Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)

Letenka Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Pokud hledáte ideální destinaci pro svou dovolenou, Filipíny jsou skvělou volbou. Země nabízí úchvatnou přírodu, úžasné pláže a mnoho dalších zajímavých míst k návštěvě. Mezi nejpopulárnější oblasti Filipín patří Palawan, který se skládá z mnoha ostrovů, včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa. Pokud se rozhodnete navštívit Palawan, letenky jsou pro vás klíčovým prvkem.

Letenky na Filipíny jsou k dispozici z mnoha mezinárodních letišť po celém světě, včetně Londýna, Paříže, New Yorku, Los Angeles a Hongkongu. Náklady na letenky se mohou lišit v závislosti na místě, odkud cestujete, a na dobu vaší cesty. Obvykle však mohou být letenky na Palawan vysoké, takže se doporučuje hledat nabídky včas a srovnávat ceny.

Jakmile máte zajištěnou letenku na Palawan, je čas zaměřit se na samotnou cestu. El Nido, Coron a Puerto Princesa jsou oblíbená města, která je třeba navštívit.

El Nido se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Palawan a je obklopeno masivními vápencovými útvary a bílými písečnými plážemi. Turisté jezdí do El Nido, aby se potápěli a šnorchlovali v nekonečné řadě ostrovních částí, například v skrytých lagunách a podmořských jeskyní. Národní park Bacuit Bay zahrnuje 45 ostrovů a skalnatých ostrovů, které vytvářejí jedinečné a nádherné scenérie.

Další místem, které byste měli navštívit, je Coron. To je přístavní město s křišťálově čistými vodami, které lákají mnoho návštěvníků na ostrovy Coron a Calauit. Můžete navštívit několik nezapomenutelných míst, například plážové stráže, historické památky a jeskyně, stejně jako průzkum vod podniknutý jachtem s pláčkem.

Posledním místem k návštěvě na Palawanu je Puerto Princesa, hlavní město Palawan Province. Město je známé pro svůj Subterranean River National Park, nejdlouhší podzemní řeku na světě. Park je ohraničen vápencovými útvary, které vytvářejí neuvěřitelné scény. Další zajímavá část Puerto Princesa může být vyzkoušena na plážích známých stanovišťách, jako jsou například Sabang at Sheridan nebo Honda Bay.

V závěru lze říci, že Palawan je jedním z nejkrásnějších míst na Filipínách. El Nido, Coron a Puerto Princesa jsou jen několika z mnoha přírodních krás, které Palawan nabízí. Pokud se rozhodnete navštívit tuto část Filipín, je důležité zajistit si letenku s dostatečným předstihem a plánovat si cestovní plány předem, abyste mohli plně využít vaší dovolené.


Počasí Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Filipíny jsou známé svou krásnou přírodou a ostrovy Palawan nejsou výjimkou. Tento malebný kus země, který se nachází na západě Filipín, nabízí nádherné bílé pláže, tyrkysovou vodu a ohromující horizonty. Abyste si ale mohli opravdu užít svou dovolenou, musíte se obeznámit s tamním počasím.

Nezáleží na tom, zda váš cíl bude El Nido, Coron nebo Puerto Princesa, všechny tyto oblasti Palawanu mají podobné počasí. Většinou je to tropické klima, což znamená, že teploty se přes celý rok drží vysoko a srážky jsou časté.

Jako obvykle na Filipínách, je období tajfunů v období července až září. To neznamená, že byste nemohli cestovat do Palawanu během tohoto období, ale měli byste být připraveni na pravidelné bouřky a změny v programu. Pokud plánujete cestu na konci roku a na začátku příštího roku, mějte na paměti, že od listopadu do ledna může být oblast postižena chladnějším větrem, což vytváří měnící se podmínky na moři.

Nejlepší období pro cestování na Palawanu jsou měsíce únor až květen. Během tohoto období jsou srážky nižší a teploty jsou mírnější. V noci se teploty pohybují kolem 24°C a během dne jsou kolem 32°C. Voda je stále teplá a umožňuje vám užít si plavání v oceánu a potápění bez problému.

Zvažte fakt, že každý kout Filipín má svá specifika. V El Nidu je možné zažít bouřky bez ohledu na roční období, ačkoliv běžně období dešťů začínají v červenci. V Coronu může být nejpříjemnější počasí od března do května, kdy je nejméně srážek a také příznivější podmínky pro potápění. V Puerto Princesa je nejdeštivější měsíc červenec a srpen, takže pokud se vám nelíbí bláto na silnicích, raději toto období vynechte.

Celkově platí, že Palawan je krásná destinace a většinu času jsou podmínky pro pohyb bez problémů. Však nejlepší způsob, jak se připravit na počasí, je také vždy nejaktuálnější konzultace s místními odborníky a sledování předpovědi počasí. Ať už se rozhodnete pro kterékoliv období, pravděpodobně si na Palawanu užijete krásné zážitky.


Dovolená Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Dovolená na Filipínách je určitě jedním z nejlepších zážitků, které můžete zažít. Jedním z nejkrásnějších míst na Filipínách je ostrov Palawan, který nabízí nádherné pláže s tyrkysovou vodou, jedinečnou faunu a flóru a mnoho dalších zajímavých atrakcí. Pokud se chystáte navštívit Palawan, tady je náš průvodce s nejlepšími místy, které byste neměli minout.

1. El Nido

El Nido je nejnavštěvovanějším místem na Palawanu, a to s dobrým důvodem. Nachází se zde několik překrásných pláží, jako jsou například Nacpan Beach, Las Cabanas Beach či Secret Beach. Kromě pláží lze navštívit i nedaleké Grand Cenote, která je zvláštní tím, že má sladkovodní vrstvu na povrchu a pod ní se nachází slaná voda.

2. Coron

Coron je další známou oblastí na Palawanu, která je ideální pro potápění. Zde se nachází mnoho potopených vraků z druhé světové války, které jsou skvělé pro potápěče. Kromě potápění si můžete prohlédnout nádherný Kayangan Lake s průzračnou vodou, nebo navštívit Malcapuya Island s bílými písečnými plážemi.

3. Puerto Princesa

Puerto Princesa je hlavním městem Palawanu a nachází se zde největší přírodní park na Filipínách – Sabang Underground River. Tento podzemní řeka, která se táhne na více než 8 kilometrů, je zapsána na seznamu UNESCO. Mimo podzemní řeku lze v této oblasti navštívit i další zajímavá místa, jako je například Honda Bay, kde můžete trávit čas na krásných plážích a vychutnat si místní kuchyni.

Palawan je jedním z nejkrásnějších ostrovů na Filipínách a nabízí mnoho zajímavých atrakcí, které stojí za to vidět. Pokud se chystáte na dovolenou na Filipínách, nenechte si ujít tento ostrov a jeho krásy.


Ubytování Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Pokud jste milovník přírody a exotických pláží, pak by vás měl zaujmout ostrov Palawan na Filipínách. Tento ostrov se nachází v západní části Filipín a je známý svou nádhernou přírodou a překrásnými plážemi. Na Palawanu se nacházejí tři hlavní turistická města - El Nido, Coron a Puerto Princesa, která nabízejí různé možnosti ubytování.

El Nido je nejznámější turistickou destinací na ostrově a je ideální pro milovníky potápění, snorklování a objevování krásných ostrovů. V tomto městě najdete mnoho skvělých hotelů, lákajících turisty z celého světa. Začínající cestovatelé by si mohli vybrat z jednoduchých a cenově dostupných ubytování ve formě malých penzionů a hostelu. Pokud preferujete větší pohodlí a luxusnější ubytování, můžete se rozhodnout pro některý z místních resortů. Tyto luxusní hotely nabízejí komfortní pokoje, restaurace s výhledem na moře a řadu dalších služeb, jako je například masáž.

Dalším populárním místem na Palawanu je město Coron. Coron je známý svými potápěčskými lokalitami, zejména svými více než 20 vraky lodí z druhé světové války. Pokud se rozhodnete zůstat v Coronu, můžete si vybrat z několika typů ubytování. Tato destinace nabízí vše, od levných a jednoduchých hotelů po luxusní resorty. Mnoho ubytovacích zařízení v Coronu je přímo u moře, což vám umožní vychutnat si výhled na oceán přímo z vašeho pokoje.

Posledním městem, které stojí za zmínku, je Puerto Princesa, hlavní město ostrova Palawan. Puerto Princesa je známé především díky svému podzemnímu říčnímu parku, který je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto město nabízí také velký výběr ubytování, které uspokojí různé rozpočty a preference. Od levných penzionů a hostelu až po luxusní hotely, Puerto Princesa má pro každého něco.

Ať už se rozhodnete navštívit El Nido, Coron, nebo Puerto Princesa, jste si jisti, že na Palawanu najdete skvělé možnosti ubytování. Nezáleží na tom, zda preferujete jednoduché a cenově dostupné ubytování, nebo luxusní hotely s veškerými pohodlími. Palawan nabízí bezpočet možností, které splní vaše očekávání a zaručí vám nezapomenutelný pobyt na jednom z nejkrásnějších ostrovů na světě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


1. Jak se dostat na Palawan?
- Na Palawan se nejčastěji létá přímo na mezinárodní letiště v Puerto Princesa. Alternativně je možné letět do Manily a poté přestoupit na vnitrostátní let do Puerto Princesa nebo El Nida.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v El Nidu?
- Mezi nejlepší aktivity v El Nidu patří ostrovní hopping, kdy navštívíte krásné laguny a pláže, potápění, šnorchlování, kajakarství, trekking v údolích, návštěva vodopádů a procházka po městě.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity v Coronu?
- V Coronu můžete navštívit slavné Coron Island tour, kde se nachází známé laguny, jezero Kayangan, Siete Pecados korálový rif a vraky z druhé světové války. Dalšími populárními aktivitami jsou potápění, šnorchlování v útesech, trekking na vrchol Mt. Tapyas, relaxace na plážích a návštěva termálních pramenů.

4. Co vidět a dělat v Puerto Princesa?
- V Puerto Princesa můžete navštívit podzemní řeku Sabang, která je zapsaná na seznamu UNESCO. Dalšími zajímavostmi jsou Butterfly Garden, krokodýlí farma, návštěva tradicionálních vesnic domorodých obyvatel a procházka po městě.

5. Jaké jsou nejlepší pláže na Palawanu?
- Na Palawanu se nachází několik úžasných pláží. Mezi nejpopulárnější patří El Nido's Nacpan Beach, Las Cabanas Beach, Malcapuya Island a Banana Island v Coronu, a také Sabang Beach v Puerto Princesa.

6. Jak se dostat mezi El Nidem, Coronem a Puerto Princesa?
- Mezi El Nidem a Coronem je možné se dostat trajektem nebo přeletět malým letadlem. Z Puerto Princesa je možné se dostat trajektem nebo přestoupit v Coronu na další let.

7. Jak je to s ubytováním na Palawanu?
- Palawan nabízí širokou škálu ubytování od luxusních resortů až po levné hostely. V El Nidu a Coronu je doporučeno si ubytování rezervovat předem kvůli velkému zájmu. V Puerto Princesa je více možnosti výběru bez předchozí rezervace.

8. Kdy je nejlepší čas navštívit Palawan?
- Nejlepší čas na návštěvu Palawanu je během suchého období od listopadu do května. V tomto období je méně srážek a teploty jsou příjemné. V červnu až říjnu může být více deštivých dnů a některé aktivity mohou být omezené.

9. Má Palawan dobré stravovací možnosti?
- Ano, Palawan nabízí širokou škálu stravovacích možností od tradiční filipínské kuchyně po mezinárodní restaurace. V El Nidu, Coronu a Puerto Princesa jsou také dostupné restaurace s možností výhledem na pláže nebo oceán.

10. Jaké jsou zdravotnické služby na Palawanu?
- Na Palawanu jsou dostupné základní zdravotnické služby včetně nemocnic a lékařů v Puerto Princesa, El Nidu a Coronu. Je vhodné mít cestovní pojištění s mezinárodní krytím a zkontrolovat očkování před cestou.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky