Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Gambie Wassu Stone Circles

Nejčastější dotazy a odpovědi Gambie Wassu Stone Circles


1. Co jsou Gambijské Wassu Stone Circles?
Gambijské Wassu Stone Circles jsou starobylé skalní kruhy, které se nacházejí v Gambii, západoafrické zemi. Jsou to kamenné struktury ve tvaru kruhu, které mají archeologický a kulturní význam.

2. Kolik Stone Circles je v Gambii?
V Gambii je celkem 11 lokalit s Stone Circles. Největší z nich je Wassu, který je také nejznámější.

3. Jaké je stáří Wassu Stone Circles?
Stáří Wassu Stone Circles se odhaduje na zhruba 1200 let. Byly postaveny v období mezi 3. a 16. stoletím n. l.

4. Proč byly Wassu Stone Circles postaveny?
Přesný důvod vzniku Wassu Stone Circles není znám. Existuje několik teorií, které se zaměřují na jejich funkci jako pohřebišť nebo rituálních míst spojených s tradičními náboženskými praktikami.

5. Jsou Wassu Stone Circles zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO?
Ano, Wassu Stone Circles byly v roce 2006 zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

6. Je možné navštívit Wassu Stone Circles?
Ano, Wassu Stone Circles jsou přístupné turistům. Existují organizované prohlídky a průvodci, kteří vám mohou poskytnout podrobnější informace o tomto místě.

7. Jak se dostanu k Wassu Stone Circles?
Wassu Stone Circles se nacházejí asi 180 kilometrů vnitrozemí od hlavního města Gambie, Banjulu. Nejbližší letiště je v Séngámbii a odtud je možné se dostat na místo autem nebo organizovanou turistickou exkurzí.

8. Jak dlouho trvá prohlídka Wassu Stone Circles?
Doba prohlídky Wassu Stone Circles se obvykle pohybuje kolem jedné hodiny. Záleží na vašem zájmu a tom, kolik času chcete věnovat každé lokalitě.

9. Jsou Wassu Stone Circles až dodnes používány pro místní rituály?
Ne, Wassu Stone Circles již nejsou aktivně používány pro místní rituály. Jsou považovány za historické a kulturní památky, jejichž význam spočívá v zachování historie a kulturní identity Gambie.

10. Jaké další místa mohu navštívit blízko Wassu Stone Circles?
Blízká lokalita, kterou stojí za návštěvu, je hrobka ibn Battúty v bližší vesnici. Také v blízkém okolí se nacházejí další menší Stone Circles, které můžete navštívit.


Počasí Gambie Wassu Stone Circles


Gambia je malá země v západní Africe, která je často známá díky svému slunečnému a teplému počasí. Místní klima je typicky tropické s výraznými suchými a deštivými obdobími.

Během suchého období, které se táhne od října do června, je počasí v Gambii velmi horké a suché. Průměrné teploty se pohybují mezi 30 až 35 stupni Celsia, což z ní dělá oblíbenou destinaci pro turisty hledající sluneční dovolenou. V těchto měsících je pravděpodobnost srážek minimální a obloha je obvykle bez mraků. Je to ideální období k prozkoumání přírodních krás Gambie a odpočinout si na jedné z mnoha pláží, které lemují atlantické pobřeží země.

Na kontrast může počasí v deštivém období (červen až září) být poměrně nepředvídatelné. Srážky jsou časté a silné, což může mít vliv na plány turistů. Průměrné teploty v tomto období se pohybují kolem 25 až 30 stupňů Celsia. Vítr je silný a mořské vlny jsou větší, což může omezovat některé vodní aktivity. Nicméně, dešťové měsíce mohou být také velmi krásné, protože všechna vegetace v krajině začne kvést a příroda se promění v zelený ráj.

Kromě teploty a srážek, je v Gambii také jedno unikátní a záhadné přírodní dědictví, které by mohlo zajímat turisty, a to Wassu Stone Circles. Tyto kruhové uspořádání kamenných sloupů se nachází ve vesnici Wassu a jsou považovány za světové dědictví UNESCO. Jejich přesné původ a účel zůstává neznámým, ale odborníci se domnívají, že by mohly sloužit k pohřbívání významných osobností a jako rituální místa.

Vzhledem k tomu, že klima v Gambii je obecně příznivé, je možné tuto zajímavou památku navštívit téměř celoročně. Nicméně, být dobře připraven na případné výkyvy počasí je vždy důležité. Zajištění vhodného oblečení a případně deštníků a pláštěnek by proto nemělo být opomenuto.

V každém případě, bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Gambii, vás přivítá její krásné počasí a fascinující kultura. Buďte připraveni na sluneční záření a svěží tropický vzduch, který vás bude obklopovat, a vychutnejte si jedinečný zážitek z této exotické africké destinace.


Ubytování Gambie Wassu Stone Circles


Gambie je místem, které láká mnoho turistů z celého světa. Tento západoafrický stát nabízí nádherné pláže, fascinující lesy a přírodní zvláštnosti jako jsou například Wassu Stone Circles.

Wassu Stone Circles jsou skupinou kruhových kamenných struktur nacházejících se v provincii Niamina East, poblíž města Wassu.

Tato zajímavost byla objevena v roce 1965 a je jednou z nejvýznamnějších pozůstatků západoafrických megalitických kultur. Skládá se z 11 kruhů kamenných struktur až o průměru 16 metrů.

Tyto kruhy jsou navzájem od sebe vzdáleny od 90 do 300 metrů a jsou sestaveny z kamenných sloupů, které mají v průměru výšku 2,5 metru. Celkem bylo použito více než 1100 kamenných sloupů. Ty jsou umístěny v kruhu a jsou často spojené spodním kamenem. V některých případech jsou klínovitě uspořádané, což vytváří kruhy s různou geometrií.

Odhaduje se, že tyto kamenné kruhy byly postaveny v průběhu 6. a 16. století. Doposud však nebyla nalezena řádná dokumentace jejich účelu, proto je zatím jejich funkce a vztah k populaci, která je postavila, nejasná.

Wassu Stone Circles se staly v roce 2006 součástí seznamu světového dědictví UNESCO. Tyto kruhy jsou výjimečným dokladem o megalitické kultuře, a jako takové, jsou významným turistickým cílem pro cestovatele, kteří by chtěli poznat tuto historickou zajímavost na vlastní oči.

Pokud byste rádi navštívili Wassu Stone Circles a prozkoumali jejich prastaré tajemství, existuje mnoho možností pro ubytování v okolí. Objevte množství hotelů, penzionů nebo bed and breakfast v této oblasti, aby vaše cesta do Gambie byla nezapomenutelným zážitkem. Mnohé z nich nabízejí luxusní ubytování a klidné prostředí se stálým přístupem ke krásné přírodě.

Všechny tyto výhody spojené s působivou historickou památkou Wassu Stone Circles, vytváří ideální dovolenou pro ty, kteří chtějí objevovat historické a kulturní západoafrické země.

Pokud hledáte místo, které kombinuje přírodní krásy, historické zajímavosti a klid a komfort, Wassu Stone Circles je určitě místem, které byste neměli opomenout při plánování vaší cesty do Gambie.


Letenka Gambie Wassu Stone Circles


Když si řekneme Gambia, mnohým se asi vybaví čisté pláže, slunce, palmové stromy a exotický relax. Ale tuto zemi v západní Africe skrývá mnohem více, než jen ideální podmínky pro odpočinek a koupání v Atlantském oceánu. V Gambii se nachází něco, co se může zdát podivné, ale o to větší má historický význam - Wassu Stone Circles.

Co jsou Wassu Stone Circles?

Wassu Stone Circles jsou skupinou kamenných kruhů, které jsou celkem 11 metrů široké a mají průměr 30 až 50 metrů. Kamenné kruhy se skládají z menších kamenů, které byly v průběhu staletí získávány z okolních oblastí. Tyto kameny byly pečlivě uspořádány v kruhu a nepochybně sloužily nějakému účelu na místních rituálech.

Když byly kamenné kruhy poprvé objeveny, vypadaly jako zvláštní kameny roztroušené na poli. Kruhy byly objeveny v polovině 20. století a nyní jsou považovány za jeden z nejvýznamnějších archeologických objektů v Gambii. Byly velmi dobře zachovalé a byly obehnány kamennými zídkami. Tyto kameny se nacházejí na půdě obce Wassu, asi 25 kilometrů od západně od města Brikama, v centrální části Gambie.

Starobylé kamenné kruhy v Gambii jsou stavby, které jsou staré až 1200 let a nepochybně sloužily jako místa obřadů a rituálů. Kamenné kruhy představují neobyčejnou kulturní historii a architektonické umění.
Proč byste měli navštívit Wassu Stone Circles?

Návštěva Wassu Stone Circles nabízí šanci proniknout do hloubky afričtí historie. Kamenné kruhy jsou velmi dobře zachovalé a tak přinášejí výjimečnou příležitost podívat se na rituály a zvyky našich předků. Také je to vhodná příležitost k ochutnávání místní kuchyně, odkoukání zdejších tanců a zvyků.

Jak k Wassu Stone Circles?

Několik cestovních kanceláří nabízí výlety do této oblasti. Pokud byste se chtěli dostat na místo sami, můžete si pronajmout auto nebo si vzít místní autobus, který vám ukáže i okolí. Wassu Stone Circles je také snadno dosažitelné z hlavního města Gambie, Banjulu.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu této oblasti, připravte se na náročný terén, protože ca 11 km cesty k nim nevedou po asfaltu. Výlet bude trvat asi půl dne a po návštěvě kamenných kruhů se můžete vrátit zpět do hotelu a užít si zbytek dne na místní pláži.

Výlet k Wassu Stone Circles je zážitkem, který nelze uniknout. Přináší nezapomenutelné zážitky a poznání o části africké historie. Jestliže hledáte únik z turistického ruchu a chcete si užít pravou podstatu Gambie, rozhodně byste neměli tento výlet vynechat!


Dovolená Gambie Wassu Stone Circles


Gambie, malá západoafrická země známá svými úžasnými plážemi a bohatou kulturou, je také domovem jednoho z nejzajímavějších archeologických nalezišť na světě - Wassu Stone Circles. Tyto kruhové kamenné struktury, které se nacházejí v regionu Central River, jsou považovány za jedinečnou historickou památku a byly zapsány na seznam UNESCO dědictví lidstva v roce 2006.

Wassu Stone Circles jsou rozsáhlou kolekcí kamenných stavů, které se datují do období neolitu až do pozdního středověku. Celkem se zde nachází více než 100 kruhů, z nichž nejstarší pochází z doby před více než 1200 lety. Tyto kameny mají obvykle výšku kolem 2 metrů a jsou umístěny v dokonale kulatých tvarech různých velikostí.

Přesné účely a význam těchto kamenných kruhů zůstává stále tajemstvím. Existuje však několik teorií, které se snaží objasnit jejich původ a význam. Někteří historici se domnívají, že sloužily jako pohřebiště nebo posvátná místa, zatímco jiní vědci tvrdí, že tyto kruhy byly používány pro astronomické účely nebo jako kalendáře.

Co je však jisté, je úžasná práce, která byla vložena do vytváření těchto kamenů. Tyto kameny byly pečlivě vybrány a umístěny do perfektních kruhů. Některé z kamenů jsou vyzdobeny různými symboly a zvířecími vyobrazeními, což nasvědčuje, že měly také rituální či náboženský význam.

Pro turisty i archeology je návštěva Wassu Stone Circles dovolená naplněná historií a záhadou. Zde můžete prozkoumat tyto úchvatné kamenné struktury a ponorit se do minulosti země. Existují různé výlety a exkurze, které vedou přes toto místo a nabízejí přístup k některým z nejvýznamnějších kruhů. Pro ty, kteří mají zájem o africkou historii a archeologii, je návštěva Wassu Stone Circles nezapomenutelným zážitkem.

V okolí Wassu Stone Circles je také možné navštívit další historická naleziště a zajímavá místa. Můžete si projít městem Kunta Kinteh, které je důležitým památkovým místem spojeným s transatlantickým otrokářstvím. Také se můžete vydat do blízké vesnice Wassu, kde se nachází malé archeologické centrum, které nabízí více informací o historii a výzkumu Wassu Stone Circles.

Pokud se chystáte na dovolenou do Gambie, nezapomeňte zařadit návštěvu Wassu Stone Circles do svého plánu. Toto archeologické naleziště představuje skvělý způsob, jak objevit bohatou minulost této fascinující země a ponořit se do tajemného světa kamenů a symbolů.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky