Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Egypt Hurghada El Gouna

Počasí Egypt Hurghada El Gouna


Egyptská destinace Hurghada a nedaleká El Gouna jsou známé svým teplým a slunečným počasím po většinu roku. Tato oblast leží na východním pobřeží Rudého moře a je oblíbenou destinací pro milovníky slunce, pláží a vodních aktivit.

Počasí v Hurghadě a El Gouně je ovlivněno pouštním podnebím. Celkově je zde velmi horko s vysokými teplotami po většinu roku. Nejnižší teploty lze očekávat v zimě, kdy se pohybují kolem 18-20°C. Naopak v letních měsících může teplota stoupat až k 40°C, což z ní činí ideální zimní útočiště pro ty, kteří hledají teplé podnebí.

Srpen a září jsou nejteplejšími měsíci, kdy teploty mohou dosáhnout až 45°C. V těchto obdobích je důležité dbát na hydrataci a chránit se před slunečním zářením. Mořská voda má většinu roku příjemnou teplotu kolem 25-30°C, což umožňuje plavání a potápění i v zimě.

Hurghada a El Gouna jsou také známy svou minimální srážkovou činností, obzvláště v létě. Občasné deště mohou přijít především v zimních měsících, ale jsou obvykle krátkodobé a snadno přežitelné. Celkově vzato, slunečné a suché počasí je charakteristické pro tuto oblast.

Vzhledem k těmto klimatickým podmínkám je Hurghada a El Gouna ideální destinací pro dovolenou na pláži a vodní aktivity. Mohou zde turisté užívat sluneční koupání na krásných plážích, šnorchlování a potápění v jedinečném podmořském světě Rudého moře. Existuje také možnost windsurfingu, vodního lyžování a mnoha dalších vodních sportů.

Kvůli horkému letnímu počasí mohou být některé aktivity omezené nebo doporučené jen v ranních nebo večerních hodinách. Je také vhodné se vyhýbat přímému slunci během nejteplejších hodin dne a dbát na správnou opalovací krém, pláže ve městě jsou dobře vybaveny slunečníky a lehátky.

Výhodou Hurghady a El Gouny je, že tato oblast nabízí slunečné počasí prakticky celý rok a turisté se mohou těšit na teplé a příjemné podnebí. To z nich činí oblíbené destinace pro dovolenou a relaxaci na pláži.


Letenka Egypt Hurghada El Gouna


Egyptské město Hurghada, nacházející se na východním pobřeží Rudého moře, se stalo oblíbeným cílem pro dovolenou u moře. Jeho nejznámější turistickou atrakcí je nedaleké letovisko El Gouna, které láká návštěvníky ze všech koutů světa.

Svou letenku do Egypta lze zakoupit snadno a rychle. Mnoho leteckých společností nabízí pravidelné lety do Hurghady, která je bránou do slavného souostroví priestoře Zkamenělých korálů. Tyto korálové útesy jsou jednou z nejlepších potápěčských lokalit na světě a pořízení letenky je prvním krokem, abyste se k nim dostali.

Po příletu na letiště v Hurghadě vám stačí jen krátká cesta do letoviska El Gouna, které se rozkládá na uměle vytvořených ostrovech. Celé letovisko je známo svou krásnou a čistou pláží, kterou obklopují luxusní hotely, elegantní restaurace a moderní obchody.

Tato exkluzivní destinace je ideální pro rodinnou dovolenou i pro romantický pobyt ve dvou. Děti se mohou vyřádit na vodních skluzavkách a provádět různé vodní sporty, zatímco dospělí si mohou užívat klidné procházky pláží, golf na jednom z nejlepších golfových hřišť v Egyptě, nebo si dopřát wellness procedury v luxusním spa.

El Gouna také nabízí mnoho možností pro ty, kteří mají rádi aktivitu a dobrodružství. Můžete si pronajmout jachtu a prozkoumat okolní ostrovy, podniknout potápěčský výlet a objevovat podmořský svět Rudého moře nebo si zkusit kiteboarding, který je v této oblasti velmi populární.

Místní kultura a tradice jsou dalším lákadlem El Gouny. V centru města se nachází malebné náměstí Kafr El Gouna, kde se můžete projít mezi tradičními egyptskými budovami, trhy s místními produkty a restauracemi, které nabízejí tradiční egyptskou kuchyni.

El Gouna je také ideální výchozí bod pro další výlety, jako je návštěva historického města Luxoru, kde se nachází slavné náboženské památky, jako je Údolí králů a královen, nebo prozkoumání starověkého města Káhiry, které je domovem slavných pyramid.

Pokud se rozhodnete vydat do Hurghady a El Gouny, určitě si zarezervujte letenku co nejdříve, abyste si zajistili místo na palubě letadla. Toto místo v Egyptě nabízí nádherné pláže, překrásné podmořské scenérie a bohatou egyptskou kulturu. Vaše letenka je klíčem k objevování tohoto fascinujícího místa.


Ubytování Egypt Hurghada El Gouna


Egypt je zemí, kterou každoročně navštěvuje mnoho turistů. Velkou část z nich láká slunečné počasí, úžasná pláže a luxusní ubytování. Pokud hledáte svoji ideální dovolenou za rozumnou cenu, může být dobré zaměřit se na města jako Hurghada a El Gouna.

Hurghada

Hurghada je jedním z nejpopulárnějších turistických měst v Egyptě. Nachází se na pobřeží Rudého moře, a nabízí mnoho zajímavých aktivit jak pro rodiny s dětmi, tak pro páry nebo jednotlivce. Mezi oblíbené aktivity patří potápění, šnorchlování, plavba lodí nebo vodní sporty.

V Hurghadě najdete také mnoho luxusních hotelů, které vám poskytnou kvalitní ubytování pro vaši dovolenou. Některé z nich mají vlastní soukromou pláž a nabízejí all-inclusive služby. Pokud byste však raději zůstali uvnitř města, můžete si vybrat mezi mnoha hotely v centru. Tyto hotely často nabízejí ideální polohu, z které se dají snadno navštívit místní atrakce.

El Gouna

El Gouna je dalším oblíbeným turistickým městem v Egyptě. Leží asi 22 km severně od Hurghady a je známý svým zeleným a přátelským prostředím. Má stále rostoucí počet hotelů a vil, které nabízejí svým hostům luxusní ubytování.

Mnoho hotelů a vil v El Gouně nabízí výhled na moře, soukromé pláže a prvotřídní služby. Mezi nejoblíbenější aktivity v El Gouně patří potápění, šnorchlování a vodní sporty. El Gouna také nabízí několik golfových hřišť a projížďky na loďkách okolo městských kanálů.

Nakonec

Egypt je zajímavou a kouzelnou zemí. Hurghada a El Gouna jsou dvě města, které stojí za návštěvu. Nabízejí mnoho různých zážitků, které se budou líbit jak rodinám, tak i jednotlivcům. Místní hotely a vily poskytují vynikající ubytování za rozumné ceny. Pokud plánujete svou další dovolenou, určitě byste měli uvažovat o Hurghadě nebo El Gouně jako o své destinaci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Hurghada El Gouna


1. Jaká je nejbližší letiště do Hurghady?
Odpověď: Nejbližším mezinárodním letištěm je Hurghada International Airport.

2. Jaká je vzdálenost mezi Hurghadou a El Gounou?
Odpověď: Hurghada je vzdálená přibližně 25 km(j) od El Gouny.

3. Jaké jsou nejoblíbenější aktivity v Hurghadě?
Odpověď: Mezi nejoblíbenější aktivity v Hurghadě patří potápění, šnorchlování, safari na čtyřkolkách, výlety na korálový ostrůvek Giftun a relaxace na krásných plážích.

4. Kam se v Hurghadě vydat na nákupy?
Odpověď: Nejznámějším místem pro nákupy v Hurghadě je Mamsha Promenade, která nabízí široký výběr obchodů, trhů se suvenýry a restaurací.

5. Jaké jsou nejlepší pláže v El Gouně?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže v El Gouně patří Zeytuna Beach, Mangrove Beach a Moods Beach.

6. Mohu si najmout potápěčské vybavení v Hurghadě?
Odpověď: Ano, v Hurghadě je možné si najmout potápěčské vybavení v jednom ze mnoha potápěčských center a škol potápění.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Egypta a Hurghady?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Egypta a Hurghady je v období od října do května, kdy je příjemné počasí a teplota moře.

8. Potřebuji vízum pro cestu do Egypta?
Odpověď: Ano, většina turistů potřebuje vízum pro vstup do Egypta. Je možné si jej získat na letišti při příletu nebo před cestou online.

9. Jaká je místní měna a kde ji mohu směnit?
Odpověď: Místní měnou je egyptská libra (EGP). Můžete si směnit peníze buď v bankách, směnárnách nebo v hotelových recepcích.

10. Jak dlouho trvá transfér z letiště do Hurghady/El Gouny?
Odpověď: Transfér z letiště do Hurghady nebo El Gouny trvá přibližně 20-30 minut, v závislosti na dopravní situaci.


Dovolená Egypt Hurghada El Gouna


Egypt je země, která se každoročně těší velké oblibě turistů. Mezi oblíbená místa patří například Hurghada a El Gouna, které jsou známy svými plážemi, křišťálově čistým mořem a úžasnými korálovými útesy.

Hurghada je město, které se nachází na pobřeží Rudého moře. Je ideálním místem pro milovníky vodních sportů. Turisté mohou využít širokou škálu aktivit, jako je potápění, šnorchlování, plachtění a windsurfing. Pláže přiléhající k městu jsou proslulé svou krásou a čistotou. Většina hotelů nabízí výhled přímo na moře, takže si můžete užít krásné západy slunce přímo z vašeho balkonu.

El Gouna je pak menší město, které se nachází asi 22 kilometrů severně od Hurghady. Je to luxusní rezort, který je velmi oblíbený mezi turisty ze Spojených států, Kanady a Evropy. Město se skládá ze dvou částí - Abu Tig Marina a Downtown. Abu Tig Marina je přístav s jedinečnou atmosférou, kde se nachází řada restaurací a butiků. Downtown je pak historická část města s kruhovým náměstím, kde se konají četné akce a festivaly.

Mezi největší turistické atrakce v obou městech patří výlety do pouště. Můžete si zapůjčit terénní motorky nebo projížďkové auta a projet se po místech, kam by se autem jinak nedostanete. Kromě toho je zde řada historických památek, jako jsou starověké chrámy a archeologické naleziště.

Když jde o ubytování, v obou městech najdete řadu luxusních hotelů. V Hurghadě jsou nejvyhledávanější hotely Hurghada Marriott Beach Resort, Steigenberger Aqua Magic a Titanic Palace. V El Gouna jsou nejpopulárnější hotely Movenpick Resort & Spa El Gouna, Fanadir Hotel a Steigenberger Golf Resort El Gouna.

Závěrem lze říci, že Hurghada a El Gouna jsou skvělou destinací pro dovolenou plnou akce, relaxace a poznávání nových míst. Příjemné klima, písečné pláže a čisté moře zaručují nezapomenutelný pobyt a zážitek pro všechny turisty.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky