Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Cyprus Kalavasos

Dovolená Cyprus Kalavasos


Cyprus Kalavasos je malé, malebné městečko na jižním pobřeží Kypru. Toto místo je ideální pro ty, kteří chtějí zažít relaxaci a klidnou dovolenou daleko od ruchu městského života.

Ve městě se nachází mnoho krásných hotelů a pláží, které nabízí spoustu možností pro trávení volného času. Pláže jsou oblázkové a čisté a voda je průzračně modrá. V Kalavasos se dá také podniknout turistické výlety. Když projdete historickým centrem této obce, uvidíte krásné stavení s kameny vyzdobenými domy z 19. století.

V městečku si můžete prohlédnout nejen překrásné budovy, ale také místní pamětihodnosti, jako například archeologické naleziště Tenta. Tato starobylá zřícenina hovoří o minulosti města a vyzdvihuje bohatství minulosti. Dále si můžete prohlédnout kostel Agios Georgios, který je pozoruhodný svou malbou na zdech a mozaikou na podlaze.

Při pobytu v Kalavasu byste si také neměli nechat ujít tradiční kyperské jídlo. Toto menu zahrnuje masová jídla jako jsou kotpoula (grilované kuře s limetkou), souvlakia (grilované hovězí nebo kuřecí maso na kousky) a afelia nebo stifado (masové pokrmy, podávané v ryze), které jsou doplněny zeleninou a rýží.

Cyprus Kalavasos je také ideální pro ty, kteří se chtějí podívat na okolní obce a města. Návštěva historických měst jako Nicosia, Limassol a Larnaca je velmi oblíbená mezi turisty, kteří se zajímají o historii a tradiční způsob života Cypriotského lidu.

Můžete si také prohlédnout turistické zajímavosti, jako například skály v Parku Troodos nebo chřestonosné pole ve městě Anarita. Pole v Anarita jsou známá pro pěstování chřestu, který se používá v tradiční kyperské kuchyni.

Celkově lze říct, že Cyprus Kalavasos je ideální místo pro klidnou a relaxační dovolenou, kterou mohou využít jak lidé, kteří si chtějí odpočinout, tak i tí kteří se zajímají o historii a přírodu. Toto místo nabízí spoustu možností pro trávení volného času a spoustu pamětihodností, které stojí za zhlédnutí. Tak proč se tedy nevydat naá Kalavasos a vychutnat si jedinečnou kyperskou atmosféru?


Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Kalavasos


1) Jaké je nejlepší místo k pobytu v Kalavasos?

Nejlepším místem k pobytu v Kalavasos je obvykle centrum vesnice, kde je možné najít tradiční kyperskou atmosféru a výborné restaurace.

2) Jaké jsou nejlepší aktivity v Kalavasos?

V Kalavasos je mnoho aktivity, které si můžete užít. Mezi nejpopulárnější patří návštěva tradičních kyperských vesnic, turistika, cyklistika a objevování místních památek.

3) Jaké jsou nejlepší restaurace v Kalavasos?

V Kalavasos je mnoho výborných restaurací, které nabízí tradiční kyperskou kuchyni. Mezi nejlepší patří Ktima Georgiadi, To Pirouni, a Vasilikos House.

4) Jak se nejlépe dostat z letiště do Kalavasos?

Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do Kalavasos, je najmout si auto. Alternativně můžete využít také taxi nebo veřejnou dopravu.

5) Jaké jsou nejlepší pláže v Kalavasos?

Nejbližší pláže k Kalavasos se nacházejí v oblasti Zygi a Tochni. Mezi nejoblíbenější patří Governor's Beach a St. George Bay.


Ubytování Cyprus Kalavasos


Cyprus Kalavasos je krásné a historické městečko na jihu Kypru. Nachází se v blízkosti horského pohoří Troodos a nedaleko měst Larnaca a Limassol. Mnoho turistů hledá právě zde ubytování během své dovolené na Kypru. Kalavasos je ideální místo pro ty, kteří hledají autentický kyprský zážitek spojený s ubytováním v tradičních a historických budovách.

Kde se ubytovat?

Město Kalavasos nabízí několik ubytovacích možností. Nejpopulárnější jsou tradiční domečky a bývalé usedlosti, které byly renovovány a přeměněny na turistické ubytování. V těchto budovách se můžete přenést do minulosti a užít si atmosféru starého kyprského stavení. Tyto budovy jsou často vkusně zařízeny s moderními prvky a poskytují komfort jako např. klimatizaci, Wi-Fi a další vymoženosti.

V Kalavasos je také několik menších hotelů a penzionů. Tyto ubytovací zařízení poskytují možnost využít stravování, což může být pro návštěvníky výhodou. Pokud však raději využijete samostatné stravování, nabízí se vám několik restaurací a tavern v blízkosti ubytování.

Co dělat v Kalavasos?

Kalavasos je ideálním výchozím bodem pro objevování krás jihu Kypru. Nedaleko města se nachází mnoho přírodních krás a historických památek. Dostanete se sem snadno autem, autobusem nebo na kole. V okolí najdete mořské pláže i vnitrozemské hory, které nabízejí návštěvníkům mnoho příležitostí k vodním a horským sportům. Pro milovníky historie jsou velkou atrakcí památky jako např. archeologická lokalita Choirokoitia, kláštery Agios Georgios Alamanos a Agios Minas nebo starořecké divadlo v Limassolu.

V Kalavasos samotném se můžete projít úzkými uličkami s kamennými domy a navštívit kostel Agios Georgios. Město je také velmi oblíbené pro svůj vinařský průmysl a pro ty, kteří mají rádi kvalitní víno, je Kalavasos rozhodně skvělou destinací. Na kole se můžete vydat do více než 20 vesnic v okolí a zařadit zastávky v místních vinařstvích.

Kdy navštívit Kalavasos?

Nejlepší období pro návštěvu Kalavasos je určitě jaro a podzim. V těchto obdobích je zde mírná teplota a ubytování a zážitky jsou dostupnější a cenově výhodnější. V letních měsících může být velmi horko a v turistické sezóně jsou ceny ubytování výrazně vyšší.

Celkově je Cyprus Kalavasos ideálním místem pro ty, kteří hledají odpočinek na dovolené a chtějí užít si autentický kyprský zážitek. Ubytování v tradičních budovách, výtečné víno, historie a turisticky nenavštívené přírodní krásy – to vše můžete najít právě zde.


Letenka Cyprus Kalavasos


Cyprus Kalavasos je malebné přímořské městečko na východním pobřeží ostrova Kypr. Pokud plánujete svou další dovolenou a hledáte destinaci, která kombinuje klidné pobřeží s kulturními památkami a vynikajícími možnostmi pro relaxaci, Kalavasos by mohl být ideální volbou.

Při plánování cesty na Kypr je nejdůležitější prvním krokem zajištění letenek. Díky široké nabídce leteckých společností, které provozují spoje do Kypru, je možné si zvolit mezi několika variantami. Mezi oblíbené destinace patří i Cyprus Kalavasos. K dispozici jsou jak lety přímé, tak lety s jedním nebo více přestupy. Vše záleží na vašem časovém a finančním rozpočtu.

Proč se vydat právě do Kalavasosu? Jedním z hlavních důvodů je jeho strategická poloha. Městečko se nachází nedaleko významných historických a archeologických nalezišť, jako je například starověké město Kourion nebo Lemesos, které nabízí návštěvníkům možnost poznat hluboko do historie a podívat se na unikátní památky.

Dalším důvodem, proč si vybrat právě Kalavasos, je jeho autentická atmosféra. Městečko se pyšní obnovou svých historických domů ve staré části a nabízí tak příjemné a malebné prostředí ke svému odpočinku. Cvaknutím fotoaparátu můžete zaznamenat úzké uličky s květinovou výzdobou a zachycení starých kamenných domů s tradičními střechami.

Přímoří Kalavasosu je odlehčující a nabízí klidnou a čistou pláž, kde si můžete užít opalování a osvěžující pobyt u moře. Pro ty, kteří hledají adrenalinové zážitky, jsou k dispozici také vodní sporty, jako je například potápění nebo windsurfing.

Kalavasos také láká návštěvníky na svou skvělou gastronomii. Místní restaurace nabízejí tradiční kyperská jídla, která jsou plná chuti a vůně. Můžete ochutnat místní speciality, jako je kozí sýr, pečené vepřové nebo slaninové rolky a osvěžující místní víno. Kalavasos je rovněž známý svými olivovými háji, které producují kvalitní olivový olej.

Pozornost si zaslouží i kalavasosské vesnické festivaly, které nabízí autentický pohled na kyperskou kulturu. Tyto festivaly jsou často spojené s tradiční hudbou, tancem a oblékáním v místních krojích. Cestovatelé se tak mohou seznámit s místními zvyky a tradicemi, a to vše v přátelské a pohodové atmosféře.

Cyprus Kalavasos je bezesporu jedinečnou a atraktivní destinací pro ty, kteří hledají klid, relaxaci a možnost poznat kyperskou kulturu a historii. Široká nabídka letenek umožňuje snadné cestování na tento zázračný ostrov. Takže neváhejte a vydejte se na cestu do Kalavasosu, abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství a relaxace.


Počasí Cyprus Kalavasos


Kalavasos je malebná vesnice na jihu ostrova Kypr, která se pyšní celoročně teplým a slunečným počasím. Tato oblast se nachází v blízkosti Středozemního moře, což vytváří příjemný oceánský vliv na klima oblasti.

V létě se v Kalavasosu očekávají teploty okolo 30 °C až 35 °C. Slunečných dní je zde hojně a možnost srážek je minimální. Díky těmto ideálním podmínkám je Kalavasos oblíbeným cílem turistů, kteří sem přijíždějí relaxovat na pláže a těšit se z čistého azurového moře.

Zima v Kalavasosu je velmi mírná. Teploty se pohybují okolo 16 °C až 20 °C. Vítr je tu mírný a srážky jsou vzácné. Místní obyvatelé i návštěvníci se mohou těšit na slunečné podnebí i během chladnějších měsíců.

Jaro a podzim jsou v Kalavasosu přechodnými obdobími, kdy se teploty pohybují okolo 20 °C. Na jaře začínají rostliny kvést, což zpříjemňuje procházky v okolní přírodě. Podzim pak nabízí hezké teplé dny a vhodné podmínky pro procházky a výlety.

Díky své geografické poloze a teplému klimatu je Kalavasos ideálním místem na odpočinek a relaxaci. Turisté zde mohou využít množství nabízených aktivit, jako je potápění, vodní sporty, procházky po plážích či výlety do okolních archeologických lokalit.

Většina turistů Kalavasos vyhledává kvůli přírodním krásám a klidu, který zde panuje. Tato malebná vesnice má své kouzlo a nabízí autentickou kyperskou atmosféru. Okolní krajina je pokryta olivovníky a vinicemi, které dodávají místu idylický vzhled.

Vzhledem k tomu, že počasí v Kalavasosu je téměř po celý rok příznivé, mohou návštěvníci plánovat svou dovolenou bez ohledu na sezónu. Slunečné a teplé počasí je tu ideálním spojencem pro ty, kdo hledají relaxaci a odpočinek od každodenních starostí.

Kalavasos je malý kousek ráje na jihu Kypru, který láká svým nádherným počasím, malebnou krajinou a přívětivými obyvateli. Bez ohledu na roční dobu je zde vždy možné prožít příjemnou dovolenou plnou slunečních paprsků a nádherných zážitků.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky