Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Filipíny Malapascua Island

Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Malapascua Island


1. Jak se dostat na Malapascua Island?
Odpověď: Nejrychlejší způsob je vzít přímo letadlo z Manily nebo Cebu City do Cebu Airport, a poté se přepravit trajektem nebo speedboatem na Malapascua Island.

2. Kde se ubytovat na Malapascua Island?
Odpověď: Na Malapascua Island najdete řadu různých možností ubytování, včetně plážových resortů, rodinných penzionů a levných hostelů.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Malapascua Island?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu je od listopadu do května, kdy je počasí suché a slunečné. Během letních měsíců jsou možné občasné deště a bouřky.

4. Co je nejznámější na Malapascua Island?
Odpověď: Malapascua Island je známá svými krásnými plážemi, včetně Bounty Beach a Logon Beach. Je také domovem pro školy rejnoků, kteří jsou atrakcí pro potápěče.

5. Co dělat na Malapascua Island?
Odpověď: Turisté mohou tady relaxovat na pláži, potápět se a pozorovat korálové útesy, provádět šnorchlování, vyzkoušet si surf, vydat se na výlety lodí až k nedalekým ostrovům a objevovat zdejší přírodu.

6. Jaké jsou nejlepší potápěčské místa na Malapascua Island?
Odpověď: Nejlepšími potápěčskými místy na Malapascua Island jsou Monad Shoal, Gato Island a Kimud Shoal, kde můžete vidět rejnoky, žraloky a další mořskou faunu.

7. Jsou na Malapascua Island možnosti stravování?
Odpověď: Ano, na Malapascua Island najdete mnoho restaurací a stánků, které nabízejí lokální kuchyni i mezinárodní speciality.

8. Jaké aktivity jsou vhodné pro děti na Malapascua Island?
Odpověď: Děti mohou na Malapascua Island relaxovat na pláži, šnorchlovat, plavat, objevovat zdejší přírodu a využít různé vodní sporty, jako je surfování a kajakování.

9. Jaká je místní měna na Malapascua Island?
Odpověď: Místní měna na Filipínách je filipínské peso (PHP). Mnoho obchodů a rezortů přijímá také americké dolary.

10. Je na Malapascua Island možnost výběru hotovosti z bankomatu?
Odpověď: Ano, v centru Malapascua Island jsou k dispozici některé bankomaty, které přijímají mezinárodní karty. Nicméně, doporučuje se mít dostatek hotovosti při příjezdu na ostrov.


Letenka Filipíny Malapascua Island


Pokud hledáte dokonalý ostrůvek, který vás okouzlí svou krásou a nabídne mnoho aktivit, Malapascua Island na Filipínách je tím pravým místem pro vás.

Malapascua Island se nachází v severovýchodní části Cebu Islandu na Filipínách a je malým rájem pro milovníky plážového života, potápění a surfování. Tato malá a nádherná ostrovní destinace se stává stále více oblíbenou pro turisty a plážové nadšence z celého světa.

Pokud se snažíte najít letenky na Filipíny, Malapascua Island by měl být vaší prioritou. Z Cebu City je snadné dosáhnout Malapascua Island, protože není daleko a dostupná je přímá linka z letiště Mactan Cebu International Airport. Doba cesty trvá pouze dvě hodiny, což z Malapascua Island dělá ideální výlet na jeden den nebo sedm dní na dugém pobytu.

Malapascua Island je známý pro své skvělé potápěčské místa. Zde se nachází slavná lokalita Monad Shoal, kde můžete vidět malátnou rybu thresher shark. Pro milovníky plážového života je Bounty Beach nejpopulárnější pláž v Malapascua Islandu. Tato pláž nabízí ideální podmínky pro koupání, windsurfing a surfování.

Malapascua Island má také mnoho nabídek pro milovníky přírody a pro turisty, kteří chtějí poznávat místní kulturu. Můžete si pronajmout kajak a prozkoumat mělké vody okolo ostrova, nebo prozkoumat okolí místních vesnic. Na ostrově také najdete chrám San Pedro Calungsod, kde se konají mše a festivaly.

Pokud hledáte dokonalý ostrůvek pro svou dovolenou v přírodě, Malapascua Island by měl být na vašem seznamu. Malapascua Island nabízí vše, co si můžete přát jako turista - krásnou pláž, potápění, surfování a mnohem více. S různými možnostmi ubytování, jako jsou bungalovy, hotely, apartmány nebo ubytování na pláži, jsou náklady na váš pobyt velmi přístupné.

Nenechte si ujít tuto neuvěřitelnou ostrovní destinaci na Filipínách. Zajistěte si letenky na Filipíny hned dnes a zažijte krásu Malapascua Islandu a jeho kulturu jako místní obyvatelé!


Počasí Filipíny Malapascua Island


Malapascua Island, někdy nazývaný "ostrov štěstí", je malý rajský ostrov nacházející se na severu Filipín. Tento ostrov, který se táhne jen na šířku 2,5 km a na délku 1 km, je domovem překrásných bílých pláží, průzračně modrého moře a ohromujícího podmořského světa. Ale jak se zde vlastně vyvíjí počasí?

Filipíny obecně mají tropické monzunové podnebí s dvěma hlavními ročními obdobími - suchým a deštivým. Malapascua Island leží v oblasti, kterou ovlivňují tzv. severovýchodní pasáty, silné větry, které přinášejí déšť a bouře.

Deštivé období na Malapascua Island trvá obvykle od července do prosince. Během tohoto období se mohou vyskytnout občasné silné bouře a déšť trvající několik hodin nebo dokonce celé dny. Místní obyvatelé a turisté musí připravit na možné změny v počasí a reagovat na varování před extrémními povětrnostními jevy.

Na druhou stranu, suché období na Malapascua Island přichází od ledna do června. Během těchto měsíců je nádherné počasí s minimálním srážkovým úhrnem a slunečnými dny. To je také ideální čas pro potápění, protože moře je klidné a podmínky jsou skvělé pro pozorování úžasné podmořské fauny a flóry.

Teploty na Malapascua Island jsou v průměru kolem 25-32 stupňů Celsia po celý rok, což je typické pro tropickou oblast. Vysoká vlhkost vzduchu je také běžná a turisté se často doporučují pít hodně vody, aby se hydratovali.

Kromě monzunů a tropického klimatu mohou Malapascua Island a ostatní Filipíny také zažít příchod tropických cyklón a hurikánů. V takových případech je nezbytné dbát na bezpečnost a reagovat na pokyny místních úřadů.

Navštěvuje-li někdo Malapascua Island, je důležité sledovat počasí v daném období, aby se plně vychutnal vše, co tento ostrov nabízí. Bez ohledu na to, zda je to období dešťů nebo sucha, Malapascua Island bude vždy oslnivým a kouzelným místem, které stojí za návštěvu.


Dovolená Filipíny Malapascua Island


Malapascua Island: Rajská destinace na Filipínách

Filipíny jsou známé svými krásnými plážemi, úchvatnou přírodou a přátelskými obyvateli. Jedno z nejkrásnějších míst, které by měl každý návštěvník Filipín navštívit, je Malapascua Island. Tato malá ostrovní destinace se nachází na severu Cebu a je domovem některých nejkrásnějších pláží a podvodních scenérií na Filipínách.

Malapascua Island je především známá svou úchvatnou divokou faunou a flórou. Nejznámější je její podvodní život, a to zejména přítomnost malých růžových žraloků, kteří se zde rozmnožují. Tato jedinečná příležitost vidět a plavat s nimi přitahuje do Malapascua Island potápěče z celého světa. Kromě žraloků můžete také potkat řadu dalších druhů tropických ryb, korálů a želv v okolí ostrova.

Malapascua Island je také známá pro svou nádhernou pláž Bounty Beach, která se často řadí mezi nejkrásnější pláže na Filipínách. Bílý písek, tyrkysové moře a pokojné prostředí nabízí návštěvníkům dokonalý únik od ruchu města a napětí každodenního života. Pláž je oblíbeným místem pro opalování, relaxaci a potápění se do průzračných vod.

Další oblastí, kterou stojí za to navštívit na Malapascua Island, je oceán, ve kterém je potopený vrak lodi Monad Shoal. Tato lokalita je známá možností potápění do blízkosti reef sharků a také pro velký výskyt raje plameňáka. Tohoto úchvatného tvora můžete vidět pouze na několika málo místech na světě, a Malapascua Island je jedním z nich.

Kromě potápění a relaxace na pláži můžete na Malapascua Island také podniknout pěší túru po ostrově až k majáku. Tato procházka je venkovským zážitkem, který vám umožní obdivovat krásnou krajinu, jakou jsou kopců a pláží. Na vrcholu kopce můžete obdivovat úchvatný výhled na okolní ostrovy a moře.

Pokud se rozhodnete navštívit Malapascua Island, měli byste zvážit návštěvu v období mezi listopadem a březnem, kdy jsou nejlepší podmínky pro potápění a pozorování podvodních tvorů.

Celkově lze říci, že Malapascua Island je opravdu rájem na zemi. Kombinace krásných pláží, podmořského světa a půvabného venkovského prostředí nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Pokud hledáte dovolenou plnou odpočinku, dobrodružství a krásy, pak by Malapascua Island neměla být na vašem seznamu cestovních destinací chybět.


Ubytování Filipíny Malapascua Island


Filipíny jsou známé jako jedna z nejkrásnějších turistických destinací světa a Malapascua Island je jedním z jejich skrytých pokladů. Tato malá ostrovní enkláva se nachází na severu země a nabízí návštěvníkům neuvěřitelně krásné pláže, průzračné moře a úžasné podmořské krajiny.

Malapascua Island je známá svou jedinečnou biodiverzitou a jako domov pro vzácné mořské tvory, včetně mantových rejnoků a žraloků tresčích. Tato ostrovní destinace se stala světově proslulou díky svým potápěčským lokalitám, jako je například Monad Shoal, kde je možné pozorovat úžasnou noční výměnu rybích parazitů.

Pro turisty, kteří hledají ubytování na Malapascua Island, je hostingový průmysl dobře rozvinut a nabízí širokou škálu možností. Od jednoduchých plážových chat až po luxusní hotely poskytující veškeré pohodlí, zde si každý najde to pravé. Většina ubytování se nachází poblíž pláže, což umožňuje rychlý přístup k moři a nezapomenutelnému výhledu.

Pokud jde o jídlo, Malapascua Island nabízí pestrou paletu chutí a exotických pokrmů. Místní kuchyně je ovlivněna jak filipínskou, tak západní kuchyní a každý turista si může vybrat podle svého gusta. Čerstvé mořské plody jsou v této oblasti samozřejmostí a návštěvníci by si neměli nechat ujít ochutnat některé z místních specialit, jako je "kinilaw" - filipínský pokrm ze syrové ryby marinované v octu a citrusových plodech.

Malapascua Island není jen rájem pro potápěčské nadšence, ale také pro ty, kteří si rádi užívají krásné pobřeží a pláže. Bílý písek a tyrkysově modré moře vytváří idylickou scenérii pro relaxaci a odpočinek. Návštěvníci si mohou zapůjčit šnorchlovací vybavení a prozkoumat podvodní svět přímo z pobřeží, nebo se vydat na šnorchlovací výlet lodí k jiným blízkým ostrovům.

Pokud je vaším snem utéci od každodenního shonu a relaxovat v jednom z nejkrásnějších míst na Filipínách, Malapascua Island je tou správnou volbou. Nenajdete zde luxusní letoviska plné turistů, ale autentické a příjemné prostředí, které vám umožní zažít skutečný život na Filipínách. Objevte krásy tohoto ostrova a připomínky zdejších obyvatel, kteří jsou považováni za nejvstřícnější lidi na světě.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky