Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Filipíny Batanes Islands

Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Batanes Islands


1. Jak se dostat na Batanes Islands?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Batanes Islands, je letecky. Existují přímé lety z Manily do letiště Basco na Islandu Batan. Let trvá přibližně jednu hodinu a jsou prováděny malými leteckými společnostmi, jako je SkyJet nebo PAL Express.

2. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Batanes Islands?

Nejlepší časy na návštěvu Batanes Islands jsou během suchého období, které trvá od listopadu do května. Během tohoto období je počasí stabilnější a srážky jsou minimální. Doporučuje se vyhnout dešťovému období, které trvá od června do října, protože během této doby může být deštivé a větrné.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v Batanes Islands?

Jednou z hlavních atrakcí na Batanes Islands je North Batan Tour, která zahrnuje návštěvu populárních míst, jako je Basco Lighthouse, Mt. Carmel Chapel, Valugan Boulder Beach a Fundacion Pacita Nature Lodge. Další oblíbenou aktivitou je výlet do Jižního Batanu, který zahrnuje návštěvu Kamangeg, Imnajbu a other. Kromě toho můžete také prozkoumat Sabtang Island, který je známý svými tradičními kamennými domy a Maledivami zvanými South Batan.

4. Jaké jsou možnosti ubytování na Batanes Islands?

Batanes Islands nabízí různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a malých rodinných penzionů. Většina ubytovacích zařízení se nachází v Basco, hlavním městě Batanes Islands. Některé populární možnosti zahrnují Fundacion Pacita Nature Lodge, Batanes Resort a Shanedel's Inn & Café.

5. Jaké jídla stojí za pokus na Batanes Islands?

Mezi pokrmy, které stojí za pokus během návštěvy Batanes Islands, patří Uved Chicken, poblázněný kuřecí receptm, a Mahi-mahi Longganisa, místní druh párku. Dalšími oblíbenými jídly jsou Uved Beefsteak, Paksiw na Uved, Uved Adobo, Vunes Ivatan, tradicionální jídlo z čerstvého vlašského ořechu, a Turmeric Rice, která je podávána s vaječným plátkem a toasty.

6. Jaká je místní měna a jaké jsou nejbližší bankomaty?

Místní měnou na Batanes Islands je filipínské peso (PHP). Bankomaty jsou k dispozici v Basco a dalších větších městech na ostrovech. Doporučuje se mít dostatek hotovosti nebo kartu, protože bankomaty mohou být omezené nebo nefunkční.

7. Existují omezení a přístupová omezení na Batanes Islands?

Batanes Islands je chráněná krajinná oblast a existují určitá omezení a přístupová omezení pro turisty. Je důležité dodržovat pokyny a pokyny místních úřadů a respektovat přírodní rezervace a kulturní místa. Některé oblasti mohou být uzavřeny pro veřejnost nebo vyžadují povolení před vstupem. Je také žádoucí respektovat místní kulturu a tradice.


Letenka Filipíny Batanes Islands


Filipíny jsou krásnou zemí s neuvěřitelnými přírodními krásami a kulturou bohatou na tradice. Mezi turisty se stávají stále populárnějšími Batanes Islands, což jsou odlehlé malé ostrovy na severu Filipín. Tyto ostrovy se vyznačují krásnou přírodou, čistými plážemi a záhadnými kamennými strukturami.

Letenky na Batanes Islands jsou poměrně drahé, protože se jedná o malé a odlehlé ostrovy. Pokud však máte nějakou finanční flexibilitu a toužíte po unikátních zážitcích, pak stojí za to si do této oblasti zavítat.

Dobrou zprávou pro všechny, kteří uvažují o cestě na Batanes Islands, je to, že se zde turismus teprve rozvíjí. To znamená, že jak ochrana přírody, tak i infrastruktura ještě není zcela připravena na příliv turistů. Nicméně, právě tato skutečnost zajišťuje, že Batanes ještě zůstávají autentické a nezničené masovou turistikou.

Pokud se rozhodnete pro cestu na Batanes Islands, musíte počítat s tím, že se budete potýkat s omezenými možnostmi dopravy. Většina ostrovů jsou přístupné pouze vrtulníkem nebo sedanem, což z nich dělá velmi atraktivní a zároveň náročnou destinaci. Nicméně, když dorazíte na ostrovy, uvidíte, že to stojí za to.

Batanes Islands jsou přírodním rájem, který nabízí návštěvníkům malebná města, jezera, vyhaslé sopky, pláže a mnoho dalšího. Místní kultura a tradice také nenechají nikoho na pochybách, že se nachází v neobyčejném místě. Pokud rádi cestujete mimo masy a toužíte po nových zážitcích, pak určitě stojí za to uvažovat o cestě na Batanes Islands.


Ubytování Filipíny Batanes Islands


Batanes Islands je skupina poklidných filipínských ostrovů, které jsou známé svou překrásnou přírodou a unikátní kulturou. Ležící na severovýchodě Filipín, Batanes se těší stále větší oblibě jako turistická destinace, a proto je důležité mít informace o ubytovacích možnostech dostupných na tomto ostrově.

I když Batanes není přeplněná turisty jako jiné populární pláže na Filipínách, nabízí řadu ubytovacích možností, které vyhovují různým potřebám cestovatelů. Nejčastěji zvolenou volbou jsou malé rodinné penziony, které se rozprostírají přímo na pobřeží a nabízí úchvatný výhled na moře. Tyto penziony jsou obvykle jednoduché ale útulné, se základními vybaveními jako je vlastní koupelna a klimatizace. Mohou mít i terasu nebo dvorek, kde si hosté mohou užívat klidného prostředí a malebné přírody Batanes.

Pro ty, kteří preferují více komfortu a luxusu, jsou k dispozici také moderní hotely a resorty. Tyto ubytovací zařízení nabízejí vyšší standardy s větším množstvím vybavení, jako jsou bazény, restaurace, wellness centra a další. Cestovatelé mohou vybírat z různých pokojových typů, včetně apartmánů nebo bungalovů.

Další zajímavou možností ubytování v Batanes jsou tzv. homestay programy. Tyto programy umožňují návštěvníkům zůstat v domácnosti místních rodin a podílet se na jejich každodenním životě. Homestay programy jsou skvělým způsobem, jak poznat místní kulturu a tradice a získat autentický zážitek z Batanes.

Je třeba si uvědomit, že kvůli své odlehlosti a rozsáhlosti ostrova, nabídka ubytování na Batanes může být omezená. Je proto důležité rezervovat své ubytování předem, zejména během turisticky vyhledávaných období. Nejlepší je vyhledávat informace a rezervovat skrz online cestovní portály nebo se poradit s místními cestovními agenturami.

Batanes Islands je jedinečným a překrásným kouskem Filipín. Jeho základními přírodními krásami jsou skalnaté pobřeží, zelené kopcovité scenérie a krásné pláže. K vyššímu komfortu a zážitku z cestování na těchto ostrovech, nabízí Batanes různá ubytování, která vyhovují různým preferencím a rozpočtům cestovatelů. Ať už si vyberete penzion, hotel nebo homestay program, zůstanete ohromeni krásou Batanes Islands.


Počasí Filipíny Batanes Islands


Batanes Islands jsou překrásným tropickým rájem nacházejícím se na severu Filipín. Toto souostroví se skládá ze třinácti ostrovů, z nichž pouze tři jsou osídleny. Tato odlehlá destinace se může pochlubit neuvěřitelně krásným a exotickým počasím, které ji předurčuje k turistickému ruchu.

Počasí na Batanes Islands je značně ovlivněno svým geografickým umístěním, protože ostrovy se nacházejí v oblasti, kde se střetávají teplé vody Pacifiku a studené vody Jihočínského moře. Přestože je počasí celoročně příjemné, Batanes se vyznačuje rozdílnými obdobími z hlediska srážek, teploty a síly větru.

V měsících červnu až září je na ostrovech období monzunových dešťů, kdy se srážky zvyšují. Během této doby se můžete setkat s častými bouřkami a silnými větry. Během deštivých období je také možné, že tropy postihnou silné cyklony, které mohou mít velký dopad na ostrovy. Je proto důležité sledovat aktuální předpovědi počasí před cestou na Batanes Islands.

Na druhou stranu, přelom letního a zimního období, tedy od listopadu do února, je na Batanes Islands suché počasí. Teploty se pohybují kolem 19-25 °C, což je ideální mírné klima pro turisty. Většina dnů je slunečných s minimálním množstvím srážek, což je skvělé pro prozkoumání okolních pláží, skalních útesů a malebných vesnic.

Jaro, což je období od března do května na Filipínách, přináší opět menší změny v počasí na Batanes Islands. Teploty stoupají a srážky jsou nižší než během monzunových dešťů. Toto období je také charakteristické nádhernou kvetoucí přírodou, což z Batanes činí ještě působivější místo pro návštěvu.

Batanes Islands jsou zkrátka destinací, která je příjemná k návštěvě po celý rok. Krásné a exotické počasí, úchvatné scenérie a přátelští místní obyvatelé jsou jen některé z důvodů, proč se sem turisté rádi vrací. Ať už se rozhodnete navštívit během suchých období, kdy můžete objevovat nedotčenou přírodu, nebo během deštivých období, kdy můžete prosedět pod přístřeškem a obdivovat dramatické atmosférické podmínky, Batanes Islands vám nabídnou nezapomenutelný zážitek.


Dovolená Filipíny Batanes Islands


Pokud hledáte nevšední a krásné místo k návštěvě na své dovolené, měli byste určitě zvážit návštěvu Batanes Islands na Filipínách. Tyto nedostupné a těžko přístupné ostrovy leží na severu Filipín a nabízejí nádherné přírodní scenérie a kulturu, která je odlišná od zbytku Filipín.

Batanes je složen ze třinácti ostrovů, z nichž pouze tři jsou obydlené. Ostrovy jsou úrodné a plné vegetace, ale také mají v sobě část z doby kamenné. Místní obyvatelé žijí spíše tradičním způsobem života. Proto je toto místo velmi zajímavé pro turisty, kteří chtějí poznat odlišnou kulturu a život v netradičních podmínkách.

Batanes nabízí nádherná místa ke koukání, jako jsou např. útesy a zátoky. Můžete si také vychutnat krásné pláže, kulturní památky a antické vesnice na stejnojmenných ostrovech. Tyto ostrovy přinášejí nezapomenutelné zážitky, dobrou atmosféru a klid. Toto místo je naprosto ideální, pokud si chcete užít odpočinku od ruchu velkoměst.

Zde najdete spoustu k belí, jako např. starobylý kostel, tržiště a malé muzeum. Kromě toho, můžete sledovat a učit se o životním stylu místních obyvatel. Místní kultura je velmi unikátní, protože se liší od jiných částí Filipín.

Zatímco budete na této malebné destinaci, můžete si také vyzkoušet místní jídlo. Kuchyně zde má svou zvláštnost, protože je silně ovlivněna klimatickými podmínkami Batanes. Jídla zde jsou připravována ze zvláštních druhů ryb a zeleniny, které rostou jen v této oblasti. Místní potraviny jsou také velmi zdravé, což je další důvod, proč byste si měli dát pozor na to, co jíte.

Kromě toho, Batanes nabízí nádherné pláže a jedinečné mořské výhledy. Můžete si pronajmout loď a plavit se kolem ostrovů, což je zážitek, který si budete pamatovat život. Můžete se těšit na vzrušující aktivitu, jako je potápění a surfování, kdy si užijete skvělou adrenalinovou zábavu.

Vzhledem k tomu, že se Batanes Islands nacházejí v této odlehlé části Filipín, cesta sem může být poněkud těžší. Musíte se připravit na delší let nebo dlouhé cesty lodí. Pokud však máte rádi dobrodružství a chcete se těšit z dovolené mimo západní konvenční turistiku, Batanes Islands bude pro vás tou ideální volbou.

Vzhledem k unikátnosti Batanes Islands a velmi příjemnému prostředí, které tato destinace poskytuje, není pochyb o tom, že by měla být na vašem itineráři, pokud navštívíte Filipíny. Toto místo vám poskytne vzpomínky, které si budete pamatovat celý život!


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky