Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Ghana Aburi Botanical Gardens

Letenka Ghana Aburi Botanical Gardens


Ghana je země bohatá na krásnou přírodu a zajímavá turistická místa. Jednou z těchto atrakcí jsou Aburi Botanical Gardens. Tento zahradní ráj se nachází ve městě Aburi, které leží zhruba 30 kilometrů severovýchodně od ghanské metropole Accra.

Aburi Botanical Gardens je jedním z nejstarších botanických zahrad v západní Africe a je považován za velkou přírodní a historickou památku. Zahradu založil v roce 1890 britský guvernér Gold Coast Colony, Sir William Brandford-Griffith, který chtěl vytvořit prostor, kde se místní obyvatelé mohou těšit z krásy rostlinného světa.

Při vstupu do zahrady se návštěvníci okamžitě ocitnou v oáze zeleně. Aburi Botanical Gardens se rozkládá na ploše přes 160 hektarů a je domovem pro tisíce druhů tropických rostlin, květin a stromů. Tato bohatá biodiverzita je spojena s klidnými jezírky, pěšími stezkami a malebnými lavičkami, kde si můžete odpočinout a vychutnat si krásu přírody.

Zahrada nabízí nejen jedinečnou příležitost pro procházky a relaxaci, ale také educativní zážitek. V rámci zahrady se nachází i botanické muzeum, ve kterém návštěvníci mohou objevit různé historické i současné rostlinné druhy, stejně jako se dozvědět o místním použití rostlin v tradiční medicíně. V Aburi Botanical Gardens si můžete také prohlédnout jedinečné exempláře palmových stromů, sekvojí nebo bambových porostů.

Další atrakcí zahrady je takzvaná Canopy Walkway, což je síť chodníků na výšku, která se vine přes stromové koruny. Tato výjimečná procházka nabízí úžasné výhledy na okolní krajinu a umožňuje návštěvníkům zažít pravý adrenalin, když chodí nad peřejemi a propastmi. Canopy Walkway je skvělým způsobem, jak zkombinovat dobrodružství s objevováním přírodního prostředí.

Aburi Botanical Gardens není jen pro turisty a příznivce flóry. Místní obyvatelé rádi využívají zahradu jako místo pro pikniky, rodinné výlety a venkovní aktivity. Zahrada je také populárním místem pro svatební obřady, koncerty a jiné speciální události.

Pokud plánujete návštěvu Ghany, nezapomeňte si zařadit Aburi Botanical Gardens na svůj itinerář. Zdejší zahrada nabízí klidný únik do přírody, kde se můžete těšit z krásy rostlinného světa, relaxovat nebo si dokonce dopřát dobrodružnou procházku po Canopy Walkway. Aburi Botanical Gardens je jedním z těch míst, které vám připomenou, proč se Ghana nazývá "perla západní Afriky".


Dovolená Ghana Aburi Botanical Gardens


Ghana je známá svou bohatou kulturou, přírodními krásami a historií. Když do této západoafrické země přijedete na dovolenou, jedním z míst, které byste neměli vynechat, jsou Botanické zahrady Aburi.

Botanické zahrady Aburi se nacházejí v blízkosti města Aburi, které leží asi hodinu jízdy od ghanského hlavního města Akkra. Tyto zahrady jsou známé svou krásnou květinovou a stromovou krajinou a poskytují únik z ruchu a shonu města.

Zahrady byly založeny v roce 1890 a obsahují více než 350 druhů tropických rostlin a květin. Tento útočiště přírody je domovem mnoha ohromujících druhů rostlin, které v něm rostou volně a vytvářejí nádhernou paletu barev a vůní.

Při procházce zahradami lze objevovat exotické rostliny, jako jsou orchideje, bambusy, palmy, druh mango, ananas, koření a mnoho dalšího. Budete fascinováni záplavou barev a tvarů květin, které vás obklopí.

Dalším zvýhodněním této dovolené je zahrada Arboretum, kde najdete stovky druhů exotických dřevin a stromů. Zahrada se rozkládá na velké ploše a nabízí skvělé prostory pro pikniky a venkovní aktivity.

V zahradách se také nachází krásná vodopádová oblast, která je skvělým místem pro odpočinek a relaxaci. V tomto klidném prostředí se můžete posadit na lavičku a dýchat čerstvý vzduch při poslechu zvuků přírody.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na okružní cestu po zahradách. Během této cesty můžete obdivovat rozmanitost flóry a fauna, které Ghana nabízí. Průvodci vám rádi sdělí zajímavosti o jednotlivých druzích rostlin a živočichů.

Pro ty, kteří se zajímají o historii Ghany, zahrady také nabízejí možnost návštěvy několika historických budov a památek, jako je například starý gubernátorský dům.

Botanické zahrady Aburi jsou ideálním místem pro toulky a relaxaci. Toto přírodní útočiště nabízí unikátní zážitek spojený s krásou a klidem přírody. Pokud vyrazíte do Ghany na dovolenou, nezapomeňte navštívit tyto ohromující zahrady.


Ubytování Ghana Aburi Botanical Gardens


Ghana je země bohatá na krásu přírody a jedním z nejvíce fascinujících míst, které stojí za návštěvu, jsou botanické zahrady v městě Aburi. Tyto zahrady jsou opravdovým rájem pro milovníky rostlin a přírody, a nabízí také úžasné možnosti ubytování.

Obklopeny malebnými kopcemi a tropickou vegetací, botanické zahrady Aburi jsou jedinečným místem, které je třeba zažít. Zahrady, založené v roce 1890, byly vytvořeny jako školící centrum pro zemědělce a zahrádkáře. Dnes představují největší a nejstarší botanickou zahradu v Ghaně, s desítkami druhů květin, stromů, bylin a dalších rostlin.

Pro ty, kteří plánují navštívit toto ohromující místo, je zde několik možností ubytování, které vám umožní zůstat a ponořit se do nádherné atmosféry botanických zahrad.

Jednou z možností je ubytování přímo v rámci zahrad. Botanické zahrady Aburi nabízejí malebné chatky a bungalovy, které se nacházejí uprostřed exotických rostlin a květin. Tyto ubytovací prostředky mají příjemné pokoje, vybavené veškerým potřebným komfortem, a také terasu nebo balkon, ze kterého si můžete vychutnat nádherný výhled na zahrady. Být v tak blízkém kontaktu s přírodou je nezapomenutelný zážitek.

Další možností je ubytování v blízkých okolí botanických zahrad. V Aburi a okolí se nachází několik hotelů a penzionů, které poskytují pohodlné a moderní ubytování. Tyto hotely často nabízejí venkovní bazény, elegantní restaurace a další vybavení, které vám umožní relaxovat po náročném dni stráveném procházením zahrad.

Při pobytu v Aburi nemůžete vynechat procházku zahradami. Tato zelená oáza je domovem mnoha vzácných rostlin, včetně endemických druhů Ghaně. Různé části zahrad mají své vlastní specifické charakteristiky, včetně botanického skleníku, japonské zahrady a zahrady s orchidejemi. Projděte se mezi pestrobarevnými liliemi, pozorujte kolibříky, jak se prohánějí mezi květinami a vyfotografujte vzácné druhy rostlin.

Navštěva botanických zahrad Aburi je také vynikající příležitostí k prohlídce města. Aburi je malé přímořské město, které je známé svou klidnou atmosférou a přátelskými obyvateli. Užijte si procházku po městě, ochutnejte místní speciality v restauracích a ochutnejte místní trhy plné exotického ovoce a zeleniny.

Celkově řečeno, botanické zahrady Aburi jsou skutečným rájem pro milovníky přírody a ubytování v tomto krásném místě vám umožní být s blízkosti této nádhery. Bez ohledu na to, jestli se rozhodnete zůstat přímo v zahradách nebo v blízkém okolí, nezapomeňte si užít všechny krásy, které Aburi má nabídnout.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Aburi Botanical Gardens


1. Jak se dostat do Aburi Botanical Gardens?
Je možné se dostat do Aburi Botanical Gardens snadno autem nebo místními dopravními prostředky z hlavního města Accra. Je to přibližně 45 minut jízdy od Accry.

2. Kolik stojí vstupné do Aburi Botanical Gardens?
Vstupné do Aburi Botanical Gardens je přibližně 10 ghanských cediů pro dospělého a 5 ghanských cediů pro děti.

3. Kdy jsou Aburi Botanical Gardens otevřené?
Aburi Botanical Gardens jsou otevřené každý den od 8:00 do 18:00.

4. Co je možné vidět a dělat v Aburi Botanical Gardens?
V Aburi Botanical Gardens je možné procházet se po krásných a rozsáhlých zahradách, obdivovat různé druhy rostlin a květin, relaxovat u jezírka nebo si užít piknik v příjemném prostředí přírody.

5. Je možné si přinést jídlo a pití do Aburi Botanical Gardens?
Ano, je povoleno si přinést vlastní jídlo a pití do Aburi Botanical Gardens, ať už pro piknik nebo pro osobní spotřebu.

6. Jsou v Aburi Botanical Gardens k dispozici toalety?
Ano, v Aburi Botanical Gardens jsou k dispozici veřejné toalety.

7. Je možné si pronajmout průvodce v Aburi Botanical Gardens?
Ano, je možné si pronajmout průvodce, který vám může poskytnout podrobné informace o rostlinách a květinách v zahradách.

8. Existují nějaké obchody nebo stánky, kde si lze koupit suvenýry v Aburi Botanical Gardens?
Ano, v Aburi Botanical Gardens jsou některé obchody nebo stánky, kde si lze koupit suvenýry jako například malované keramické předměty, šperky nebo oblečení.

9. Jak dlouho obvykle trvá návštěva Aburi Botanical Gardens?
Návštěva Aburi Botanical Gardens může trvat od jedné do několika hodin, v závislosti na tom, kolik času chcete strávit procházkou zahradami a užíváním si dalších aktivit.

10. Mohu si najmout piknikový stůl v Aburi Botanical Gardens?
Ano, je možné si najmout piknikový stůl v Aburi Botanical Gardens za příplatek.


Počasí Ghana Aburi Botanical Gardens


Ghana je země na západním pobřeží Afriky s bohatou flórou a faunou. Jedno z nejkrásnějších míst, které Ghana nabízí, jsou Aburi Botanical Gardens. Tyto zahrady se nacházejí ve městě Aburi, kolem 30 kilometrů od hlavního města Accra, a jsou jednou z nejvýznamnějších botanických zahrad v zemi.

Aburi Botanical Gardens jsou rozprostřeny na ploše více než 64 hektarů a poskytují útočiště pro více než 3500 druhů rostlin. Zahrady slouží jako botanický průzkumný a výzkumný institut, který se specializuje na pěstování, studium a ochranu vzácných rostlin, které jsou domorodé v Ghaně a dalších částech západní Afriky.

Jeden z nejvíce fascinujících aspektů Aburi Botanical Gardens je jejich rozmanitost. Návštěvníci se mohou procházet mezi tisy, bambuso-ovocnými stromy nebo palmami, z nichž některé jsou unikátní pro oblast západní Afriky. Kromě toho zahrady nabízejí také spektakulární výhled na okolní krajinu, která zahrnuje náhorní plošiny a kopce obklopené hustým lesním porostem.

Aburi Botanical Gardens jsou nejen krásným místem k procházkám, ale také slouží jako důležitý turistický a rekreační cíl. Návštěvníci mohou navštívit různé tematické zahrady, jako například palmovou zahradu, čajovou zahradu nebo orchidejovou zahradu. Tyto zahrady poskytují jedinečnou možnost prozkoumat a naučit se o různých rostlinných druzích a jejich významu pro místní ekosystémy.

Klima v oblasti Aburi Botanical Gardens je ovlivněno tropickým podnebím s vyššími srážkami během dešťového období. Návštěvníci by měli připravit vhodné oblečení a ochranný krém před sluncem. Nejlepší doba k návštěvě zahrad je v období sucha od listopadu do března, kdy je počasí příznivější a méně pravděpodobné, že budou omezené srážky.

Aburi Botanical Gardens jsou nejen vrcholem pro příznivce botaniky, ale také místo, které přináší klid a relaxaci. Návštěvníci si mohou užívat procházek po okolí, pikniky na trávnících nebo jenom odpočívat pod stromy. Zahrady také často pořádají různé kulturní akce a festivaly, které lákají domácí i zahraniční návštěvníky.

Aburi Botanical Gardens jsou skutečnou perličkou Gany, kterou by si návštěvníci neměli nechat ujít. Tyto krásné zahrady nabízejí nejen nádhernou floru, ale také příležitost k seznámení se s místní přírodou a kultuře. Bez ohledu na to, zda jste milovník přírody, botanik, nebo jenom hledáte klidné a krásné místo k relaxaci, Aburi Botanical Gardens je skvělou volbou pro vás.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky