Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Egypt Hurghada Safaga

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Hurghada Safaga


Následující jsou nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Egypta Hurghada Safaga:

1. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Egypta Hurghada Safaga?
Nejlepší čas pro návštěvu Egypta Hurghada Safaga je od října do května, kdy jsou teploty mírné a příjemné.

2. Jak se dostat do Egypta Hurghada Safaga?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Egypta Hurghada Safaga, je letecky. Existují přímé lety z mnoha evropských destinací do mezinárodního letiště v Hurghadě. Také je možné cestovat lodí, ale to obvykle trvá několik dní.

3. Je Egypt Hurghada Safaga bezpečné místo pro návštěvu?
Egypt Hurghada Safaga je relativně bezpečné místo pro návštěvu. Je však důležité být obezřetní a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako například nevydávat se do nebezpečných oblastí, pečovat o své cennosti a respektovat místní kulturu.

4. Co navštívit v Egyptě Hurghada Safaga?
Egypt Hurghada Safaga nabízí návštěvníkům řadu zajímavých aktivit a atrakcí, jako jsou potápění a šnorchlování v křišťálově čisté vodě Rudého moře, vyjížďky na velbloudech v poušti, vodopády a krasové jeskyně v okolí města, historické památky jako jsou chrámy a hrobky faraonů a mnoho dalšího.

5. Jaký je místní jazyk v Egyptě Hurghada Safaga?
V Egyptě se mluví arabsky, ale v turistických oblastech jako je Hurghada Safaga, mluví většina lidí anglicky a německy.

6. Jaký je oficiální měnou v Egyptě Hurghada Safaga?
Oficiální měnou v Egyptě je egyptská libra (EGP). Obvykle je však akceptován také americký dolar a euro.

7. Můžu platit kreditní kartou v Egyptě Hurghada Safaga?
V turistických oblastech jako je Hurghada Safaga je možné platit kreditní kartou. Nicméně mnoho menších obchodů a stánků přijímá pouze hotovost. Proto je důležité mít nějaké hotovostní prostředky při sobě.

8. Jaká je časová zóna v Egyptě Hurghada Safaga?
Egypt Hurghada Safaga se nachází v UTC+2 časové zóně.

9. Co si vzít s sebou při návštěvě Egypta Hurghada Safaga?
Některé z nejdůležitějších věcí, které by měly být vzaty na vědomí při návštěvě Egypta Hurghada Safaga, jsou: lehké a pohodlné oblečení, sluneční brýle, klobouk, krém na opalování, repelent proti hmyzu a pas nebo průkaz totožnosti.

10. Jak je to s pitnou vodou v Egyptě Hurghada Safaga?
V Egyptě Hurghada Safaga se nedoporučuje pít vodu z vodovodu. Místo toho se doporučuje pít balenou vodu, kterou lze zakoupit v každém obchodě a stánku.


Dovolená Egypt Hurghada Safaga


Hurghada a Safaga se nacházejí v Egyptě na pobřeží Rudého moře a jsou oblíbenými turistickými destinacemi pro dovolenou plnou slunce, moře a vodních sportů. Tyto dvě krásné letoviska lákají desítky tisíc turistů každý rok a nabízí jim unikátní zážitky a relaxaci.

Hurghada je největším egyptským letoviskem na Rudém moři a je známá svými fantastickými plážemi a úžasným podvodním světem. Místní revíry jsou domovem mnoha barevných korálových útesů a bohatého mořského života, což činí z Hurghady perfektní místo pro všechny milovníky potápění a šnorchlování. Turisté mohou prozkoumávat tyto úžasné podvodní scenérie nebo si vzít kurz potápění, aby si vychutnali nezapomenutelné dobrodružství pod vodou.

Pro ty, kteří chtějí zažít adrenalinový zážitek, je v Hurghadě také nabídka vodních sportů, jako je jízda na vodních skútrech, paragliding, windsurfing a kitesurfing. Tato letoviska mají také řadu plážových klubů a hotelů, které nabízejí relaxaci na pláži, masáže a další wellness služby.

Safaga, která se nachází jihovýchodně od Hurghady, je také oblíbenou destinací mezi turisty díky svému klidnému a odlehčenému prostředí. Safaga je známá svými zdravotními lázněmi a termálními prameny, které jsou ideální pro léčbu různých zdravotních problémů, zejména revmatismu a alergií. Turisté se mohou zde také uvolnit a regenerovat v jednom z místních wellness center, které nabízejí širokou škálu masáží a terapeutických procedur.

Pro milovníky vodních sportů je Safaga také ideálním místem pro windsurfing a kitesurfing. Silné rovnoměrné větry a krásná příroda dělají z Safagy vyhledávané místo pro ty, kteří chtějí trávit čas na vodě. V Safaze můžete také si vychutnat piknik nebo romantickou večeři na pláži a pozorovat krásný západ slunce nad Rudým mořem.

Turisté mohou také zkoumat okolní oblasti Safagy, jako jsou město Luxor a jeho starobylé památky, včetně slavných náhrobků ve Valech králů, nebo se vydat na výlet do hory Mount Moses, abyste vychutnali nádherné výhledy na zatmění slunce a pozorovali hvězdy nad egyptskou pouští.

Dovolená v Egyptě v Hurghadě a Safaze je jedinečnou příležitostí pro turisty, kteří touží po exotickém a slunečném odpočinku. Tyto letoviska nabízejí kombinaci luxusu, zábavy, relaxace a dobrodružství, a proto jsou oblíbenými destinacemi mezi turisty z celého světa. Přijďte a objevte krásy Rudého moře a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Egyptě.


Počasí Egypt Hurghada Safaga


Egyptské město Hurghada Safaga leží na východním pobřeží Rudého moře a je známé jako jeden z nejlepších míst pro potápění a šnorchlování. Nicméně, jako každé další místo na planetě, i Hurghada Safaga má své specifické klimatické podmínky.

Safaga patří k nejsušším oblastem Egypta a zaznamenává také nejvyšší letní teploty. Maximální denní teploty dosahují až 35-40 stupňů Celsia a uvádějí se jako extrémně horké. V letních měsících se také průměrná vlhkost dostane až na 70%. Noci v Safagě jsou ale většinou mírné, s průměrnými teplotami kolem 24 stupňů.

Zima v Safaze je naopak velmi příjemná a slunečná. Teploty se pohybují kolem 20-25 stupňů Celsia a noc vás už příliš neohromí chladem. Vzhledem k tomu, že toto je nejvíce příjemné období pro návštěvu města, zaznamenává se v zimě i nárůst turistů.

Hurghada Safaga se může potýkat i s obdobím písečných bouří, které se projevuje snížením viditelnosti a zhoršením kvality ovzduší. Toto období se vyskytuje hlavně v období od března do května.

Když se podíváme na srážky, Hurghada Safaga patří k nejsušším oblastem nejen Egypta, ale celého světa. První srážky se zde vyskytují v listopadu a dále jsou občas pozorovatelné v prosinci a lednu.

Celkově vzato, klima v Hurghadě Safaga je charakteristické vysokými teplotami a velkou sušotou. Pokud se chystáte na dovolenou do této oblasti, berte s sebou dostatek pitné vody a chráníte se před sluncem. Na druhou stranu si můžete užívat velmi teplé zimy a slunečné dny během zbytku roku. A pokud se nechcete potápět nebo šnorchlovat, můžete si užít i jiné aktivity jako třeba jízdu na velbloudovi či projížďku na běžkách na písku.


Ubytování Egypt Hurghada Safaga


Egypt je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě, a to zejména díky svým nádherným plážím a křišťálově čistému moři. Mezi nejvíce navštěvovaná místa v Egyptě patří Hurghada a Safaga, které nabízí širokou škálu ubytování.

Hurghada, ležící na pobřeží Rudého moře, je známá svou pestrou nabídkou resortů a hotelů. Díky své poloze je Hurghada oblíbeným místem zejména mezi milovníky potápění a šnorchlování. Většina ubytování nabízí také přístup na soukromou pláž, kde si můžete užít klidné slunění a relaxaci. Hurghada je také ideální destinací pro ty, kteří rádi podnikají výlety do okolí, jako je například poušť nebo historické památky Pyramidy Gízy.

Safaga, ležící přibližně hodinu jízdy od Hurghady, je menší a klidnější destinace, která je také populární mezi potápěči. Safaga se nachází poblíž niekterých z nejlepších potápěčských lokalit na světě, jako je například vrak uměleckého třípokladového potápěčského lodi Salem Express nebo pobřežní útesy Panorama Reef. Ubytování v Safaga je zde klidnější a intimnější, s důrazem na relaxaci a odpočinek.

Co se týče typů ubytování, obě lokalitý nabízejí rozmanité možnosti. Od luxusních pětihvězdičkových resortů až po menší rodinné hotely a apartmány. V Hurghadě jsou také dostupné all inclusive hotely, které zahrnují stravování, nápoje a různé aktivity. V Safaga najdete spíše menší hotely a ubytování s nižším počtem pokojů, což vytváří intimnější atmosféru a přátelskou atmosféru.

Obě lokalitý také nabízejí různé rekreační aktivity a atrakce pro turisty. Hurghada má mnoho možností pro potápění, šnorchlování, vodní sporty a vyhlídkové plavby na moři. Můžete také navštívit krokodýlí farma, kde se dozvíte více o těchto fascinujících tvorech. V Safaga si můžete užít klid na pláži, nebo si zapůjčit katamarán, kajak nebo jízdu na paddleboardu. V Safaga také najdete několik luxusních wellness a lázeňských zařízení, kde si můžete dopřát relaxaci a masáže.

V obou destinacích najdete také bohatou nabídku restaurací, kaváren a obchodů, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a nakupovat suvenýry.

Pokud plánujete dovolenou v Egyptě a hledáte místo s nádhernými plážemi, překrásným mořem a pestrou nabídkou ubytování, pak je Hurghada a Safaga tou správnou volbou. Nezáleží na tom, jestli jste fanouškem potápění nebo jenom toužíte po klidu a relaxaci na pláži, obě destinace vám poskytnou skvělý zážitek.


Letenka Egypt Hurghada Safaga


Egypt je oblíbenou destinací pro dovolenou pro mnoho turistů z celého světa, a s letenkou do Hurghady nebo Safagy si můžete užít perfektní pláže, skvělé potápění a zajímavé historické památky.

Hurghada je největším letoviskem na pobřeží Rudého moře v Egyptě. Toto oblíbené místo je známé svými krásnými plážemi, luxusními resorty a bohatým podvodním životem. V Hurghadě turisté najdou mnoho aktivit, jako je potápění a šnorchlování, surfování, vodní lyžování a další sporty na vodě. Dále se zde nachází mnoho obchodů, restaurací a nočních klubů, které turisty baví většinou až do ranních hodin.

Safaga je dalším letoviskem na pobřeží Rudého moře v Egyptě. Safaga je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci, protože zde nenajdete shon a ruch velkých turistických destinací. Toto místo je velmi oblíbené pro svou nádhernou přírodu, klidné pláže, mělké moře a řadu vodních aktivit jako je windsurfing nebo kitesurfing. V Safaze můžete navštívit také několik historických památek, jako jsou starověké hrobky a chrámy.

Letenky do Egypta jsou v dnešní době cenově velmi dostupné. Když si letenku objednáte s dostatečným předstihem, můžete ušetřit spoustu peněz a cestování bude pro vás mnohem pohodlnější. Protože Egypt je oblíbenou turistickou destinací, nabízí turistům velké množství ubytovacích zařízení různé úrovně. V Hurghadě a Safaze najdete luxusní hotely, ale také levný ubytování v menších penzionech.

Při návštěvě Egypta určitě nezapomeňte na zvláštní oblečení, protože se jedná o muslimskou zemi, takže je důležité respektovat místní zvyky a tradice. Měli byste se také připravit na horké počasí, zejména v letních měsících, kdy teplota může dosáhnout až 40 ° C.

V Egyptě si můžete užít mnoho zajímavých aktivit, jako jsou exkurze do města Káhira, návštěva starověkých chrámů v Luxoru nebo potápění v křišťálově čisté vodě Rudého moře. Nechte se unést této fascinující zemi a její půvabu.

V závěru si jen můžete objednat svoji letenku do Hurghady či Safagy, sbalit si kufry a odjet si užít nezapomenutelnou dovolenou v srdci Egypta.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky