Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Francie Saint-Malo

Počasí Francie Saint-Malo


Saint-Malo je malebné francouzské město, které se nachází v regionu Bretaně na severozápadě Francie. Díky své poloze u Atlantského oceánu je Saint-Malo ovlivněno přímořským podnebím, které přináší časté srážky a mírné teploty po celý rok.

Průměrná teplota v Saint-Malo se pohybuje od 5°C v lednu až po 19°C v červenci. I když léto je teplejší, převládající oceánské proudy udržují teploty na mírné úrovni. Teploty se zřídka dostávají nad 25°C, což vytváří příjemné a příjemné prostředí pro návštěvníky města. V zimě se teploty pohybují kolem 0°C, což znamená, že délka období se sněhem je relativně krátká.

Srážkové úhrny jsou v Saint-Malo poměrně vysoké, s průměrným ročním úhrnem kolem 800 mm srážek. Největší množství srážek spadne v období od října do března, kdy je zde oblačno a prší častěji. I v letních měsících se mohou vyskytnout deštivé dny, takže je vhodné mít s sebou vhodný oblek a deštník.

Vzhledem k poloze u moře je ve městě Saint-Malo také výrazný vliv větru. Oceánské větry mohou být silné a vytvářet přímořský vítr, který dodává atmosféře živou energii. Místní obyvatelé a návštěvníci si obvykle užívají svěžího návětrného počasí, které je typické pro toto pobřežní město.

Pokud se chcete vydat do Saint-Malo, doporučuje se přibalit si vhodné oblečení, které vás ochrání před deštěm i větrem. Pokud se vydáte na procházku po pláži, nezapomeňte vzít si s sebou plážový ručník a sluneční brýle, abyste mohli užít sluneční paprsky, které se zde objevují, když začne svítit slunce.

Celkově lze říci, že počasí v Saint-Malo je mírné a oceánské, s vyššími srážkovými úhrny a příjemnými teplotami po celý rok. Díky své unikátní poloze u moře je město ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít pobřežní atmosféru a krásné výhledy na oceán.


Letenka Francie Saint-Malo


Saint-Malo: Klenot Bretaně, který stojí za to navštívit

Francie, země lásky, umění a kultury, která je domovem mnoha vzrušujících destinací. Mezi tato místa, která jsou nedílnou součástí každého cestovního seznamu, patří jistě i Saint-Malo. Tento malebný přístavní město se nachází v regionu Bretaně, severně od Francie, a je známé svými krásnými plážemi, historickým opevněním a bohatou námořní historií.

Nejpohodlnější způsob, jak se dostat do tohoto fascinujícího města je letenka do Saint-Malo. Existuje několik přímých spojení z různých částí Evropy, které Vás přenesou do nedalekého letiště Dinard-Pleurtuit-Saint-Malo. Zde si můžete pronajmout auto nebo využít místní autobusovou dopravu a během krátké jízdy vstoupit do srdce Saint-Malo.

Jakmile vystoupíte z letadla, nejprve ucítíte ten unikátní březnový vzduch, který je v Bretani typický. Následně se budete potřebovat přizpůsobit přicházejícímu spouštěči do země, což je půvab města, který okouzlil mnoho umělců a spisovatelů.

Jednou z hlavních atrakcí Saint-Malo je jeho staré město, které je obklopené impozantními hradbami. Tyto hradby poskytují nádherný výhled na moře a okolní kraj. Projděte se po kamenných uličkách a pozorujte malebné domky opevněné ze stran až falešnými dveřmi.

Pokud máte zájem o historii, pak návštěva hradu Saint-Malo bude skvělým zážitkem. Tento majestátní zámek stojí na nejvyšším bodě města a nabízí návštěvníkům nepřekonatelné výhledy na okolní krajinu. Uvnitř hradu se nachází muzeum, které představuje bohatou historii města a jeho vývoj po staletí.

Dalším vrcholem návštěvy je nádherná pláž Plage du Sillon. Tato rozlehlá pláž je ideální pro procházky podél pobřeží, ale také pro koupání či opalování na slunci. Pokud jste dobrodružnější typy, můžete si také zahrát na plážový volejbal nebo se věnovat jiným vodním aktivitám.

Pro milovníky mořeplavby je Saint-Malo také výchozím bodem pro výlety loďkou. Můžete se vypravit na nezapomenutelné plavby podél břehů Británie nebo dokonce vyjet na rybaření. Při těchto výletech budete obklopeni modrým oceánem, oslnujícím sluncem a silným větrem, což Vám umožní poznat ducha Bretaně.

Večer si užijte romantickou atmosféru města a posedte si v jednom z místních kaváren nebo restaurací. Ostré sýry, čerstvé ryby a skvělá vína jsou jen některé z místních specialit, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Saint-Malo je úchvatné místo, které láká turisty z celého světa. Příchod do tohoto kouzelného města prostřednictvím letenky znamená návrat do minulosti, když námořní dobyvatelé ovládali svět. Zkrátka, je to místo, které Vás okouzlí a přivede Vás do nádherných koutů Bretaně. Ať už si zvolíte opalování na pláži, prohlídku historických památek nebo jen procházku po ulicích města, Saint-Malo je destinací, kterou rozhodně stojí za to navštívit.


Dovolená Francie Saint-Malo


Saint-Malo je malebné přístavní město ležící na severu Francie v regionu Bretaň. Je to populární turistická destinace, která nabízí nádherné pláže, starobylé opevněné hradby a bohatou historii. Pokud plánujete dovolenou ve Francii, Saint-Malo je určitě místem, které byste neměli vynechat.

Jako významný přístav na pobřeží Lamanšského průlivu se Saint-Malo pyšní bohatou historií pirátství. Během 17. a 18. století sloužilo jako domov mnoha známých korzárů, kteří se specializovali na loupeže anglických a nizozemských lodí. Dnes se však město proslavuje spíše svými památkami, jako jsou opevněné hradby, které poskytují úchvatný pohled na pobřeží a okolní ostrovy.

Jedním z největších lákadel Saint-Malo je jeho pláže. Jejich jemný písek a krystalicky čistá voda lákají návštěvníky k opalování, procházkám podél pobřeží a vodním sportům. Pláže ve městě jsou dobře udržované a jsou ideální pro rodiny s dětmi. Navíc se dají nalézt i tiché a odlehlé pláže, kde si můžete užít klid a soukromí.

Pro milovníky historie je Saint-Malo skutečným rájem. Město je domovem několika fascinujících muzeí, která vám ukážou život místních pirátů a korzárů. Například Muzeum městské historie Saint-Malo vám poskytne pohled do minulosti města a jeho námořnického dědictví. Muzeum Fort National vás pak zavede do pevnosti, která sloužila k obraně přístavu v minulosti.

Procházka po starém městě Saint-Malo je dalším zážitkem, který si nenecháte ujít. Ulice jsou plné historických budov, které vytvářejí autentickou atmosféru a přenášejí vás zpět v čase. Během vaší procházky narazíte na mnoho kaváren, butiků a restaurací, které vám nabídnou možnost ochutnat tradiční bretaňskou kuchyni.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou ve Francii ve městě Saint-Malo, doporučuji si také udělat výlet na některý z okolních ostrovů. Například ostrov Grand Bé, který je přístupný pěšky při odlivu, nabízí nádherné výhledy a romantické procházky. Na ostrově také najdete mauzoleum slavného francouzského spisovatele a básníka Chateaubrianda.

Celkově lze říci, že Saint-Malo je ideální destinací pro dovolenou ve Francii. Nabízí krásné pláže, bohatou historii a možnost objevovat tradiční kulturu a kuchyni. Ať už se zajímáte o historii, relaxaci na pláži, nebo procházky po malebných uličkách, Saint-Malo vás příjemně překvapí svým půvabem a atmosférou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Saint-Malo


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Francie, konkrétně města Saint-Malo, by mohly být:

1. Jak se dostat do Saint-Malo?
- Nejjednodušší způsob je letět na letiště Rennes nebo Dinard a poté pokračovat vlakem nebo autobusem do Saint-Malo. Lze také dojet vlakem z Paříže.

2. Jaké jsou hlavní turistické atrakce ve Saint-Malo?
- Hlavními atrakcemi jsou hrad města, známý jako "Intra-Muros", který nabízí úchvatné výhledy na oceán. Dalšími zajímavými místy jsou staré město s úzkými uličkami a historickými budovami, pláže Saint-Malo a okolní ostrovy.

3. Kolik stojí vstupenka do hradu v Saint-Malo?
- Vstupenky do hradu Saint-Malo stojí kolem 7-10 eur pro dospělé a 4-6 eur pro děti. Ceny se mohou lišit v závislosti na sezóně a věku návštěvníka.

4. Kde bych měl v Saint-Malo strávit noc?
- Saint-Malo nabízí širokou škálu ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučujeme si rezervovat ubytování v předstihu, zejména během hlavní turistické sezóny.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace ve Saint-Malo?
- Saint-Malo má mnoho skvělých restaurací, které nabízejí tradiční bretaňskou kuchyni. Mezi doporučované restaurace patří La Maison Tirel Guérin, Le Saint Placide a L'Absinthe.

6. Které pláže ve Saint-Malo jsou nejlepší pro koupání?
- Nejlepší pláže pro koupání ve Saint-Malo jsou Plage du Sillon, která je nejdelší a nejznámější pláží ve městě, a také pláž Bon-Secours, která nabízí klidnější prostředí.

7. Existují v Saint-Malo nějaké výlety lodí?
- Ano, v Saint-Malo je možné si zařídit výlety lodí na okolní ostrovy, jako je například ostrov Cézembre nebo Dinard. Také je možné si pronajmout loď a vydat se na vlastní průzkum.

8. Můžu se dostat do Saint-Malo vlastním vozem?
- Ano, Saint-Malo je dobře dostupné pro vlastní vozidla. Město má dostatek parkovacích možností, včetně placených parkovišť a parkování v ulicích. Doporučujeme však si předem zjistit, zda je vyžadováno povolení k vjezdu do historické části města.

9. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Saint-Malo?
- Nejlepší časy pro návštěvu Saint-Malo jsou jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a město není tak přeplněné turisty. Letní měsíce jsou také populární, ale mohou být rušnější.

10. Existují v Saint-Malo nějaké muzea?
- Ano, ve Saint-Malo najdete několik muzeí, která vám přiblíží historii a kulturu města. Například muzeum města Saint-Malo, muzeum Long cours Cap Horniers a muzeum Jacquesa Cartiera.


Ubytování Francie Saint-Malo


Saint-Malo je město na severozápadě Francie, které nabízí mnoho zajímavých aktivit a atrakcí pro turisty. Jednou z těchto aktivit je ubytování, které v této oblasti nabízí širokou škálu možností.

V centru města najdete mnoho hotelů, hostinců a bed&breakfast, které jsou ideální volbou pro ty, kteří hledají pohodlné a přístupné ubytování. Pokud máte rádi pocit luxusu, můžete vyzkoušet některý z 5hvězdičkových hotelů v centru, jako je například hotel Grand Hôtel des Thermes.

Pokud ale hledáte trochu více klidu a soukromí, doporučujeme se ubytovat v některé z okolních vesnic nebo malých městech. Tyto destinace nabízejí tradiční francouzskou atmosféru, ale s možností být v blízkosti Saint-Malo a jeho aktivit.

Pro ty, kteří chtějí poznat francouzskou kulturu z první linie, mohou vyzkoušet pobyt v některém z místních Airbnb. Tyto byty a domky jsou velmi oblíbeny v Saint-Malo a nabízejí útulné ubytování s možností si sami vařit a prozkoumat místní kuchyni.

Pokud ale hledáte ubytování s nádherou přírodou, pak se zaměřte na lázeňské hotely u pobřeží. Tyto hotely poskytují krásný výhled na oceán a nabízejí spa a wellness služby, které jsou ideální pro ty, kteří hledají relaxaci.

Nakonec bychom rádi doporučili místní kempy, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí být v těsné blízkosti přírody až do poslední chvíle výletu. Tyto kempy nabízejí komfortní ubytování pod širým nebem, ale s možností využití sprch a toalet.

Celkově vzato, Saint-Malo nabízí širokou škálu ubytování pro každého, od malých rodinných hotelů až po luxusní hotely a kempy. Při plánování vaší cesty do Saint-Malo je tedy důležité uvážit, co chcete zažít a jaký typ ubytování by nejlépe vyhovoval vašim potřebám.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky