Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Finsko Kemi

Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Kemi


1. Jaké je počasí v Kemis?
- V Kemis je typicky chladné až mrazivé počasí. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem -10 °C a v létě kolem 15 °C.

2. Jak se dostanu z letiště do Kemis?
- Z letiště Rovaniemi je možné se do Kemis dostat autobusem nebo taxíkem. Cesta trvá přibližně 1,5 hodiny.

3. Co je nejznámější atrakcí v Kemis?
- Nejznámější atrakcí v Kemis je zimní lázeňské středisko SnowCastle, které nabízí ledový hotel, restaurace a další aktivity spojené se sněhem a ledem.

4. Kde si mohu v Kemi pronajmout lyže?
- V Kemis jsou k dispozici možnosti pronájmu lyží v několika sportovních obchodech a speciálních půjčovnách vybavení.

5. Jak se dostanu na severní pól z Kemis?
- Z Kemis se dá dostat na severní pól po slepé trase nebo pomocí organizovaných výletů a expedic.

6. Které pláže jsou v Kemis?
- V Kemi se nachází pláž Kallinkangas, která nabízí písečné pláže a možnosti venkovní rekreace.

7. Jaké jsou nejběžnější finské speciality?
- Mezi nejběžnější finské speciality patří ryby, jako je losos a sýtěj a také typická finská jídla, například rybí polévka z lososa, bramborový koláč a rybí karbanátky.

8. Kolik stojí lístek na SnowCastle?
- Cena lístku na SnowCastle se může lišit v závislosti na vybraných atrakcích, ale obecně se pohybuje kolem 20-30 eur pro dospělého.

9. Jaké jsou nejlepší místa pro fotografování v Kemis?
- Nejlepší místa pro fotografování v Kemis jsou přístav, ledové doly a samozřejmě SnowCastle, který nabízí nádherné architektonické struktury ze sněhu a ledu.

10. Jaká je nejlepší doba návštěvy Kemis?
- Nejlepší doba návštěvy Kemis je v zimě, když jsou k dispozici zimní aktivity jako například husí safári, ježdění na saních tažených soby a prohlídky ledových dómu.


Dovolená Finsko Kemi


Finsko je země obklopená přírodou, dokonalým místem pro milovníky outdooru. Město Kemi je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a přírodu. Město Kemi se nachází na severu Finska blízko polárního kruhu. Pokud hledáte dovolenou na klidném místě s možností prozkoumat skandinávskou přírodu, pak je město Kemi tou správnou volbou.

Kemi nabízí návštěvníkům řadu aktivit pro každého. Můžete si pronajmout kánoe a proplout řekami, které protékají okolím města, nebo se vydat na turistickou stezku do nedalekého národního parku. V zimě je Kemi vyhledávaným místem pro milovníky lyžování, snowboardingu a dalších zimních sportů. Největší atrakcí Kemi je však ledový hrad, který se každoročně staví v blízkosti města.

Ledový hrad je otevřený po většinu zimy a v něm najdete například ledovou kapli, ledové lože a dokonce i ledovou čajovnu. Ledový hrad je každým rokem jiný a většinou se v něm nachází celkem deset pokojů. Pokojů je víc, ale některé slouží pouze jako dekorace nebo jako místo pro fotografování.

Kemi je také ideálním místem pro pozorování polární záře. Zeměkoule se nachází pod obrovským magnetickým polem a když slunce vysílá sluneční bouři, magnetické částice se vyskytují v blízkosti polárních oblastí. Tyto částice způsobují efekt svítících obláčků, díky kterým je možné pozorovat polární záři.

Pokud hledáte klidnou dovolenou s možností prozkoumat krásy Finska, pak je Kemi tou správnou volbou. Město nabízí řadu aktivit pro každého a je ideálním místem pro milovníky přírody. Ledový hrad a pozorování polární záře jsou jedinečnými zážitky, které si z vaší dovolené určitě odvezete domů.


Letenka Finsko Kemi


Cestování je pro mnoho lidí jednou z nejoblíbenějších aktivit a způsobů, jak objevovat nová místa a kultury. Pokud se chystáte na cestu do Finska a plánujete navštívit město Kemi, není nic jednoduššího než rezervace letenky.

Letenka do Finska, konkrétně do města Kemi, je výbornou volbou pro ty, kteří chtějí poznat zemi tisíce jezer a přírodních krás. Kemi leží na pobřeží Botnického zálivu a je známé především svou charakteristickou ledovou hradbou, z níž se stává jeden z největších turistických lákadel této oblasti.

Finské letecké společnosti nabízejí pravidelné lety do města Kemi z řady evropských destinací. Letenky můžete rezervovat prostřednictvím online rezervačních systémů, což je pohodlný a snadný způsob jak si zajistit svou cestu. Cena letenky se samozřejmě liší v závislosti na sezóně a odletovém místě, ale obecně lze říci, že díky konkurenci mezi leteckými společnostmi jsou letenky dostupné za relativně příznivé ceny.

Když si zajistíte letenku do Kemi, můžete se těšit na řadu zajímavých aktivit a atrakcí. Hlavní dominantou města je právě ledový hrad, který je každoročně vybudován a stává se turistickou a kulturní atrakcí. Pokud vás zajímá arktická příroda, rozhodně nevynechejte návštěvu asijské rezervace Rovaniemi, která se nachází nedaleko Kemie. Zde máte možnost vidět polární zvířata, jako jsou sobi a losi, a také se projet na sáních tažených psy.

Další významnou atrakcí Kemie je Kemijská bombová kroužková dráha, která je jedinou takovou atrakcí ve Finsku. Můžete se těšit na špičkovou adrenalinovou jízdu rychlostí až 120 km/h, která vás doslova vynese až ke stropu. Ve městě je také řada muzeí a galerií, kde si můžete prohlédnout různé výstavy a naučit se více o historii a kultuře regionu.

Pokud plánujete letět do Kemi, je také dobré si předem rezervovat ubytování. Ve městě najdete širokou škálu hotelů a penzionů, které nabízejí pohodlné a příjemné ubytování. Doporučujeme využít různé online rezervační platformy, kde můžete porovnat ceny a najít ten nejvhodnější hotel pro váš pobyt.

Rezervace letenky do Finska, konkrétně do města Kemi, je tedy skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí setkat s arktickou přírodou a zažít nezapomenutelné dobrodružství. Před cestou se vyplatí připravit si plán, co všechno v městě a jeho okolí chcete vidět, abyste z cesty vytěžili maximum. S rezervací letenky a ubytováním v Kemiu nezbývá než se těšit na jedinečný zážitek a objevování této krásné finské destinace.


Ubytování Finsko Kemi


Finské město Kemi leží na severozápadě země nedaleko hranic s Norskem. Je známé především díky svému unikátnímu ledovému hotelu, který každou zimu přiláká tisíce turistů z celého světa. Kromě této atrakce však město nabízí i mnoho dalšího, včetně možností kvalitního ubytování.

V Kemi je celá řada hotelů, penzionů a apartmánů, které turistům nabízejí pohodlné a moderní ubytování. Mnoho z nich má navíc vynikající polohu v blízkosti hlavních turistických atrakcí a historických památek, jako je například kostel z roku 1957, který patří k největším v celém Finsku.

Mezi nejoblíbenější hotely v Kemi patří například Kemi Seaside Glass Villa, který nabízí krásné výhledy na moře a ledovou zátoku. V hotelu jsou k dispozici dvoulůžkové pokoje s vlastní koupelnou a klimatizací, stejně jako prostorné apartmány pro rodiny a skupiny.

Pro milovníky přírody a romantiky je zase ideální volbou Kemi Aurora House, který nabízí nejen moderní ubytování, ale také možnost pozorování polárních září přímo z okna pokoje. Hotel se nachází v těsné blízkosti Kemi SnowCastle, takže turisté si mohou snadno udělat celodenní výlet a potom se vrátit do pohodlí svého pokoj.

Kromě luxusních hotelů je v Kemi také mnoho cenově dostupných možností ubytování, jako jsou hostely a penziony. Hostel Kemi-Tornio nabízí jednoduché pokoje s dřevěným nábytkem a sdílenou koupelnou, ale za velmi příznivé ceny. Penzion Snow White Hotel je pak ideální volbou pro ty, kteří chtějí zažít autentickou finskou atmosféru. Penzion se nachází ve staré části města a nabízí tradiční pokojí se společnou koupelnou.

Všechny hotely a ubytování v Kemi jsou vybaveny moderními zařízeními a poskytují vynikající služby. Pokud tedy plánujete cestu do tohoto krásného finského města, určitě nebudete mít problém najít vhodné a pohodlné ubytování pro sebe a svou rodinu.


Počasí Finsko Kemi


Východním směrem od Severního poláru leží město Kemi, které se nachází v severní části Finska. Toto město je známé svou překrásnou přírodou a jedním z nejkrásnějších přístavů na Baltu. Prozkoumejme, jaké počasí zde můžeme očekávat.

Kemi leží ve subarktickém podnebném pásmu, což znamená, že zde panují velmi chladné zimy a relativně mírná léta. Zima je v Kemi dlouhá a začíná již v listopadu. Teploty klesají pod bod mrazu a vůbec se nezřídka pohybují okolo -20 °C, přičemž teploty v nejchladnějších dnech mohou klesnout až k -30 °C. Sníh zde zůstává dlouhou dobu a je ho zde opravdu hodně. To dává městu Kemi skvělou příležitost stát se centrem zimních aktivit jako je lyžování, snowboarding a skvělou destinací pro zimní dovolenou. Zimní období je také skvělou příležitostí pro obdivování polární záře, která je v této oblasti velmi častá.

Léto zde samozřejmě přináší oživení a slunečné a teplé dny. Léta jsou relativně krátká, s teplotami dosahujícími průměrně 15 až 20 °C. Nicméně v létě se můžete těšit na dlouhé dny, přičemž slunce nezapadá až do noci. Tato doba je skvělá pro outdoorové aktivity, jako je turistika nebo rybaření na místních jezerech.

Kemi je také známé svými mrazy. V jednom zimním období byl zaznamenán extrémní mráz, kdy teplota klesla až na -51,5 °C. Tento druh počasí vyžaduje správné odění a přípravu, jelikož byste se bez ochrany mohli postavit vysokým rizikům.

Jeden z nejúžasnějších jevů, který můžete v Kemi zažít, je ledová cesta. Město se nachází na samém pobřeží, a protože se Baltské moře zde zmrazí, vytvoří se jedinečná ledová cesta mezi Kemi a švédským městem Haparanda. Ledová cesta vytváří možnost krásných výletů na vodním povrchu, přičemž je naprosto bezpečná pro auta a dokonce i kamiony.

V souhrnu lze říci, že počasí v Kemi je velmi proměnlivé a extrémní. Pokud rádi zažíváte pravé zimní radovánky nebo si užíváte dlouhé slunečné dny v létě, Kemi je pro vás ideální destinací.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky