Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Egypt Old Cairo

Počasí Egypt Old Cairo


Egypt je země, která se nachází v severovýchodní části Afriky a částečně v jihozápadní Asii. Je známý jako turistická destinace díky svým historickým památkám, jako je Velká pyramidy v Gíze nebo chrám v Luxoru. Egypt je také domovem starobylého města Cairo, které je známé svými historickými památkami a bohatou kulturou.

Cairo, známé také jako Egypt Old Cairo, je hlavním městem Egypta a se svými 20 miliony obyvatel je jedním z největších měst na světě. Klima v Cairo je typické pro oblast Blízkého východu, přičemž léta jsou horká a suchá, zatímco zimy jsou chladné a srážky jsou minimální.

Letní měsíce v Cairo trvají od května do září a jsou charakterizovány vysokými teplotami a nízkou vlhkostí. Průměrné teploty v těchto měsících se pohybují kolem 33-35 stupňů Celsia, přičemž teploty v některých dnech mohou dosahovat až 40 stupňů Celsia. Slunce zde svítí přes 11 hodin denně, což umožňuje turistům navštěvovat venkovní památky a využívat bazénů a pláží v okolí.

Zimní měsíce v Cairo trvají od listopadu do března a jsou mírnější než léto. Průměrné teploty se pohybují kolem 18-20 stupňů Celsia, ale mohou dosáhnout 15 stupňů Celsia během chladných nocí.

Egypt Old Cairo je také známé pro svou minimální srážkovou aktivitu. Průměrná roční srážková aktivita se pohybuje okolo 25-30 mm, s většinou srážek koncentrovaných v zimních měsících. Turisté, kteří cestují do Cairo, by se měli připravit na suché podmínky a vzít si ochranný krém, klobouk a dostatek vody.

Díky svému suchému a horkému podnebí je Cairo vhodným místem pro turisty, kteří hledají slunečné a teplé počasí. Turisté mohou navštívit mnoho historických památek a muzeí, jako je Egyptské muzeum, což je domov slavného pokladu Tutanchamona, nebo mohou prozkoumat Staré město, které je plné úzkých uliček, historických mešit a chrámů.

Navštívit Cairo a prozkoumat jeho krásy je nezapomenutelný zážitek. Ať už přijedete v létě či v zimě, město vás přivítá svou historií, kulturou a slunečným počasím.


Ubytování Egypt Old Cairo


Vítejte v Egyptě, konkrétně v jeho fascinující části - Starém Káhiře. Tato historická čtvrť je domovem mnoha památek a pokladů, které se datují až do dob faraónů a islámského Egypta. Pokud plánujete navštívit tento úchvatný region, je důležité mít výborné ubytování, které vám umožní vychutnat si tu pravou atmosféru Staré Káhiry.

Staré Káhira je známá svými starobylými ulicemi, spletitými uličkami a historickými budovami. Mnoho z těchto budov bylo konvertováno na útulná a autentická ubytování, která nabízejí návštěvníkům stylové pokoje a pohodlné služby. Procházejte se po těchto starých uličkách a cítíte se jako byste se vrátili do minulosti.

Chcete-li opravdu zažít Starou Káhiru jako místní, můžete si pronajmout svůj vlastní byt nebo pokoj ve staré budově. Tyto ubytování jsou ideální pro ty, kteří hledají autentický zážitek, kdy se probudíte do pohledu na starobylé domy a slyšíte šumění města. Tyto byty jsou obvykle velmi útulné a mají veškeré moderní vybavení, které potřebujete.

Další možností pro ubytování v Staré Káhiře jsou moderní hotely, které jsou roztroušeny po celém regionu. Tyto hotely nabízejí všestranné pokoje s veškerými moderními vybavením, jako je klimatizace, televize a Wi-Fi. Mnoho z nich také disponuje restauracemi, takže si můžete vychutnat místní kuchyni přímo v hotelu. Některé hotely nabízejí zázemí jako bazény nebo wellness centra, kde si můžete odpočinout po celodenním prozkoumávání Staré Káhiry.

Nemůžeme zapomenout na další zajímavou možnost ubytování - tradiční riady. Tyto starobylé domy, které jsou typické pro Egypt a Blízký východ, jsou ideálním místem pro ty, kteří skutečně touží po autentickém zážitku. Riady nabízejí stylové a luxusní pokoje s arabským designem a výhledem na okolní starobylé ulice. Dopřejte si rozkošný víkendový pobyt v jednom z těchto skvostů a prozkoumejte okolní památky pěšky.

Je důležité si uvědomit, že ubytování v Staré Káhiře je velmi vyhledávané, zejména během hlavní turistické sezóny. Proto je dobré svůj pobyt rezervovat předem, abyste si zajistili místo v jedné z těchto fascinujících staveb.

Ke svému ubytování v Staré Káhiře patří samozřejmě takéstrašlivé a vzrušující zážitky v této unikátní čtvrti. Prozkoumejte historické památky, jako je Citadel, Islámské muzeum nebo Sultan Hassanova mešita. Uveďte svůj vkus dohromady a prozkoumejte starobylé trhy Khan El-Khalili, kde se nachází řada obchodů nabízejících místní suvenýry a tradiční řemesla.

Závěrem lze říci, že Stará Káhira je skvělým místem k prozkoumání egyptské historie a kultury. Vyberte si svůj ideální typ ubytování - buďte to tradiční riad, moderní hotel nebo pronajatý byt ve staré budově - a zažijte Starou Káhiru v jejích nejlepších místech. Zážitek z tohoto historického území bude nezapomenutelný a přinese vám poznání a vzpomínky na celý život.


Dovolená Egypt Old Cairo


Egypt je země bohatá na historii a kulturu, a jednou z nejzajímavějších částí této země je staré město Káhira, známé také jako Old Cairo. Toto historické město je domovem mnoha starověkých památek a památkových budov, které jsou pilířem egyptského dědictví.

Old Cairo se nachází na východním břehu řeky Nil, nedaleko od moderního centra Káhiry. Vstup do tohoto historického místa je jako krok zpět do minulosti, do doby faraonů a islámského období. Jednou z nejznámějších památek Old Cairo je Koptský Káhira, což je nejstarší část města, která byla bývalým hlavním městem Egypta ve středověku.

Koptský Káhira nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat staré kostely, koptské muzeum a další historické budovy. Nejvýznamnějším kostelem v této části města je Kostel nesmrtelného patriarchátu. Tento kostel je považován za jeden z nejstarších křesťanských kostelů na světě a je domovem mnoha uměleckých děl a archeologických nálezů.

Další zajímavostí Old Cairo je Ben Ezra Synagogue, jediná synagoga zbývající v Káhiře. Tato synagoga je důležitým místem pro židovskou komunitu v Egyptě a návštěvníci se mohou dozvědět více o historii a kultuře egyptských Židů.

Mešita Amr ibn al-As je další památkou, kterou si návštěvníci Old Cairo nemohou nechat ujít. Tato mešita je velmi důležitá pro muslimskou komunitu v Káhiře a je jedním z nejstarších islámských chrámů ve městě.

Při návštěvě Old Cairo je také možné navštívit mnoho trhů a bazárů, kde lze zakoupit tradiční egyptské zboží, jako jsou suvenýry, řemeslné výrobky a ručně tkané koberce. Návštěvníci se mohou také potěšit bohatou egyptskou kuchyní a ochutnat typická jídla, jako jsou kushari a falafel.

Při plánování dovolené v Egyptě by rozhodně neměla chybět návštěva Old Cairo. Toto historické místo nabízí nejen krásné památky a bohatou historii, ale také možnost poznat autentickou kulturu a tradice, které jsou stále živé v tomto části Káhiry. Objevování Old Cairo je jistě nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo je fascinován starověkým Egyptem a jeho bohatým kulturním dědictvím.


Letenka Egypt Old Cairo


Egypt je zemí plnou kultury, historie a nádherných památek. Pokud se chystáte navštívit tuto zemi, určitě se nenechte ujít návštěvu starého Kaira. Letenky na tuto destinaci jsou dostupné celoročně a mohou být zakoupeny u mnoha leteckých společností.

Starý Káhira, známý také jako Koptská čtvrť, je starodávné město, které spadá pod území metropole Káhiry. Nazývá se tak, protože zde najdete mnoho starých kostelů, synagog a mešit, které svědčí o rozmanitosti náboženských tradic v Egyptě. Jejich stavba sahá až do 4. století a stále přežívají dodnes. Zatímco celá Káhira je plná památek, starý Káhir je výjimečným místem, kde byste měli určitě strávit několik hodin, pokud ne celý den.

Mezi nejznámější památky, které můžete navštívit, patří chrám Abú Serga, bývalý kostel sv. Sergia, který je znám svými křesťanskými ikonami a freskami. Další zajímavou památkou je kostel sv. Barbory, věnovaný patronce horníků a vytváří tak nádherný kontrast s chaosovými silnicemi, které jsou plné turistů a místních obyvatel.

Nabízí se také návštěva Báb Zuwajla, tradičního tržiště v Káhiře, kde si můžete nakoupit zboží jako byliny, koření a kovové výrobky. Získáte také příležitost ochutnat místní jídlo a získat takový svěží zážitek z kultury egyptských lidí.

Při návštěvě starého Káhiry nezapomeňte navštívit také Koptské muzeum, které je umístěno v budově bývalého Bílého chrámu. Zde můžete vidět nádherné křesťanské artefakty a sbírky ikon.

Aby vaše návštěva starého Káhiru byla co nejpříjemnější, doporučuji si najmout místního průvodce, který bude moci odpovědět na vaše otázky. Důležité je také pamatovat na to, že návštěva této části Káhiry může být náročná kvůli místní atmosféře a turisty mohou vzdorovat prospektům ze strany místních obyvatel.

Let na letiště v Káhiře můžete rezervovat z různých destinací po celém světě, ať už jste z Evropy, Asie nebo Afriky. Četnost letů a nabízené ceny se mohou lišit v závislosti na měsíci, v němž cestujete a v typu letu, který si zvolíte. S několika alternativními leteckými společnostmi a možností zakoupit letenky online, můžete snadno najít způsob, jak si užít svoji návštěvu starého Káhiru.

Celkově vzato, starý Káhir a celá Káhira je krásná destinace historie, kultury a náboženství. Jestliže navštívíte Egypt, nezapomeňte si připravit cestovní plán a pozvat místní spřátelený průvodce. Pobyt v Káhiře vám nabídne unikátní zážitek a prohloubí vaše znalosti o egyptské kultuře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Old Cairo


1. Jak se dostanu do starého Kaira v Egyptě?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat do starého Kaira, je taxíkem. Většina taxikářů v Káhiře zná trasu do této oblasti. Můžete také využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy a metro.

2. Kolik stojí vstup do starého Kaira?
- Vstup do většiny památek ve starém Kairu je zpoplatněn. Cena se liší v závislosti na památce a také na tom, zda jste místním obyvatelem nebo cizincem. Obvykle se pohybuje mezi 10 a 100 egyptskými librami.

3. Kde se nachází nejznámější památky v starém Kairu?
- Nejznámější památky ve starém Kairu se nacházejí ve čtvrti Islamic Cairo, jako je například citadela Salah ad-Dina, mešita Al-Azhar a mešita Ibn Tulun.

4. Kolik času bych měl strávit ve starém Kairu?
- Doporučuje se strávit alespoň jeden celý den ve starém Kairu, abyste mohli prozkoumat hlavní památky a získat plnohodnotný zážitek z této historické oblasti.

5. Je bezpečné navštívit starý Káhira?
- Ve většině případů je starý Káhira bezpečný pro návštěvu. Nicméně je vždy důležité být obezřetný a dodržovat základní opatření osobní bezpečnosti, jako je například sledování svého majetku a vyhýbání se opuštěným místům v noci.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu starého Kairu?
- Nejlepším časem na návštěvu starého Kairu je obvykle na jaře nebo na podzim, kdy je teplota příjemná a není to až tak horké jako v letních měsících. Léto může být velmi horké a suché, zatímco zima může být chladná.

7. Můžu fotografovat v starém Kairu?
- Ano, většina památek ve starém Kairu umožňuje fotografování. Nicméně v některých mešitách mohou být omezení a vyžadováno dodržování zásad slušného chování.

8. Kde se mohu najíst ve starém Kairu?
- V starém Kairu najdete mnoho restaurací a stánků s jídlem, nabízejících tradiční egyptské pokrmy. Dále pak také kavárny, ve kterých můžete ochutnat místní čaj nebo kávu.

9. Jaké další aktivity mohu vyzkoušet ve starém Kairu?
- Ve starém Kairu si můžete také prohlédnout tradiční bazary, jako je například Chán al-Chalíli, kde můžete nakoupit suvenýry, tradiční zboží a sušené ovoce. Můžete také absolvovat procházku po historických ulicích a objevovat malebné zákoutí této čtvrti.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky