Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Estonsko Narva

Počasí Estonsko Narva


Estonsko Narva je město nacházející se na severovýchodě Estonska, poblíž hranice s Ruskem. Jeho poloha nedaleko pobřeží Baltského moře a nedaleko řeky Narva jej staví do jedinečné klimatické pozice. Počasí zde je ovlivněno jak blízkostí moře, tak širšími geografickými faktory této oblasti.

Narva zažívá typické mírné kontinentální podnebí se čtyřmi ročními obdobími. Zima je zde zima a léto je zde léto, každé s jasně definovanými charakteristikami.

Začněme zimou. Estonsko Narva si užije poměrně chladné zimy s teplotami často klesajícími pod bod mrazu. Průměrná teplota v lednu se pohybuje kolem -5 °C a často může být ještě nižší. Sněhová pokrývka bývá častá a sněžení se vyskytuje pravidelně. Zimske sporty, jako lyžování a snowboarding, jsou populární mezi místními i turisty.

Jaro v Narvě přináší postupné oteplení, ale počasí je často nestabilní.Teploty začínají stoupat na příjemnější úrovně, ale deštivé dny jsou běžné. Květen je nejteplejším měsícem jara s průměrnými teplotami kolem 10-15 °C. Rostlinstvo a květiny se v tomto období začínají probouzet, což přináší krásné scenérie a odpočinek v přírodě.

Léto je relativně krátké a teplé v Narvě. Průměrná teplota v červenci a srpnu dosahuje 20-25 °C, ale mohou se vyskytovat i vyšší teploty. Díky své blízkosti k moři se mohou vyskytnout příjemné vánek a osvěžující mořská bríza. Léto je časem, kdy se místní i turisté mohou těšit na slunné dny a trávit čas venku, například na pláži nebo v přírodních parků poblíž Narvy.

Podzim přináší Narvě mírné teploty a pestrou paletu barev, kterou nabízejí barevně se měnící stromy. Průměrná teplota v září se pohybuje kolem 10-15 °C a sní se dále snižuje s přibližujícím se koncem roku. Podzimní deště jsou běžné a mohou často být doprovázeny vítr. Podzim je skvělým obdobím pro procházky a fotografování.

Celkově vzato, počasí v Estonsku Narva je proměnlivé a pokrývá různá období roku. Od chladných a sněhových zim až po teplá léta a barevné podzimy, každé roční období v Narvě má své výjimečné kouzlo a přiláká návštěvníky, kteří ocení rozmanitost přírodních scenérií a aktivit, které zde mohou provádět.


Letenka Estonsko Narva


Estonsko Narva: Objevte historii a krásu jednoho z nejstarších měst na východě

Narva, malé město na východě Estonska, přímo na hranicích s Ruskem, je skrytým pokladem, který stojí za návštěvu. Pohodlně dosažitelné leteckou dopravou, je to ideální cíl pro ty, kteří se zajímají o historii, kulturu a krásu přírody.

Při hledání letenek do Narvy budete překvapeni, že i přesto, že se jedná o menší město, existuje zde mezinárodní letiště s několika přímými spoji z různých evropských destinací. Takže pokud se rozhodnete navštívit Estonsko, není těžké se dostat přímo do této fascinující části země.

Narva je známá zejména pro své historické památky. Hlavní dominantou města je Narvská pevnost, která se nachází na levém břehu řeky Narvy a téměř se dotýká ruských hranic. Je to nejstarší středověká pevnost na východ od Baltského moře a její impozantní zdi a věže překypují příběhy minulosti. Procházet se po napospas širokým hradbám a vychutnávat si neuvěřitelné výhledy na řeku je zážitek, který si nenechá ujít žádný historický nadšenec.

Další zajímavostí je historický Památník obléhání Narvy, který uctívá ruské vojáky, kteří padli při bitvě proti nižšímu počtu švédských vojsk v roce 1700. Ten, kdo má rád vojenskou historii, bude nadšen návštěvou tohoto místa, kde může vidět vojenská vozidla a další artefakty, které pocházejí z této doby.

Nejen historie, ale i příroda v Narvě má co nabídnout. Město se nachází nedaleko zátoky Narvského zálivu, který je součástí Finského zálivu. Pro milovníky pláže a vodních sportů je to opravdu ráj, ve kterém mohou strávit příjemné odpoledne.

A pokud se chcete podívat na něco opravdu jedinečného, můžete se vydat na prohlídku lidové architektury v vesnici Kuremäe, která se nachází v blízkosti Narvy. Tato vesnice s dochovanou starou čarodějnickou kulturou a tradičními dřevěnými domy vás vtáhne do zcela jiného světa.

V Narvě také nechybí skvělé restaurace a kavárny. Můžete si vychutnat místní speciality, jako je tarte flambée nebo estonská tradiční kuchyně, která je založena na čerstvých mořských plodech a sezonních produktech.

Je jasné, že Narva je jedním z těch míst, která mají mnoho nabídnout, ať už jste historický nadšenec, milovník přírody nebo prostě jen toužíte po odpočinku a relaxaci. A díky přístupu přímo na letiště v Narvě, je toto malebné město snadno a rychle dostupné z mnoha evropských destinací. Nechte se unést dobytým kouzlem tohoto východoevropského skvostu a objevte jeho neodolatelnou krásu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Narva


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Estonska a města Narva by mohly být následující:

1. Jak se dostanu do Narvy z Tallinnu?
Odpověď: Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat z Tallinnu do Narvy, je vlakem. Jízda trvá přibližně 2,5 hodiny.

2. Kolik obyvatel má město Narva?
Odpověď: Narva je čtvrtým největším městem v Estonsku a má přibližně 55 000 obyvatel.

3. Co je nejznámější památkou v Narvě?
Odpověď: Nejznámější památkou v Narvě je Narvský hrad, který je jedním z nejzachovalejších středověkých hradišť v Estonsku.

4. Jaké jsou lázeňské možnosti v Narvě?
Odpověď: Narva je známá svými lázeňskými možnostmi, včetně Narvských lázní a Narvského sanatoria, které nabízejí různé procedury a wellness služby.

5. Jaké sportovní aktivity mohu v Narvě podniknout?
Odpověď: V Narvě můžete podniknout různé sportovní aktivity, včetně fotbalu, basketbalu, tenisu, cyklistiky, plavání a dalších venkovních aktivit.

6. Kolik jazyků se v Narvě mluví?
Odpověď: Narva je město s různorodou populační skladbou. Zde se mluví převážně estonsky a rusky, což je druhý nejrozšířenější jazyk v Estonsku.

7. Má Narva pláže?
Odpověď: Ano, Narva leží u řeky Narva, která tvoří státní hranici mezi Estonskem a Ruskem. Na estonské straně existují pláže, kde si můžete užít letní koupání a slunění.

8. Existují v Narvě zajímavé muzea?
Odpověď: Ano, v Narvě můžete navštívit několik zajímavých muzeí, například Narvské muzeum, Muzeum vědy a výroby a Muzeum historie Narvy.

9. Jaké jsou nejbližší atrakce od Narvy?
Odpověď: Nedaleko Narvy se nacházejí další zajímavá místa, jako je Narvská pevnost, přírodní rezervace Kurtna jezer a město Sillamäe se svými unikátními architektonickými památkami.

10. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Narvy?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Narvy je během letních měsíců, kdy se můžete těšit na příjemné teploty a více slunečního svitu.


Ubytování Estonsko Narva


Narva je malebné estonské město ležící na břehu řeky Narvy, která tvoří hranici mezi Estonskem a Ruskem. Narva byla po staletí jedním z nejdůležitějších estonských měst a dodnes si zachovává bohatou historii a kulturní dědictví. Pokud plánujete návštěvu Narvy, je důležité mít na paměti možnosti ubytování v této oblasti.

Existuje několik možností ubytování v Narvě, které odpovídají různým preferencím a rozpočtům. Pro ty, kteří preferují luxusní a moderní hotely, je k dispozici několik možností. Narva Hotel je jedním z nejznámějších a nejlépe hodnocených hotelů v této oblasti. Nachází se přímo v centru města a nabízí prostorné pokoje, wellness centrum a restauraci s estonskou kuchyní. Další možností je Narva-Jõesuu spa a hotel, který se nachází poblíž pláže a nabízí komfortní pokoje a širokou škálu wellness a relaxačních služeb.

Pro ty, kteří preferují menší a útulnější ubytování, je k dispozici několik penzionů a hostinců. Penzion Joala se nachází ve starém centru města a nabízí jednoduché, ale čisté pokoje a snídani v ceně. Podobnou možností je také penzion "Võsamäe 13", který nabízí možnost vlastního stravování a nachází se v blízkosti Narvské pevnosti.

Pro ty, kteří preferují nezávislost a flexibilitu, je možnost pronájmu apartmánu ideální. K dispozici je několik apartmánů různých velikostí a cenových kategorií. Apartmány Kreenholmi 3 se nacházejí na břehu řeky Narvy a nabízejí moderní vybavení a výhledy na přírodní krásy. Pro ty, kteří preferují více prostoru a soukromí, je možné najít také rodinné penziony nebo chalupy v okolí Narvy.

Je důležité mít na paměti, že při hledání ubytování v Narvě je nejlepší si rezervovat předem, zejména během letních měsíců a při pořádání kulturních a sportovních akcí v městě. Mnoho ubytovacích zařízení nabízí možnost online rezervace, ale je také možné se obrátit přímo na příslušné hotely, pensióny nebo pronajímatelé apartmánů.

Narva je fascinujícím místem a stojí za to si vzít čas prozkoumat jeho krásy a zajímavosti. Aby byla návštěva co nejpříjemnější, je nezbytné zvolit vhodné ubytování. Bez ohledu na váš rozpočet a preference, vždy si můžete najít místo, které splní vaše očekávání a umožní vám prožít nezapomenutelný pobyt v Narvě.


Dovolená Estonsko Narva


Estonsko, malá země na severovýchodním pobřeží Baltského moře, je jedním z nejkrásnějších turistických cílů ve východní Evropě. A jedno z nejzajímavějších míst k návštěvě v Estonsku je město Narva.

Narva je historické město ležící na hranici s Ruskem, přičemž část města je rozdělena mezi obě země. Tato zajímavá geografická poloha dává Narvě unikátní atmosféru, kterou nelze nalézt nikde jinde.

Jednou z nejvýraznějších památek města je Narvská pevnost, která dominuje při pohledu z estonské strany. Tato mohutná pevnost byla postavena v 17. století a sloužila jako důležitá obranná linie proti ruským invazím. Dnes je pevnost otevřena veřejnosti a návštěvníci mohou prozkoumat její množství věží, hradních zdí a dalších historických artefaktů. Ze střechy pevnosti je také krásný výhled na řeku Narva a ruský přístavní městec Ivangorod.

Další zajímavostí Narvy je Kreenholmský přádelník, bývalý textilní závod, který kdysi byl jedním z největších na světě. Dnes je to památka průmyslového dědictví, která je otevřena pro veřejnost. Návštěvníci se zde mohou seznámit s historií textilního průmyslu v Narvě a prohlédnout si různé výstavy a muzejní exponáty.

Pro milovníky přírody je Narva také výchozím bodem pro výlety do národního parku Narva-Jõesuu, který se nachází poblíž města. Tento nádherný přírodní rezervát nabízí rozmanité ekosystémy, od bažin a lesů po písečné pláže Baltského moře. Návštěvníci si zde mohou užít procházky po přírodních stezkách, koupání v moři nebo pozorování místní fauny a flóry.

Dovolená v Narvě je skvělým způsobem, jak prozkoumat krásu Estonska a zároveň poznat historii a kulturu tohoto fascinujícího regionu. Město nabízí mnoho možností ubytování, od luxusních hotelů po příjemné penziony, a také mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat estonskou kuchyni.

Pokud tedy plánujete dovolenou v Estonsku, nezapomeňte navštívit Narvu. Toto malebné město vám nabídne nezapomenutelné zážitky a přivítá vás svým unikátním spojením estonských a ruských vlivů.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky