Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Džibutsko Lac Assal

Počasí Džibutsko Lac Assal


Džibutsko Lac Assal je jedním z nejteplejších a nejsušších míst na Zemi a zároveň domovem nejhlubšího bodu Afriky a třetího nejslanějšího jezera na světě. Nachází se v západní Afiice, v zemi Džibutsko, na břehu slaného jezera Lac Assal.

Počasí v této oblasti se liší v závislosti na ročním období. V létě, tedy od červ Dubna do června, je zde velmi horko a suché klima, s teplotami kolem 40 až 50 stupňů Celsia. V noci se teploty mohou snížit na 30 stupňů, ale i tak je stále velmi horko. Proto jsou tyto měsíce obdobím turistické sezóny, kdy lidé přijíždějí ke koupání a opalování na pobřeží jezera.

Naopak v zimě, tedy v listopadu až únoru, je situace opačná a nastupuje období dešťů. I když se jedná o suchozemské území, přesto jsou zde zimy poměrně chladné a deštivé. Průměrné teploty se nacházejí kolem 21 až 27 stupňů Celsia ve dne a 15 až 20 stupňů Celsia v noci. Zimy jsou zde vyhledávány turisty, kteří chtějí pozorovat kvetoucí poušť, ale také proto, že je méně turistů než v létě.

Dalším specifikem tohoto regionu je vysoká slanost jezera Lac Assal. Tento faktor má velký vliv na počasí v této oblasti. Velká slanost v jezeře ovlivňuje vlhkost vzduchu a tím pádem i teplotu, což způsobuje, že jsou noci většinou chladné a stinné.

Celkově lze říci, že Džibutsko Lac Assal má specifické počasí a je oblastí s prvky krajiny, kde se střetává suchá a vlhká klima a může být zajímavou destinací pro cestovatele, kteří hledají netradiční zážitky a bádají nad tím, jak by takový region mohl vypadat z ptačí perspektivy.


Ubytování Džibutsko Lac Assal


Pokud přemýšlíte o exotické dovolené a láká vás návštěva zajímavých a unikátních míst, jedno místo by vám nemělo uniknout - Lac Assal v Džibutsku. Tento slaný jezero se nachází 155 metrů pod hladinou moře a patří mezi nejhlubší slaná jezera na světě. Jeho výjimečná poloha a krása z něj činí oblíbenou turistickou atrakci.

Při plánování cesty do této oblasti je samozřejmě důležité zvážit ubytování. Naštěstí existuje několik možností, jak si vychutnat nezapomenutelný pobyt v blízkosti Lac Assal.

Možností je využít jednoho z luxusních resortů, které se nacházejí v blízkosti Džibutského hlavního města. Tyto hotely nabízejí vysoce kvalitní a pohodlné ubytování, často s výhledem na moře. Můžete si tak užít chvíle klidu a relaxace ve velkolepém prostředí.

Další alternativou je pronajmout si osvědčený tábor nebo stanovat na stanovém tábořišti. K dispozici jsou zde základní vybavení a stany, které vám umožní přenocovat blízko Lac Assal. Spánek pod hvězdami s výhledem na tuto ohromující přírodní krásu je opravdu nezapomenutelným zážitkem.

Pro ty, kteří se chtějí více přiblížit místní kultuře a životnímu stylu, je skvělou možností zvolit si tradiční „Bedouinský stav“. Tato možnost ubytování vám umožní zažít autentický způsob života v této oblasti. Stany jsou často vybavené matracemi a v mnoha případech poskytují skvělý výhled na jezero.

Další možností je rezervovat pobyt v přírodní rezervaci okolo Lac Assal, kde se nacházejí komfortní chatky s moderními vybaveními. Tyto chatky vám poskytnou všechny pohodlí, které potřebujete, zatímco budete vychutnávat krásu přírodního okolí.

Nicméně, bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, nezapomeňte si užít všechny aktivity, které můžete v této oblasti podniknout. Lac Assal je výborným místem pro potápění, s možností objevení podvodních sopečných děr a korálového útesu. Můžete také podniknout trek kolem jezera nebo si užít odpoledne plné pikniku a relaxace na jeho břehu.

Lac Assal je bezpochyby jedinečné místo a nabízí úchvatné scenérie, kterou nezapomenete. Prozkoumejte tuto krásu Džibutska a vyberte si nejlepší ubytování, které vám umožní plně si užít tento nezapomenutelný zážitek.


Letenka Džibutsko Lac Assal


Džibutsko Lac Assal: Neuvěřitelná cesta pustou a slanou pouští

Nemusíte být milovníky dobrodružství, abyste si užili neuvěřitelný zážitek z návštěvy Džibutska a jeho nejikoničtější turistické atrakce - Lac Assal. Lac Assal se nachází v srdeční části území Džibutsko-afrického rohu, zemi, která se stala jednou z nejvíce hledaných a unikátních turistických destinací.

Proč je Lac Assal tak speciální? Je to nejníže položené místo v Africe a také jeden z nejslanějších vodních útvarů na světě. Nachází se na dně téměř 155 metrů pod úrovní moře a jeho slanost dosahuje úrovně 35 %, což je téměř 10x více slanosti než v mořské vodě.

Přestože je Lac Assal velmi slaný, jeho vodní útvar je tvořen krásnou modrou barvou, která kontrastuje s okolní pustou krajinou. Cesta z Džibutska do Lac Assal přesahuje 100 km a je to nádherná cesta plná krásné krajiny a unikátní fauny a flory. Podél silnice se nacházejí četné sopečné formace, malé obce a drsné pohoří, které přispívají k nádhernému kulturnímu zážitku.

Turistické plavby po Lac Assal jsou dostupné pro návštěvníky, kteří chtějí prozkoumat toto jedinečné místo. Můžete si domluvit organizovanou exkurzi se skupinou, aby jste si lepší úhel pohledu na tohoto krásného jezera. Existuje také možnost jít na vlastní pěst, ale buďte opatrní při procházení slaných pláží, neboť některé jsou velmi křehké a mohou se vám pod nohama prolomit.

Pokud si chcete vychutnat malebné scenérie a proslulou slanost Džibutsko Lac Assal s přáteli a rodinou, nečekejte a zajistěte si letenky do této unikátní destinace. Můžete si být jistí, že to bude nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat po celý zbytek svého života.


Nejčastější dotazy a odpovědi Džibutsko Lac Assal


1. Jak se jmenuje největší jezero v Džibutsku?
- Největší jezero v Džibutsku se nazývá jezero Assal.

2. Kde se jezero Assal nachází?
- Jezero Assal se nachází v přírodním parku Lac Assal, v oblasti Tadjoura v Džibutsku.

3. Jaké je jezero Assal slané?
- Jezero Assal je považováno za jedno z nejslanějších jezer na světě. Obsahuje vysokou koncentraci soli a minerálů.

4. Jaké je hloubka jezera Assal?
- Hloubka jezera Assal dosahuje až 155 metrů.

5. Jaké aktivní výtrysky se vyskytují v jezeře Assal?
- V jezeře Assal se nachází termální prameny a gejzíry, které jsou považovány za aktivní.

6. Jaké je okolní prostředí jezera Assal?
- Jezero Assal se nachází v pouštní krajině, obklopené sopečnými vrcholy a solnými pláními. Je jednou z nejhlubších depresí na světě.

7. Je možné se v jezeře Assal koupat?
- I přesto, že jezero Assal obsahuje vysokou koncentraci soli a minerálů, lidé se v něm koupají. Díky tomu, že voda je extrémně slaná, plování v ní je snadné.

8. Jaké další aktivity je možné provádět v okolí jezera Assal?
- V okolí jezera Assal je populární turistická destinace díky své jedinečné krajině. Turisté si zde mohou vychutnat přírodní krásy, jako jsou sopečné formace, solné pláně a canyony. Také je možné se zúčastnit výletu na sopku Ardoukoba.

9. Jaké zvířata žijí v okolí jezera Assal?
- V okolí jezera Assal a v džibutském přírodním parku Lac Assal žijí různé druhy zvířat, včetně kamel, gazel a divokých prasat.

10. Jaké je nejlepší období pro návštěvu jezera Assal?
- Nejlepší období pro návštěvu jezera Assal je v období od listopadu do února, kdy je teplota mírná. Během letních měsíců může být extrémně horko.


Dovolená Džibutsko Lac Assal


Jižní krajina Džibutsko se může pyšnit jedním z nejúžasnějších přírodních zázraků na světě - slaným jezerem Lac Assal. Toto jezero je jedním z hlavních turistických atrakcí tohoto afrického státu a láká návštěvníky ze všech koutů světa svou jedinečnou krásou a historií.

Lac Assal je slané jezero nacházející se v oblasti Afarské propadliny v Džibutsku. Toto jezero je považováno za jedno z nejslanějších v celém světě a nachází se zhruba 155 metrů pod úrovní moře. Je 11 kilometrů dlouhé a 7 kilometrů široké, což z něj činí jedno z největších slaných jezer na planetě.

Lac Assal je obklopen sopečnými formacemi a na svém okraji se nachází překrásné solné pláže. Tato oblast poskytuje nádherné pohledy a příležitosti k fotografování. Samotné jezero se pyšní úchvatnou modrou barvou, která je ve vzdálenosti vidět z daleka. Příroda zde působí velmi okouzlujícím dojmem.

Dalším lákadlem Lac Assal je jeho výjimečnost. Slaný obsah vody zde dosahuje více než 34%, což je více než desetkrát vyšší hodnota, než je běžné u mořské vody. Tato vysoká koncentrace soli umožňuje návštěvníkům v jezeru snadno se vznášet a užívat si jedinečný zážitek ležení na vodě.

Dříve bylo jezero Lac Assal místem důležitým pro obchodování s solí. Místní obyvatelé obchodovali se solí již před tisíci lety a tato tradice zde pokračuje dodnes. Navštěvovat Lac Assal znamená tedy nejen objevovat neuvěřitelnou přírodní krásu, ale také se dostat do blízkosti kulturního dědictví této oblasti.

Navíc můžete vyrazit na trek po okolních sopečných vrcholech nebo si vyzkoušet další atrakce jako například jízdu na velbloudu po měkkých dunách. Džibutsko jako celek nabízí i další atrakce, jako jsou krásné pláže a mořský život vhodný k potápění či šnorchlování.

Pokud tedy hledáte dovolenou, která nabídne nejen překvapivou a fascinující přírodu, ale také jedinečné kulturní zážitky, je Lac Assal v Džibutsku vaším ideálním cílem. Tento kousek nevšedního krásna vás ohromí svojí jedinečností a zajisté si získá místo ve vašem srdci i paměti.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky