Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


1. Jak se dostat do národního parku Shala-Abijata Lakes v Etiopii?
- Národní park Shala-Abijata Lakes se nachází asi 210 km jihovýchodně od Addis Abeby. Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je vzít si pronajaté vozidlo nebo využít organizovanou exkurzi.

2. Jaká je vstupní cena do národního parku Shala-Abijata Lakes?
- Vstupní cena do parku je 90 etiopských birrů pro zahraniční návštěvníky a 60 etiopských birrů pro místní obyvatele.

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu národního parku Shala-Abijata Lakes?
- Nejlepší doba pro návštěvu parku je v období od listopadu do února, kdy je počasí příjemné a je zde hojná migrace ptáků.

4. Jakou fauna a flora mohu v národním parku Shala-Abijata Lakes očekávat?
- Park je domovem mnoha druhů ptáků, jako jsou plameňáci, volavky, divoké husy a mnoho dalších. Na okolních plážích se také často vyskytuje zebra, gazela Thomsonova a různé druhy opic.

5. Nabízí národní park Shala-Abijata Lakes ubytovací možnosti?
- V parku neexistuje žádné oficiální ubytování, ale v okolí se nacházejí hotely a ubytovny, které můžete využít.

6. Jak dlouho trvá prohlídka celého parku?
- Prohlídka parku si zpravidla vyžaduje celý den, ale můžete si samozřejmě naplánovat i kratší výlety, v závislosti na vašich preferencích.

7. Existují nějaké výlety nebo aktivity, které mohu v národním parku Shala-Abijata Lakes podniknout?
- Můžete si pronajmout loď a projet se po jezerech, sledovat ptáky, vychutnat si piknik na pláži nebo prozkoumat okolní sopky.

8. Jaká jsou pravidla ohledně ochrany přírody v národním parku Shala-Abijata Lakes?
- Je důležité respektovat a dodržovat veškerá pravidla ochrany přírody, včetně neukládání odpadků, nepoškozování rostlin a zvířat a dodržování vyznačených cest.

9. Je v národním parku Shala-Abijata Lakes povoleno tábořit?
- Táboření v parku není povoleno, ale existují vyhrazené tábořiště v okolí, která můžete využít.

10. Existují nějaké restaurace nebo stravovací možnosti v národním parku Shala-Abijata Lakes?
- V parku nejsou žádné restaurace, ale v okolí se nacházejí různé restaurace a obchody, kde si můžete koupit jídlo a pití.


Ubytování Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Etiopie je známá svou bohatou přírodní krásou a unikátními ekosystémy. Jedním z nejvýznamnějších přírodních parků v zemi je Shala-Abijata Lakes National Park, který se nachází v centrální části Etiopie. Tento park je domovem mnoha druhů vzácné fauny a flóry a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek z přírody.

Shala-Abijata Lakes National Park se skládá ze dvou slaných jezer - jezera Shala a jezera Abijata. Jezero Shala je nejhlubším jezerem v Etiopii a poskytuje útočiště mnoha vodním ptákům. Je známé také pro svou bohatou populaci mnoha druhů ryb. Jezero Abijata je mělké jezero, které je významným místem pro vodní ptáky, včetně plameňáků, pelikánů a kormoránů.

Oba tyto parky jsou zapsány na seznamu Ramsarských míst, což znamená, že jsou mezinárodně uznávanými místy významnými pro ptáky a další vodní oblasti. Toto ocenění potvrzuje důležitost těchto jezer jako biologicky bohatých prostředí.

Pro turisty, kteří navštíví park, je k dispozici ubytování ve formě kempů a chat. Tyto ubytovací zařízení jsou postaveny tak, aby splňovaly potřeby a očekávání návštěvníků. Kempy a chaty nabízejí jednoduché, ale pohodlné ubytování se základními zařízeními. Návštěvníci mohou strávit noc v pokoji se sprchou a toaletou, a vydávat se do divočiny připraveni na dobrodružství.

V prostoru parku je také možné vykonávat různé aktivity, jako je pozorování ptáků, turistika, pěší turistika a jízda na koni. Mnoho turistů přijíždí do Shala-Abijata Lakes National Park především kvůli pozorování mnoha druhů ptáků. Tento park je domovem více než 400 druhů ptáků, z nichž některé jsou vzácné a ohrožené. Pelikáni, plameňáci, kormoráni a mnoho dalších vodních ptáků láká amatérské i profesionální ornitology z celého světa.

Pro turisty, kteří se zajímají o další přírodní krásy, existuje možnost navštívit i okolní oblasti v Etiopii. Například lze navštívit Národní park Awash, který leží asi 200 kilometrů od parku Shala-Abijata. Awash National Park je domovem mnoha zvířat, včetně gazel, lidoopů a slonů.

V závěru lze říci, že Shala-Abijata Lakes National Park je jedním z nejkrásnějších a nejvýznamnějších přírodních parků v Etiopii. Nabízí turistům jedinečnou příležitost pozorovat vzácnou faunu a flóru v jedinečném prostředí slaných jezer. S nabídkou ubytování ve formě kempů a chat, návštěvníci mohou prožít nezapomenutelné zážitky z turistiky a pozorování ptáků.


Počasí Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Etiopie je země, která se nachází na východě Afriky. Má rozmanité podnebí, které vychází z geografických charakteristik oblasti. Park Shala-Abijata Lakes National Park se nachází v jižní části Etiopie a je domovem pro mnoho zvířat, jako jsou žirafy, sloni, hroši, lvové, nosorožci a mnoho dalších. Pro tuto oblast je charakteristické horké a suché podnebí.

V parku se vyskytuje jezero Abijata, které má slanou vodu a je průzračné. Toto jezero je důležitým domovem pro mnoho druhů ptáků, jako jsou plameňáci, pelikáni, kormoráni, orel skalní a mnoho dalších druhů. Je to důležitá migratorní cesta pro tyto ptáky, kteří zde přilétají hledat potravu a rozmnožovat se.

Shala-Abijata je také domovem pro jezero Shala, které je proslulé svou hloubkou a zelenou barvou. Je to nejhlubší jezero v Etiopii a má hloubku 250 metrů. Je to jedno z nejméně slaných jezer v parku a je důležité pro místní rybářskou komunitu.

Podnebí v Shala-Abijata Lakes National Park je obecně extrémně horké a suché. Teploty se pohybují od 30 do 35 stupňů Celsia během dne a 15 až 20 stupňů Celsia v noci. Srážky jsou velmi omezené a jsou omezeny na krátkou období dešťů od března do dubna a od října do prosince.

Vzhledem k tomu, že je park v hornaté oblasti a vysoko nad mořem, mohou být noci chladné a studené. Je třeba se tedy dobře připravit na různé teplotní podmínky, zejména pokud se jedná o přespání v parku.

Celkově lze tedy říci, že podnebí v Shala-Abijata Lakes National Park je charakterizováno horkým a suchým klimatem s omezenými srážkami. Pokud se však rozhodnete navštívit park během deštivého období, může být zážitek ještě exotičtější a nezapomenutelný. Nedostižné krásy přírody a zvířetníka zde totiž budou stále stejně nádherné.


Letenka Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Etiopie je země plná přírodních krás a fascinujících zážitků, které stojí za to objevovat. Mezi ty nejhezčí zážitky, které Etiopie nabízí, patří návštěva národního parku Shala-Abijata Lakes National Park, který se nachází na jihu země. Pokud plánujete navštívit Etiopii a máte rádi přírodu, určitě byste si neměli nechat ujít tuto krásnou oblast.

Abijata-Shalla National Park byl založen v roce 1970 a je domovem mnoha druhů ptáků, savců a savců, a je tak ideálním místem pro milovníky přírody, kteří chtějí strávit chvíli v klidu a tichu, obklopeni úžasnou biodiverzitou.

Jezera Shala-Abijata jsou hlavním lákadlem parku - jsou to slaná jezera, která se nacházejí v depresi, resp. na velkém slaném jezeře, od kterého se řada ležících tůní liší obsahem soli i hloubkou. S ohledem na základní nerovnováhu mezi vodou oceánu a podnebím, evaporační převaha vedla k tomu, že obsah plynu, vody, minerálních látek atd. se v tůních přeměnil na bohatý organismový svět. Místní rybí populace poskytuje důležitou potravu pro místní krokodýly, astory a divoká zvířata.

Návštěvníci parku mají možnost podívat se na velké počty ptáků, které přicházejí k jezerům hledat potravu. Kromě toho si mohou také prohlédnout krásnou rostlinnou krajinu, kterou tvoří tisíce druhů suchých rostlin. Park je také domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou paviáni, gazely, antilopy a medvědice bradavičnatá, kteří se zde volně pohybují.

Pokud byste si chtěli prohlédnout národní park Shala-Abijata, můžete si zakoupit letenky na letišti v Addis Abeba, což je hlavní město Etiopie. Po příletu do Addis Abeba je nejlepší si zamluvit pronájem auta nebo si objednat místního průvodce, který vám pomůže odjet do parku.

Návštěva parku Shala-Abijata je nezapomenutelným zážitkem, který by si neměl nechat ujít žádný milovník přírody. Můžete si zde užít krásné pěší túry, sledovat místní fauna a flora a prožít nezapomenutelné chvíle v krásné přírodě. Navštivte národní park Shala-Abijata a objevte krásy Etiopie!


Dovolená Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Etiopie je fascinující zemí plnou bohaté historie, nádherné krajiny a unikátních přírodních parků. Jedním z těchto parků je národní park Shala-Abijata Lakes.

Národní park Shala-Abijata Lakes se nachází ve střední Etiopii a rozprostírá se na území přibližně 887 km2. Park je pojmenován po dvou slaných jezerech, jezeru Shala a jezeru Abijata, která jsou jeho hlavními atrakcemi.

Jezero Shala je jedním z nejhlubších jezer v Etiopii. Je tvořeno sopečnou činností a jeho voda je vysoká v minerálech. Jezero poskytuje útočiště pro mnoho druhů ptáků, včetně pelikánů, čápů a volavek. Pro milovníky ptactva je tedy návštěva jezera Shala nezapomenutelným zážitkem.

Na druhé straně jezera se nachází jezero Abijata. Je to slané jezero, které je zdrojem soli pro místní obyvatele. Voda jezera je bohatá na fytoplankton, což je krmení mnoha druhů ptáků, včetně růžových plameňáků. V průběhu roku se sem sjíždějí tisíce ptáků, což z něj činí důležité místo pro ornitology a přírodovědce.

Oba tyto parky jsou součástí Národního parku Shala-Abijata Lakes, který byl vyhlášen v roce 1970 s cílem ochránit tuto unikátní ekosystém. Park je domovem také pro různé druhy savců, jako jsou antilopy, divoké kozy a hyeny.

Pro návštěvníky parku je možné organizovat výlety po jezerech, které poskytují skvělé příležitosti k pozorování ptáků a prozkoumání krásného okolního prostředí. Existují i možnosti kempování a projížďky na koni.

Národní park Shala-Abijata Lakes je jedinečným místem, které se stalo zázemím pro mnoho vzácných a ohrožených druhů živočichů. Je to ideální destinace pro ty, kteří chtějí objevovat přírodu a poznávat nové druhy ptáků i savců.

Etiopie je často spojována s historickými památkami, jako je Axum, Lalibela nebo Gondar, ale národní park Shala-Abijata Lakes je důkazem toho, že Etiopie nabízí i úchvatné přírodní krásy, které stojí za to objevovat.

Pokud plánujete dovolenou v Etiopii, nezapomeňte zařadit návštěvu národního parku Shala-Abijata Lakes do vašeho itineráře. Budete ohromeni krásami přírody, fascinujícím životem ptáků a jedinečnou atmosférou tohoto místa.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky