Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Etiopie Blue Nile Falls (Tis Issat)

Počasí Etiopie Blue Nile Falls (Tis Issat)


Etiopie, známá také jako "střecha Afriky", je země bohatá na různorodé přírodní fenomény a scenérie. A jedním z nejkrásnějších přírodních zázraků, který stojí za vidění, jsou vodopády Blue Nile (Tis Issat).

Blue Nile Falls se nachází na řece Blue Nile (Modrý Nil), která je přítokem Nilu - nejdelší řeky světa. Tento ohromující přírodní úkaz se nachází v severozápadní Etiopii, ve vzdálenosti přibližně 30 km jihozápadně od města Bahir Dar.

Vodopády mají celkovou výšku přibližně 45 metrů a ve své šířce dosahují až 400 metrů. Jejich síla a rozsah udělují tomuto místu pocit nadpozemské krásy a síly. Etiopské obyvatelstvo jim v arabštině říká "Tis Issat", což znamená "voda, která kouří".

Co se týče počasí v této oblasti, Etiopie je známá svými rozmanitými klimatickými podmínkami. Obecně platí, že v oblasti Blue Nile Falls panuje mírné subtropické klima. Léto zde trvá od června do září, což jsou měsíce, kdy můžete očekávat vyšší teploty a slunečné dny. Průměrné teploty se pohybují kolem 25 °C, ale během letních měsíců mohou dosahovat až 30 °C.

Na druhou stranu, zimní měsíce od listopadu do února jsou obvykle chladnější s teplotami kolem 15-20 °C. V těchto měsících může dojít i k několika dešťovým srážkám.

Právě srážky jsou důležitým faktorem pro Blue Nile Falls. V období dešťů, která trvají od června do září, se voda v řece Blue Nile zvýší a vodopády získají na síle. Tyto období jsou nejvhodnější pro návštěvu, protože v tomto období je vodopád majestátnější a nádhernější.

Během suchého období od října do května se vodní hladina v řece Blue Nile snižuje a vodopády mohou být poněkud méně monumentální. Nicméně, i v tomto období jsou stále působivé a stojí za to je vidět.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Blue Nile Falls, musí být dobře připraveni na jakoukoliv změnu počasí. Je dobré vzít si s sebou lehké oblečení, ale také oblečení na případné ochlazení či dešťové přeháňky.

V každém případě je návštěva Blue Nile Falls nezapomenutelným zážitkem. Tento impozantní přírodní úkaz je doslova symbolem Etiopie a svou krásou a sílou láká turisty z celého světa. Přírodní scenérie, spolu s místní kulturou a historií, tvoří fascinující kombinaci, kterou by si každý cestovatel neměl nechat ujít.


Ubytování Etiopie Blue Nile Falls (Tis Issat)


Etiopie je krásná země plná divoké přírody, kultur a historie. Pokud plánujete cestu do této země, určitě byste neměli vynechat návštěvu Blue Nile Falls (Tis Issat), jednoho z největších vodopádů v Etiopii a zcela jistě i atrakce, kterou byste neměli vynechat, pokud milujete pocit zážitku přírody.

Kolem vodopádů se nachází spousta turistického ruchu, takže ubytování není vůbec problémem. Pokud chcete zažít skutečnou atmosféru Etiopie, doporučuji vám zůstat v místních vesnicích, které se nacházejí poblíž vodopádů. Tyto vesnice nabízejí jednoduchá, ale čistá ubytování za rozumné ceny.

Místní hotely a bungalovy jsou dobře vybavené a nabízí vám vše, co byste mohli potřebovat pro uvolnění po celodenním výletě. Pokud hledáte více luxusu, k dispozici jsou i hotely vyšší kategorie. Většina hotelů se nachází v blízkosti Tis Issatu, takže se nemusíte bát, že budete muset cestovat příliš daleko.

V místech, kde se nachází vodopády, najdete i mnoho užitečných služeb pro turisty. Můžete si například pronajmout běžné kola nebo čluny, které vás dovedou k vodopádu, kde si můžete uprostřed gigantického množství vody užívat přírodního kouzla, jaké vás jen tak nenapadne.

Při planování cesty do Blue Nile Falls je dobré mít na paměti, že obyvatelé Etiopie jsou velmi pohostinní a opatrní. Navštívíte-li je, odmění vás tou nejlepší z možných zážitků, které vám tato země může nabídnout.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Blue Nile Falls (Tis Issat)


1. Jak se dostat k Blue Nile Falls (Tis Issat)?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat k Blue Nile Falls, je z města Bahir Dar, které se nachází asi 30 km od vodopádů. Existují organizované turistické výlety, ale také můžete najmout taxi či motorku.

2. Může se na vodopádech koupat?
Odpověď: Ano, koupání v blízkosti vodopádů není zakázáno. Pokud se rozhodnete koupat, je však důležité být opatrný, protože proud řeky může být silný a nebezpečný.

3. Jaký je vstupní poplatek na vodopády?
Odpověď: Vstupní poplatek na vodopády je 50 ETB (asi 55 Kč) na osobu.

4. Jak dlouho trvá prohlídka vodopádů?
Odpověď: Prohlídka vodopádů trvá obvykle asi dvě hodiny. Pokud si chcete užít krásnou přírodu, doporučujeme si na vodopádech vyhradit více času.

5. Kdy je nejlepší čas návštěvy Blue Nile Falls?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu vodopádů je v období od června do září, kdy je sezóna dešťů a vodopády mají největší průtok vody. V ostatních měsících může být průtok vody menší.


Dovolená Etiopie Blue Nile Falls (Tis Issat)


Etiopie je zemí mnoha kontrastů, rozmanitých kultur a úchvatné přírody. Jedním z nejvíce okouzlujících a návštěvou hodných míst je Blue Nile Falls, kde se Najíra pospíchá ze skály do tůní, vytvářející tak ohromující přírodní scenérii.

Blue Nile Falls, v místním jazyce známé jako Tis Issat, se nachází na řece Abay, asi 30 kilometrů jižně od města Bahir Dar. Jsou to největší vodopády v Etiopii a představují ohromující přírodní úkaz, který návštěvníci nesmí při své cestě po této africké zemi nepodceňovat.

Cesta z Bahir Dar na vodopády se otevírá nádhernými výhledy na jezero Tana, největší sladkovodní nádrž v Etiopii. Po příjezdu k vodopádům vás výhled na pádící vodu doslova ohromí. Nádherná krajina se rozlévá kolem vás, zatímco vodní proudy do tůní kanejí ze 45 metrů vysokého obrovského horského balkonu.

Okolí se pyšní zelenými kopcemi a křišťálově čistou řekou Abay. Tento ohromující krajinný útvar vytváří jedinečný a nezapomenutelný zážitek jak pro turisty, tak pro místní obyvatele.

Vodopády představují jedinečnou příležitost k objevení místních kultur a způsobu života. V okolních obcích se mnoho lidí živí rybolovem, zemědělstvím a turistickým průmyslem. Kromě toho je Etiopie domovem mnoha nádherných kultur a historických památek, které stojí za návštěvu.

Blue Nile Falls je úchvatným přírodním fenoménem, považovaným mnohými návštěvníky za zážitek života. Výhledy na řeku Abay a příběhy místních obyvatel pomáhají přinášet do popředí kouzlo tohoto místa.

Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblíbenou turistickou destinaci, nezapomeňte si s sebou přinést kvalitní boty a oblečení, které Vám umožní cestovat nejen po asfaltových cestách ale také po prašných trasech.

Mějte na paměti, že Blue Nile Falls představují jedno z nejlepších míst, jak si Etiopii užít a poznat více z tohoto úchvatného kulturního a přírodního světa.


Letenka Etiopie Blue Nile Falls (Tis Issat)


Etiopie je země plná krásné přírody a neuvěřitelných scenérií. Jednou z jejich největších pokladů jsou Blue Nile Falls, také známé jako Tis Abbai nebo Tis Issat. Tyto vodopády se nacházejí asi 30 kilometrů jižně od města Bahir Dar v regionu Amhara.

Vodopády jsou jedním z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí Etiopie. S výškou přes 45 metrů a šířkou přes 400 metrů jsou Blue Nile Falls nejen impozantní, ale také velmi nádherné na pohled. Voda z řeky Nil, která se zde tvoří, spadá do nádherného koryta, které je obklopeno divokou zelení a kvetoucími keři.

Vodopády jsou přístupné pouze po řece, a tak se k nim musí dostat lodí. Existuje několik lodních společností, které nabízejí přepravu v oblasti, a všechny mají stejný cíl - dostat turisty do míst, kde mohou obdivovat krásu Blue Nile Falls.

Jakmile dorazíte na místo, budete přeneseni na pevninu lodním člunem a poté budete moci vidět vodopády zblízka. Kromě toho, že můžete sledovat klesající vodu, budete se také moci projít okolím a dívat se na krajinu a faunu. Turisté, kteří chtějí vidět vše, co tato oblast nabízí, by také měli navštívit hráz, která se nachází v blízkosti vodopádů. Tento most poskytuje nádherný výhled s panoramatickým výhledem na celou oblast.

Kromě krásné přírody a scenérií se Blue Nile Falls také vyznačují svojí historií. V roce 1966 byl na řece Nil postaven hydroelektrický zdroj, který mnohokrát ovlivnil sílu vodopádů. V minulosti byly vodopády mnohem silnější a širší, ale dnes jsou poměrně menší. Přesto tyto vodopády stále patří mezi nejvýznamnější turistické atrakce Etiopie.

Když plánujete návštěvu Etiopie, nezapomeňte si připravit prohlídku Blue Nile Falls. Vodopády jsou neuvěřitelně krásné a nabízejí skvělou možnost vidět jeden z největších přírodních pokladů země.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky