Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Gambie Kiang West National Park

Ubytování Gambie Kiang West National Park


Gambia je malá západoafrická země, která je známá svou bohatou přírodou a exotickou faunou a flórou. Jedním z nejznámějších národních parků v této zemi je Kiang West National Park, který nabízí jedinečný zážitek z přírody a možnost spatřit vzácná zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Kiang West National Park se nachází v regionu Lower River, na východě Gambie. Park byl založen v roce 1987 a rozprostírá se na ploše přes 11 000 hektarů. Jeho hlavní atribut tkví především v tom, že zde žije celá řada ohrožených a vzácných druhů zvířat.

Mezi nejznámější obyvatele parku patří například krokodýli, gazely, antilopy, hyeny, opice a více než 270 druhů ptáků. Kiang West National Park je také jedním z největších přírodních rezervací pro koně uroa, který je v Gambii považován za národní symbol.

Pokud byste si chtěli vychutnat přírodu Gambie a pobyt v Kiang West National Parku, máte na výběr několik možností ubytování. V parku samotném se nachází výletní kemp s jednoduchými chatkami a stanovými tábořišti. Tyto možnosti ubytování jsou ideální pro dobrodruhy a příznivce přírodních zážitků, kteří si chtějí užít autentickou atmosféru parku.

Pokud hledáte pohodlnější variantu ubytování, v okolí národního parku najdeme také několik hotelů a plážových letovisek. Tyto ubytovací zařízení nabízejí širokou škálu služeb a pohodlnosti, které vám umožní relaxovat a odpočívat po dni stráveném v parku.

Při návštěvě Kiang West National Parku se nejedná pouze o ubytování, ale také o další aktivity a zážitky. Můžete si například pronajmout průvodce a vydat se na safari ve společnosti odborníka, který vás provede národním parkem a pomůže vám identifikovat a pochopit jednotlivé druhy zvířat a rostlin.

Další populární aktivitou je také pěší turistika po jedné z mnoha stezek, které v parku najdete. Při těchto procházkách si můžete vychutnat krásu a klid přírody a pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Ubytování v Gambie Kiang West National Park je skvělou volbou pro milovníky přírody a dobrodruhů, kteří si chtějí užít unikátní zážitek z exotické fauny a flóry Gambie. Ať už se rozhodnete pro jednoduché kempování nebo pohodlný hotel, jistě si odnesete nezapomenutelné vzpomínky z tohoto magického místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gambie Kiang West National Park


1) Jaký je vstup do Gambie Kiang West National Park?

Vstup do parku se platí na vstupní bráně a cena závisí na věku návštěvníka a druhu vozidla, kterým přijeli. Park je vzdálen od města Bwiam asi 45 km, takže mnoho návštěvníků si půjčí auto a dorazí do parku vlastními silami.

2) Co zahrnuje vstupné?

Vstupné do parku zahrnuje průvodce, který vás provede parkem a ukáže vám nejlepší místa, kde můžete vidět zvířata. Také zahrnuje výlet na lodích a pěší túru do džungle.

3) Jaké zvířata mohu vidět v Gambie Kiang West National Park?

V parku můžete vidět mnoho druhů afrických zvířat, včetně slonů, levhartů, opic, krokodýlů, žiraf, antilop a mnoho dalších. Také zde najdete mnoho druhů ptáků, například pelikány, květozobce, andulky a kolibříky.

4) Jak dlouho trvá návštěva parku?

Návštěva parku trvá obvykle několik hodin a zahrnuje pěší túru, projížďku na lodích a pozorování zvířat. Doporučujeme přijít brzy ráno, když jsou zvířata nejaktivnější a když je nejlepší vidět zvířata.

5) Co bych měl vzít s sebou?

Měli byste si vzít pohodlné oblečení a obuv a také široký klobouk či kšiltovku na ochranu před sluncem. Nezapomeňte si také přinést fotoaparát a dalekohledy, abyste mohli zvířata lépe pozorovat. Můžete si také vzít s sebou vodu a jídlo, protože v parku není možnost koupit si občerstvení.


Letenka Gambie Kiang West National Park


Gambia je známá jako země překrásných pláží a úžasných přírodních rezervací. Jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Gambii je Kiang West National Park. Tento park se nachází v regionu Lower River, ve vzdálenosti asi 300 kilometrů od hlavního města Gambie, Banjulu.

Kiang West National Park je jednou z největších chráněných oblastí v Gambii a je domovem rozmanité fauny a flóry. Park byl založen v roce 1987 jako součást ochrany přírody v regionu a stal se oblíbeným cílem milovníků přírody z celého světa.

Co se týče fauny, Kiang West National Park je bohatý na divokou zvěř, jako jsou sloni, buvoli, antilopy, šakali, hyeny a mnoho dalších druhů. Je také známý svou populací ptáků, včetně vzácného afrického orla a četných druhů lelka. Milovníci ptáků tedy rozhodně ocení návštěvu tohoto parku.

Kromě zvířat můžete v parku také objevit nádhernou flóru, jako jsou palmy, mahagonové stromy a baobaby. Tato pestrost rostlinstva vytváří idylické prostředí pro výlety a procházky.

Pokud se rozhodnete navštívit Kiang West National Park, můžete si vychutnat mnoho aktivit. Park nabízí možnost safari, procházky s průvodcem a pozorování zvířat. Existuje také možnost strávit noc ve stanu nebo v chatkách vybudovaných v parku, což vám umožní prohlédnout si večerní aktivitu zvířat.

Pro zajištění ochrany parku a udržitelného cestovního ruchu vyžaduje Kiang West National Park pobyt s průvodcem. Je to jak z důvodů bezpečnosti, tak aby se minimalizoval vliv návštěvníků na životní prostředí.

Navštívení Kiang West National Park je jedinečným zážitkem pro všechny milovníky přírody. Tato přírodní rezervace zemětam, krásná fauna a flóra a rozmanité aktivity, které nabízí, jsou přitažlivé pro turisty ze všech koutů světa.

Pokud se chystáte na dovolenou v Gambii, nezapomeňte zahrnout do svého plánu návštěvu Kiang West National Park. Budete ohromeni krásou přírody a zvířat, která v tomto parku najdete. Je to skutečné přírodní divadlo, které stojí za to prozkoumat a objevovat.


Dovolená Gambie Kiang West National Park


Kiang West National Park, nacházející se v Gambii, je jedním z nejlepších míst pro milovníky přírody, kteří chtějí zažít dovolenou plnou dobrodružství a zároveň ochránit místní ekosystém.

Gambia, ležící v západní Africe, nedaleko od atlantického pobřeží, je známá svou bohatou faunou a flórou. Kiang West National Park, o rozloze více než 11 000 hektarů, je součástí Západoafrického ekosystému. Tento park byl vytvořen v roce 1987 za účelem ochrany vzácných druhů zvířat a rostlin, které zde žijí.

Během dovolené v Kiang West National Park budete mít jedinečnou příležitost vidět mnoho různých druhů zvířat v jejich přirozeném prostředí. Zdejší lesy jsou domovem pro desítky druhů ptáků, včetně vzácného afrického orela a fialového turaka. Pokud máte štěstí, můžete zahlédnout také plazi, jako jsou krokodýli či ještěrky.

Kromě působivé fauny nabízí Kiang West National Park i malebné scenérie, které budou potěšením pro fotografy, přírodní nadšence a milovníky outdoorových aktivit. Zdejší krajinu tvoří řeky, bažiny, vodopády a horské pásy, které vytvářejí neuvěřitelně krásné panoramata. Pro šťastlivce, kterým se dostane příznivého počasí, je tu možnost se vydat na pěší túru a objevovat tajemství divoké přírody Kiang West National Park.

Zažijte unikátní dobrodružství, když se přihlásíte na noční safari. V této oblasti můžete porovnat svůj lovecký skil s lačnými šelmami, jakými jsou lvi nebo leopardi. Průvodci na vás budou dohlížet a pomohou vám vytvořit bezpečné prostředí, abyste si mohli vychutnat toto vzrušující zážitk.

Pokud jste spíše fanoušky vodních aktivit, Gambie nabízí řadu rekreačních možností. Můžete se vydat na vycházku v kánoi a prozkoumat místní vodní toky a jezera. Na pobřeží můžete také vyrazit na surfovou desku a užít si vlny Atlantského oceánu.

Když zde strávíte dovolenou, můžete také navštívit místní vesnice a poznat tradiční kulturu Gambie. Setkání s místními lidmi a zjišťování o jejich způsobu života a tradicích je jedinečným zážitkem, který vám pomůže lépe porozumět této úchvatné zemi.

Dovolená v Gambii v Kiang West National Park je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít dobrodružství a zároveň podpořit ochranu místní přírody. S nekonečnými možnostmi pro průzkum a objevování vás tato oblast překvapí svou krásou a rozmanitostí.


Počasí Gambie Kiang West National Park


Gambia je malá země v západní Africe, která má přesto mnoho přírodních krás k obdivování. Jedním z nejzajímavějších míst v Gambii je národní park Kiang West, který se nachází na západním pobřeží země. Pro návštěvníky nabízí tato oblast nádhernou přírodu s bohatou zvířenou a pestrou faunou.

Když se bavíme o počasí v této oblasti Gambie, je třeba si uvědomit, že se nachází v oblasti podobně jako subtropický suchý les. To znamená, že zde panovalé podnebí je vystaveno suchu a teploty jsou poměrně vysoké. V průměru zde vystupují teploty v rozsahu od 25 do 35 stupňů Celsia. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty často vyšplhají až k 40 stupňům.

S ohledem na vysoké teploty je třeba na návštěvu Kiang West National Park připravit se správně. Je nutné si obléknout lehké, vzdušné oblečení a chránit se před sluncem. Sluneční brýle, krém na opalování a klobouk by měly být také součástí výbavy. Pokud se vypravíte na cestu do národního parku, je nejlepší jít časně ráno nebo pozdě odpoledne, kdy bývá teplota mírnější.

Co se týče srážek, Gambie Kiang West National Park patří k sušším oblastem Gambie. Nejnižší srážky jsou obvykle v období sucha (od listopadu do května). Naopak během období dešťů (od června do října) se objevují občasné bouře a vyšší srážky.

I přesto, že počasí může být v národním parku Kiang West za horkého počasí, stojí tento park za návštěvu. Zdejší zvířata včetně slonů, lidoopů, antilop, hyen a mnoha dalších fascinují jak dospělé, tak i děti. Příroda zde rovněž nabízí krásné výhledy a unikátní rostlinný svět.

Gambia Kiang West National Park je tedy ideálním místem pro milovníky divoké přírody, kteří hledají dobrodružství v tropických kulisách. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast Gambie, pamatujte na přípravu na horké počasí a nezapomeňte si užít všechny její výjimečné přírodní krásy.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky