepší období k návštěvě ostrova je od května do října, kdy je teplé a slunečné počasí. V létě se teploty pohybují kolem 25-30 °C a může být docela vlhké. V červenci a srpnu může být horko až 35 °C.

Na jaře a na podzim je počasí mírnější s teplotami kolem 20-25 °C. Tyto období jsou také ideální pro procházky po ostrově a objevování místní přírody. V těchto měsících pobřežní voda ještě není tak teplá jako v létě, ale stále příjemná koupání.

Za zmínku stojí také, že Šolta není tak rušným turistickým místem jako jiné části Chorvatska, což přispívá k klidnému a relaxačnímu prostředí. Můžete si užívat sluneční záření na plážích, prozkoumávat okolní vesnice s tradičními chorvatskými domy a ochutnávat místní speciality v restauracích.

Pro milovníky vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování a jachting, je též Šolta ideálním místem. Voda je čistá a průzračná, což nabízí skvělé podmínky pro tyto aktivity. Turisté mohou také navštívit národní park Krka, který se nachází v blízkosti ostrova a nabízí překrásné vodopády a jezera.

Celkově lze říci, že počasí na ostrově Šolta je příjemné a slunečné většinu roku. To ho činí skvělým místem pro dovolenou nebo prostranství pro odpočinek od každodenního shonu a stresu.


Ubytování Chorvatsko Šolta


Chorvatsko je známé svými krásnými plážemi a jednou z nejlepších destinací pro dovolenou v této zemi je ostrov Šolta. Tento malý ostrov, který se nachází v Jaderském moři poblíž Splitu, nabízí fantastickou přírodní krásu a mnoho aktivit, které si můžete užít během své dovolené. Pokud hledáte ubytování na ostrově Šolta, máte na výběr z mnoha druhů ubytování, od hotelů po apartmány.

Nabídka ubytování na ostrově Šolta je velmi rozmanitá a vybere si z ní opravdu každý. Pokud hledáte více soukromí, můžete si pronajmout apartmán či dům v blízkosti pláže. Většina apartmánů na ostrově Šolta se nachází v klidných lokalitách s nádhernými výhledy na moře. Apartmány jsou ideální pro rodiny a páry, kteří chtějí mít větší soukromí a kuchyňku, kde si mohou připravit svá jídla. Tyto apartmány mají také klimatizaci, WiFi a soukromá parkoviště.

Další z možností ubytování na ostrově Šolta jsou hotely. Většina hotelů se nachází ve středu ostrova nebo v blízkosti pláží. Pokud si přejete více komfortu a péče, hotely jsou pro vás tou nejlepší volbou. Pokojové služby, wellness centra, plavecké bazény a restaurace jsou běžnou součástí nabídky hotelů na ostrově Šolta.

Pro ty, kteří hledají neobvyklé ubytování, můžete si pronajmout i lodě nebo apartmány na lodi. Tyto ubytování se nachází v přístavech ostrova Šolta a umožní vám prožít nezapomenutelnou a jedinečnou dovolenou. Loď nabízí absolutní svobodu, co se týče plánování vašeho programu, který si můžete zcela přizpůsobit vaší chuti a zájmům. Apartmány na lodi vám kromě obyčejného ubytování nabízejí také možnost prožít dokonalou romantickou atmosféru, když budete spát pod hvězdami.

Bez ohledu na to, které ubytování si zvolíte, většina z nich má k dispozici kuchyňku, televizi, klimatizaci a zdarma Wi-Fi připojení. Pokud se rozhodnete pro další služby jako např. poskytnutí plážových ručníků, dětské postýlky atd., tyto služby nabízejí většinou hostitelé ubytování v průběhu vašeho pobytu.

Využití těchto ubytovacích možností vám umožní prožít nezapomenutelnou dovolenou na ostrově Šolta. Díky atraktivní and pohádkové krásy ostrova a jeho možností pro relaxaci a vyžití si aktivity, bude vaše dovolená na Šoltě nezapomenutelná. Ať už se rozhodnete pro apartmány či hotely, jistě si najdete to pravé ubytování pro vaši dovolenou.


Dovolená Chorvatsko Šolta


Šolta je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Chorvatsku a ideálním místem pro strávení dovolené. Nachází se v Jaderském moři, v blízkosti města Splitu, a je snadno dostupná trajektem nebo lodním spojením z přístavů na pevninské části Chorvatska.

Tento ostrov je fascinující kombinací přírodní krásy, malebných pláží, historických památek a autentického místního života. Šolta je ideálním místem pro ty, kteří touží po klidu, relaxaci a autentickém zážitku z chorvatské kultury.

Důvodem, proč se mnoho turistů rozhodne strávit dovolenou na ostrově Šolta, jsou překrásné pláže. Ostrov nabízí mnoho úžasných a nedotčených pláží s křišťálově čistou vodou, které jsou ideální pro koupání, opalování a relaxaci. Mezi nejoblíbenější pláže na ostrově patří Stomorska, Rogac a Maslinica.

Pokud máte rádi outdoorové aktivity, Šolta nabízí mnoho možností pro potápění, šnorchlování, rybaření a vodní sporty. Můžete si pronajmout jachtu nebo katamaran a projet se po okolních ostrovech, objevovat skryté zátoky a romantické pláže.

Navštivte také historické vesnice na ostrově, jako je například Stomorska, která je nejstarší vesnicí na ostrově. Tato malebná rybářská vesnice je plná úzkých uliček, historických budov a úchvatných výhledů na moře. Další zajímavou destinací je vesnice Grohote, která je největším sídlem na ostrově a nabízí úžasné vyhlídky na okolní krajinu.

Pokud máte rádi dobré jídlo a víno, rozhodně se vydajte do místních restaurací, kde budete mít možnost ochutnat tradiční chorvatskou kuchyni. Šolta je známá také svými olivovými háji a vinicemi, takže nezapomeňte ochutnat místní olivový olej a víno přímo od místních producentů.

Dovolená na ostrově Šolta je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít klid a pohodu v autentickém prostředí Chorvatska. Malebné pláže, historické vesnice a tradiční gastronomie vytváří nezapomenutelný zážitek. Takže pokud hledáte ideální destinaci pro dovolenou v Chorvatsku, Šolta by měla být na prvním místě vašeho seznamu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Šolta


1. Jaké jsou hlavní atrakce na ostrově Šolta?

Na ostrově Šolta jsou mezi nejoblíbenější atrakce patří procházky po starých vesnicích a návštěva malebných pláží. Mezi další atrakce patří návštěva lázní, muzea, místních trhů a ochutnávka místní gastronomie.

2. Kde se nachází Solta?

Ostrov Šolta se nachází v Jaderském moři, naproti městu Split na pevninské části Chorvatska.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Šolta?

Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Šolta, je trajektem z města Split. V létě jsou také k dispozici různé lodní spojení s dalšími městy v Chorvatsku.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu ostrova Šolta?

Nejlepší čas na návštěvu ostrova Šolta je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a je vhodné koupání v moři. V létě je také mnoho kulturních akcí a festivalů.

5. Kde lze najít ubytování na ostrově Šolta?

Na ostrově Šolta je k dispozici mnoho různých typů ubytování, od luxusních hotelů po levnější apartmány a chalupy pro vlastní stravování. Největší nabídka ubytování se nachází v turistických centrech a na pobřeží ostrova.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky