Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Džibutsko Lake Assal Hot Springs

Ubytování Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko, malá země ležící východně od Afriky, je bohatá na přírodní krásy a jedinečná místa. Jedním z nejvíce fascinujících míst, která Džibutsko nabízí, je jezero Assal a jeho termální prameny.

Jezero Assal se nachází v nejnižším bodě afrického kontinentu a je také jedním z nejslanějších jezer na světě, jehož slanost je více než desetinásobně vyšší než slanost oceánu. Je obklopeno vulkanickými horami, které dodávají jezeru a okolní krajině dramatický vzhled.

Ačkoli jezerem samotným nelze plavat kvůli vysokému obsahu soli, nedaleko od jezera se nacházejí termální prameny, které nabízí unikátní zážitek. Tyto prameny, známé jako Lake Assal Hot Springs, jsou vytvořeny díky vulkanické aktivitě v této oblasti. Teplá voda v pramenech je bohatá na minerály, jako je síra a železo, které mají pověst blahodárných účinků na lidské tělo.

Návštěvníci, kteří přijdou do Džibutska, si mohou užít příjemnou koupel v těchto termálních pramenech a relaxovat v teplé vodě. Důležité je vzít na vědomí, že voda má velmi vysokou teplotu, takže je dobré být připraven na intenzivnější teplo, než by se mohlo očekávat. Je však zaručeno, že tato teplá koupel bude procházení stoj za to.

Kromě relaxace v termálních pramenech nabízí Džibutsko Lake Assal Hot Springs také úžasnou příležitost k cestování a poznávání přírodních divů regionu. Mnoho turistů se rozhodne podniknout výlety po okolí, kde mohou objevit sopečné krátery, sopky a další sopečnou aktivitu. Toto místo je také domovem mnoha druhů fauny a flory, které jsou adaptovány na extrémní podmínky tohoto slaného jezera.

Lake Assal je bezpochyby jednou z hlavních turistických atrakcí v Džibutsku a jeho termální prameny jsou neodmyslitelnou součástí tohoto unikátního místa. Kombinace sopečné krajiny, slaného jezera a teplých pramenů tvoří harmonické prostředí pro odpočinek a obdivování přírodní krásy.

Džibutsko Lake Assal Hot Springs je zážitek, který by neměl být vynechán při návštěvě této malebné africké země. Je to místo, které nejenže nabízí relaxaci a regeneraci, ale také jedinečnou příležitost poznat vzácnou kombinaci sopečné a slané krajiny. Pokud hledáte dovolenou, která se odlišuje od běžných destinací, pak je Džibutsko Lake Assal Hot Springs pro vás nejlepší volbou.


Počasí Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko, malá africká země ležící na východním pobřeží Červeného moře, je známá nejen svou bohatou kulturou a historií, ale také svými nádhernými přírodními krásami. Jednou z největších atrakcí této země je jezero Assal, které se nachází v oblasti známé jako Lake Assal Hot Springs.

Lake Assal je jedním z nejhlubších slaných jezer na světě a leží v překrásné oblasti Grand Bara. Jezero se táhne na území asi 155 čtverečních kilometrů a jeho hloubka dosahuje až 155 metrů. Toto neobvyklé jezero se stalo populárním turistickým cílem díky své jedinečné kombinaci slané vody, čehož si můžete všimnout při plavání v jezeře, a horkých pramenů, které se nacházejí v okolí.

Horké prameny jsou skutečným zázrakem přírody. Jejich voda má teplotu okolo 40 °C a pochází z podzemního zdroje vulkanického původu. Tento teplý a léčivý pramen je známý svými terapeutickými vlastnostmi a láká návštěvníky, kteří hledají relaxaci a zlepšení zdravotního stavu. Místní obyvatelé věří, že vody z horkých pramenů mají léčivé účinky na problémy s kůží, kosti a klouby.

Navíc, kromě blahodárných účinků lázní, návštěvníci mohou vychutnat i nádherné scenérie kolem jezera. Okolní krajina je nádherně divoká a nabízí jedinečný pohled na sopečnou krajinu se solnými plochami a kráterem překrásného sopečného útvaru. Tato kombinace vytváří jedinečný kontrast barev, který je pro tuto oblast charakteristický. Mnoho turistů se rozhodne prozkoumat tuto divočinu na kole nebo pěšky, aby si odpočinuli od každodenního shonu a obdivovali přírodní krásy.

Pro ty, kteří si rádi užívají vodní dobrodružství, jezero Assal také nabízí skvělé možnosti potápění. Platí za jedno z nejlepších míst pro potápění v Džibutsku a vychutnat si podvodní krásy této oblasti je zcela úžasné. Potápěči mohou objevovat množství korálových útesů a ryb, které obývají slanou vodu jezera.

Lake Assal Hot Springs je jednou z těch ohromujících přírodních krás, které je třeba vyzkoušet, ať už jako relaxační útočiště nebo dobrodružnou destinaci. Džibutsko je země, která nabízí mnoho překvapení a skvělých zážitků, a Lake Assal Hot Springs je jedním z nejzajímavějších cílů v této oblasti. Nechte se okouzlit jedinečnou kombinací slaných jezer, horkých pramenů a nádherné přírody!


Dovolená Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Pokud hledáte exotickou destinaci pro dovolenou, nemusíte hledat dál než Džibutsko. Toto malé africké přístavní město není příliš známé mezinárodním turistům, což ho činí ideálním místem pro objevování nových a fascinujících lokalit. Jednou z nich je i jedinečné jezero Assal a jeho termální prameny.

Džibutsko se nachází na východním pobřeží Afriky, u Rudozemského zálivu v Adenském zálivu. Lake Assal, které se nachází v přístavním městě Tadjoura, je nejníže položeným bodem afrického kontinentu a čtvrtým nejníže položeným bodem na světě. Nachází se zde také nejteplejší termální prameny na světě, čímž je Lake Assal unikátním přírodním fenoménem.

Jezero samo o sobě je obrovské slané jezero, které je obklopeno sopečnými vrchy. Voda je zde extrémně slaná, až 10x slanější než mořská voda, což vytváří křišťálově bílé pobřeží a zajímavé usazeniny soli. Toto jezero je také domovem mnoha mikroorganismů a místní flóry a fauny, které nejsou nikde jinde na světě.

Největší atrakcí Lake Assal jsou jeho termální prameny. Tato pramenitá voda se ohřívá díky vulkanické aktivitě v oblasti, což vytváří dokonale teplá lázně pro odpočinek a relaxaci. Návštěvníci si mohou vychutnat teplou vodu kolem 34-40 °C a zároveň si užívat krásného výhledu na okolní pohoří. Pro ty, kteří hledají dobrodružství, je zde také možnost potápění a prozkoumání podvodního světa jezera Assal.

Dalšími zajímavými místy v okolí jezera Assal jsou sopečná pole a zřícenina starodávného města Tadjoura, která nabízí historický pohled do minulosti této oblasti. Návštěvníci se tak mohou pokochat krásnou přírodou, nejen jezerem, ale i okolními horami a sopečnými krajinami.

Návštěva Lake Assal a jeho termálních pramenů je jedinečným zážitkem, který si návštěvníci Džibutska nemohou nechat ujít. Kombinace unikátního jezera, termálních pramenů a okolní přírody nabízí perfektní dovolenou pro ty, kteří hledají trochu odlišný zážitek.

Připlavte se na břehy Lake Assal a nechte se unést jeho krásou a klidem. Objevujte fascinující podvodní svět, uvolněte se ve slané vodě a nasyťte svou zvědavost historií těchto míst. Džibutsko a jeho Lake Assal určitě nezklamou a přinesou vám nezapomenutelný zážitek z vaší dovolené.


Nejčastější dotazy a odpovědi Džibutsko Lake Assal Hot Springs


1. Kde se nacházejí jezera a termální prameny v Džibutsku?
- Jezero Lake Assal a termální prameny se nacházejí v oblasti Danakil v Džibutsku.

2. Jaká je teplota vody v termálních pramenech Lake Assal?
- Teplota vody v termálních pramenech Lake Assal se pohybuje mezi 30 až 50 stupni Celsia.

3. Jsou termální prameny Lake Assal přístupné veřejnosti?
- Ano, termální prameny Lake Assal jsou otevřeny veřejnosti a jsou oblíbeným cílem pro turisty.

4. Jak se dostat k jezeru Lake Assal?
- K jezeru Lake Assal lze dojet autem z hlavního města Džibuti nebo využít místního průvodce.

5. Je možné se ve vodě jezera Lake Assal koupat?
- Ano, je možné se v jezeře Lake Assal koupat, ale kvůli vysokému obsahu soli ve vodě není doporučováno ponořit hlavu.

6. Jaké jsou léčebné účinky termálních pramenů Lake Assal?
- Termální prameny Lake Assal jsou známy svými léčebnými účinky na různé kožní a revmatické problémy, stejně jako na nemoci kloubů.

7. Existuje nějaká infrastruktura pro turisty v okolí jezera Lake Assal?
- Ano, v okolí jezera Lake Assal jsou k dispozici turistické chatky, kempy a drobné občerstvení, aby turisté mohli komfortně strávit čas.

8. Jaký je nejlepší čas navštívit Lake Assal?
- Nejlepší čas na návštěvu jezera Lake Assal je v období sucha, mezi listopadem a březnem, kdy je počasí mírnější.

9. Jaká je geologická povaha jezera Lake Assal a termálních pramenů?
- Lake Assal je sopečného původu a termální prameny jsou výsledkem geotermální aktivity v této oblasti.

10. Jak dlouho trvá cesta z hlavního města Džibuti do jezera Lake Assal?
- Cesta z hlavního města Džibuti do jezera Lake Assal trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny autem.


Letenka Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko je malá východoafrická země, která se pyšní mnoha překvapujícími přírodními lákadly. Jednou z hlavních turistických atrakcí je jedinečné místo nazvané Lake Assal Hot Springs. Tato přírodní rezervace je zázrakem přírody a láká návštěvníky z celého světa svými termálními prameny a nádherným jezerem.

Lake Assal Hot Springs se nachází v Dolním Divišenském úvalu, který se pyšní titulem nejníže položeného místa na africkém kontinentě. Jezero je umístěno ve vzdálenosti přibližně 150 kilometrů od hlavního města Džibuti. Jeho hladina je obklopená sopečným materiálem, který vytváří nádhernou krajinu plnou kontrastů mezi černým vulkanickým pískem a intenzivně modrou barvou jezera.

Jedinou vodní přítokovou řekou do jezera je hypersalinní (extrémně slaná) řeka Goubet, která z něj odebírá velké množství vody. V důsledku vysokého obsahu soli se hojí také jezero samo. Zdejší voda je jednou z nejslanějších na světě, přičemž obsah soli dosahuje až 34,8%. To je skoro 10krát více než obsah vody v oceánech!

Co dělá Lake Assal Hot Springs tak zvláštními jsou však termální prameny, které vyvěrají zpod jezera. Tyto geotermální prameny dodávají jezeru jeho jedinečnou teplotu a přitahuje návštěvníky, kteří si zde mohou užít teplé lázně z přírodně vyhřívané vody. Teplota pramenů se pohybuje od 30 do 50°C, což je ideální teplota pro uvolnění svalů a relaxaci.

Pro místní obyvatele má Lake Assal Hot Springs také náboženský význam. Věří se, že voda z pramenů má léčivé účinky a přináší zdraví a omlazení. Mnoho lidí tak sem pravidelně přichází, aby si tuto přírodní léčbu dopřálo.

Pro turisty je Lake Assal Hot Springs jedinečným zážitkem, protože mohou plavat ve slané vodě, která je tak hustá, že jejich těla bez problémů plují na hladině. To je neuvěřitelný pocit, který navozuje pocit beztíže.

Další zážitek, který mnoho turistů neodolá, je návštěva okolního vulkanického krajiny, která se nachází v blízkosti jezera. Můžete se vydat na procházku po lávových polích a obdivovat sopečnou aktivitu, která je zde stále přítomná.

Pokud plánujete svou návštěvu do Džibutska, nezapomeňte zařadit Lake Assal Hot Springs na svůj itinerář. Toto místo nabízí nezapomenutelné zážitky a příležitost poznat jedinečnou přírodou této části světa.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky