Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Dánsko Hillerød

Nejčastější dotazy a odpovědi Dánsko Hillerød


1. Jaké je nejlepší dopravní spojení z Kopenhagenu do Hillerødu?
Odpověď: Nejlepší dopravní spojení z Kopenhagenu do Hillerødu je vlakem. Trvá to přibližně 40 minut a vlaky jezdí každých 10 až 20 minut.

2. Jaké turistické atrakce se nacházejí v Hillerødu?
Odpověď: V Hillerødu se nachází mnoho turistických atrakcí, včetně zámku Frederiksborg, který je považován za nejkrásnější renesanční zámek v Skandinávii. Další atrakcí je muzeum umění, které se nachází v těsné blízkosti zámku.

3. Je v Hillerødu snadno k nalezení ubytování?
Odpověď: Ano, v Hillerødu je snadné nalézt ubytování. Město má mnoho hotelů, hostinců a penzionů s různými cenovými rozsahy. Doporučujeme včas rezervovat ubytování během hlavní turistické sezóny.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Hillerødu?
Odpověď: V Hillerødu je mnoho skvělých restaurací, které nabízejí tradiční dánskou kuchyni a další mezinárodní speciality. Některé z nejlepších restaurací jsou Sankt Annae, Cafe Vivaldi, La Cocotte a Restaurant Ganløse Kro.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Hillerødu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Hillerødu je od května do září, kdy je počasí nejlepší a turistické atrakce jsou otevřeny. V této době se také konají různé kulturní akce a festivaly. Nicméně, Hillerødu má své kouzlo i mimo hlavní turistickou sezónu.


Počasí Dánsko Hillerød


Hillerød, které se nachází na severu ostrova Sjælland v Dánsku, má mírné klima ovlivněné blízkostí moře. Zima zde bývá mírná a vlhká s průměrnou teplotou kolem 0 °C. Sněžení není příliš hojné a sníh obvykle rychle taje. Na jaře a na podzim jsou teploty příjemné a pohybují se mezi 5 °C a 12 °C. Léto bývá teplé a slunné s průměrnou teplotou kolem 20 °C.

V Hillerød se často vyskytují srážky, které jsou rozloženy po celý rok. Nejvíce srážek spadne na podzim a v zimě. To může být problémem při plánování venkovních akcí. V období od dubna do srpna jsou srážky méně časté, což se hodí při cestování a turistice.

Pokud se chystáte navštívit Hillerød, nezapomeňte se na cestu připravit. Během zimy se oblékněte do teplých oblečení a obuvi, které zvládne vlhké počasí. V létě byste měli s sebou mít lehké oblečení a obuv pro teplejší počasí a také deštník nebo pláštěnku na případné deště.

Celkově lze říct, že počasí v Hillerödu je výrazně ovlivněno blízkostí moře a srážky jsou zde rozloženy po celý rok. Nicméně, nezávisle na počasí, Hillerød nabízí mnoho turistických atrakcí jako je například zámek Frederiksborg nebo Kněžský les, který se rozkládá na více než 6000 hektarech. Navštivte Hillerød a užijte si krásy dánské krajiny v kterémkoliv počasí.


Letenka Dánsko Hillerød


Hillerød je malebné dánské město nacházející se ve východní části ostrova Sjælland, jen asi třicet minut jízdy vlakem od Kodaně. Je známé svým impozantním zámkem Frederiksborg, který je jedním z největších a nejlépe zachovaných renesančních zámků v Evropě. Výlet do Hillerødu je ideální pro milovníky historie a krásných památek.

Pokud se chcete dostat do Hillerødu, doporučujeme letět do Kodaně, nejdůležitějšího dánského města a hlavního města Dánska. Z letiště v Kodani musíte dojet vlakem do Hillerødu, což trvá asi 45 minut. Vlaky na trase Kodaň-Hillerød jezdí pravidelně každých 10-20 minut a jízdné stojí asi 40-50 DKK (cca 150-200 Kč).

Pokud chcete ušetřit peníze a letět do blízkého Švédska, můžete vyzkoušet let do letiště Malmö v jižním Švédsku. Z Malmö se můžete dostat vlakem do Kodaně, což trvá asi půl hodiny, a pak přestoupit na vlak do Hillerødu. Jízdenka na vlak z Malmö do Kodaně stojí asi 120-150 SEK (cca 300-400 Kč).

Když už se dostanete do Hillerødu, určitě nevynechejte návštěvu zámku Frederiksborg. Ten byl postaven v letech 1560-1620 jako královská rezidence pro krále Frederika II. a je naplněn bohatou historií. Zámek je obklopen krásným parkem a nachází se na břehu jezera. V zámku si můžete prohlédnout rozsáhlou sbírku portrétů dánských králů a královen, některých královských pohřebních vozů a také historické interiéry.

Dalšími skvosty Hillerødu jsou kostel svatého Olsena a muzeum dánského designu. Kostel svatého Olsena byl postaven ve 13. století a je známý svými nádhernými freskami z 15. století. Muzeum dánského designu se nachází v historické budově a nabízí výstavy dánského designu od 20. století až po současnost.

Hillerød je tedy skvělou destinací pro ty, kdo hledají krásné historické památky v malebném městě nedaleko Kodaně. Navštivte tento skvostný dánský klenot a okusujte jeho krásy.


Dovolená Dánsko Hillerød


Dánsko je krásnou zemí se zajímavou historií a úchvatnou přírodou. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Dánsku je město Hillerød, které leží na severozápadě země. Hillerød je známý především díky svému impozantnímu královskému hradu Frederiksborg, který je symbolem města.

Frederiksborg je jedním z nejvýznamnějších renesančních hradů v Severní Evropě. Stojí na ostrově ve středu jezera Slotsøen a je obklopen malebnými zahradami. Hrad a jeho okolí jsou fantastickým místem pro procházky a prozkoumávání. Interiéry hradu jsou plné uměleckých děl, které představují vývoj dánského umění od středověku až po současnost.

Dalším zajímavým místem v Hillerødu je zámek Frederiksborg Rungstedlund, který byl domovem slavné dánské spisovatelky Karen Blixen, autorky románu "Den, který zde zůstal" (známého také jako "Deník z Afriky"). V zámku je dnes muzeum věnované životu a dílu této významné dánské autorky. Na pozemcích zámku se nachází také anglický park, ve kterém si můžete užít klidného procházku a třeba si udělat piknik.

Kromě historických památek nabízí Hillerød také možnosti k vycházce do přírody. Město se nachází v blízkosti národního parku Gribskov, který je jedním z největších lesních komplexů v Dánsku. Park je skvělým místem pro pěší turistiku, cykloturistiku a houbaření. Zdejší lesy jsou plné rozmanité flóry a fauny, a tak si zde můžete vychutnat přírodu a odpočinek od shonu města.

Ve městě Hillerød se také konají různé kulturní akce a festivaly. Mezi nejznámější patří například dánský festival kytarové hudby, který se koná na hradě Frederiksborg. Na festivalu se každoročně představují známí kytaristé z celého světa a je to skvělá příležitost pro milovníky hudby.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Dánsku, určitě nezapomeňte navštívit Hillerød. Toto malebné město vám nabídne nejen bohatou historii a kulturní zážitky, ale také klid a odpočinek v nádherné přírodě. Dánsko a jeho krásy vás rozhodně nezklamou!


Ubytování Dánsko Hillerød


Hillerød je malebné město situované v dánském regionu Hovedstaden, které je známé svým krásným zámkem Frederiksborg a okolní přírodou plnou zeleně a jezer. Pokud plánujete navštívit toto čarokrásné místo a hledáte ubytování, nebudete zklamáni možnostmi, které vám zde Hillerød nabízí.

Ve městě samotném i v jeho blízkém okolí najdete širokou škálu ubytovacích zařízení, které odpovídají různým preferencím a potřebám návštěvníků. Začněme zejména s jedním z nejatraktivnějších míst pro ubytování v Hillerödu - přímo ve zámeckém komplexu Frederiksborg. Zde se nachází Hotel Hillerød, který nabízí luxusní pokoje s výhledem na zámek a jezero. Toto ubytování je ideální pro ty, kteří touží zažít autentickou atmosféru města. Být ubytován přímo u zámku Frederickbrog vám umožní snadný přístup k jeho krásám a přírodním lokalitám v okolí.

Pokud vám nevyhovuje ubytování ve zámeckém komplexu, můžete zvolit i jiné možnosti v samotném městě. Hillerød nabízí různé druhy hotelů, které odpovídají různým potřebám a rozpočtům. Například Hotel Hillerød Copenhagen, který se nachází ve středu města, je moderním hotelem s vyšším standardem, který nabízí komfortní pokoje a výborné vybavení. Další možností je například Comwell Borupgaard, který je situovaný v idylickém prostředí přírody s jezírky a parky. Tento hotel je známý svým wellness centrem, takže pokud hledáte odpočinek a relaxaci, určitě tady nebudete zklamáni.

Pro ty, kteří preferují levnější možnosti ubytování, jsou k dispozici i hostely a penziony v Hillerödu. Kromě toho, můžete si zarezervovat i soukromé apartmány či pronajmout si dům v okolí města, pokud hledáte větší prostor a soukromí.

Kromě vynikajících možností ubytování nabízí Hillerød také skvělé stravování. Ve městě najdete širokou nabídku restaurací, které servírují tradiční dánská jídla i mezinárodní kuchyni. Nezapomeňte ochutnat některé dánské speciality, jako je smørrebrød (opečené chlebíčky s různými náplněmi) a ryby jako například smažený sled nebo smažený žralok.

Celkově řečeno, ubytování v Hillerödu je velkou výhodou pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásu tohoto města a jeho okolí. Bez ohledu na vaše preference a rozpočet zde najdete ubytování, které uspokojí vaše potřeby a poskytne vám pohodlné zázemí během vašeho pobytu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky