Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Francie Nice

Dovolená Francie Nice


Francie Nice - Dokonalá destinace pro vaši dovolenou

Pokud hledáte ideální místo pro svou dovolenou, Francie Nice by mohla být tou správnou volbou. Nachází se na francouzské Riviéře a láká svými krásnými plážemi, bohatou historií a bohatou kulturou.

Nice je jedním z nejpopulárnějších letovisek v celé Evropě a to s dobrým důvodem. Město nabízí nádherné pláže, ideální pro milovníky slunce a moře. Písek je jemný a pobyt zde je příjemný nejen během slunných letních dnů, ale i během jiných období, kdy teploty jsou stále příjemné. Pláže jsou dobře udržované a vybavené vším, co potřebujete k relaxaci a odpočinku. Můžete si pronajmout lehátka a slunečníky nebo si jen tak lehnout na ručník a užívat si osvěžujícího větru a slunečního záření.

Nicméně Nice nenabízí pouze možnost koupání, město je také bohaté na historii a kulturní památky. Staré město je úžasné a poznáte zde skutečnou atmosféru Francie. Procházka úzkými uličkami vás zavede do minulosti s krásnými historickými budovami a malebnými náměstími. Vyhledejte katedrálu svatého Mikuláše, která je jednou z ikon města, a užijte si nádherný výhled na město z vrcholu kopce, kde se nachází staré hradby. Pro milovníky umění je tu také slavný Matissoův muzeum, který nabízí jedinečnou sbírku děl tohoto slavného francouzského malíře.

Nice je také výchozím bodem pro výlety do okolí. Můžete navštívit další přímořská letoviska jako Cannes nebo Monaco, které jsou snadno dostupné vlakem nebo autobusem. Nebo můžete podniknout výlet do malebného města Eze, které je situováno na vrcholu kopce a nabízí panoramatické výhledy na pobřeží. I když Nice nabízí mnoho možností pro strávení dovolené ve městě, je zde i spousta příležitostí ke strávení času v přírodě. Procházky po nábřeží, horské túry a průzkum okolního venkova jsou vždy populární volbou.

K dispozici je také široká nabídka restaurací a bister, kde si můžete vychutnat tradiční francouzskou kuchyni. Po dni plném prozkoumávání můžete si dopřát večerní procházku podél promenády a ochutnat něco místního. Bouillabaisse, ratatouille nebo croissanty jsou jen některé z delikates, které můžete ochutnat.

Dovolená ve Francii Nice je skutečně dokonalým místem pro relaxaci, kulturu a zábavu. Bez ohledu na to, zda hledáte sluneční dovolenou na pláži nebo zkoumání historických památek, Nice vám nabídne vše, co potřebujete. Tak neváhejte a vydejte se na cestu do tohoto úžasného města, které vám bude jistě dlouho zářit v paměti.


Letenka Francie Nice


Když si uvědomíte Francii, pravděpodobně si vybavíte nádherné město Paříž, s Eiffelovou věží a Věčnými střechami. Nicméně existuje mnoho dalších úžasných destinací, které stojí za návštěvu ve Francii. Dnes se podíváme na jedno z takových míst - Nice.

Nice je malebné město na jihovýchodním pobřeží Francie, nacházející se na Riviéře. Jedná se o jedno z nejznámějších středisek turistiky v zemi a přitahuje miliony návštěvníků každý rok. Jeho krásná poloha na břehu Středozemního moře, úžasná architektura a bohatá historie přispívají k jeho popularitě.

Pokud se rozhodnete navštívit Nice, jedním z nejrychlejších a pohodlných způsobů, jak se tam dostat, je letecky. Existuje mnoho leteckých společností nabízejících letenky do Nice z celého světa. Cesta do Nice je krátká a přináší mnoho výhod pro cestujícího.

Kromě snadné dostupnosti je další výhodou cestování letadlem do Nice pohodlí a rychlost. Letenky nabízejí rychlou cestu bez nutnosti strávit hodiny na dlouhých cestách autem, vlakem nebo autobusem. Po příletu do Nice můžete ihned začít objevovat krásy tohoto úžasného města.

Nice nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí. Za prvé, můžete si prohlédnout slavný Promenáda des Anglais, překrásnou promenádu obklopenou palmami, která se táhne podél pobřeží. Zde si můžete procházet, relaxovat na pláži a vychutnávat si nádherný výhled na moře.

Další zajímavou atrakcí je historické centrum města známé jako Vieux Nice. Tato část města je plná úzkých uliček, barevných budov a tržnice, kde si můžete vychutnat autentickou francouzskou atmosféru. Můžete také navštívit katedrálu Sainte-Réparate nebo se projet na malebném náměstí Cours Saleya.

Pro milovníky umění je zde také Musée Matisse, které je věnováno slavnému francouzskému umělci Henri Matisseovi. Muzeum obsahuje rozsáhlou sbírku jeho děl a je skvělým místem pro prohlédnutí si uměleckého dědictví Nice.

Nice je také výchozím bodem k návštěvě dalších krásných míst v okolí. Můžete si pronajmout auto a vydat se na prohlídku slavného města Cannes, známého svým filmovým festivalem, nebo navštívit luxusní monacké knížectví Monte Carlo.

Celkově lze říci, že Nice je destinace, kterou by si každý cestovatel měl přidat na svůj seznam. Pohodlné cestování letadlem do Nice je rychlé a snadné, a po příletu si můžete užít nádherné pláže, historické památky a výbornou francouzskou kuchyni. Nice není pouze dalším francouzským městem, je to místo, které vám přinese nezapomenutelné zážitky a vzpomínky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Nice


1. Jak se dostanu z letiště do centra Nice?
- Z letiště je možné se dostat do centra Nice autobusem, který jezdí pravidelně. Také je možné využít službu taxislužby nebo pronajmout si auto.

2. Jaká je v Nice místní měna a jak si mohu vyměnit peníze?
- Oficiální měnou v Nice i ve zbytku Francie je euro (EUR). Vyměnit peníze je možné v bankách, směnárnách a také v některých hotelích.

3. Které jsou nejlepší pláže v Nice?
- Nejznámější pláže v Nice jsou Plage Beau Rivage, Plage du Ruhl, Plage du Castel a Plage Voilier. Všechny jsou veřejné a nabízejí různé služby a vybavení.

4. Kde se nachází nejlepší obchodní čtvrť v Nice?
- Oblast autour Promenade des Anglais, Rue Masséna a Place Masséna je považována za nejlepší obchodní čtvrť v Nice s množstvím butiků, obchodů a restaurací.

5. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Nice?
- Mezi nejlepší turistické atrakce v Nice patří Promenade des Anglais, historické centrum Villefranche-sur-Mer, park Colline du Château, muzeum moderního a současného umění MAMAC a katedrála Sainte-Réparate.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Nice?
- Nejlepší čas na návštěvu Nice je obvykle během jara a podzimu, kdy je počasí příjemné a není tak přeplněno turisty. Letní měsíce jsou také populární, ale mohou být velmi rušné.

7. Jak se dostanu z Nice do Monaka?
- Nejjednodušším způsobem, jak se dostat z Nice do Monaka, je využít vlakového spojení, které je rychlé a pohodlné. Také je možné využít autobusovou linku nebo si pronajmout auto.

8. Jaké jsou typické jídla v Nice?
- Mezi typická jídla v Nice patří ratatouille (zeleninový pokrm), socca (placka z cizrny), pissaladière (cibulová pizz, která se podobá pizzě) a salade niçoise (salát s tuňákem, vajíčky a zeleninou).

9. Existují nějaké festivaly nebo události, které bychom měli v Nice navštívit?
- Ve městě se koná množství festivalů a událostí během roku. Mezi nejznámější patří karneval v Nice, festival jazzu v Nice, festival světelného umění Nice a Svátek vína a masopustu v Nice.

10. Jaké jsou možnosti veřejné dopravy v Nice?
- Veřejnou dopravu v Nice zajišťují autobusy a tramvaje. Město má dobře vybudovanou síť veřejné dopravy, která pokrývá většinu oblastí. Také je možné využít taxislužbu a půjčit si kolo nebo skútr.


Ubytování Francie Nice


Francouzské město Nice patří mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější turistické destinace nejen v Evropě, ale i po celém světě. Svoji popularitu si získalo především díky své krásné polohy na pobřeží Středozemního moře, a také díky množství uměleckých a historických památek, které město nabízí. Pokud plánujete navštívit Nice, jistě se budete zajímat o možnosti ubytování. Následující řádky se proto budou věnovat různým typům ubytování, které v Nice najdete.

Luxusní hotely v Nice

Pokud nechcete nic šetřit a chcete si užít naplno luxusní dovolenou, můžete si vybrat některý z mnoha pětihvězdičkových hotelů, které ve městě najdete. Tyto hotely nabízejí nejen útulné a prostorné pokoje, ale také širokou škálu služeb a vybavení, jako jsou spa a wellness centra, fitness centra, bazény, restaurace s vyhlášenou kuchyní a mnoho dalšího. Mezi nejznámější hotely v Nice patří například Hôtel Negresco, Le Royal, Hôtel Boscolo Exedra Nice a Hôtel Palais de la Méditerranée.

Levná ubytování v Nice

Pokud se chcete ubytovat levněji, můžete zvolit jedno z mnoha ubytování v kategorii 2 a 3 hvězdiček, jako jsou kempy, penziony, apartmány a hostelové pokoje. V Nice najdete například populární hostel Villa Saint Exupéry Beach, kde si můžete pronajmout hostelský pokoj nebo apartmán za přijatelnou cenu. K dispozici je zde také vybavená kuchyňka pro hosty, kteří si chtějí ušetřit na stravování.

Byty a apartmány v Nice

Pro návštěvníky, kteří chtějí mít větší nezávislost, jsou k dispozici ubytování ve formě pronájmu bytů a apartmánů. Tyto ubytování jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí sdílet společné prostory a zároveň mít soukromí svého vlastního pokoje. Pronájem bytu nebo apartmánu může být také výhodnější než ubytování v hotelu, protože si můžete uvařit vlastní jídlo a ušetřit tak na restauračních službách.

Krásné pobřeží a kulturní bohatství Nice nabízejí mnoho možností pro zajímavou a relaxační dovolenou. Proto pokud plánujete cestu do Francie, neváhejte a vyberte si z množství nabízených variant ubytování v Nice.


Počasí Francie Nice


Francie je země plná různorodých klimatických podmínek. Zatímco v severních oblastech země panuje převážně oceánické podnebí, na jihu země, ve městě Nice, se setkáváme s příjemným středomořským klimatem.

Nice, hlavní město francouzské riviéry, je známé svým slunečným počasím, které je jedním z důvodů, proč je oblíbenou destinací pro turisty z celého světa. Díky své geografické poloze při pobřeží Středozemního moře má město Nice skvělé podmínky pro příjemnou teplotu většinu roku.

V letních měsících červenci a srpnu může teplota dosahovat až 30 stupňů Celsia, a ačkoli to může znít horko, mořský vánek často přináší příjemné osvěžení. Tato doba je také nejlepší pro koupání ve Středozemním moři, které dosahuje teploty kolem 25 stupňů Celsia.

Na podzim, konkrétně v září a říjnu, přetrvává příjemné teplé počasí. Denní teploty se pohybují kolem 20-25 stupňů Celsia, což je ideální pro procházky po promenádě nebo relaxaci na pláži.

V zimě se teploty mírně snižují, ale i tak se drží v rozmezí 10-15 stupňů Celsia. Město Nice je ideálním útočištěm pro ty, kteří chtějí uniknout studenému počasí ve svých domovinách. Dokonce i v zimě můžete zažít slunečné dny, které přitahují milovníky venkovních aktivit.

Jaro je ve Francii krásné období, kdy příroda začíná kvést a teplota se zvyšuje. V březnu a dubnu může město Nice dosáhnout teploty 15-20 stupňů Celsia. Je to také čas, kdy začínají dny prodlužovat a turisté mohou vychutnávat příjemné počasí při procházkách po malebných uličkách nebo návštěvě historických památek.

Všechny tyto výhody způsobují, že Nice je oblíbenou destinací pro dovolenou nejen Francouzů, ale také turistů z celého světa. Místo, kde můžete relaxovat na pláži, ochutnat vynikající kuchyni, procházet se po starém městě a užívat si nádherného počasí, které Nice nabízí po většinu roku.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky