Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Egypt Marsa Alam Madinat Coraya

Dovolená Egypt Marsa Alam Madinat Coraya


Na jižním pobřeží Egypta se nachází jedno z nejluxusnějších a nejrůznějších letovisek - Marsa Alam v oblasti Madinat Coraya. Tato destinace láká turisty svými nádhernými plážemi, turistickými atrakcemi, pestrým korálovým útesem a úžasným podmořským životem. Dovolená v této oblasti slibuje relaxaci, dobrodružství i poznávání lokální kultury.

Marsa Alam je oblíbená mezi milovníky potápění a šnorchlování díky svému korálovému útesu, který je považován za jeden z nejlépe zachovaných na světě. Díky čistému moři a bohatství tropických ryb a mořských živočichů, zde mohou návštěvníci ponořit se do fascinujícího podmořského světa. Existuje mnoho potápěčských center, která nabízejí kurzy a výlety pro začátečníky i zkušené potápěče.

Pro ty, kteří hledají dobrodružství na pevnině, je k dispozici mnoho aktivit jako jsou safari na čtyřkách nebo výlety na velbloudech do pouště. Prozkoumejte nádherný krajinný park Wadi el-Gemal, kde se nachází nespočet krásných skalnatých útesů a pláží. Oblast je také známá svými lagunami, které slouží jako úkryt pro mnoho endemických druhů rostlin a zvířat.

Marsa Alam jde také ruku v ruce s luxusem a pohostinností. Existuje mnoho luxusních resortů a hotelů, které nabízejí příjemné ubytování, wellness centra a širokou škálu gastronomických zážitků. Místní kuchyně nabízí příležitost ochutnat velkou škálu chutí a mezinárodní kuchyně je také velmi dobře zastoupena. Dle vlastního uvážení si můžete vybrat mezi all-inclusive hotely nebo menšími ubytovacími zařízeními.

Pokud máte rádi historii a kulturu, nezapomeňte navštívit starou oblast Luxor, která je jednou z nejstarších obývaných oblastí na světě. Zde se nachází slavné egyptské památky jako jsou Údolí králů, Karnakský chrám a chrám královny Hatšepsut. Výlet do Luxoru je skvělou příležitostí pro objevování starověkých zákoutí Egypta.

Dovolená v oblasti Marsa Alam Madinat Coraya je ideální volbou pro ty, kteří hledají slunečné pobřeží, úžasný podmořský svět a dobrodružství ve víře starověké egyptské kultury. Bez ohledu na to, zda jste potápěč, dobrodruh nebo milovník historie, tato destinace slibuje nezapomenutelný zážitek pro každého.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Marsa Alam Madinat Coraya


1. Jaké jsou nejlepší pláže v Marsa Alamu?
- Nejpěknější pláže v Marsa Alamu jsou Abu Dabbab Beach, Gorgonia Beach a Sharm El Luli Beach.

2. Jaká je ideální doba pro návštěvu Marsa Alamu?
- Nejlepší čas pro návštěvu Marsa Alamu je od října do května, kdy je teplota příjemná a moře je teplé.

3. Jaká letiště se nacházejí poblíž Marsa Alamu?
- Nejbližší letiště k Marsa Alamu je Letiště Marsa Alam, které se nachází asi 70 km od města.

4. Jaké aktivity a výlety lze podniknout v Marsa Alamu?
- V Marsa Alamu lze podniknout potápění a šnorchlování v korálových útesech, safari po poušti, výlety do nedaleké rezervace Wadi el Gamal a relaxaci na krásných plážích.

5. Jaká jsou doporučená ubytování v oblasti Madinat Coraya v Marsa Alamu?
- Některé z doporučených ubytování v oblasti Madinat Coraya v Marsa Alamu jsou hotely Jaz Lamaya Resort, The Three Corners Fayrouz Plaza Beach Resort a Shams Alam Beach Resort.

6. Jaká je teplota vody v Marsa Alamu?
- Teplota vody v Marsa Alamu se pohybuje kolem 25-28 °C.

7. Potřebuji vízum pro návštěvu Marsa Alamu?
- Ano, pro vstup do Egypta je obvykle vyžadováno vízum. Víza lze získat při příletu na letišti nebo je předem požádat v egyptském konzulátu ve vaší zemi.

8. Jaké jsou nejlepší potápěčské lokality v Marsa Alamu?
- Mezi nejlepší potápěčské lokality v Marsa Alamu patří Elphinstone Reef, Dolphin House a Samadai Reef (Dolphin House).

9. Jaká je nejvhodnější doba pro pozorování želv v Marsa Alamu?
- Nejlepší čas pro pozorování želv v Marsa Alamu je od března do června, kdy se želvy vrací na pláže v této oblasti k nakladení vajíček.

10. Jaká je vzdálenost mezi Marsa Alamem a Hurghadou?
- Vzdálenost mezi Marsa Alamem a Hurghadou je asi 270 km a trvá přibližně 3 a půl hodiny jízdy autem.


Letenka Egypt Marsa Alam Madinat Coraya


Egypt je krásná a tajemná země plná fascinující historie, naprosto nádherných pláží a úchvatných podmořských scenérií. Pokud hledáte ideální destinaci pro dovolenou, určitě zvažte letenku do Marsa Alam, kde se nachází resortové městečko Madinat Coraya.

Marsa Alam se nachází na pobřeží Rudého moře a nabízí nádhernou přírodu, kterou lze objevovat neustále a úchvatné podvodní scenérie. Pokud máte rádi podmořský svět, tak vám rozhodně doporučuju vyzkoušet potápění nebo šnorchlování.

Bohatá koralová útesy, živé ryby a mnoho dalších mořských živočichů vás určitě nezklame. Můžete dokonce i vidět delfíny a želvy, což jsou velké atrakce pro turisty.

Madinet Coraya je skvělým výletním místem po celý den. Můžete se projet na speciálních lodích, které vás odvezou na ostrůvky a pláže, kde si můžete odpočinout, pohrávat si s křišťálově čistou vodou nebo si užít dobré jídlo a pití.

V městě Marsa Alam je také spousta kulturních a historických památek, například mešita v Severním Maršíku, kterou rozhodně navštivte, protože je to jedna z největších mešit v celém Egyptě.

Další zajímavá místa jsou věž poznání Al-Naqa a starověké chrámy v Dendera a Abú Simbel. Každé místo má něco jedinečného a zajímavého, takže si můžete užít vícero kulturních zážitků.

Pokud byste si chtěli užít trochu odpočinku, tak je ideální projít se po městském parku a užít si výhled na krásné přístavy, a to bez tlaku a ruchu městského života. Takže co se týče zážitků, Marsa Alam je rozhodně místem, kam bychom měli na dovolenou zajít.

A nakonec, pokud se chcete vyhnout shonu a náporu turistů, pak je Madinat Coraya nejlepší volbou pro relaxaci, dobré jídlo a zábavu. Město nabízí soukromé pláže, wellness centre a sportovní aktivity.

Tak neváhejte a zarezervujte si letenku do Marsa Alam s cestovní kanceláří a užijte si svou dovolenou v Egyptě.


Počasí Egypt Marsa Alam Madinat Coraya


Egypt je známý svým teplým a slunečným počasím, což je důvodem, proč je tak oblíbeným cílem pro dovolenou. Jedním z atraktivních míst nabízejících skvělé počasí je Marsa Alam, přesněji její část nazvaná Madinat Coraya.

Marsa Alam se nachází na pobřeží Rudého moře v jižním Egyptě. Tato oblast je známá svými nádhernými plážemi a korálovými útesy, což ji činí ideálním místem pro milovníky potápění a šnorchlování. Madinat Coraya je turistické letovisko, které se nachází v blízkosti Marsa Alam. Je to malé a klidné letovisko, které nabízí návštěvníkům krásnou pláž, luxusní hotely a mnoho aktivit.

Co se týče počasí, Marsa Alam a Madinat Coraya mají celoročně teplé klima. Teplota se pohybuje mezi 20 °C až 35 °C a slunce zde svítí přes 300 dní v roce. Díky tomu je tato oblast široce vyhledávána turisty, kteří chtějí uniknout zimním mrazům a užít si teplého počasí.

Nejlepší čas na návštěvu Marsa Alam a Madinat Coraya je od října do května. V těchto měsících jsou teploty příjemné a horké dny střídají mírnější večery. Od června do září je zde velmi horko a teploty mohou překročit 40 °C. I když je nesnesitelně horko, můžete si stále užívat krásné pláže a pobytu v příjemně klimatizovaných prostorech.

Díky teplému počasí můžete v Marsa Alam a Madinat Coraya podniknout širokou škálu aktivit venku. Na plážích si můžete užívat slunění, plavat v moři, potápět se či šnorchlovat a objevovat korálový podmořský svět. Příležitostí pro vodní sporty je zde mnoho, ať už se jedná o šlapání na vodním skútru nebo jízdu na banánu za lodí.

Marsa Alam a Madinat Coraya jsou také výchozím bodem pro výlety do pouště či historických památek. Můžete si například pronajmout džíp a vydat se na pěkný výlet do nedalekého národního parku Wadi El Gamal, kde se budete osvěžovat v oázách a obdivovat jedinečnou flóru a faunu. Další možností je navštívit chrám Hatshepsut nebo Luxorské náhrobky, které jsou vzdálené několik hodin jízdy.

Výlet do Egypta, konkrétně do Madinat Coraya poblíž Marsa Alam, je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí uniknout z každodenního shonu a zažít dovolenou s teplým počasím. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem vodních sportů, potápění, historie nebo jen relaxace na pláži, tato oblast vám nabízí všechno, co si přejete. Ať už se rozhodnete navštívit během zimních měsíců nebo v létě, Egypt vás přivítá svým slunečným a teplým počasím.


Ubytování Egypt Marsa Alam Madinat Coraya


Egyptské letovisko Marsa Alam je známé svými neuvěřitelnými plážemi, korálovými útesy a fascinujícím mořským životem. Je to ideální destinace pro milovníky potápění a šnorchlování, kteří se chtějí ponořit do podmořského světa. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, nemůžete si nechat ujít Madinat Coraya.

Madinat Coraya je malé letovisko, které se nachází přímo u pláže v Marsa Alam. Jeho poloha vám umožní strávit celý den na pláži a kdykoliv se vrátit do svého pokoje, abyste se osvěžili. Ubytování v Madinat Coraya je příjemné a pohodlné. Najdete zde luxusní hotely s veškerými moderními vybaveními a službami. Pokoje jsou prostorné a elegantně zařízené, aby vám poskytly maximální pohodlí během pobytu.

Kromě pohodlného ubytování Madinat Coraya nabízí také širokou škálu stravovacích a výletních možností. Ve vašem hotelu si můžete vychutnat jídlo z různých kuchyní, včetně tradiční egyptské kuchyně, stejně jako mezinárodní speciality. Na pláži nebo v blízkém okolí se také nachází několik restaurací, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody a další chutné pokrmy.

Pokud jde o výlety, v Madinat Coraya je mnoho možností, jak objevovat krásy Marsa Alam a jeho okolí. Můžete si pronajmout loď a vyrazit na jedinečnou plavbu po Rudém moři, kde si můžete vychutnat potápění nebo pozorování žraloků. V okolí také najdete několik chráněných mořských rezervací, jako je například Rosalie Moller nebo Shaab Samadai, kde se můžete setkat s různými druhy ryb a korálů.

Pokud hledáte něco jiného, můžete se vydat na pouštní výlet a prozkoumat egyptskou kulturu a historii. Navštivte chrám Karnak v Luxoru nebo prastarou Alexandrii. Tyto výlety vám umožní poznat bohatou historii Egypta a uvědomit si jeho kulturní odkaz.

Pokud preferujete relaxaci, Madinat Coraya má také několik wellness center, kde si můžete dopřát masáže a jiné relaxační procedury. Nechte se hýčkat a uvolnit se po náročném dni plném dobrodružství.

Madinat Coraya je skvělou volbou pro ubytování v Marsa Alam díky své poloze a široké škále nabízených služeb a aktivit. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh, milovník moře nebo hledáte relaxaci, toto letovisko splní vaše očekávání. Zarezervujte si svůj pobyt v Madinat Coraya a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Egyptě.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky