Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Estonsko Saaremaa

Dovolená Estonsko Saaremaa


Estonsko je jednou z překvapivě malebných a atraktivních destinací v severní Evropě, a Saaremaa, největší estonský ostrov, nabízí ideální prostředí pro relaxaci a odpočinek na dovolené. Pokud plánujete svou příští dovolenou, Saaremaa by měla být na vašem seznamu zájmu.

Saaremaa se nachází v Baltském moři, jen několik kilometrů od estonské pevninské hranice. Je to jedinečný ostrov, který je přírodním rájem a rozkoší pro každého milovníka přírody. Na ostrově je spousta výjimečných míst a aktivit, které můžete prozkoumat.

Jedním z hlavních důvodů, proč navštívit Saaremaa, je jeho úchvatná příroda. Ostrov je pokryt rozlehlými lesy, plážemi s jemným pískem a okouzlujícími přírodními rezervacemi. Můžete navštívit Vilsandi národní park, který je domovem tisíců druhů ptáků a jednou z největších pobřežních rezervací v Evropě. Tento park je ideálním místem pro piknik či procházku v přírodě.

Další zásadní částí estonské kultury je historie a architektura. Ve městě Kuressaare, hlavním městě Saaremaa, můžete navštívit hrad Kuressaare, který je nejzachovalejším medieválním hradem v Pobaltí. Historické centrum města je plné malebných uliček a domů, které vám učarují svým kouzlem. Prostě si užijte procházku uličkami a obdivujte krásnou architekturu.

Pokud jste milovníci wellness a odpočinku, Saaremaa nabízí také několik lázní a lázeňských center, kde si můžete dopřát relaxaci a regeneraci. Mnoho lázní se nachází v blízkosti přírodních minerálních pramenů, které mají léčivé účinky na tělo. Díky tomu můžete zažít zároveň relaxační dovolenou a prospěch pro váš zdravotní stav.

Saaremaa je také domovem mnoha tradičních estonských jídla. Můžete ochutnat místní speciality, jako je fraštacké maso nebo ryby připravené v tradičním estonském stylu. Místní kuchyně je známá svými čerstvými surovinami a jednoduchými, ale chutnými recepty.

Pokud máte rádi aktivní dovolenou, nebudete zklamáni. Ostrov nabízí mnoho možností pro pěší turistiku, cykloturistiku, vodní sporty a golf. Saaremaa je také proslulá svým vynikajícím kiteboardingem a jachtingem. Nezapomeňte si pronajmout kolo a projet se po ostrově, abyste si užili nádherné výhledy a přírodu.

Večery můžete trávit v jednom z místních barů nebo restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční estonské pivo a jídlo. Estonsko je také známo svou bohatou hudební a kulturní scénou. Můžete se těšit na koncerty, festivaly a další kulturní události, které se na ostrově pořádají.

Pokud hledáte cestu, jak se odpočinout a zažít dovolenou v nějakém jedinečném prostředí, Saaremaa v Estonsku je skvělou volbou. Příroda, historie, kultura a aktivní turistika se všechny spojují na jednom místě, což vytváří nepřekonatelnou kombinaci pro nezapomenutelnou dovolenou.


Ubytování Estonsko Saaremaa


Estonský ostrov Saaremaa je jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších turistických cílů v Evropě. Jedná se o největší ostrov v Baltském moři s bohatou historií, úchvatnou přírodou a unikátním kulturním dědictvím. Pokud se rozhodnete navštívit tento kouzelný ostrov, je důležité zvolit správné ubytování pro váš pobyt.

V Saaremaa existuje široká škála ubytovacích možností, které uspokojí různé preference a rozpočty cestovatelů. Od luxusních hotelů a penzionů po soukromé apartmány a chatky, můžete si vybrat to, co nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Jednou z možností je zůstat v historických lázních Pädaste Manor, které se nacházejí v malebném prostředí Saaremaa přírody. Toto luxusní ubytování nabízí komfort a exkluzivitu pro ty, kteří si přejí strávit svou dovolenou v luxusu. Hotel disponuje elegantními pokoji, wellness centrem, restaurací s místními specialitami a soukromou pláží. Pädaste Manor je ideálním místem pro ty, kteří hledají relaxaci a péči na vysoké úrovni.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nebo ty, kteří preferují více nezávislosti během svého pobytu, existuje mnoho možností pronájmu soukromých apartmánů a chatek. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí prozkoumat Saaremaa ve svém vlastním tempu. Výhodou těchto ubytování je také možnost vařit si vlastní jídlo a pocit domova na ostrově.

Další zajímavou možností je ubytování v historických hradních tvrzích a palácích, které se nacházejí po celém ostrově. Tyto budovy jsou často přeměněny na luxusní hotely, které nabízejí nejen krásné pokoje, ale také možnost zážitkových aktivit, jako je střelba z luku, jízda na koni a výlety na historických lodích.

Samotné město Kuressaare, hlavní město ostrova, také nabízí různé ubytovací možnosti pro turisty. V centru města najdete široký výběr hotelů, penzionů a apartmánů, které vám umožní být v těsné blízkosti hlavních atrakcí, jako je Kuressaare hrad a místní restaurace a kavárny.

Nezáleží na tom, zda si vyberete luxusní ubytování v některém z extravagantních hotelů na ostrově, pronájem soukromého apartmánu nebo historický palác, v Saaremaa nebudete zklamáni. Tento krásný ostrov nabízí královské pohostinství a nádherný ráj pro všechny návštěvníky. Ať už se jedná o dovolenou plnou relaxace nebo objevování historických památek, Saaremaa je ideálním místem pro váš nezapomenutelný pobyt.


Letenka Estonsko Saaremaa


Saaremaa, estonský ostrov v Baltském moři, je známý svou krásnou přírodou a bohatou kulturou. Pro cestovatele, kteří se chtějí dostat na tento nádherný ostrov, je nejlepší volbou letenka do Estonska Saaremaa.

Dříve bylo získat letenku do Saaremaa složité, protože ostrov nemá vlastní mezinárodní letiště. Cestovatelé museli cestovat trajektem z pevninské části Estonska nebo z Letonie. Nicméně v posledních letech se situace změnila a cestování na ostrov se stalo mnohem pohodlnější.

Díky novým linkám leteckých společností se nyní dá dostat na ostrov Saaremaa přímo letecky. Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště Kuressaare, které se nachází na severozápadě ostrova.

Existují několik leteckých společností, které nabízejí letenky do Saaremaa. Mezi nejpoužívanější letiště spojující Saaremaa s větším městy je Tallin, estonské hlavní město. Cesta z Tallinu na ostrov trvá přibližně 30 minut. Další destinace, které nabízejí lety do Saaremaa, jsou Helsinky, Stockholm a Rigou. To dává cestovatelům v Evropě a skandinávských zemích možnost snadno a rychle se dostat na ostrov.

Letenka do Saaremaa je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevovat krásy estonského venkova. Ostrov je známý svými pastvinami a vysokými klify, které se táhnou přímo na pobřeží. Příroda na Saaremaa je krásná a nedotčená, což z něj činí ideální místo pro pěší turistiku a cykloturistiku.

Ostrov Saaremaa má také bohatou historii a kulturu. Na ostrově se nachází mnoho starých hradů, které stojí za to navštívit. Nejznámější z nich je hrad Kuressaare, který je považován za nejlépe zachovalý gotický hrad v severní Evropě.

Kromě toho se na ostrově nachází také mnoho lázeňských zařízení, kde můžete relaxovat a užívat si klidné prostředí. Saaremaa je také domovem pro tradiční estonské festivaly a události, které nabízejí návštěvníkům autentický pohled na estonskou kulturu.

Letenka do Saaremaa je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít přírodu, kulturu a historii estonského ostrova. Nejenže je to pohodlný a rychlý způsob, jak se dostat na ostrov, ale také se můžete těšit na krásné výhledy z letadla při přistání na letišti Kuressaare. Pokud plánujete navštívit Estonsko, rozhodně nevynechejte Saaremaa – je to zážitek, který stojí za to.


Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Saaremaa


Jaké jsou nejlepší pláže na Saaremaa?

Na Saaremaa můžete najít krásné pláže, jako jsou Kuressaare pláž, Mändjala pláž nebo Kaali pláž. Každá z těchto pláží má své vlastní kouzlo a nabízí různé aktivity.

Co bychom měli navštívit na Saaremaa?

Na Saaremaa doporučujeme navštívit Kuressaare, zříceninu hradu v Kaali, vesnici Angla s větrnými mlýny, pláže Mändjala a Panga, Muzeum Saaremaa a Muzeum Maxho, Maják Ristna a Národní park Vilsandi.

Jaké jsou nejlepší restaurace na Saaremaa?

Na Saaremaa můžete najít mnoho skvělých restaurací s kvalitními jídly. Doporučujeme navštívit restaurace Kalakohvik, Saare Maja, Arensburg Lounge, Kassari restoran aj.

Kolik stojí pronájem auta na Saaremaa?

Ceny pronájmu auta na Saaremaa se liší podle sezóny a typu auta. Průměrná cena za denní pronájem auta začíná přibližně od 20 až 30 eur.

Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na Saaremaa?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Saaremaa, je lodí z pevninské Estonska. Můžete také využít letiště v Kuressaare a letět odtud přímým letem do Tallinnu. Na Saaremaa se také můžete dostat autobusem nebo vlastním autem.


Počasí Estonsko Saaremaa


Estonsko Saaremaa je malebný ostrov nacházející se v Baltském moři. Tento ostrov je největším ostrovem Estonska a je oblíbeným turistickým cílem díky své krásné přírodě, malebným plážím a fascinující historii.

Jedním z nejdůležitějších faktorů, který ovlivňuje Saaremaa, je počasí. Ostrov má mírně kontinentální klima, což znamená, že zde dochází k výrazným rozdílům mezi teplými léty a chladnými zimami.

Léto na Saaremaa je obvykle teplé a slunečné. Průměrné teploty se pohybují kolem 20 °C, ale mohou vystoupat až na 30 °C. Díky tomu jsou pláže oblíbeným místem pro opalování a koupání v moři. Voda v Baltském moři je v létě příjemně teplá, což přitahuje jak místní obyvatele, tak i turisty.

Podzim na Saaremaa je obdobím, kdy se počasí začíná ochlazovat, ale stále je zde dostatek slunečního svitu. Teploty klesají na průměrně 10-15 °C a často prší. To vytváří ideální podmínky pro turisty, kteří chtějí prozkoumat ostrov a obdivovat jeho barevné listí.

Zima na Saaremaa může být chladná až mrazivá. Teploty se obvykle pohybují kolem 0 °C, ale mohou klesnout pod bod mrazu. Sníh zde padá poměrně často, což vytváří krásné zimní scenérie a příležitost pro lyžování a snowboarding. Zimní měsíce také přinášejí krátké dny a dlouhé noci.

Jaro na Saaremaa přináší oteplení a obnovu přírody. Teploty stoupají na průměrně 10-15 °C a příroda se začíná probouzet. Ostrov je plný kvetoucích květin a zelených luk. Toto období je ideální pro výlety a procházky po ostrově.

Počasí na Saaremaa je poměrně proměnlivé a může se rychle měnit. Je proto vhodné si sebou vzít různé oblečení, aby se člověk mohl přizpůsobit různým podmínkám. Turisté by měli také být připraveni na nečekané deštivé dny, ačkoli slunečné počasí je na ostrově častější.

Celkově vzato, počasí na Saaremaa je nejlepší v letních měsících, kdy se teploty zvyšují a slunce svítí. Nicméně i v jiných ročních obdobích si lze užít krásy tohoto estonského ostrova. Bez ohledu na to, jaké počasí na Saaremaa zrovna panuje, turisté mají vždycky možnost objevovat jeho malebné pláže, starobylé hrady a přátelské městečka.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky