Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Estonsko Tartu

Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Tartu


1. Jak dlouho trvá cesta z Tallinnu do Tartu?

Odpověď: Cesta z Tallinnu do Tartu trvá zhruba 2 hodiny autem nebo expresním autobusem.

2. Kolik stojí jízdenka z Tallinnu do Tartu?

Odpověď: Cena jízdenky závisí na zvoleném dopravním prostředku. Vlaková jízdenka stojí přibližně 9-13 eur, autobusová jízdenka vyjde přibližně na 8-12 eur.

3. Jaké památky bych si měl v Tartu rozhodně prohlédnout?

Odpověď: V Tartu byste určitě neměli vynechat návštěvu Katedrály sv. Petra a Pavla, starého města Toomemäe a Toomkirik, muzea Eesti Rahva Muuseum, Tartuskou univerzitu nebo zahradu v krajině Raadi.

4. Kde se nachází nejlepší restaurace v Tartu?

Odpověď: Ve městě Tartu je mnoho skvělých restaurací. Mezi nejoblíbenější patří restaurace Antonius, Polpo Restoran, Werner, Truffe, Meat Market Steak & Cocktail nebo Aparaat.

5. Jaká je teplota v Tartu v létě/zimě?

Odpověď: V létě se průměrná teplota pohybuje mezi 20-25°C. V zimě se teplota pohybuje mezi -5 a -10°C, ale mohou se vyskytnout i mnohem nižší teploty.

6. Je v Tartu možnost ubytování?

Odpověď: Ano, v Tartu je možnost ubytování ve více než 30 hotely a dalších ubytovacích zařízeních. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, rodinnými penziony nebo levnými hostely, které nabízejí širokou škálu možností.

7. Jak se dostanu z letiště do centra Tartu?

Odpověď: Nejbližší letiště k Tartu se nachází v Tallinnu. Z letiště v Tallinnu je přístupná dopravní spojení do Tartu prostřednictvím vlaků, autobusů nebo si můžete pronajmout auto.


Letenka Estonsko Tartu


Estonsko je krásná země, plná historie, krásných památek a přátelských lidí. Tartu je druhé největší město v Estonsku, které se nachází v srdci této země. Pokud zvažujete návštěvu Tartu a stále nevíte, jak se tam dostat, může být nejlepší volbou letenka.

V Tartu se nachází nejstarší univerzita v Estonsku, která byla založena v roce 1632. Univerzita je stále aktivní a pojmenována po K. U. Ülikooli. Toto město je také velmi důležité pro estonskou kulturu, a v posledních letech bylo město velmi včele. Proto se z Tartu stává příslib pro každého turistu, který hledá méně známé, ale krásné a autentické místo k navštívení.

Lety se z Prahy do Tartu uskutečňují především s leteckou společností Czech Airlines a to od konce října do konce března. To však neznamená, že se z Tamtamtamu tartu nedá dostat i jiným způsobem. Tartu má své letiště, Le Tartu Üiskond, které se nachází asi 10 kilometrů od středu města. Letiště obsluhuje spojení s některými evropskými destinacemi, včetně přímých letů do Helsinek, za jehož hranicemi se nachází finská metropole.

Letenky do Tartu lze zakoupit přímo na webu letecké společnosti nebo prostřednictvím cestovní kanceláře. Cena letenky v závislosti na termínu cestování a času zakoupení, ale obvykle začíná od 2 000 Kč. Hledáním a porovnáváním cen, můžete dokonce najít nabídky za nízké ceny.

Takže vyzkoušejte něco nového a navštivte Tartu. Estonsko je krásné místo plné přátelských lidí a zážitků. S letenkou do Tartu se můžete těšit na prohlídku univerzity, návštěvu muzeí a galerií, nebo jen procházku krásnými ulicemi tohoto krásného města. Nezapomeňte si užít tamní kuchyni a získat tak nové chuťové zážitky. Ať už cestujete jako turista nebo podnikatel, Tartu je skvělým místem, které byste neměli přehlédnout.


Počasí Estonsko Tartu


Estonsko je malá země na pobřeží Baltského moře, která se pyšní svou pestrou kulturou a krásnou přírodou. Jedním z nejvýznamnějších měst v Estonsku je Tartu, které je také známé jako akademické město.

Počasí v Tartu se v průběhu roku mění a každé roční období má své specifické charakteristiky. V zimě je Tartu pokryto sněhem a teploty se pohybují pod nulou. Zimní měsíce jsou obvykle velmi chladné, s teplotami okolo -10 °C až -20 °C. Sníh zde zůstává dlouho a vytváří krásnou zimní krajinu. Díky chladnému počasí je také možné se v Tartu věnovat zimním sportům, jako je běh na lyžích nebo bruslení.

Na jaře se temperature začnou zvyšovat a příroda začíná ožívat. Tartu zažívá přechodné období, kdy se po dlouhé zimě opět objevuje slunce a teploty se pohybují od 5 °C do 15 °C. Toto období je ideální pro procházky v krásném okolí města a objevování již probouzející se přírody.

Letní měsíce jsou nejteplejší v Tartu a teploty se pohybují od 20 °C do 30 °C. Slunečné dny jsou ideální pro venkovní aktivity a prozkoumávání unikátních historických památek v Tartu. Právě v letním období se mnoho turistů sjíždí do Tartu kvůli světoznámému letnímu festivalu vědy, který patří k vrcholným událostem v akademickém městě.

Podzim v Tartu je období proměny barev, kdy stromy nabírají různé odstíny žluté, oranžové a červené. Teploty se postupně snižují a pohybují se mezi 5 °C a 15 °C. Podzimní atmosféra v Tartu je kouzelná a město se stává centrem kulturního dění, kdy jsou konány různé festivaly a kulturní akce.

Celkově vzato, Tartu nabízí rozmanité počasí po celý rok. Od chladných zimních dnů až po teplá letní období, v Tartu se vždy najde něco, co zaujme a osloví návštěvníky. Nezapomeňte tedy na vhodné oblečení a připravte se na poznávání tohoto fascinujícího estonského města.


Ubytování Estonsko Tartu


Estonsko je země plná krás a úžasných míst, mezi které bezesporu patří i hlavní město Tartu. Toto krásné a historicky bohaté místo přivítá každého návštěvníka svým kouzlem a nabízí mnoho způsobů, jak zde strávit příjemný čas. Pokud hledáte ubytování v Tartu, nejoblíbenějšími možnostmi jsou hotely, hostely a apartmány. Zde vám nabízíme přehled o těchto možnostech, abyste si mohli vybrat to, které vám nejlépe vyhovuje.

Hotely v Tartu

V Tartu najdete mnoho hotelů v různých cenových relacích. Pokud cestujete za obchodem nebo si chcete užít luxusního pobytu, můžete vyrazit do některého z nejlepších hotelů v městě, jako je např. Hotel Lydia, Antonius Hotel nebo Dorpat Hotel. Tyto hotely nabízejí všechny možné pohodlí, jako jsou wellbeing centra, fitness centra, nebo bezplatné Wi-Fi připojení. Pokud hledáte něco více ekonomického, můžete se rozhodnout pro hotely jako např. Barclay Hotel nebo Tartu Hotel. Tyto hotely nabízejí jednodušší, ale stále pohodlné pokoje a snídani také.

Hostely v Tartu

Hostely jsou ideální volbou pro cestovatele, kteří chtějí zůstat v Tartu levněji. Hostely nabízejí společné pokoje nebo soukromé pokoje za velmi přátelské ceny. Mezi nejznámější hostely v Tartu patří Hektor Design Hostel a Terviseks Hostel. V Hektor Hostelu se můžete ubytovat v krásně navržených pokojích, které nabízejí pohodlí jako bezplatné Wi-Fi a topení. Hektar Hostel má také kavárnu, která je otevřena po celý den. Terviseks Hostel se na druhé straně nachází v klidném prostředí a nabízí soukromé i sdílené pokoje. Hostel má také restauraci a wellness centrum.

Apartmány v Tartu

Pokud chcete mít více prostoru a soukromí, než nabízejí hostely nebo hotely, můžete si pronajmout apartmán. V Tartu najdete mnoho komfortních a stylových apartmánů. Mezi nejlepší patří City Inn Apartment nebo Central Apart Hotel. City Inn Apartment nabízí prostorné a plně vybavené apartmány v centru města. Pokoje mají samostatnou ložnici, obývací pokoj a plně vybavenou kuchyň. Central Apart Hotel nabízí také prostorné apartmány s klimatizací a bezplatným Wi-Fi připojením.

V Tartu máte tedy mnoho možností, když hledáte ubytování. Během svého pobytu se můžete těšit na krásné procházky ve starém městě Tartu a poznávání místních obyvatel. Buďte si jisti, že si najdete to nejlepší ubytování, které vám bude přinášet radost a pohodlí během vaší dovolené.


Dovolená Estonsko Tartu


Estonsko je krásná země s bohatou historií a kulturou, a pokud chcete strávit svou dovolenou aktivně, je Tartu nejlepší volbou. Tartu je druhé největší město Estonska a leží v centrální oblasti země. Můžete zde naleznout mnoho krásných budov, památek a zajímavých míst k návštěvě.

Jedním z nejvýznamnějších míst k návštěvě je staré město Tartu, kde se nachází mnoho historických budov, jako je Rathskeller a katedrála svatého Petra a Pavla. Pro milovníky vzdělání a vědy se doporučuje návštěva muzeí, jako je Tartu University Museum a Estonian National Museum.

Pokud máte rádi přírodu, můžete navštívit Tamme-Lauri oak, který je nejstarším dubem na Estonsku a stojí na vrcholu kopce v okolí města. Podobně si můžete zajít k návštěvě zhruba třicet minut jízdy od Tartu, kde se nachází Naturētuse přírodní park, kde můžete vidět mnoho vodopádů a krásnou přírodu.

V Tartu také najdete mnoho venkovních aktivit, jako například cyklistiku, pěší turistiku, vodní sporty a golf. Cyklistické stezky vedou ke krásným místům v okolí města a přibližují nejlepší kusy estonské krajiny.

Ale návštěva Tartu by nebyla úplná, pokud byste se nenaučili něco o místní kuchyni. Estonská kuchyně má vynikající kombinaci moderních prvků s tradičními estonskými recepty. Je dobré ochutnat pokrmy jako je Marineeritud angerjas - marinovaný losos, Põdrakarbonaad - jelení guláš, a Postipada - masová polévka. Můžete také dokonale zakončit svou návštěvu dekadentním malinovým koláčem, jehož velký význam pro estonskou kuchyni nemůže být podceňován.

V Tartu je dostatek ubytování, jako jsou hotely, pensiony a bezva Airbnb nabídky, takže snadno najdete to, co vám bude nejvíc vyhovovat. Nezapomeňte si také udělat nákupy v místních obchodech s řemeslnými výrobky, kde si můžete odnést některé z nejkrásnějších suvenýrů a připomenout si hezké chvíle strávené v Tartu.

Celkově lze říci, že Tartu je skvělým místem k návštěvě pro každého, kdo hledá kombinaci historie, kultury, krásné přírody a skvělých zážitků. Tak si určitě nechte Tartu uskutečnit jako vaši příští dovolenou!


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky