Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Gambie Fathala Wildlife Reserve

Dovolená Gambie Fathala Wildlife Reserve


Gambie je malá africká země, která se nachází na západním pobřeží Afriky. Je známá svou překrásnou přírodou a rozmanitou faunou a flórou. Když si představíte dovolenou v Gambii, pravděpodobně vám na mysl jako první přijde sluneční pláž a turistická letoviska. Nicméně, Gambie skrývá mnoho dalších přírodních pokladů. Jedním z nich je Fathala Wildlife Reserve.

Fathala Wildlife Reserve se nachází na hranici Gambie a Senegalu, v jihozápadní části Gambie. Tento rezervát je založený na myšlence ochrany ohrožených druhů zvířat a jejich přirozeného prostředí. Jeho rozloha činí přibližně 6 000 hektarů a nabízí útočiště pro mnoho ohrožených druhů zvířat.

Rezervát je domovem pro velké množství zvířat, včetně slonů, lidoopů, antilop, hyen, šelem, krokodýlů a mnoha druhů ptáků. Fathala je jedním z nejlepších míst v Gambii, kde můžete vidět tyto zvířata ve volné přírodě. Je to také ideální místo pro milovníky přírody a fotografování.

Jedním z nejpopulárnějších zážitků v rezervaci je safari, které vás zavede do srdce divočiny. Můžete se vydat na prohlídku v doprovodu zkušeného průvodce, který vás provede různými částmi rezervace a ukáže vám unikátní zvířecí druhy. Safari vám poskytne jedinečnou příležitost spatřit tyto nádherná zvířata ve svém přirozeném prostředí a pozorovat jejich chování.

Další aktivitou, kterou můžete v rezervaci vyzkoušet, je jízda na hřbetu slona. Několik místních společností vám nabízí možnost projet se přes rezervaci na zádech těchto majestátních zvířat. Je to nejen zábavný zážitek, ale také skvělý způsob, jak se dostat blíže k přírodě a cítit se jako součást této divočiny.

Pro ty, kteří mají rádi adrenalinová dobrodružství, je možnost vyzkoušet zip-line, což je lanovka, která vás zavede nad korunami stromů v rezervaci. Během této jízdy budete mít nádherný rozhled na okolní krajinu a možnost spatřit některá zvířata ze vzduchu.

Pokud máte rádi moře, budete potěšeni tím, že rezervace Fathala leží nedaleko pobřeží Atlantského oceánu. Můžete si tedy spojit dovolenou ve Fathala Wildlife Reserve s odpočinkem na pláži a koupáním v moři.

Pobyt v Fathala Wildlife Reserve je jedinečnou zkušeností, která vám umožní objevit bohatství africké přírody. Navštívíte-li tento rezervát, budete podporovat ochranu ohrožených druhů zvířat a jejich přirozeného prostředí. Připravte se na dobrodružství a objevte krásy divočiny Gambie!


Letenka Gambie Fathala Wildlife Reserve


Gambie je africká země, která je známá svou úchvatnou přírodou a bohatým životem zvířat. Jednou z klíčových atrakcí pro turisty je návštěva rezervace Fathala Wildlife Reserve, která nabízí unikátní zážitek a možnost spatřit mnoho vzácných druhů zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Fathala Wildlife Reserve se nachází v západní části Gambie, poblíž hranic s Senegalem. Jeho rozloha činí téměř 6000 hektarů a tvoří součást značně rozsáhlého ekosystému, který zahrnuje pralesy, lesy a bažiny. Tato rozmanitost prostředí umožňuje životu mnoha druhů zvířat, od plůdků až po predátory.

Jedním z nejúchvatnějších zvířat, které můžete v rezervaci Fathala spatřit, je vyhynulý druh jelenovitého kopytníka - plzák bělavý. Tento jedinečný tvor, který je velmi podobný girafě, se díky ochraně a péči majitelů rezervace v Fathale úspěšně rozmnožuje. Turisté mají jedinečnou příležitost pozorovat tyto nádherné zvířata, jak volně pobíhají při procházkách po rezervaci.

Dalším oblíbeným obyvatelem rezervace Fathala je lvoun africký, který je přítomný ve volné přírodě. Tato oblast je jednou z mála míst, kde je možné pozorovat tyto vznešené šelmy v jejich přirozeném prostředí. Ať už jde o samečky, které se vyznačují svým impozantním hřívím, nebo samičky chránící své mláďata, návštěvníci mají jedinečnou příležitost sledovat všední i nevšední momenty ze života tohoto ohroženého druhu.

Kromě plzáků bělavých a lvounů afrických najdeme v rezervaci Fathala i řadu dalších zvířat, jako jsou žirafy, levharti, hyeny a mnoho druhů ptáků. Pro milovníky ptáků je tato oblast rajským rájem, protože zde se nachází několik druhů, které jsou vzácné a obtížné spatřit jinde.

Pro návštěvníky rezervace Fathala je k dispozici několik možností, jak prozkoumat a spatřit místní faunu. Jedním z nejoblíbenějších způsobů je safari procházka, při které je možné projít se s průvodcem a sledovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Další možností je jízda terénními vozidly, která vede přes různé oblasti rezervace a umožňuje turistům dosáhnout míst, která jsou obtížně dostupná pěšky.

Zážitek z návštěvy rezervace Fathala Wildlife Reserve je nejenom vzrušující, ale také vzdělávací. Každý, kdo se rozhodne tuto oblast navštívit, má příležitost získat hlubší porozumění africké přírodě a zvířatům, které v ní žijí. V prohlídkové zóně jsou k dispozici vzdělávací tabule a informační panely, které poskytují podrobné informace o jednotlivých druzích a jejich ohrožení.

Rezervace Fathala Wildlife Reserve v Gambii je tedy ideálním cílem pro ty, kteří touží prozkoumat jedinečné africké ekosystémy a sledovat vzácné druhy zvířat ve volné přírodě. Je to zkušenost, která zanechá návštěvníkovi nezapomenutelné a inspirující vzpomínky na krásu a křehkost přírody, kterou je naší povinností chránit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gambie Fathala Wildlife Reserve


1. Jak se dostanu do Gambie Fathala Wildlife Reserve?

Odpověď: Gambie Fathala Wildlife Reserve se nachází v západní části Gambie, nedaleko hranic s Senegalem. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je letecky do letiště v hlavním městě Banjul a poté si najmout auto nebo využít organizovanou dopravu na místě.

2. Jaké zvířata mohu vidět v Gambie Fathala Wildlife Reserve?

Odpověď: V Gambie Fathala Wildlife Reserve žije mnoho druhů zvířat, včetně lvů, leopardů, hyen, žiraf, slonů, opic a mnoha dalších.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Gambie Fathala Wildlife Reserve?

Odpověď: Otevírací hodiny se mohou lišit v závislosti na ročním období, proto je nejlepší se informovat předem u správy parku.

4. Musím si s sebou vzít vlastní potravu a pití?

Odpověď: V parku se nachází několik restaurací a stánků s občerstvením, kde si můžete koupit jídlo a pití. Nicméně, můžete si přinést vlastní potravu a pití.

5. Je v parku možné tábořit?

Odpověď: V parku nejsou povoleny žádné kempy nebo tábořiště, ale v okolních oblastech jsou k dispozici hotely a ubytování.

6. Mohu si pronajmout průvodce?

Odpověď: Ano, v parku je možné si pronajmout průvodce, který vám pomůže najít a identifikovat zvířata a doporučí nejlepší místa pro pozorování.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Gambie Fathala Wildlife Reserve?

Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu parku je v období od prosince do dubna, kdy je suché období a zvířata jsou snadněji vidět. Nicméně, park je otevřen celoročně.


Ubytování Gambie Fathala Wildlife Reserve


Gambie Fathala Wildlife Reserve je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Gambii a nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost spatřit africkou divočinu v takřka nedotčeném prostředí. Ubytování v tomto území je dostupné v několika variantách, aby vyhovovalo všem typům návštěvníků.

Pro turisty, kteří si chtějí užít opravdu exkluzivní zážitek, je k dispozici luxusní ubytování v hotelu „Fathala Wildlife Lodge“, který se nachází přímo uvnitř rezervace. Tento hotel nabízí luxusní pokoje s vlastním sociálním zařízením, klimatizací a výhledem na savanu plnou zvířat. Pokoje jsou prostorné, vkusně zařízené a disponují king size postelemi. K dispozici je také venkovní bazén, restaurace a bar.

Pro turisty, kteří preferují nízké náklady na ubytování, je k dispozici možnost podniknout safari až do pralesa a tam přenocovat v autokempu. Tato možnost vám umožní zažít neuvěřitelný zážitek, kdy spíte pod otevřeným nebem a posloucháte zvuky zvířat v blízkosti. Přestože se může zdát, že toto ubytování není velmi komfortní, je stále možné použít společné sprchy s teplou vodou a toalety. Turisté si mohou také vypůjčit vlastní stan.

Další možností ubytování je v resortu s bungalovy. Tyto bungalovy se nacházejí na okraji Gambie Fathala Wildlife Reserve a jsou vybaveny základním vybavením, jako jsou klimatizace, ložnice, sociální zařízení a vlastní balkon s výhledem na okolní krajinu. Resort také nabízí venkovní bazén a restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční gambijskou kuchyni.

Při plánování návštěvy Gambie Fathala Wildlife Reserve je důležité si uvědomit, že turista se ocitne uprostřed divoké přírody a s tím jsou spojeny určité výzvy. To znamená, že návštěvníci by měli být připraveni na to, že nebudou mít k dispozici všechny běžné pohodlí a věci, na které jsou zvyklí. Například v resortu s bungalovy neexistuje žádný internet a signál mobilního telefonu je velmi slabý, což může některým turistům představovat problém.

Celkově lze však říci, že Gambie Fathala Wildlife Reserve nabízí návštěvníkům něco opravdu jedinečného a nezapomenutelného. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro luxusní ubytování v hotelu „Fathala Wildlife Lodge“ nebo spát v autokempu pod otevřeným nebem, máte zaručeno, že se ocitnete uprostřed nádherných afrických kulis a budete mít příležitost spatřit zvířata v jejich přirozeném prostředí.


Počasí Gambie Fathala Wildlife Reserve


Fathala Wildlife Reserve, ležící v Gambii, představuje úžasné místo z hlediska přírodního bohatství a pozorování divoce žijících zvířat. Navštívit tuto rezervaci během období stabilního počasí Gambie je nezapomenutelným zážitkem.

Gambia, nacházející se na západním pobřeží Afriky, má převážně tropické klima ovlivněné větry od Atlantského oceánu. V zemi lze rozlišit dvě základní roční období - suché a deštivé. Suché období trvá od listopadu do května a je ideálním časem pro návštěvu rezervace.

Během tohoto období se Gambie těší slunečným a suchým dnům, což zaručuje příjemné teploty a optimální podmínky pro pozorování divoké zvěře v rezervaci Fathala. Denní teploty se pohybují kolem 25-30 °C a noční teploty se drží příjemných 18-23 °C. Tato mírná teplota a nízká vlhkost vzduchu dělají z Fathala Wildlife Reserve ideální destinaci pro milovníky přírody a živočichů.

V průběhu suchého období je množství srážek minimální nebo neexistují vůbec. To znamená, že řeky a jezera v rezervaci se mohou postupně vysychat, což přiláká mnoho divokých zvířat na dostupná vodní místa. Tím se zvyšuje pravděpodobnost, že budete moci spatřit slony, říční koně, gazely, opice a mnoho dalších druhů.

Navíc v tomto období je vegetace na území rezervace suchá a prorostlá stromy a keři jsou méně husté. To usnadňuje pozorování zvířat a zlepšuje šance na úspěšné fotografování a vznik poutavých zážitků.

Připravte se na svou návštěvu rezervace Fathala Wildlife Reserve v Gambii během suchého období tím, že přinesete dostatečné množství sluneční ochrany, lehké oblečení a dostatek vody. Nezapomeňte také na dalekohled, abyste si mohli vychutnat pohled na divokou zvěř zblízka.

V období sucha v Gambii můžete očekávat nezapomenutelný zážitek z pozorování divokých zvířat v Fathala Wildlife Reserve. Během tohoto času se můžete odpojit od rušného světa a prozkoumat přírodní krásy tohoto úžasného místa.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky