Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Egypt Hurghada El Dahar

Ubytování Egypt Hurghada El Dahar


Egypt je země plná historických památek a krásných turistických destinací, včetně hurghadského El Dahar. Toto místo je pro turisty z celého světa oblíbené díky jeho překrásnému pobřeží Rudého moře, ale také díky vynikajícím ubytovacím možnostem.

V El Dahar se nachází několik hotelů a resortů, které nabízejí svým hostům pohodlné a luxusní ubytování. Tyto hotely jsou navrženy tak, aby splňovaly potřeby každého hosta. Mnoho z nich nabízí privátní pláže, bazény, restaurace s výhledem na moře, wellness centra a další prvotřídní služby, které udělají z Vašeho pobytu naprosto dokonalý zážitek.

Ceny ubytování v El Dahar se liší v závislosti na tom, jaký typ hotelu si zvolíte a v jaké sezóně se chystáte navštívit Egypt. Obecně platí, že zde najdete mnoho možností pro všechny rozpočty. Pokud hledáte levnější ubytování, tak najdete i hostely a apartmány pro nižší rozpočet. Pokud se rozhodnete pro skutečný luxus, tak je v této oblasti mnoho pěti-hvězdičkových hotelů a resortů, které splňují nejvyšší standardy.

Jedním z nejkrásnějších hotelů v El Dahar je Kempinski Hotel Soma Bay. Tento hotel se nachází v krásné zahradě blízko pláže a nabízí prvotřídní služby a prvotřídní jídlo. V hotelu se nachází golfové hřiště, wellness centrum a mnoho různých aktivit, jako například šnorchlování a potápění.

Dalším velice populárním hotelem v oblasti El Dahar je Hotel Mercure Hurghada. Tento hotel se nachází přímo na pláži a nabízí prostorné pokoje s nádherným výhledem. Hotel disponuje několika restauracemi, bary a bazény, ale také mnoho aktivity a zábavu pro celou rodinu.

Celkově, Hurghada El Dahar je fantastické místo k návštěvě pro ty, kteří chtějí zažít nezapomenutelnou dovolenou v Egyptě. I když pobyt v této oblasti je cenově dostupný, rozhodně si můžete dopřát celodenní zážitek z první ruky z toho, co Hurghada El Dahar nabízí. Pokud přemýšlíte nad tím, kam na svou další dovolenou jet, Hurghada by měla být Vaší volbou.


Dovolená Egypt Hurghada El Dahar


Hurghada je oblíbená dovolenková destinace nacházející se na východním pobřeží Egypta. Konkrétně v historické části Hurghady, známé jako El Dahar, můžete zažít autentický egyptský život a poznat místní kulturu.

El Dahar je považováno za srdce Hurghady, plné úzkých uliček, tržišť a historických památek. Tento starobylý obchodní distrikt je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít něco víc než jen plážovou dovolenou. Při procházce uličkami El Dahar můžete objevovat různé tradiční suvenýry, egyptské řemeslné výrobky a typické potraviny.

Je zde také možnost navštívit tržiště, kde můžete negociovat a nakoupit autentické egyptské produkty, jako jsou orientální koberce, vonné oleje, kožené výrobky, šperky a mnoho dalšího. Místní obyvatelé jsou přátelští a ochotní vám pomoci najít ten správný dárek pro své blízké.

El Dahar je také domovem k významným historickým památkám, jako je bazilika svatého Antonína, starověký chrám, který je považován za jedno z nejvýznamnějších křesťanských míst v Egyptě. Tento chrám se nachází ve středu města a jeho výstavba byla dokončena v roce 1914. Pokud jste historicky založení, určitě byste si neměli nechat ujít tuto důležitou památku.

Další zajímavou destinací v El Dahar je Místní muzeum Hurghada. Zde můžete objevit historii regionu, archeologické předměty a zjistit více o starověkém životě Egypťanů. Muzeum je malé, ale nabízí mnoho informací o minulosti této oblasti.

V El Dahar nechybí ani mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční egyptskou kuchyni. Můžete ochutnat například kousky křupavého egyptského chleba, pikantní falafel, lahodnou tajinu nebo proslulý egyptský čaj. Pro milovníky ryb je také v blízkosti tržiště mnoho restaurací, které nabízejí čerstvé mořské plody přímo z Rudého moře.

Přestože Hurghada je známá především svými úžasnými plážemi a nabídkou vodních sportů, návštěva El Dahar vám umožní poznat místní život a získat pohled na tradiční egyptskou kulturu. Pokud hledáte dovolenou, která kombinuje relaxaci na pláži s kulturním zážitkem, pak je Hurghada El Dahar ideálním místem pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Hurghada El Dahar


1. Co je klima v Hurghadě a kdy je nejlepší čas na návštěvu?
Hurghada má horké a suché podnebí s minimálním úhrnem srážek. Nejlepší čas na návštěvu je od října do května s průměrnou teplotou kolem 25°C.

2. Zda je Hurghada bezpečná pro turisty?
Hurghada je v současné době považována za bezpečné místo pro turisty, ale jako všude jinde, je třeba být obezřetný.

3. Jaká je místní měna v Hurghadě?
Místní měnou je egyptská libra (EGP). Výměna peněz lze provést v měnících kancelářích, bankách nebo v hotelových recepcích.

4. Kde je nejlepší místo pro šnorchlování v Hurghadě?
Nejlepší místa pro šnorchlování v Hurghadě jsou ostrov Giftun, zátoka Sharm El Naga a Dolphin House.

5. Pokud mám cestovat do Hurghady, potřebuji vízum?
Ano, turistům z většiny zemí je třeba vízum. Lze jej získat na letišti nebo přes internet před odletem.

6. Jaké jsou náklady na jídlo a pití v Hurghadě?
Ceny jídel a pití se liší podle místa, ale ve většině restaurací a kaváren jsou ceny velmi přijatelné. Průměrná cena za menu se pohybuje kolem 100 EGP.

7. Které památky by si měl turista v Hurghadě určitě prohlédnout?
Stojí za to navštívit staré město El Dahar, mešitu El Mina a koptské kláštery sv. Antonína a sv. Pavla.

8. Jakým způsobem se nejlépe pohybovat po městě?
V Hurghadě lze pohodlně cestovat taxíkem, soukromým vozem nebo autobusem.

9. Kde najdu nejlépe hotely v Hurghadě?
Hurghada má širokou nabídku hotelů v různých cenových kategoriích, nejlepší hotely najdete u pláže nebo v centru města.

10. Jakým způsobem mohu strávit volný čas v Hurghadě?
Hurghada nabízí mnoho aktivit, jako je kitesurfing, windsurfing, šnorchlování, potápění a vyhlídkové plavby. K dispozici jsou také tradiční trhy a nákupní centra.


Počasí Egypt Hurghada El Dahar


Egypt je známý svým teplým a slunečným počasím, a to platí i pro Hurghadu, konkrétně oblast El Dahar. Tato destinace přitahuje turisty z celého světa svými nádhernými plážemi, korálovými útesy a historickými památkami. Je to ideální místo pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou plnou slunce, moře a exotického prostředí.

Hurghada se nachází na východním pobřeží Egypta a v důsledku své polohy má velmi odlišné počasí než zbytek země. Oblast El Dahar je oblíbená mezi turisty zejména kvůli svému teplému a suchému klimatu po většinu roku. Léto je zde horké s teplotami pravidelně překračujícími 30 stupňů Celsia a někdy dokonce dosahujícími až 40 stupňů. Nocí se teploty mírně snižují, ale stále zůstávají velmi příjemné.

Podzim a jaro jsou ideální období pro návštěvu El Dahar. Teploty jsou teplejší než v zimě, ale ne tak opruzující jako v létě. Během těchto měsíců se teploty pohybují mezi 25 a 30 stupni Celsia. Toto období je také méně větrné než léto, což znamená, že podmínky pro odpočinek na pláži jsou ještě příznivější.

Zima je v Hurghadě mírně chladnější než v ostatních ročních obdobích, ale stále je na egyptské poměry velmi teplá. Denní teploty se pohybují kolem 20 stupňů Celsia, což je stále dostatečně teplé na to, aby se turisté mohli vydat do vody a užít si korálové útesy a mořský život. Teploty v noci naopak klesají na příjemných 10-15 stupňů.

Hurghada a zejména oblast El Dahar jsou také známé svou minimální srážkovou aktivitou. V průměru zde spadne pouze několik milimetrů srážek za rok. To znamená, že většinu času stráveného v této oblasti nebudete muset řešit déšť nebo nepříznivé povětrnostní podmínky.

Je ale důležité mít na paměti, že i když je počasí v Hurghadě obecně teplé a slunečné, mohou se objevit i krátkodobé bouřky nebo písečné bouře, zejména během jarních měsíců. Tyto přírodní jevy jsou většinou krátkého trvání a nepřinášejí vážné problémy.

Celkově vzato, počasí v Hurghadě, zejména v oblasti El Dahar, je příznivé pro turistiku a odpočinek na pláži prakticky po celý rok. Bez ohledu na to, kdy se do této destinace vydáte, můžete se těšit na sluneční a teplé dny a příjemné večery.


Letenka Egypt Hurghada El Dahar


Hurghada, tradiční rybářské město egyptského pobřeží Rudého moře, je dnes jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě. Hlavní zajímavostí této oblasti je městská část El Dahar, která nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na autentický egyptský život.

Přestože je Hurghada známa svými malebnými plážemi, exotickými korálovými útesy a luxusními letovisky, mnoho turistů často přehlíží El Dahar, což je škoda. Tato čtvrť se nachází ve staré části města a je domovem pro místní obyvatele, kteří se zabývají tradičními řemesly, jako je tkaní, výroba šperků a prodej tradičních suvenýrů.

El Dahar si uchovala svou tradiční atmosféru a při procházce tímto malebným městem budete mít pocit, že se vrátíte v čase. Můžete se procházet úzkými uličkami plnými tradičních domečků a obchodů s barevnými zbožím. Místní tržnice jsou také velmi živé, a tak si můžete zakoupit čerstvé ovoce, koření, suvenýry nebo tradiční egyptské potraviny.

Jednou z nejznámějších atrakcí v El Dahar je trh El Dahar Souq, který je centrem místního obchodu. Zde si můžete prohlédnout širokou škálu zboží, jako jsou ručně vyrobené šperky, kartony, koberce, keramika a koření. Je to skvělé místo pro ty, kteří chtějí nakoupit autentické suvenýry a zároveň zažít opravdovou egyptskou atmosféru.

El Dahar je také domovem koptské katedrály svatého Josefa, která je považována za jednu z nejstarších koptských katolických katedrál na světě. Je to nádherná stavba s bohatě zdobenými stropy a freskami, které dokumentují křesťanskou historii Egypta.

Pokud se rozhodnete strávit nějaký čas v El Dahar, určitě nevynechejte místní restaurace a kavárny, kde si můžete vychutnat autentickou egyptskou kuchyni. Nabízejí široký výběr čerstvých mořských plodů, grilovaného masa a typických egyptských dezertů a čajů.

Nejlepší způsob, jak se dostat do El Dahar, je cestovat letadlem do Hurghady. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do této destinace, což usnadňuje návštěvu této úchvatné části města i pro turisty, kteří pobývají v jiných částech Hurghady.

El Dahar je skutečným skvostem v Hurghadě a určitě stojí za návštěvu. Pokud hledáte autentický egyptský zážitek a chcete se ponořit do místní kultury, neváhejte si rezervovat letenku do Egypta a oblasti Hurghady a vydejte se do El Dahar, kde vás čeká úchvatná směs moderního a tradičního Egypta.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky